menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #9961  
Nieprzeczytane 13-02-2011, 11:13
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał koala
.... do wartości chrześcijańskich to zdecydowanie świeckie państwo jest lepszymi miejsce do życia dla różnych światopoglądów. .
Pewnie, że lepsze ale religia jest obowiązkowa i tooooo zostaje

Cytat:
Napisał koala
Ktoś mądry kiedyś powiedział, że kto w młodości nie był socjalistą na starość będzie kanalią. Podpisuję się nieskromnie pod tym zdaniem
Pewnie dlatego teraz wszyscy liczący się mają usta pełne frazesów socjalistycznych od lewa po prawe a najwięcej te prawe i sprawiedliwe
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9962  
Nieprzeczytane 13-02-2011, 11:23
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 623
Domyślnie

[quote=Hypatia]
Cytat:
Pluciu,najmocniej przepraszam ,ale co do nożyczek to nie chwytam-chyba nie podejrzewasz którąś z dziewczynek o skłonności sado - a jeśli chodzi o pozostały sprzęt to przyznasz chyba ,że nie widziałeś nigdy w moich rąciach w użyciu łopatkę ,a tym bardziej grabki.Ja naprawdę preferuję metodę łagodnej perswazji.
Konewke z nożyczkami trzyma foralny cenzor, albo inaczej gajowy, co jak juz sie towarzystwo rozgrzeje zbytnio, to gasi i tnie ....
Czasami w najciekawszych momentach

Cytat:
Zaraz się okaże ,że mam podać link na potwierdzenie tej wypowiedzi.A mnie się nieraz marzy ,że my tu przede wszystkim własne przemyślenia lansujemy....
Jeśli chodzi o mnie, to nie musisz. mamy na wizji jednego linkowca. I chwatit. Co do mnie, to póki skleroza nie taka jakbym chciał, to nie muszę się wspierac linkami, a widzę, że i Tobie też nie są one specjalnie potrzebne. I oby jak najdłużej
A co do podejrzeń o złe skłonności, to przyznaję, że podejrzewam, ale nie dziewczynkę, tylko wręcz przeciwnie.
I nie tylko o sado w czystej formie, ale bardziej o sado-maso , bo via ekran widać, że osobnik cierpi katusze po ciężkim trudzie...... intelektualnym i na pokaz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9963  
Nieprzeczytane 13-02-2011, 11:35
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Z wszystkich sprzętów używanych w piaskownicy ja osobiście najbardziej lubię ......pełną konewkę.
i koniecznie z zimną wodą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9964  
Nieprzeczytane 13-02-2011, 11:37
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 623
Domyślnie

[quote=koala]A
Cytat:
mnie się wydawało, że w więszości młodzież nie jest konserwatywna. Co do krzewienia wartości republikański to też mam poważne wątpliwości, do wartości chrześcijańskich to zdecydowanie świeckie państwo jest lepszymi miejsce do życia dla różnych światopoglądów.

Ciekawostką jest łączenie tzw wartości republikańskich z tzw. chrzecijańskimi. Historia kilka razy pokazała, że w ramach mieszania obu wartości paru chrześcijan i trochę republikanów straciło głowy naa szafotach i nie tylko.
Cytat:
Ktoś mądry kiedyś powiedział, że kto w młodości nie był socjalistą na starość będzie kanalią. Podpisuję się nieskromnie pod tym zdaniem.
Wprawdzie w oryginale bylo że świnią, ale kanalia też brzmi ładnie. Ale w takim razie co powiesz o takim Kaczyńskim. Najpierw był socjalistyczny prawnik od socjalistycznego prawa pracy, potem socjalista z KOR-u, potem wyzywał prawicowych chrześcijan z ZChNu od dechrystianizatorów Polski, następnie ogłosił sie za prawicę radiomaryjną, a jeszcze potem za lewicowca wychwwalającego Gierka-socimperialiste, a teraz znowu jest podobno prawicowiec pielgrzymkowiec..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9965  
Nieprzeczytane 13-02-2011, 11:37
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Pewnie, że lepsze ale religia jest obowiązkowa i tooooo zostaje
A która? Jako anarchistka nie lubię żadnego przymusu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9966  
Nieprzeczytane 13-02-2011, 11:40
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Konewke z nożyczkami trzyma foralny cenzor, albo inaczej gajowy, co jak juz sie towarzystwo rozgrzeje zbytnio, to gasi i tnie ....
Czasami w najciekawszych momentach
Proponuję te najciekawsze momenty przechowywać w osobistym archiwum i przemycać, przemycać, przemycać....przy innej okazji.
Z cenzorem w PRL też się tak robiło i się udawało...czasem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9967  
Nieprzeczytane 13-02-2011, 11:44
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie W tvn24

piorą drużynę premiera.
A PO nadal się trzyma na pierwszym miejscu i niech tak zostanie.
Nic lepszego na razie na rynku politycznym nie ma.

