menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności ... czyli tematy, które "nie pasują" gdzie indziej

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #13421  
Nieprzeczytane 18-02-2018, 18:06
mirellka's Avatar
mirellka mirellka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 5 665
Domyślnie

Witam dziewczyny
Zleciał ten weekend expresowo.W piatek i sobote
biegałam po gosciach.Dziś dzień spokojny i leniwy.
Mielismy wybrać się na spacer,ale nie bylo tego kto pierwszy
założy buty.Mnie ciężko wybrać się na spacer ale mąż to tylko by z klatki do samochodu hi hi a kg do góry lecą.
Jadziu miło cie widzieć.
Niestety jeszcze na wiosnę musimy poczekać.
Od razu świat będzie inaczej wyglądał.
Marta bardzo fajny pomysł
akcji "Wymiana ciepła" U nas od czasy do czasu wystawia się worki z odzieżą pod klatką.
Krysiu dzięki za codzienną kawkę. A co do smogu to dawniej o szkodliwości i samym zjawisku nic nie mówiono.Może to był temat jak wiele zakazany?
Teraz przy herbatce poczytam co na świecie się dzieje.
Kiedy człowiek poczyta o czymś dobrym?
Powinien ktoś załozyć taką stronę. "Same dobre wiadomości"
Życzę wszystkim udanego wieczoru.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13422  
Nieprzeczytane 18-02-2018, 18:10
mirellka's Avatar
mirellka mirellka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 5 665
Domyślnie

Małgosiu pierwszy sezon "Diagnozy" bardzo mi się podobał.I zasłużenie dostał
Telekamerę za najlepszy serial.A Maja Ostaszewska to jedna z najlepszych aktorek.
A do tego w wyrażaniu publicznie swoich poglądów
jest wyjątkowa i odważna.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13423  
Nieprzeczytane 18-02-2018, 18:28
maluna's Avatar
maluna maluna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wielkopolska
Posty: 30 832
Domyślnie

Dlatego właśnie ją podziwiam, za odwagę,
no i za świetną grę
Nigdy nie zapomnę jej roli w serialu "Przepis na Życie",
gdzie grała z Piotrem Adamczykiem.
W realu jest naturalna i normalna, nie jak
niektóre, nasze pseudo-gwiazdy
__________________
Małgosia


http://www.klub.senior.pl/moje/maluna/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13424  
Nieprzeczytane 18-02-2018, 18:43
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 593
Domyślnie

Niedziela mija, i dobrze, bo nie wiadomo, co robić - jakbym miała nawał pracy w normalny dzień. W południe było ślicznie, więc poszłam do kościoła. Było mało ludzi i mogłam siąść oddzielnie, żeby nikogo nie zarazić. Zażyłam trochę spaceru, bo wróciłam okrężną drogą. Lubię chodzić i bardzo ubolewam, że jeszcze mam za mało sił. Po obiedzie zajrzałam do sąsiadów, którzy też chorowali. Teraz sprawdzę, co pokażą wieczorem w telewizji, może będzie jakiś ciekawy film. Seriali nie oglądam, z wyjątkiem jednego, bo nie chcę wiązać się godzinami, terminami.Miłego wieczorku!
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13425  
Nieprzeczytane 18-02-2018, 19:03
maluna's Avatar
maluna maluna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wielkopolska
Posty: 30 832
Domyślnie

Krysiu, ten serial jest raz w tygodniu o 21, 30 więc
na ogół nie koliduje z zajęciami.
To thriller trzymający w napięciu.
Lubię mądre i ciekawe seriale i z przyjemnością oglądam,
chociaż coraz więcej z netu, bo nasz TV daje, coraz więcej
badziewia
__________________
Małgosia


http://www.klub.senior.pl/moje/maluna/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13426  
Nieprzeczytane 18-02-2018, 23:07
czarna's Avatar
czarna czarna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Radom
Posty: 8 053
Domyślnie

