menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1241  
Nieprzeczytane 25-06-2013, 07:19
martok martok jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 650
Domyślnie

Cytat:
Napisał danusiia
jak zmagania z cukrzycą?Wiem że codzienny umiarkowany ruch dobrze robi w tej chorobie
Ja, jak już pisałem, w ramach profilaktyki dotąd starałem się przynajmniej dwa razy w tygodniu rozgrywać partię golfa. Jedna partia oznacza m.in. dość intensywny, około czterogodzinny, co najmniej ośmiokilometrowy marsz. Niestety, pogoda w tym roku od marca na ogół uniemożliwia ten rodzaj aktywności. Jeżeli przypadkiem nie pada, to mamy temperaturę 35 stopni. Strasznie przez to ograniczyłem ruch, a ponieważ w jedzeniu nie mam takiej dyscypliny, jak Ty, więc skutki są opłakane.

Pozdrawiam - M
*
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1242  
Nieprzeczytane 25-06-2013, 08:52
aniak2015's Avatar
aniak2015 aniak2015 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Śląskie
Posty: 317
Domyślnie

Witam miło zaglądających tutaj.Upały,które nas nawiedzają są nie do wytrzymania ta duża wilgotność i piekące słońce.Mało tego organizm rozgrzany przez dzień a w nocy nie można spać.
Lato z taką zmianą pogody jest dla mnie uciążliwe .Problemy zdrowotne a przede wszystkim ciśnienie,na które wygląda na to ,że należy brać leki dokąd się będzie żyło.Nadmiar stresu ,który towarzyszy źle wpływa na nasz organizm.Chociaż uciekamy od tego wszystkiego to i tak wraca to z podwojoną siłą jak bumerang.Uśmiechu życzę bo to nic nie kosztuje a rozwesela nasze smutne serca.Anna.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1243  
Nieprzeczytane 25-06-2013, 11:25
Bertold Bertold jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: S - jak Słońce
Posty: 1 155
Domyślnie

Cytat:
Napisał aniak2015
Witam miło zaglądających tutaj.Upały,które nas nawiedzają są nie do wytrzymania ta duża wilgotność i piekące słońce.Mało tego organizm rozgrzany przez dzień a w nocy nie można spać.
Lato z taką zmianą pogody jest dla mnie uciążliwe .Problemy zdrowotne a przede wszystkim ciśnienie,na które wygląda na to ,że należy brać leki dokąd się będzie żyło.Nadmiar stresu ,który towarzyszy źle wpływa na nasz organizm.Chociaż uciekamy od tego wszystkiego to i tak wraca to z podwojoną siłą jak bumerang.Uśmiechu życzę bo to nic nie kosztuje a rozwesela nasze smutne serca.Anna.
Anno, oto uśmiech dla Ciebie - . Odrzuć wszystkie troski dnia dzisiejszego i pomyśl, że jutro ze wschodem słońca przyjdzie nowy, znacznie lepszy dzień. . Jak śpiewa znana śląska kapela: "Ciesz się życiem, póki je mosz, bo go nie kupisz za żaden grosz". Pozdrawiam i dobrego samopoczucia życzę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1244  
Nieprzeczytane 26-06-2013, 07:55
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

Witam!Fajnie że jesteście!!!Już prawie rok jestem z wami i piszecie wszystko i ja mogę sie Wam zwierzyć!!!Oby tak dalej.Uśmiechajmy sie co dzień a z samego rana do siebie w lustrze!Wtedy lżej zniesiemy stresy a może okazać się ze nie są takie straszne kiedy uśmiechamy się!Wiem że to trudne ale możliwe.Wiem to po sobie!!A teraz teżaura dopisała_pada i jest dużo chłodniej!!Aż chce się zyć!Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1245  
Nieprzeczytane 26-06-2013, 12:58
sabcia's Avatar
sabcia sabcia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: PILA
Posty: 2 142
Domyślnie