U Monisi Błaszczak bajdurzył, ale do nagrania jego płyty na tę samą nutę już przywykliśmy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9968  
Nieprzeczytane 13-02-2011, 11:45
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Wprawdzie w oryginale bylo że świnią, ale kanalia też brzmi ładnie. Ale w takim razie co powiesz o takim Kaczyńskim. Najpierw był socjalistyczny prawnik od socjalistycznego prawa pracy, potem socjalista z KOR-u, potem wyzywał prawicowych chrześcijan z ZChNu od dechrystianizatorów Polski, następnie ogłosił sie za prawicę radiomaryjną, a jeszcze potem za lewicowca wychwwalającego Gierka-socimperialiste, a teraz znowu jest podobno prawicowiec pielgrzymkowiec..
Co do kanalii i świni, nie upieram się, bo nie znam oryginału niemieckiego i niemieckiego , świnia też ładnie, całkowita zgoda.
Co do Kaczyńskiego Jarosława to wyjątek potwierdza regułę, może być?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9969  
Nieprzeczytane 13-02-2011, 11:47
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Szoruj Pola

do kuchni.
Inwentarz domowy trzeba nakarmić.
Zostawiam działkę w dobrych i czujnych rękach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9970  
Nieprzeczytane 13-02-2011, 11:57
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 623
Domyślnie

Cytat:
Napisał koala
Co do kanalii i świni, nie upieram się, bo nie znam oryginału niemieckiego i niemieckiego , świnia też ładnie, całkowita zgoda.
Co do Kaczyńskiego Jarosława to wyjątek potwierdza regułę, może być?

Ja pamiętam, że ten bonmocik przypisywano Marszałkowi Piłsudskiemu, którego zaczepił jakiś "bojowiec" z IV-tej Brygady Legionów i przypomniał Mu złośliwie, że za młodu był w PPS-ie.
A że Komendant miał ciety jęzor i robił z niego użytek tyleż częsty co dosadny, to właśnie w taki sposób potraktował intruza. Ale być może, że to "przedruk" z niemieckiego. W końcu trochę czasu JP spędził na niemieckim wikcie w Magdeburgu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9971  
Nieprzeczytane 13-02-2011, 12:04
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
piorą drużynę premiera.
A PO nadal się trzyma na pierwszym miejscu i niech tak zostanie.
Nic lepszego na razie na rynku politycznym nie ma.

U Monisi Błaszczak bajdurzył, ale do nagrania jego płyty na tę samą nutę już przywykliśmy.
Oj bajdurzył, bajdurzył, ale oni tak uczeni - zagadać, zagadać, nie dopuścić do głosu - popatrz jak mądrze i dużo gada Kazik, on też w temacie, albo obok tematu uczony, jak to mówi Żelichowski o dżdżownicy ... nie potrafię tego powtórzyć, ale to oddawało treść całości wypowiedzi Błaszczaka, Kazika też...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9972  
Nieprzeczytane 13-02-2011, 12:39
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Pani Kluzik nie ma wyboru, musi działać. Nie jestem zwolennikiem PJN ale warto bliżej przyjrzeć się tej partyjce. Założenia ideowe mają bardzo ciekawe. Tradycje republikańskie, konserwatywne i chrześcijańskie. Chyba mogą zgromadzić młode pokolenie myślące o przyszłości w naszym kraju.


I liberalne tez

Pani Kluzik obiecuje wszelakie reformy.
Sprzeczne i wykluczajace sie wzajemnie tez

Takie prawo kampanii wyborczej.
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9973  
Nieprzeczytane 13-02-2011, 12:41
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Oj bajdurzył, bajdurzył, ale oni tak uczeni - zagadać, zagadać, nie dopuścić do głosu - popatrz jak mądrze i dużo gada Kazik, on też w temacie, albo obok tematu uczony, jak to mówi Żelichowski o dżdżownicy ... nie potrafię tego powtórzyć, ale to oddawało treść całości wypowiedzi Błaszczaka, Kazika też...