Witajcie nocką!
To była leniwa niedziela...obiad wczoraj naszykowany..
więc w ramach braku innych zajęć obejrzałam kilka odcinków angielskiego serialu "Wolf Hall"o czasach Henryka VIII,a teraz czekam na ulubione audycje radiowe...nocą są najlepsze.....zwłaszcza z niedzieli na poniedziałek.
"Diagnoza" jest dobra...trzyma w napięciu....ciekawe jakie będą dalsze losy bohaterów......
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13427  
Nieprzeczytane 19-02-2018, 08:03
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 593
Domyślnie

Dzień dobry! Niebo szare, 0 na termometrze, nic zachęcającego... W dodatku jeżdżą karetki na sygnale, stało się coś niedobrego. Nie lubię tego dźwięku i widoku. Za skwerkiem mam ulicę prowadzącą do szpitala, więc karetki z jednej strony miasta jeżdżą prawie pod oknami. Pocieszam się, że to rodzi się nowy człowiek a nie odwrotnie.
O matko, ale co ja wypisuję z samego rana... Kawa czeka!

__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13428  
Nieprzeczytane 19-02-2018, 08:07
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 593
Domyślnie

Marta, przypomniałaś mi o radiu. Kiedyś też lubiłam nocą posłuchać, a teraz zasypiam szybko, więc nie mam okazji. A w dzień lubię ciszę. Jakiej stacji słuchasz?
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13429  
Nieprzeczytane 19-02-2018, 09:54
maluna's Avatar
maluna maluna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wielkopolska
Posty: 30 832
Domyślnie

Dzień dobry!
Kawa z pianką już czeka, jak dobrze mieć pod ręką
koleżankę wstającą skoro świt
Też wieczorami nie słucham radia, wystarczy, że
cały dzień brzęczy w kuchni, jak gotuję.
Słucham RMF Fm, ale odnoszę wrażenie, że ciągle grają
to samo, do tego muzykę, której nie lubię.
Jak przestawię na inna stację, to małż. za chwilę znów
wraca do tej samej.
Jak czytam, wolę jak jest cicho
U nas szaro i chłodno, ale mrozu nie ma.
Chyba zaraz zacznie padać deszcz.
Dzisiaj wcześniejszy obiad, muszę pomyśleć
co zrobić
Miłego poniedziałku!
__________________
Małgosia


http://www.klub.senior.pl/moje/maluna/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13430  
Nieprzeczytane 19-02-2018, 14:46
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Witam miłe koleżanki
Kawa wygląda apetycznie więc przysiadam
Zaraz muszę do miasta by odebrać Stasia z przedszkola...dziś poszedł po dłuższej przerwie i zobaczymy jak długo pochodzi....oby już było wszystko ok...

Dawniej również cały dzień brzęczało u mnie radio....słuchałam codziennie "Lato z radiem " i inne temu podobne audycje...a "Jeziorany" czy " Matysiakowie" to tak jak teraz dla niektórych seriale w TV...musiałam wysłuchać każdego odcinka....Jeziorany były zawsze w niedzielę o ile dobrze pamiętam o 14.30 i często było tak , że nawet jak gdzieś pojechaliśmy to słuchałam w radiu w samochodzie.
Póżniej długo słuchałam ulubionych piosenek przez komputer....teraz wcale nie słucham radia, uwielbiam cisze

Zostawiam pozdrowienia dla wszystkich
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13431  
Nieprzeczytane 19-02-2018, 22:18
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 593
Domyślnie