No i pada i pada,Niech pada.Deszcz tez jest potrzebny,Tylko nie za dużo
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1246  
Nieprzeczytane 28-06-2013, 08:03
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

Dzień dobry!Wczoraj zajrzałam ale nic nie napisałam!Byłam wczoraj w centrum wolontariatu i zostałam legalną wolontariuszką!Podpisałam deklarację!W następny piątek idziemy na akcje sprzątania zaniedbanych grobów a potem na wspólny obiad.Wydaje mi się ze teraz znalazłam sposób na samotność!Będę potrzebna i nie będe sama!Z fajnymi młodymi ludzmi!!Co myślicie sposób dobry i pożyteczny No nie?Dana.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1247  
Nieprzeczytane 28-06-2013, 08:13
martok martok jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 650
Domyślnie

Cytat:
Napisał danusiia
Byłam wczoraj w centrum wolontariatu i zostałam legalną wolontariuszką!Podpisałam deklarację!
Mam trzy pytania: 1) Co to jest centrum wolontariatu - czy to jest jakiś rodzaj urzędu? 2) O co mniej więcej chodzi w takiej deklaracji - czy podejmuje się z góry jakieś konkretne zobowiązania, np. co do rodzaju pracy albo co do ilości poświęcanych godzin? 3) Dlaczego piszesz tylko o "fajnych młodych ludziach" - czy wolontariuszy-seniorów nie ma wcale, albo jest ich bardzo mało?

Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam - M
*
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1248  
Nieprzeczytane 28-06-2013, 15:22
sabcia's Avatar
sabcia sabcia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: PILA
Posty: 2 142
Domyślnie

Witam wszystkich.npisz więcej Danusiu o tym wolantariacie.Pozdrawiam
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1249  
Nieprzeczytane 29-06-2013, 07:45
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie wolontariat

Cytat:
Napisał martok
Mam trzy pytania: 1) Co to jest centrum wolontariatu - czy to jest jakiś rodzaj urzędu? 2) O co mniej więcej chodzi w takiej deklaracji - czy podejmuje się z góry jakieś konkretne zobowiązania, np. co do rodzaju pracy albo co do ilości poświęcanych godzin? 3) Dlaczego piszesz tylko o "fajnych młodych ludziach" - czy wolontariuszy-seniorów nie ma wcale, albo jest ich bardzo mało?

Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam - M
*
Centrum wolontariatu kościerskiego jest to mały oddział w moim mieście zajmujemy się różnymi akcjami dobroczynnymi całkiem za darmo a mamy sponsorów do różnych akcji którzy też ofiarują coś z dobrego serca.A deklaracja polega na podpisaniu umowy że będę się udzielać w różnych akcjach i np. odwiedzać co sobote i niedzielę podopieczną albo sprzatać zaniedbane groby lub na Święto Maryjne uczyć dzieci robienia kwiatów z bibułki.A ja jestem najstarsza bo tam zgłaszają się ludzie młodzi ale jak pisałam wcześniej to mój nowy sposób na samotność i chandrę.I znowu jestem potrzebna!!W jednej akcji nie brałam udziału bo jeszcze mnie u nich nie było.Był to wyścig gumowych kaczek po naszej małej rzeczce a dochód ze sprzedaży tychże był przeznacziny na zakup wyposażenia Swietlicy dla dzieci w kościerskim szpitalu.Sprzedano ok 60 kaczek po 9 zł za sztukę.Kaczki ofiarowała hurtownia zabawek.490 zł. to niby nie dużo ale każdy gest się liczy!!Będe informować na bieżąco o różnych akcjach.Pozdrawiam.Zycze miłej soboty i niedzieli!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1250  
Nieprzeczytane 29-06-2013, 10:00
martok martok jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 650
Domyślnie

Cytat:
Napisał danusiia
deklaracja polega na podpisaniu umowy że będę się udzielać w różnych akcjach i np. odwiedzać co sobote i niedzielę podopieczną
Przede wszystkim dziękuję za odpowiedź. Jednak jeszcze Cię trochę pomęczę, bo teraz mam inny problem. Przepraszam, że Cię fatyguję, ale to dla mnie dość ważna sprawa.

