menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Finanse > Zarządzanie finansami
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 08-05-2008, 14:42
przyjaciel przyjaciel jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 145
Domyślnie Ile zarabiaja ?


Ile wasze cory,synowie ,wnuczeta zarabiaja obecnie w Polsce,ze stac je na takie "wypasione bryki" jakie sie widzi na polskich drogach.
Seniorzy emeryci,rencisci biede klepia a ich potomni maja sie dobrze.
Kto mi to mnie Polakoamerykaninowi wyjasni,tym bardziej,ze ja nie moge z zona zwiazac konca z koncem , nie posiadamy dzieci,splacamy dom i samochod.
Wyglada mi,ze w Polsce jest teraz lepiej niz w Ameryce.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 08-05-2008, 14:56
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Przyjacielu

to zależy, jedni zarabiają dużo inni mało tak ja to w życiu bywa. Dużo zależy od wykształcenia /chodzi mi o kierunek ukończonych studiów/ i chyba od tzw. fartu. Są ludzie, którym wszystko idzie jak po maśle innym za co się nie wezmą nic nie wychodzi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 08-05-2008, 15:02
przyjaciel przyjaciel jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 145
Domyślnie

Srednia krajowa ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 08-05-2008, 15:14
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

W prywatnych firmach z zagranicznymi szefami, przyjmują do pracy młodych Polaków bez dużego doświadczenia ale za to "oblatanych" z nowoczesnością , za znacznie wyższe stawki, niż starych doświadczonych ludzi mających swoje przyzwyczajenia.
Np. inżynier z 25-letnim stażem może dostać 2 - 3 tysięcy, młody inżynier tej samej branży z dwuletnim stażem dostanie 5 -6 tysięcy. To samo np. w banku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 08-05-2008, 15:56
przyjaciel przyjaciel jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 145
Domyślnie

Polatalem sobie za mym tematem,bo do "spoleczenstwa" sie pewno nie nadawal a tu malo kto zaglada.
Czytam o dobrych zarobkach 5-6 tysiecy,to zaraz niech przelicze ile to $ na tydzien ???????????????????Wychodzi mi gdzies 700 baksow ,to jak na inzyniera za malo.
Skad te bryki,na paliwo i mieszkanie,jesc tez trzeba ,rachunki stale i co zostaje ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 08-05-2008, 17:11
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Drogi przyjacielu, a Ty chciałbyś żeby było tak,że jak Polak to tylko furmanką....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 08-05-2008, 17:15
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Mlodzi ludzie przyjacielu wyksztalceni i zdolni zarabiaja wystarczająco na to żeby dostac kredyt na samochod ,mieszkanie (lub dom) i później ,podobnie jak ty splacaja te kredyty latami .Z tego co wiem, mlodzi Amerykanie rowniez zyją mniej oszczednie od swoich bać i dziadków.
Różnica pokoleń...i nie próbuj antagonizować bo to bez sensu....
A dodam ,że moje dzieci zarabiają mw.2x tyle co ja i bardzo dobrze przynajmniej mam od kogo pożyczyc na fanaberie,oraz nie muszę się martwić jakby tu ich wspomoc utaczając sobie krwi.....
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie

Ostatnio edytowane przez Malgorzata 50 : 08-05-2008 o 17:17.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 08-05-2008, 17:25
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Tak jest Gosiu! Jak się rozpędzę, to wiem, ze dziecko nie do zginąć z głodu.
Ale bywa tak: Ile pan ma lat? - Czterdzieści!
Gdzie pan pracuje? - Nigdzie!
To z czego pan się utrzymuje! - Jestem u mamusi!
A mamusia? - Mamusia dostaje rentę!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 08-05-2008, 17:29
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Pewnie ,że bywa Haniu ,ale przyjaciel pyta o tych w wypasionych brykach....Jesli rozmawiamy serio to oczywiście ,że nic nie jest jednoznaczne i jednowymiarowe.....
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie

Ostatnio edytowane przez Malgorzata 50 : 08-05-2008 o 17:30.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 15-05-2008, 21:33
renet's Avatar
renet renet jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 87
Domyślnie

Te wypasione bryki to przeważnie są własnościa bankow, albo tych co zarabiają w inny sposob niż uczciwy.
Myśle ze dobrze że naszym dzieciom i wnukom powodzi się lepiej niż nam czy naszym rodzicom w koncu świat się rozwija a nie cofa do tyłu i nikomu tych wypasionych bryk nie zazdroszcze.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 16-05-2008, 09:53
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Moje dzieci jezdżą wypasionymi brakami-pracuja 12-14 godzin/dobe.Nie bardzo mi sie to podoba-ale nie mam wiekszego wplywu na styl zycia jaki sobie wybrali-nie kradna,nie przepijaja pieniedzy-po prostu ciężko pracuja .No i maja dobre zawody.Noi sa zdolni i operatywni-moj starszy zięć jest wzietym architektem w wieku 33 lat w mieście bardzo zamknietym dla obcych-a jest tam zupelnie obcy i kariere rozpoczynal o zupelnie wlasnych silach.Mlodszy ma dużą firme-ma 30 lat i jest dobry ,Zaczynal od zera,pamietam jak pocz,atkowo zarabial oooooo,gdyz caly zysk szedl na pensje pracownikow.Nie sa krwopijcami,sa uczciwymi,dobrze wyksztalconymi, inteligentnymi,mlodymi ludżmi.W Stanach ani jeden ani drugi-nie widzial siebie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 16-05-2008, 11:56
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Moje dzieciaki też jeżdżą wypasionymi brykami

mam na myśli syna i synową, mają piękny dom i tyrają po 14 godzin na dobę. Wszystko co mają zawdzięczają swojej ciężkiej, uczciwej pracy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 17-05-2008, 15:03
renet's Avatar
renet renet jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 87
Domyślnie