"W Jezioranach" słuchałam bardzo długo, ostatnio 13.10, ale się zrobiły beznadziejne i już ponad rok nie słucham. "Matysiakowie" przepadli mi bardzo dawno, pewno teraz nie wiedziałabym, kto jest kto.
A najbardziej wkurzał mnie ten idiotycznie radosny okrzyk "AUTOPROMOCJA". Radio włączało mi się przed 6.00, słuchałam w łóżku wiadomości, przeglądu prasy, jakiejś piosenki i dopiero wstawałam do pracy. Teraz przez tę głupią zapowiedź reklamy nie słucham wcale.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13432  
Nieprzeczytane 19-02-2018, 22:53
czarna's Avatar
czarna czarna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Radom
Posty: 8 053
Domyślnie

Witajcie.
Proszę..i dyskusja się rozwinęła..na temat słuchania czy nie słuchania radia.....słucham Jedynkę .....choć reklamy mnie wkurzają,dyskusje polityczne...to nadal jest sporo audycji które uwielbiam...słuchowiska,teatr polskiego radia,eureka,historyczne,naukowe,zdrowotne..napraw dę jest w czym wybierać....i przy okazji można tworzyć jakieś rękodzieło....a wyłączyć też można jak coś nie kręci....właśnie skończyła się rozmowa o leczeniu wg św.Hildegardy...niezwykle ciekawe rzeczy.....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13433  
Nieprzeczytane 19-02-2018, 22:55
czarna's Avatar
czarna czarna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Radom
Posty: 8 053
Domyślnie

Jutro wybieram się do stolicy....będę na występie w przedszkolu z okazji DniaBabci......wrócę za kilka dni
Pozdrowienia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13434  
Nieprzeczytane 20-02-2018, 08:12
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 593
Domyślnie

Dzień dobry! Na dworze bez zmian - sparafrazowałam słynnego pisarza. Rano czuję się prawie dobrze, ale potem opadam z sił. A dzisiaj muszę iść na zakupy i po recepty.
Martula, czeka Cię światowe życie w Warszawie - miłej zabawy. Na razie nie wybieram się - towarzysko byłam niedawno, a w garderobę i obuwie zaopatrzyłam się w internecie. Wczoraj przyszła przesyłka z pantoflami i wszystkie dobre. Przekonałam się do tej formy zakupów - wygoda w przymierzaniu i wybór ogromny.
Ja tu gadu-gadu, a kawa stygnie... Zapraszam!

__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13435  
Nieprzeczytane 20-02-2018, 09:29
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Witaj Krysiu
To chyba Twoja kawa mnie przyciągnęła do komputera ....pięknie podana a jaki "zapach"

Krysiu ja od dłuższego czasu własnie w obuwie zaopatruję się prze internet....mam kilka sklepów internetowych w których nie trafione zakupy można oddać w okresie do 30 dni....jest to dla mnie duża wygoda bo mam rozmiar 36 i halluksa na lewej stopie i przymierzenie butów w sklepie za wiele mi nie daje...zakupione w internecie testuję przez kilka dni...chodzę w nich po mieszkaniu więc nie ulegną zniszczeniu a po takim "teście" łatwiej jest mi ocenić czy będę z nich korzystała czy pójdą w odstawkę...jeśli nie pasują to odsyłam...
A takiego wyboru nie ma nawet w największych salonach.
Gorzej mi idzie z zakupem odzieży, choć kilka razy zrobiłam tak , że zakupione przez internet rzeczy zdecydowałam się odebrać w sklepie stacjonarnym i tam od razu dokonałam zwrotu jak nie pasowały...na zdjęciach wszystko wygląda pięknie bo na modelkach wszystko wygląda inaczej niż na nas

Martuniu życzę udanej zabawy z wnukami no i wspaniałych wrażeń z ich występów....Kosmo to już chyba od września pójdzie do szkoły ?

