menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 30-07-2008, 21:47
wisia's Avatar
wisia wisia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: małopolskie
Posty: 40
Zły, wściekły wczasy rehabilitacyjne


Witam! bardzo Was proszę o podpowiedż, jak załatwiacie wczasy rehabilitacyjne / PEFRON/ Chciałam pojechać po raz pierwszy na takie wczasy i otrzymałam już infor. o dotacji ale jest już koniec lipca i praktycznie nie mam szans na wyjazd we wrześniu / za póżno / w niektórych ośrodkach możliwy jest termin grudniowy . Może powinnam wcześniej rezerwować termin czy załatwiać to przez kogoś / jakieś biuro/ dzwonię po tych ośrodkach narazie bez rezultatu,bardzo Was proszę o podpowiedż, dziękuję !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 30-07-2008, 22:09
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 060
Domyślnie

Wisiu...faktycznie powinnaś rezerwacji dokonać wcześniej, ale musisz dzwonić po sanatoriach, bo niejednokrotnie są rezygnacje i można załapać się na całkiem fajny turnus....Powodzenia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 30-07-2008, 22:21
Elżbieta V's Avatar
Elżbieta V Elżbieta V jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 1 208
Domyślnie Turnusy rehabilitacyjne

Wejdź na tę stronę i poszukaj sobie "Wolne miejsca--Bank wolnych miejsc" wpisz wg wskazówek i dowiesz się który Ośrodek dysponuje wolnymi miejscami Poniewaz w tym roku ograniczono dotacje dużo osób zrezygnowało z wcześniej zamawianych miejsc z powodu odmowy dofinansowania. Powodzenia
http://www.turnusy.rehabilitacyjne.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 01-08-2008, 21:13
wisia's Avatar
wisia wisia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: małopolskie
Posty: 40
Domyślnie

Elżbieto! skoro piszesz ,że dużo osób zrezygnowało z wcześniej zamawianych miejsc, rozumiem ,że powinnam szukać miejsca i zamawiać jeszcze przed decycją o dofinansowaniu ? Niestety w banku miejsc wolnych również nie ciekawie, ale jestem dobrej myśli. Dzięki bardzo !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 01-08-2008, 22:09
Elżbieta V's Avatar
Elżbieta V Elżbieta V jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 1 208
Domyślnie Wisu.

To prawda o turnus rehabilitacyjny trzeba zabiegać już od poczatku roku. Do tego roku nie było większych problemów z dofinansowamiem ale teraz zaczynają być trudności = zresztą tak jak ze wszystkim jeżeli chodzi o jakieś pieniądze Na stronie którą Ci podałam znajdziesz adresy i telefony wszystkich ośrodków w Polsce więc szukaj i dzwoń a napewno cos znajdziesz. Powodzenia!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 01-08-2008, 22:33
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Elu, też otrzymałam grupe która uprawnia mnie do korzystania z dofinansowania na turnus rehabilitacyjny.
Pytałam w PFRON i powiedzieli mi, że na ten rok już nie ma pieniędzy.
Napiszcie mi, proszę, kiedy należy ubiegać się o takie dofinansowanie. Czy już na początku stycznia ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 01-08-2008, 23:23
Barbara13's Avatar
Barbara13 Barbara13 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Jarosław
Posty: 453
Domyślnie

Rzeczywiście, najlepiej zaczynać załatwiać sprawy już w styczniu. Ok. 20.01. już wiadomo jak będą wyglądały finanse w PEFRON, w miesiącach marzec-kwiecień bez problemów można wybrać miejsce i termin turnusu, w tym czasie również opłaty są niższe. Korzystałam z pokoju jednoosobowego w Horyńcu Zdroju, zarówno warunki bytowe jak i zabiegi były bez zarzutu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 28-08-2009, 13:37
hela59 hela59 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 3
Domyślnie

