menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Uzależnienia
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Uzależnienia Alkoholizm, palenie papierosów, narkomania ale też zakupoholizm, uzależnienie od hazardu czy nawet od telewizora - problemy seniorów z nałogami.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #441  
Nieprzeczytane 01-08-2009, 01:06
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Ale jak potem upierdliwość, jak widzicie kogoś z papierosem, ja nie wchodzę do sklepu jak ekspedientka pali, nie lubię kupować u popielniczek... a pocałunek z popielniczką.... jak ja to wcześniej robiłem?,.......
A gdzie ty chodzisz do sklepu - nie znam sklepu gdzie sprzedawczynie pala .Nie cierpię takiego neofickiego zacietrzewienia i znam takich ,którzy pasjami uwielbiają całować się z "popielniczka" zresztą zawsze jest "Listerine"
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #442  
Nieprzeczytane 02-08-2009, 07:47
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Ja też nie widziałam od wielu lat ekspedientki z papierosem!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #443  
Nieprzeczytane 02-08-2009, 10:07
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

NO ja niestety widuję i to dośc cześto..siedzą przed sklepami i czekając na klienta kopcą jak smoki...czasem mam wrazenie ,ze im sie pzreszkadza palić chcąc coś załatwić...ale moze to w małych miasteczkach funkconuje...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #444  
Nieprzeczytane 02-08-2009, 10:17
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Przed sklepem,to co innego,ale masz rację-w wielkich marketach są zapewne inne zwyczaje.Moja pani z budki pod blokiem kopci na zewnątrz,na widok klienta gasi natychmiast.Mnie to nie przeszkadza, sama palę.Nie cierpię natomiast lokatorów,którzy wsiadają do windy z zapalonym papierochem i tępię to okrutnie!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #445  
Nieprzeczytane 02-08-2009, 10:36
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

W małych rodzinnych sklepikach bywa, że sprzedawcy podpalają przed sklepem jednak gdy widza klienta wchodzą do sklepu. W tych nieco większych nie widzę by obsługa paliła, może na zapleczu? W tych wielkich super i hiper z tego co wiem są palarnie ale większość załogi jednak unika tam palenia. Jest to po prostu niemile widziane przez pracodawcę. Wiem to od córki która pracuje w hipermarkecie.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #446  
Nieprzeczytane 04-08-2009, 19:28
walkiria57's Avatar
walkiria57 walkiria57 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: Piotrków Trybunalski
Posty: 217
Domyślnie

Nie wiem, dokąd podąży mój post, albowiem nie nabiorę nigdy wprawy w poruszaniu się po wirtualnym świecie.

Za to zawsze, jak dziecko, cieszy mnie, kiedy coś dojdzie tam, dokąd to wysłałam...

Basiu, wielkie dzięki za namiary na elektronikę. Udało mi się kiedyś rzucić palenie na całe trzy lata. Później postanowiłam ni z tego, ni z owego, się nagrodzić moim ukochanym camelem...Jednym jedynym...Taaaa....

I wszystko poszło wniwecz.

Rzucenie palenia jest możliwe. Do tej decyzji dojrzewałam prawie rok. Przeczytałam wszystko, co jest możliwe na temat palenia i niepalenia.

Zagrożenia zdrowotne, jeśli nie ma noża na gardle, umiarkowanie na mnie działają, jak na większość palaczy; jak sądzę. Jednak chciałam przestać palić i potrzebowałam dobrego powodu, żeby to zrobić. Zaczęłam bezwolnie obserwować palaczy. Nie zapodałam sobie takiego zadania, to się stało samo.

Zobaczyłam ludzi w różnym wieku i różnej kondycji materialno-intelektualnej, którzy zachowywali się identycznie w sytuacji deprywacji, spowodowanej brakiem papierosa bądź niemożnością zapalenia go.

Matko! Uzyskałam świadomość, że nie podoba mi się to, co widzę i - że należę do tej grupy!

Następnym etapem było puszczenie w ruch kalkulatora i przeliczenie. Coooooo?!!!!! (oczywiście, nikt na co dzień nie przelicza, bo jakby sobie przeliczył, to by musiał zapalić ze zdenerwowania).

Uzyskiwanie samoświadomości, jak rzekłam, trwało blisko rok. To się we mnie musiało ułożyć. W tym czasie paliłam około sześdziesięciu papierosów dziennie.

Aż nadszedł wieczór sierpniowy, kiedyśmy ze znajomymi siedzieli na tarasie i prawili o dobru i złu tego świata. Paliłam wóczas niebieskie caro, inni palili żółte/białe, inni cośtam.