Pozdrawiam wszystkie koleżanki...kawa wypita więc wracam do realu....na 11.30 idę do fryzjera podciąć włosy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13436  
Nieprzeczytane 20-02-2018, 17:01
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 593
Domyślnie

Ostatnio udaje mi się kupić rzeczy odpowiednie dla mnie. Buty kupiłam pierwszy raz i od razu trafione - 3 pary! Mokasyny mogłyby być szczuplejsze, nie było w opisie oznaczenia tęgości, ale też mam halluks i nie będę cierpieć, zanim but uformuje się do stopy.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13437  
Nieprzeczytane 20-02-2018, 17:57
maluna's Avatar
maluna maluna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wielkopolska
Posty: 30 832
Domyślnie

Krysiu, Jadziu, podajcie strony, gdzie kupujecie buty,
też chce
zamówić kilka par, najwyżej odeślę.
Kupiłam w necie nakładki na halluksy razem z klinem do prostowania palca,
były w wyprzedaży.
__________________
Małgosia


http://www.klub.senior.pl/moje/maluna/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13438  
Nieprzeczytane 20-02-2018, 20:33
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Witaj Małgosiu....ja kupuję na Zalando lub na eobuwie......w jednym i w drugim sklepie jest bardzo duży wybór i zauważyłam , że częściej robią wyprzedaże niż u nas w Porcie czy Galerii....mają dobre firmy i buty są wygodne a jak nie to można oddać bo przez internet umawiasz się na termin który Ci odpowiada a kurier przychodzi do domu....dostawa i zwrot w cenie obuwia...
Ja często kupuję kilka par, wybieram w domu te co mi odpowiadają a resztę oddaję....bywa tak, że wszystkie oddaje i nie ma z tym żadnego problemu....pieniążki za zwrot bardzo szybko są na moim rachunku...
Mówię Wam szczerze, że odkąd zaczęłam kupować buty przez internet zawsze mam buty z których jestem zadowolona i już wcale nie szukam po sklepach.

Ula co z Tobą ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13439  
Nieprzeczytane 20-02-2018, 21:42
mirellka's Avatar
mirellka mirellka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 5 665
Domyślnie

Dobry wieczór dziewczyny
Dziś piękna i słoneczna pogoda,aż przyjemnie było spacerować.Byłam też w naszym dzielnicowym Centrum Kultury posłuchać co miasto proponuje dla seniorów.
Tych imprez,spotkań,klubów dyskusyjnych,filmów itd
jest tak dużo,że czasu by brakło choć w niektórych miejscach być.Jeśli ktoś ma tylko czas i chęci to ma zajęcie na każdy dzień.
A w tym Centrum w klubie seniora są raz w tygodniu dancingi i wyobraźcie sobie,że tą formą jest takie zainteresowanie iż trzeba się zapisywać.
Śmiałam się do męża,że może wybierzemy sie ale nie ma mowy,mówi,że już w życiu się "wytańcował" hi hi
Dobrze,że oboje zrobilismy sie domatorami i jest nam z tym dobrze.Owszem od czasu do czasu idziemy do kina do teatru czy jakies małe spotkanie towarzyskie.
Tak czytam was ile wy dziewczyny kupujecie tych butów.?
Jedne mam na wyjście jedne do sklepu latem tenisówki
i to wszystko.
Pozdrawiam was wszystkie.
Uli nie ma i Grazynki może chore tfu tfu
Dobrej nocki zyczę.
Zaraz idę na jeden serial a o 21,30 zaczyna się drugi sezon serialu" Diagnoza" bardzo dobry serial 13 odcinków.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13440  
Nieprzeczytane 20-02-2018, 22:10
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 593
Domyślnie

Mirellko, w dużym mieście jest ciekawsze życie, niż w wymierających małych miasteczkach. W kinie jeden film w tygodniu i to jakaś strzelanka albo fantastyka, raz na miesiąc zabłądzi nieznany artysta, w domu kultury przede wszystkim zajęcia dla dzieci... Seniorzy bez inwencji i ochoty - każdy sobie rzepkę skrobie i narzeka, że nic się nie dzieje - jak niżej podpisana.
Małgosiu, buty kupiłam na <eobuwie.pl.> Najtrudniej jest wybrać, bo są tysiące wzorów.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:49.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.