Wisiu powinnaś podzwonić po sanatoriach, możliwe, że miejsca jeszcze są. Ale takie wczasy powinno załatwiać się dużo wcześniej. Jest dużo chętnych na takie wczasy i dlatego jest brak miejsc. Ja już kilka razy byłam i mogę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolona. I nie wykluczam kolejnych wyjazdów. A wiek już nie ten, więc tylko takie wczasy teraz są wskazane.
Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 28-08-2009, 20:57
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 285
Domyślnie



Wisiu ja właśnie załatwiłam wczasy przez PERON..do Szymbarka, dopłata uczestnika wynosi 600 zł + dofinansowanie ja mam 802 zł, ja załatwiałam sobie to w lipcu a pare dni temu potwierdzałam przyjazd od 7.09 - 21.09. br.

może jeszcze maja wolne miejsca
Szymbark "Neptun (NFZ) ul Górska 7. tel. 58 684 38 69

ja jadę na turnus 7 - 21.09.br.
__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 29-08-2009, 16:54
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Istotnie , najlepiej samemu pyta o wolne miejsca.Dotacje w sposob drastyczny zmniejszyly sie w tym roku- a pierwszenstwo mają osoby ze znacznym stopniem niepelnosprawnosci. Najlepsze są turnusy rehabilitacyjne dla osob dlugo przebywajacych na zwolnieniu- ZUS płaci za jednego pacjenta 6 tysięcy złoty(jednak ZUS nie jest taki biedny)- ale wlasciciele tych sanatoriow oszukuja na jedzeniu, zabiegach i wszystkim, co tylko można...Kura , która znosi zlote jajka...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 29-08-2009, 17:24
fredzia44's Avatar
fredzia44 fredzia44 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 655
Domyślnie

Byłam na takim turnusie rehabilitacyjnym zZUS i więcej bym nie pojechała.Za co tyle pieniędzy płaci ZUS.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 02-06-2012, 19:47
ainet ainet jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: Dąbrowa Górnicza
Posty: 1
Domyślnie Pytanie ???

Witam drogie Panie.

Proszę mi odpowiedzieć jak załatwić stopień niesprawności aby móc korzystać z dofinansowania PFRON
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 02-06-2012, 20:26
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 784
Domyślnie

Cytat:
Napisał ainet
Witam drogie Panie.

Proszę mi odpowiedzieć jak załatwić stopień niesprawności aby móc korzystać z dofinansowania PFRON

Powinnaś zgłosić się do Powiatowego Zespołu d/s Orzekania o Niepełnosprawności w Dąbrowie Górniczej, ul. 3. Maja 22 działającego przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Tam otrzymasz druki zaświadczeń do wypełnienia......
Otrzymasz 2 druki - jeden wypełniasz osobiście, drugi u lekarza u którego leczysz się (rodzinny lub specjalista).....
Wypełnione druki wraz z kserokopiami dowodów leczenia (karty informacyjne pobytów w szpitalu, historie choroby, wyniki badań i prześwietleń) składasz w PZd/sOoN i czekasz na Komisję orzekającą (czas oczekiwania ok. 1 miesiąca).
Gdy otrzymasz zawiadomienie o terminie Komisji stawiasz się na badania i uzyskujesz stopień niepełnosprawności (lekki, umiarkowany lub znaczny w zależności od stanu Twego zdrowia).
Gdy już posiadasz orzeczenie o stopniu niepełnosprawności możesz ubiegać się o dofinansowanie do turnusu rehabilitacyjnego ze środków PFRON.........
Dofinansowania udziela Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dąbrowie Górniczej.........
Powodzenia w załatwieniu sprawy........
Pozdrawiam.........
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
wczasy odchudzające aleksa5 Profilaktyka i zdrowy styl życia 8 18-11-2008 08:41
wczasy dla sosob chorych na alzhaimera szrajdeger Choroby, badania, terapie 2 15-01-2008 09:54
wczasy lecznicze dla osob chorych na alzhaimera szrajdeger Choroby, badania, terapie 4 15-01-2008 09:52

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:25.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.