Nie chciałbym być upierdliwy, ale chyba czegoś nie skapowałem i byłbym wdzięczny, gdybyś mi mogła to wytłumaczyć. Jeżeli chcę być wolontariuszem, to muszę się do czegoś zobowiązywać? To nie wystarczy, że będę pracował za darmo wtedy, kiedy mnie najdzie taka ochota i kiedy będę w odpowiednim nastroju? Muszę jeszcze coś podpisywać i bez podpisanej umowy nie mogę być wolontariuszem? Na mój mały rozumek – jak mi ktoś nie płaci, to nie prawa niczego ode mnie wymagać, powinien się cieszyć, że mi się w ogóle chce mu pomagać, choćby i nieregularnie. Nie chwytam po co taka formalizacja wolontariatu – z umowami, zobowiązaniami, terminami itd. Możesz mi to wyłożyć tak na chłopski rozum?

I jeszcze jedna sprawa. Orientujesz się może, czy takie centra wolontariatu istnieją we wszystkich miastach i czy wszystkie działają na takich samych zasadach?
*
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1251  
Nieprzeczytane 29-06-2013, 11:04
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał martok
Jeżeli chcę być wolontariuszem, to muszę się do czegoś zobowiązywać? To nie wystarczy, że będę pracował za darmo wtedy, kiedy mnie najdzie taka ochota i kiedy będę w odpowiednim nastroju? Muszę jeszcze coś podpisywać i bez podpisanej umowy nie mogę być wolontariuszem? Na mój mały rozumek – jak mi ktoś nie płaci, to nie prawa niczego ode mnie wymagać, powinien się cieszyć, że mi się w ogóle chce mu pomagać, choćby i nieregularnie.
Wcinam się, bo to nie tak. Korzystający z pomocy ma być wdzięczny niejako w ramach "zapłaty"?
Jakoś mi to zazgrzytało.

Pomaganie, kiedy kogoś najdzie na to ochota - to nie wolontariat.
Ot, pomagasz, bo chcesz i możesz.
Ale jest tu ale.
Załóżmy, że pomogłeś komuś raz i drugi. Dość normalne jest chyba, że osoba korzystająca z tej pomocy - nawet podświadomie - liczy na pomoc dalszą.
A co, jeśli Ci się odechce?

Wolontariat doczekał się definicji
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wolontariat
Tak to wygląda w Polsce
http://www.wolontariat.edu.pl/

http://www.wolontariat.org.pl/

Tak mi łapa drgnęła, się mądrzę, a przecież znam temat li tylko od strony teoretycznej i z opowiadań bliskiej znajomej.
Danusia zna to z własnej praktyki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1252  
Nieprzeczytane 29-06-2013, 12:10
martok martok jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 650
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alsko
Korzystający z pomocy ma być wdzięczny niejako w ramach "zapłaty"?
Jakoś mi to zazgrzytało.
To faktycznie zgrzyta. Chyba trochę niezręcznie się wyraziłem, bo oczywiście nie o to mi chodziło. Pytałem wyłącznie o przyczyny tak daleko posuniętej formalizacji wolontariatu. Z dalszej Twojej wypowiedzi widzę, że jednak dobrze mnie zrozumiałaś.

Dzięki za info. Do podanych przez Ciebie linków zajrzałem - to było pouczające. Ale mimo wszystko dalej nie jestem pewien, czemu wolontariat tego typu, o jakim pisze Danusiia, miałby się koniecznie wiązać z zawarciem pisemnej umowy. To mi zgrzyta jeszcze bardziej, niż ta nieszczęsna, źle przeze mnie użyta "wdzięczność" (choć właściwie pisałem tylko o "cieszeniu się").
*
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1253  
Nieprzeczytane 29-06-2013, 12:20
amiii's Avatar
amiii amiii jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 31 783
Domyślnie

