menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 09-01-2010, 16:22
konris konris jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 189
Domyślnie Polska hojność narodowa: Owsiak czy Rydzyk?


Jako punkt wyjścia do dyskusji nad podzielonymi Polakami proponuję:

http://www.dziennik.pl/wydarzenia/ar...orzystuje.html

oraz bardziej szczegółowo:

http://glosrydzyka.blox.pl/2010/01/R...ka-i-WOSP.html
  #2  
Nieprzeczytane 09-01-2010, 16:34
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Zastanawiałem się kto kogo skopiował, ale to raczej nie jest możliwe, poruszony ten sam temat te same linki jednocześnie
http://www.klub.senior.pl/spoleczens...tml#post547687
  #3  
Nieprzeczytane 09-01-2010, 16:46
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Starsza wnuczka jest prawie równolatką Orkiestry, starsza o około dwa tygodnie bo z końca grudnia roku poprzedniego. Jedynie w pierwszej orkiestrze nie braliśmy udziału (za mała nasza wiedza o celu akcji). Teraz od kilku lat Ania kwestuje na ten szlachetny cel a ja w pełni popieram i dofinansowuję.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #4  
Nieprzeczytane 09-01-2010, 16:58
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Tak się składa, że jak tylko Orkiestra zaczęła grać, tak zawsze z uczniami braliśmy w tym udział i to z powodzeniem.
Nie to jest jednak ważne, ważne jest, że tylu Polaków wierzy Owsiakowi, a Caritasowi jakby mniej.
Wbrew temu, co tam, w artykule cytowano, akurat Owsiak rozlicza się dokładnie, co do złotówki, czego nie można powiedzieć o Rdzyku, który jeszcze z niczego sie nie rozliczył, np. świadectwa udziałowe. Caritas tezż najpierw podaje numer konta, a później pomaga i też jakoś rozliczeń nie widać.
A teraz fakty:
Komu i czemu pomógł Rydzyk? Odpowiedź jasna, nikomu, poza sobą.
A jak się rozliczył?
Komu i czemu pomógł Caritas, owszem pomógł,dużo pomógł, tylko jak to zmierzyć?
A jak sie rozliczył?
Komu i czemu pomógł Owsiak? Łatwo sprawdzić wchodząc do jakiejkolwiek przychodni, jakiegokolwiek szpitala!
A jak sie rozlicza każdorazowo?
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
  #5  
Nieprzeczytane 09-01-2010, 17:11
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie

Cytat:
Napisał wuere'le
Tak się składa, że jak tylko Orkiestra zaczęła grać, tak zawsze z uczniami braliśmy w tym udział i to z powodzeniem.
Nie to jest jednak ważne, ważne jest, że tylu Polaków wierzy Owsiakowi, a Caritasowi jakby mniej.
Wbrew temu, co tam, w artykule cytowano, akurat Owsiak rozlicza się dokładnie, co do złotówki, czego nie można powiedzieć o Rdzyku, który jeszcze z niczego sie nie rozliczył, np. świadectwa udziałowe. Caritas tezż najpierw podaje numer konta, a później pomaga i też jakoś rozliczeń nie widać.
A teraz fakty:
Komu i czemu pomógł Rydzyk? Odpowiedź jasna, nikomu, poza sobą.
A jak się rozliczył?
Komu i czemu pomógł Caritas, owszem pomógł,dużo pomógł, tylko jak to zmierzyć?
A jak sie rozliczył?
Komu i czemu pomógł Owsiak? Łatwo sprawdzić wchodząc do jakiejkolwiek przychodni, jakiegokolwiek szpitala!
A jak sie rozlicza każdorazowo?