Moje dzieci nie mają wypasionych bryk i jak narazie sie nie zapowiada ze beda je mieli ale za to mają czas dla swoich dzieci i rodziny, ja sama jezdze tylko VW Polo i nie nazekam.
Myśle że szczęście rodzinne i uśmiechnieta bużka wnuczki gdy tata wraca z pracy do domu i może z nią spędzic prawie pol dnia jest więcej warte niż ta wypasiona bryka.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 17-05-2008, 15:24
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech Zgadzam się z Tobą

Cytat:
Napisał renet
Moje dzieci nie mają wypasionych bryk i jak narazie sie nie zapowiada ze beda je mieli ale za to mają czas dla swoich dzieci i rodziny, ja sama jezdze tylko VW Polo i nie nazekam.
Myśle że szczęście rodzinne i uśmiechnieta bużka wnuczki gdy tata wraca z pracy do domu i może z nią spędzic prawie pol dnia jest więcej warte niż ta wypasiona bryka.
ale ktoś też musi zarządzać firmami i w takim przypadku nie ma zmiłuj się, trzeba tyrać długo. Moje dzieciaki właśnie zarządzają firmami i niestety na tych stanowiskach nie ma taryfy ulgowej, z drugiej strony skoro mają kwalifikacje do wykonywania takiej pracy ..... to dlaczego mają odpuszczać? Wiem, że nic nie wiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 17-05-2008, 15:34
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Dla mnie

wypasiona bryka nie jest symbolem zadnego luksusu..


Dla mnie symbolem luksusu jest wlasnie czas jaki czlowiek ma.. aby nia pojechac na wakacje..z dziecmi..

Wolny czas.. to jest to!!

Z kolei pojechac na wakacje jakim gruchotem... tez nie..
Trzeba chyba wywazyc w zyciu... co jest wazne..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 17-05-2008, 20:35
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

A moje dzieci swoimi wypasionymi brykami jezdza z moimi wnuczkami- a wnuczki opowiadaja ze sa bardzo DOWIAZANE do swoich rodzicow.Mozna miec czas i na prace i na dzieci.Ja sama wychowywalam dwie corki,pracujac na paru etatach i znalazlam czas dla dzieci.Wszystko zalezy od czlowieka-nie stawiac tylko na miec ale rowniez na BYC
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 17-05-2008, 20:39
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

I jeszcze oprocz tzw normalnej literatury codziennie przy obiedzie bylam przepytywana z literatury młodzieżowej.A dlaczego nie powiecie że te mlode osoby sa po prostu pracowite,zdolne i zaradne
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 18-05-2008, 11:05
renet's Avatar
renet renet jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 87
Domyślnie

Ja wszystko rozumię i częsciowo się z wami zgadzam że pracujac po 14/16 godzin ktoś moze znaleśc czas dla rodziny tylko zastanawiam się kiedy?????bo doba ma tylko 24 godziny.
Moj facet pracuje też po 16 godzin a czasami i wiecej i jezdzi Crayzlerem ale co mi z tego jak ja mam go tylko dla siebie pożnymi wieczorami więc kiedy jest ten czas na przyjemnosci???? dla mnie to nie jest życie to jest harówa i nic wiecej dobrze że już nie mamy małych dzieci bo chyba by mógł im powiedziec tylko dobranoc.
Patrzac na mlodych ludzi ktorzy tak ciężko pracują by zapewnić swojej rodzinie dostatnie życie jest mi ich poprostu żal bo co by nie mowić to nie jest życie.
Ja też pracowalam i wychowywałam dzieci ale pracowałam tylko na etat a reszte czasu mialam dla siebie i dzieci, no ale to były inne czasy.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 18-05-2008, 19:40
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Renet- ja mysle ,że to nie tylko chodzi o dostatnie zycie,takie wymogi stawia- to wlasnie zycie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 19-05-2008, 18:04
renet's Avatar
renet renet jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 87
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Renet- ja mysle ,że to nie tylko chodzi o dostatnie zycie,takie wymogi stawia- to wlasnie zycie.
i to jest okropne bo kiedy ci mlodzi ludzie mają czas na korzystanie z życia i jego przyjemności.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Sami zobaczcie ile okropnosci moze wywołac głupi brak witaminy PP grazyna Profilaktyka i zdrowy styl życia 3 03-06-2009 21:37
Ile lat ma kufa - z nudów, kufa86 Różności - wątki archiwalne 345 16-01-2008 23:52
Ile w nas zakłamania ? destiny Różności - wątki archiwalne 77 26-11-2007 18:34
Masz tyle lat, na ile si czujesz - komentarze Basia. Ogólny 50 07-07-2007 17:39

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:12.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.