I jak to podczas takich wieczorów, kiedy koniki polne, w innych rejonach świata zwane cigalami, zaiwaniają równo, byłiśmy sobie wyjątkowo bliscy. Na tyle bliscy, że kadży częstował każdego papierosem. Częstowaną będąc, brałam i odkładałam przy talerzu. Nie wiem po dziś dzień, dlaczego nie zapalałam tych papierosów.

Po dwóch godzinach zobaczyłam, że przy talerzu leży osiem niewypalonych przeze mnie papierosów. Może już o tym pisałam...Zabrałam je do domu i wyobraziłam sobie wszystkie wypalone wcześniej.

Następnego dnia przystąpiłam do pracy metodycznie: kupiłam i pokroiłam w słupki marchew i ogórki. Podjadałam je w geście palenia papierosów. Koktajlowe słomki, pokrojone na długość papierosa, napchałam watą i zaciągałam się przez nie powietrzem. Cały rytuał palenia był zachowany.

Aż w końcu, pomału zaczęło mnie to nudzić. Oczywiście, nie uniknęłam drażliwości i przykrych zachowań. Ale na ogół znoszono to nieźle, zwłaszcza, kiedy mówiłam o swoim przedsięwzięciu.

Autentyczną radość dawało mi poczucie wolności, nie od nikotyny; od konieczności wygospodarowywania co i rusz luźnej chwili, żeby "se móc pociunc".

Dlatego ostrzegam wszystkich, którzy porzucili papierosy: nie kopcie się z koniem, nie pamiętajcie o tych słodkich chwilach z dymkiem pachnącym; nie próbujcie zapalić "tego jednego".

Basi jeszcze raz dziękuję za namiary na e-papierosa. Będę próbować, jestem przekonana, że palenie to 90% tytuału, a reszta, to być może uzależnienie od chemii. Chociaż nadal nie ma pewności, czy nikotyna istotnie uzależnia...

Jednocześnie wiem, że za drugim razem jest gorzej, bo już się nie ma w sobie tej wiosennej świeżości, dlatego z wdzięcznościa przyjmuję istnienie zastępnika w postaci fałszywego papierosa.


Ostatecznie - onanizm - to też jest fałszywy seks...
__________________
Ze swych wad jestem rad, mam ich tyle, co i zalet: w sam raz na wiek, wykształcenie i płeć...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #447  
Nieprzeczytane 16-10-2009, 18:55
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Jak tam czyste kominy? Dalej są czyste? Pewnie dalej nie palimy!! Witam wszystkich nie palących.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #448  
Nieprzeczytane 18-10-2009, 01:34
JAGODA57's Avatar
JAGODA57 JAGODA57 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 585
Domyślnie

Pozdrawiam wszystkie "czyste kominy"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #449  
Nieprzeczytane 20-10-2009, 22:25
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

A! To tutaj sobie siedzicie niepalące istoty,wolni ludzie?

Poczytałam sobie ten wątek od pierwszej do 12 strony....tyle akurat dziś i naliczyłam 20 osób wolnych czystych kominów!!
A gdzie się zapisujecie? Gdzie jest ta księga niepalących?
Chcę to zobaczyć i dopisać się z dumną miną.Mogę podać nicki...zapisałam je na karteczkach...hi,hi..
Pierwszy Tadeusz....on to ,nie chwaląc go,najwięcej uczynił...Zauważcie,że ten wątek ma 449 postów!Powinien być extra podsumowany nie za długo-co nie Tadeuszu?

Jakby co,to mogę pomagać przy liczeniu niepalących,daj znać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #450  
Nieprzeczytane 21-10-2009, 07:07
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał elizka
A! To tutaj sobie siedzicie niepalące istoty,wolni ludzie?

Poczytałam sobie ten wątek od pierwszej do 12 strony....tyle akurat dziś i naliczyłam 20 osób wolnych czystych kominów!!
A gdzie się zapisujecie? Gdzie jest ta księga niepalących?
Chcę to zobaczyć i dopisać się z dumną miną.Mogę podać nicki...zapisałam je na karteczkach...hi,hi..
Pierwszy Tadeusz....on to ,nie chwaląc go,najwięcej uczynił...Zauważcie,że ten wątek ma 449 postów!Powinien być extra podsumowany nie za długo-co nie Tadeuszu?

Jakby co,to mogę pomagać przy liczeniu niepalących,daj znać.