Cytat:
Napisał martok
Na mój mały rozumek – jak mi ktoś nie płaci, to nie prawa niczego ode mnie wymagać, powinien się cieszyć, że mi się w ogóle chce mu pomagać, choćby i nieregularnie.
*

Mnie by taka pomoc, delikatnie mówiąc uwierała a nawet upokarzała, gdyby to było za "cieszenie".
Jakoś inaczej rozumiem pomoc drugiemu człowiekowi.
Pomagam bo chcę, bo mam taką potrzebę, nie oczekując profitów w postaci wdzięczności.
A że organizacyjnie trzeba pewne rzeczy "ogarnąć"?
No cóż za pożytek z pomocy, jeżeli nie da się przewidzieć, czy dziś będzie jedna czy sto osób chętnych do czegoś.

Dopisuję...nie widziałam Martoku Twojego ostatniego postu, jednak w całej rozciągłości podtrzymuję..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1254  
Nieprzeczytane 29-06-2013, 12:24
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Ups! Spieszyłam się i mój wpis zabrzmiał jak zabrzmiał.

Cytat:
Napisał martok
Ale mimo wszystko dalej nie jestem pewien, czemu wolontariat tego typu, o jakim pisze Danusiia, miałby się koniecznie wiązać z zawarciem pisemnej umowy. To mi zgrzyta
Nie jestem pewna, może dlatego, żeby jakoś to ogarnąć organizacyjnie?
Jeden umie i chce opiekować się chorymi, drugi woli robić i taskać zakupy, jeszcze inny sprzątać.

Jeszcze dopisuję a propos.
Cytat ze strony http://www.wolontariat.org.pl/strona.php?p=129

Cytat:
Do niedawna w Polsce kwestie związane z uregulowaniami prawnymi w zakresie wolontariatu praktycznie nie istniały. Po wejściu w życie "Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie" pojawiło się jednak sporo zapisów w różnych aktach prawnych, które odnosza się do wolontariatu.

Ten spis treści też wiele wyjaśnia

Ostatnio edytowane przez Alsko : 29-06-2013 o 12:33.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1255  
Nieprzeczytane 29-06-2013, 12:44
martok martok jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 650
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alsko
Ten spis treści też wiele wyjaśnia
Matko jedyna! Nie sądziłem, że jest to obwarowane taką ilością przepisów. Aż strach komuś pomagać, bo można łatwo naruszyć jakiś paragraf.

Pytałem o to wszystko, bo sam się zastanawiałem, czy by się nie zainteresować wolontariatem, ale teraz dokumentnie mi przeszło.
*
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1256  
Nieprzeczytane 30-06-2013, 23:01
Bertold Bertold jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: S - jak Słońce
Posty: 1 155
Domyślnie

Witam. Nie rozumiem tych, którzy uważają, że wolontariusz nie może oczekiwać satysfakcji z pracy na rzecz innych. Pozwolę sobie zacytować znalezioną w Wikipedii definicję:
"Wolontariat (łac. voluntarius - dobrowolny) – dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innych lub całego społeczeństwa, wykraczająca poza związki rodzinno-koleżeńsko-przyjacielskie. ........ Określenie bezpłatna nie oznacza bezinteresowna, lecz bez wynagrodzenia materialnego. W rzeczywistości wolontariusz uzyskuje liczne korzyści niematerialne: satysfakcję, spełnienie swoich motywacji (poczucie sensu, uznanie ze strony innych, podwyższenie samooceny itd.), zyskuje nowych przyjaciół i znajomych, zdobywa wiedzę, doświadczenie i nowe umiejętności, a w związku z tym i lepszą pozycję na rynku pracy."