Wpelni popieram wypowiedz poprzednika.To widac w szpitalach i przychodniach.Widac też szkolenia z dziedziny ratownictwa.Chylę glowę przed tymi którzy myslą o chorych.Za to NFZ co robi.Stwaia gmachy dla adnimistracji.Tak stosuje się naturalną autanazję chorych,zostaionych samym sobie.
__________________
  #6  
Nieprzeczytane 09-01-2010, 17:16
konris konris jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 189
Domyślnie

Tadeusz, to przypadek. Nie zaglądam na tamte wątki.
A problem poruszyłem dlatego, ze mój Ojciec dłużej żył i łagodniej (o ilie mozna tak to określić) umierał dzieki sprzętowi WOŚP...
Proszę więc, nie przesadzaj z podejrzliwością. Raczej wypowiedz się ad rem.
  #7  
Nieprzeczytane 09-01-2010, 17:20
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał konris
Tadeusz, to przypadek. Nie zaglądam na tamte wątki.
A problem poruszyłem dlatego, ze mój Ojciec dłużej żył i łagodniej (o ilie mozna tak to określić) umierał dzieki sprzętowi WOŚP...
Proszę więc, nie przesadzaj z podejrzliwością. Raczej wypowiedz się ad rem.
Widocznie, żle sformułowałem treść napisaliście jednocześnie co widać. Nie miałem na myśli jakichkolwiek oskarżeń. Jeśli tak to zrozumiałeś to przepraszam.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #8  
Nieprzeczytane 09-01-2010, 18:53
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Nie ma porównania pomiędzy tym co zrobił Owsiak w stosunku do całej działalności charytatywnej z Caritasem na czele.Ja od początku starałem się spierać Owsiaka działalność.Robi naprawdę dobrą działalność charytatywną a dając środki jesteśmy pewni ze ich nie zmarnuje.W obecnym czasie nikt w Polsce nie ma takiego autorytetu i tak jak on nie cieszy się autentyczną sympatią.
  #9  
Nieprzeczytane 09-01-2010, 19:01
ignesja's Avatar
ignesja ignesja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: świętokrzyskie
Posty: 4 379
Domyślnie Za Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

przemawiają same fakty !
Z każdym rokiem większa suma zebranych datków
i coraz lepsze wyposażenie szpitali, dzięki Owsiakowi i całej jego wielkiej orkiestry ! No i to już 18 raz !!!
Dla mnie WOŚP to fenomen wspólnego działania, fenomen Owsiaka.
__________________
Agnieszka
  #10  
Nieprzeczytane 09-01-2010, 20:35
konris konris jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 189
Domyślnie

Nie wiem wiele o działalności Caritasu, ale wystarczy mi wiedza z codzienności: śmietnikowe pojemniki na odzież...
Nijak sie to ma do WOŚP.

Dlatego w pełni podpisuję się pod słowami Wacława.
  #11  
Nieprzeczytane 09-01-2010, 20:48
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał konris
Nie wiem wiele o działalności Caritasu, ale wystarczy mi wiedza z codzienności: śmietnikowe pojemniki na odzież...
Nijak sie to ma do WOŚP.

Dlatego w pełni podpisuję się pod słowami Wacława.
Konris a co mają wspólnego "śmietnikowe pojemniki na odzież" z caritasem.??? Miały kiedyś ale z PCK od wielu lat PCK wycofało się z tego interesu.
oczywista, oczywistość wspieram WOŚP
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #12  
Nieprzeczytane 09-01-2010, 21:39
konris konris jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 189
Domyślnie

Miałem na mysli marnotrawstwo, które widziałem, jak sa wybierane i zabierane te rzeczy. I, wybacz, nie chce mi się szukać linków do artykułów o tym, co później sie z nimi dzieje oraz kto i jak na tym zarabia...
  #13  
Nieprzeczytane 09-01-2010, 21:43
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał konris
Miałem na mysli marnotrawstwo, które widziałem, jak sa wybierane i zabierane te rzeczy. I, wybacz, nie chce mi się szukać linków do artykułów o tym, co później sie z nimi dzieje oraz kto i jak na tym zarabia...
Nie musisz bo niedawno czytałem o tym. Zaskoczył mnie ten caritas, może zależy od rejonu Polski. Tu było PCK, dawało logo i odbierało minimalne ilości odzieży.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #14  
Nieprzeczytane 09-01-2010, 22:29
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Poza oczywistymi, wymiernymi materialnie sukcesami WOŚP,
o których już mówiliście, mówić też trzeba
o znaczeniu wychowawczym akcji.
Tyle młodzieży zaangażowanej we wspólnym, szlachetnym celu!
Gdzie jest drugi taki kraj na świecie?!
  #15  
Nieprzeczytane 09-01-2010, 22:44
zosinek's Avatar
zosinek zosinek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: powiśle
Posty: 1 188
Domyślnie