Elizko

Zakładając ten watek "KLUB" nie miałem na myśli listy obecności, czy regularnego zgłaszania się. Przychodzimy kiedy mamy ochotę lub potrzebę pochwalenia się kolejnym jubileuszem, zwątpieniem, dołkiem. Może trochę na zasadzie klubów AA. (Anonimowych Alkoholików)
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #451  
Nieprzeczytane 21-10-2009, 17:51
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Tadeuszu!
Wszystko jasne,jednak ilość niepalących i tych,którzy rzucili także bardzo jest budujące.ktoś myśli....no tak:elizka,Tadeusz,jasinek, Malwina, Jagoda,Destiny,Basia13,helena62,emka46,maluna,zyng ara,StryczAnna,bogda50,aannaa,BabciaIwa,jp50,gerha tek.......rzucili,to dlaczego ja jeszcze nie?

A jest nas coraz więcej.....brawo!!!

Jakby komuś było trudno,to na pewno tu ktoś poda mu pomocną dłoń.Czytałam od początku i widzę ileż tu radości,emocji,a czasami i smutki....jak to wśród bliskich.
Bardzo dobrze Tadeuszu,że założyłeś taki wątek....
Na pewno będzie jeszcze długo potrzebny.Jest OK.
Pozdrawiam niepalących i walczących.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #452  
Nieprzeczytane 22-10-2009, 12:20
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Wątków o rzucaniu palenia jest kilka i dobrze, bo zachęcamy do porzucenia tego wstrętnego nałogu. Każdy deklarujący porzucenie palenia to już sukces. Miłego bezdymnego dnia.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #453  
Nieprzeczytane 26-10-2009, 20:55
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Za tydzień osiągnę sześć lat niepalenia.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #454  
Nieprzeczytane 02-11-2009, 18:46
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Dziś mija sześć lat odkąd nie palę. Jest mi z tym dobrze.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #455  
Nieprzeczytane 02-11-2009, 19:08
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie Nie pale papierosów.

Dołączam do waszego Klubu bo ja całe życie nie pale Papierosów.

Ka zdy ma swoje upodobania.Dla palących papieroski jestem tolerancyjnym człowiekiem.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #456  
Nieprzeczytane 13-11-2009, 20:32
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Ej jak tam "czyste kominy"? Co u Was słychać? Wiem, że dalej nie palicie ale może ktoś się odezwie.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #457  
Nieprzeczytane 16-11-2009, 13:40
mrówka's Avatar
mrówka mrówka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Wielkopolska niedaleko Poznania.
Posty: 574
OK

Witam serdecznie .
Nie palę już 12lat i chętnie zapisze do Klubu "Czyste kominy"
__________________
http://chomikuj.pl/mrowka56

http://www.youtube.com/user/mrowka2156

Nic nie jest za mną
, Wszystko jest jeszcze przede mną
Odpowiedź z Cytowaniem
  #458  
Nieprzeczytane 16-11-2009, 14:35
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał mrówka
Witam serdecznie .
Nie palę już 12lat i chętnie zapisze do Klubu "Czyste kominy"
Napisałaś # i już jesteś w tym klubie.Nie palę połowę Twojego stażu wolnego od dymu bo właśnie minęło sześć lat. Miłych lat bez dymu papierosowego.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #459  
Nieprzeczytane 16-12-2009, 11:23
Alladynka's Avatar
Alladynka Alladynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 554
Domyślnie

2.12 . 2008 r przystąpiłam do klubu " Czyste Kominy "
Nastał czas podsumowania . Był to ciężki okres , były chwile zwątpienia i powroty do nałogu /na na szczęście bardzo krótkie jeden , dwa papierosy w tygodniu /. Dziś mogę się sama pochwalić . ODNIOSŁAM SUKCES . Dobrze jest stwierdzić , że coś nam w tym mijającym roku się udało .
__________________
To jest największe nieszczęście - nie wyżyć życia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #460  
Nieprzeczytane 16-12-2009, 11:35
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alladynka
2.12 . 2008 r przystąpiłam do klubu " Czyste Kominy "
Nastał czas podsumowania . Był to ciężki okres , były chwile zwątpienia i powroty do nałogu /na na szczęście bardzo krótkie jeden , dwa papierosy w tygodniu /. Dziś mogę się sama pochwalić . ODNIOSŁAM SUKCES . Dobrze jest stwierdzić , że coś nam w tym mijającym roku się udało .

G R A T U L U J Ę
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
"SZKOŁKA" PhotoFiltre Studio - bezplatny program do obrobki zdjec Dreamka eSenior 86 25-10-2009 21:59
Województwo pomorskie: powitanie i "lista obecności" cz.III jolita pomorskie 523 22-04-2009 18:25
Klub "Czyste Kominy" tadeusz50 Uzależnienia 504 28-01-2009 22:00
"Porządki" w III albo IV RP /nie wiem, którą mamy/ Basia. Polityka - wątki archiwalne 260 05-09-2007 07:18

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:51.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.