Ponadto - warto pomagać, ale pomoc ze szczerego serca może stać się obowiązkiem, albo oczekiwanie obdarowywanych pomocą przekroczy możliwości pojedynczego wspierającego. A to nie jest komfortowa sytuacja dla obydwu stron. Stąd chyba wzięła się forma zorganizowanej pomocy . Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1257  
Nieprzeczytane 01-07-2013, 09:20
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie Wolontariat

Cytat:
Napisał Bertold
Witam. Nie rozumiem tych, którzy uważają, że wolontariusz nie może oczekiwać satysfakcji z pracy na rzecz innych. Pozwolę sobie zacytować znalezioną w Wikipedii definicję:
"Wolontariat (łac. voluntarius - dobrowolny) – dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innych lub całego społeczeństwa, wykraczająca poza związki rodzinno-koleżeńsko-przyjacielskie. ........ Określenie bezpłatna nie oznacza bezinteresowna, lecz bez wynagrodzenia materialnego. W rzeczywistości wolontariusz uzyskuje liczne korzyści niematerialne: satysfakcję, spełnienie swoich motywacji (poczucie sensu, uznanie ze strony innych, podwyższenie samooceny itd.), zyskuje nowych przyjaciół i znajomych, zdobywa wiedzę, doświadczenie i nowe umiejętności, a w związku z tym i lepszą pozycję na rynku pracy."

Ponadto - warto pomagać, ale pomoc ze szczerego serca może stać się obowiązkiem, albo oczekiwanie obdarowywanych pomocą przekroczy możliwości pojedynczego wspierającego. A to nie jest komfortowa sytuacja dla obydwu stron. Stąd chyba wzięła się forma zorganizowanej pomocy . Pozdrawiam.
Witam!Wyjęłeś mi z ust te sformułowania Bertoldzie!O to właśnie w tym chodzi!!!Ale jesteś mądrym człowiekiem chylę czoła!I masz serce.Każdy sposób na samotność jest dobry,i dla mnie i dla osoby którą odwiedzam!Tylko że ona ma dość liczną rodzinę i wszyscy się przy niej wymieniamy po kolei.Tak wyczułam i to trochę nie to o co mi chodziło!Pomyślałam że gdzieś jest osoba bardziej samotna której nikt nie odwiedza i takiej poszukam w moim otoczeniu.Ależ rozpętałam dyskusję.Pozdrawiam.Danuta.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1258  
Nieprzeczytane 01-07-2013, 09:28
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie Wolontariat

Cytat:
Napisał amiii
Mnie by taka pomoc, delikatnie mówiąc uwierała a nawet upokarzała, gdyby to było za "cieszenie".
Jakoś inaczej rozumiem pomoc drugiemu człowiekowi.
Pomagam bo chcę, bo mam taką potrzebę, nie oczekując profitów w postaci wdzięczności.
A że organizacyjnie trzeba pewne rzeczy "ogarnąć"?
No cóż za pożytek z pomocy, jeżeli nie da się przewidzieć, czy dziś będzie jedna czy sto osób chętnych do czegoś.

Dopisuję...nie widziałam Martoku Twojego ostatniego postu, jednak w całej rozciągłości podtrzymuję..
Hej!I ja pomagam bo czuję taką potrzebę serca.i nie oczekuję wdzięczności ani uciechy chyba tylko i wyłącznie sposobu na swoją samotnośc i jestem w ten sposób otwarta na kontakty z ludzmi,i cieszę się że jestem komuś potrzebna!!Ale napisałam banały,może tak ktos sadzi!Pozdrawiam.Dana.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1259  
Nieprzeczytane 01-07-2013, 09:47
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie wolontariat

Cytat:
Napisał martok
Przede wszystkim dziękuję za odpowiedź. Jednak jeszcze Cię trochę pomęczę, bo teraz mam inny problem. Przepraszam, że Cię fatyguję, ale to dla mnie dość ważna sprawa.