Akcję Owsiaka popieram od lat.Przed laty moje dzieci zbierały pieniążki na ten cel,teraz już inne i widziałam wiele przychodni i szpitali które skorzystały z tej pomocy.
JUTRO TEZ POPRĘ SYMBOLICZNĄ ZŁOTÓWKĄ.
__________________
"Innego życia nie będzie".
  #16  
Nieprzeczytane 09-01-2010, 23:07
sellenhel's Avatar
sellenhel sellenhel jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Lubsko,Lubuskie,Polska
Posty: 24 806
Domyślnie

Ja też popieram Jurka Owsiaka,jak byłoby pięknie gdyby jutro w kościołach była ogłoszona zbiórka dla orkiestry choć z jednej mszy w każdym kościele a tymczasem nie wolno wolontariuszom zbierać pieniążków pod kościołami.
  #17  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 06:56
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Martwię się, że taka ostra zima tego roku może przeszkodzić w zbiórce pieniążków dla chorych. Mam jednak nadzieję, że zapał będzie większy aniżeli warstwy śniegu
  #18  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 07:39
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Elu, pamiętam gorsza pogodę w dzień grania Orkiestry. Młodzież jest wspaniała i z pewnością będzie na posterunkach. To my darczyńcy abyśmy się wywiązali i wyszli na dwór i wspomogli WOŚP.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #19  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 08:30
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie Dla niedowiarków

http://tygodnik.onet.pl/30,0,39430,o...artykul.htm l

Co się zmieniło w polskiej onkologii dziecięcej dzięki dwóm edycjom Orkiestry, które zostały poświęcone leczeniu nowotworów?

Gdyby nie Orkiestra, żaden szpital pediatryczny w Polsce nie mógłby normalnie funkcjonować. Gdziekolwiek by pojechać, czy do szpitala powiatowego, czy do klinicznego, wszędzie jest sprzęt z serduszkiem. Trzeba się dzisiaj zastanowić, czy tak naprawdę grupa pracujących społecznie zapaleńców nie utrzymuje służby zdrowia! Z pieniędzy, które dostajemy od NFZ żaden szpital nie jest w stanie kupić prawie niczego!

Jeśli mam podać dziecku lek, to potrzebna jest do tego pompa, bo lek musi być dokładnie wymierzony. Pompa kosztuje dziesięć, do kilkunastu tysięcy złotych. Ile szpital może może kupić takich pomp rocznie? Może jedną, może dwie. A ja na oddziale potrzebuję dwadzieścia. Gdyby nie Orkiestra, to tych pomp bym po prostu nie miał. Czekałbym na nie trzydzieści lat. Nie miałbym też na oddziale takiej prostej rzeczy jak kardiomonitor, dzięki któremu widzę, czy serce młodego pacjenta dobrze bije w momencie, gdy podaje się mu leki. Nie miałbym podstawowych narzędzi pracy! Jeśli szpital nie ma pieniędzy na leki, to tym bardziej nie kupi sprzętu.
  #20  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 09:15
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Nie musimy wychodzić z domu, żeby wpłacić na orkiestrę.
Różne sposoby wpłaty są na tej stronie.

http://www.wosp.org.pl/

sms o treści "serce" kosztuje 6,10 na nr 7547
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Fonek wRodzinie, czyli Rydzyk w przedszkolach Elżbieta V Społeczeństwo - wątki archiwalne 3 04-09-2009 20:19
Literatura Narodowa Pani Slowikowa Książka, literatura, poezja 85 24-05-2008 16:36
Żałoba narodowa kufa86 Polityka - wątki archiwalne 37 28-01-2008 15:01

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:18.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.