Nie chciałbym być upierdliwy, ale chyba czegoś nie skapowałem i byłbym wdzięczny, gdybyś mi mogła to wytłumaczyć. Jeżeli chcę być wolontariuszem, to muszę się do czegoś zobowiązywać? To nie wystarczy, że będę pracował za darmo wtedy, kiedy mnie najdzie taka ochota i kiedy będę w odpowiednim nastroju? Muszę jeszcze coś podpisywać i bez podpisanej umowy nie mogę być wolontariuszem? Na mój mały rozumek – jak mi ktoś nie płaci, to nie prawa niczego ode mnie wymagać, powinien się cieszyć, że mi się w ogóle chce mu pomagać, choćby i nieregularnie. Nie chwytam po co taka formalizacja wolontariatu – z umowami, zobowiązaniami, terminami itd. Możesz mi to wyłożyć tak na chłopski rozum?

I jeszcze jedna sprawa. Orientujesz się może, czy takie centra wolontariatu istnieją we wszystkich miastach i czy wszystkie działają na takich samych zasadach?
*
Centra wolontariatu istnieją przy miastach wojewódzkich i mają swoje filie w małych miasteczkach.Np.ja należę do kościerskiego centrum z miasta Gdańska.A wszystkie działają na tych samych zasadach,np.są akcje w hospicjach domach pomocy społecznych na cmentarzach i po prywatnych domach.Pozdrawiam i opiszę co się będzie działo w naszym centrum.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1260  
Nieprzeczytane 01-07-2013, 10:16
Bertold Bertold jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: S - jak Słońce
Posty: 1 155
Domyślnie

Cytat:
Napisał danusiia
Witam!Wyjęłeś mi z ust te sformułowania Bertoldzie!O to właśnie w tym chodzi!!!Ale jesteś mądrym człowiekiem chylę czoła!I masz serce.Każdy sposób na samotność jest dobry,i dla mnie i dla osoby którą odwiedzam!Tylko że ona ma dość liczną rodzinę i wszyscy się przy niej wymieniamy po kolei.Tak wyczułam i to trochę nie to o co mi chodziło!Pomyślałam że gdzieś jest osoba bardziej samotna której nikt nie odwiedza i takiej poszukam w moim otoczeniu.Ależ rozpętałam dyskusję.Pozdrawiam.Danuta.

Witaj. Dziękuję za uznanie, chociaż nie o to mi chodziło. Ale tak też jest pięknie. Wracając zaś do pomocy dla innych - na podstawie wypowiedzi, można chyba wysnuć wniosek (nikogo nie obrażając), że większość wypowiadających się nie spróbowała zmierzyć się z tym problemem w dłuższym okresie. Bez względu na motywacje własne, nawet najbardziej sceptyczna wypowiedź, daje nadzieję, że ów problem leży generalnie seniorom na sercu. Bez względu na status, ambicje, stan zdrowia - generalnie wypowiadającym się nie można przypisać złej woli. I to jest pocieszające. To zaś, że w wielu przypadkach (niekoniecznie seniorów) nadużywa się tej idei dla własnych korzyści (różne akcje pomocowe, które są w zasadzie kampaniami reklamowymi), stawia nasz świat w bardzo niekorzystnym świetle. Ale nawet w tych sytuacjach jakaś pomoc do potrzebujących dociera. Problem jest więc skomplikowany, podobnie jak samo życie. Zatem, pomagającym życzę możliwości pomagania i wytrwałości w pomaganiu a niezdecydowanym drgnienia serca, które pozwoli podjąć decyzję na tak. Pomagajmy - bo bardzo wielu czeka na pomoc - nie tylko materialną. Pozdrawiam Wszystkich bez wyjątku.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Szukam Samotnych Kobiet! Kasia_H66 Zaproszenia 46 04-06-2023 22:02
wieczorki taneczne dla samotnych Eliza Hobby, pasje 91 12-02-2020 09:46
Nie odwracaj się od samotnych seniorów - komentarze barbara41 Ogólny 119 16-08-2017 19:36
Dlaczego pomimo że jest tylu samotnych, potrzebujących rodziny Małgosia G. Opieka 38 14-01-2017 22:45
zapisanisobie.pl serwis dla samotnych chrześcijan pawels Miłość, przyjaźń, związki, samotność 19 27-04-2015 15:03

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:34.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.