Ten ,którego imienia nie wolno mi wypowiadać to jest nieco bardziej złożony przypadek.Wydaje mi się ,że dochodzi tu jeszcze pewna niezborność myśli.





Najważniejsze ,aby najważniejsze było to co najważniejsze !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9974  
Nieprzeczytane 13-02-2011, 12:56
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Oj bajdurzył, bajdurzył, ale oni tak uczeni - zagadać, zagadać, nie dopuścić do głosu - popatrz jak mądrze i dużo gada Kazik, on też w temacie, albo obok tematu uczony, jak to mówi Żelichowski o dżdżownicy ... nie potrafię tego powtórzyć, ale to oddawało treść całości wypowiedzi Błaszczaka, Kazika też...


To prawda, ale jedno pisowcom przyznac trzeba - uczepia sie kazdego g.wienka i rozbryzgaja go wkolo z zaangazowaniem godnym lepszej sprawy.
Powtarzaja swoje kwestje wciaz i niezmiennie, mimo, ze zwyczajni sluchacze juz ich nie sluchaja, to zawsze znajdzie sie grupka takich, ktorzy im uwierza.
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9975  
Nieprzeczytane 13-02-2011, 13:00
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Ten ,którego imienia nie wolno mi wypowiadać to jest nieco bardziej złożony przypadek.Wydaje mi się ,że dochodzi tu jeszcze pewna niezborność myśli.

Ale to taki jego urok Hypatio to taki nasz folklor
I potrafi dyskutowac mimo, ze prawie nikt mu juz nie odpowiada, bo to daremny trud
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9976  
Nieprzeczytane 13-02-2011, 13:17
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Ten ,którego imienia nie wolno mi wypowiadać to jest nieco bardziej złożony przypadek.Wydaje mi się ,że dochodzi tu jeszcze pewna niezborność myśli.
Najważniejsze ,aby najważniejsze było to co najważniejsze !
EE tam ja Kazika zawsze chwalę za niezborność myśli też, pies też, a nawet czasem Lucia, bo przecież co byśmy czytali? a tak zawsze można sobie poczytać, pomyśleć, że może Kazik myśli... albo może ma niezborność myśli, przecież jakoś musi dorobić, (chyba ma jednak od postu, bo od wiersza to tylu postów by nie pisał, zrobił by zbiór niemyśli w jednym zbornym poście myśli niezbornych i kasa by była ta sama, a tak biedak się męczy i tłucze te posty niezbornych myśli bezmyślnych, ale nakazanych) podobnie jak Błaszczak, Kępa czy ........zresztą Ci z PJN też....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9977  
Nieprzeczytane 13-02-2011, 13:27
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Cytat:
Napisał amelia
Ale to taki jego urok Hypatio to taki nasz folklor
I potrafi dyskutowac mimo, ze prawie nikt mu juz nie odpowiada, bo to daremny trud



Jesteś bardzo łaskawa nazywając to dyskusją.Wydawało mi się ,że dyskusja to wymiana myśli i poglądów od czasu do czasu podpartych faktami i cytatami z zachowaniem szacunku dla odrębności drugiej strony,a nie misz - masz linków,cytatów i obelg na wszystkie strony.
Ja niestety do tego potrzebuję tłumacza.

Najważniejsze ,aby najważniejsze było to co najważniejsze !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9978  
Nieprzeczytane 13-02-2011, 13:49
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Kazik zastanów się nad sformułowaniem "kipisz od nienawiści" czy ty to rozumiesz coś napisał.? Kazik ja nie pałam do ciebie nienawiścią bo o co?. Tak jak ja jesteś prawdopodobnie z Krakowa z tond sympatia związana z miejscem zamieszkania
Kipisz z nienawiści ale do Pis, to za ten Hitlerjugend co napisałeś. Znowu nie zrozumiałeś mojego posta.

Dziękuję za sympatię. W wielu postach dałeś temu wyraz. Prędzej bym się może mógł zaprzyjaźnić z Palikotem? A wolałbym kulturalnego wroga niż takiego "sympatycznego" krakusa.

Mam ponad 6 tys. postów i na każdym pisze [prawy górny róg], że z Krakowa. Nie zauważyłeś jeszcze, bo piszesz "prawdopodobnie"? To jak Ty czytasz posty?

W jednym poście zrobiłem krótki cytat. Pod spodem użyłem "stąd". Myślałem że się domyślisz [porównując] Później już chyba do kogoś pisałem [nie wymieniając Twojego nicka]. A Ty walisz nadal swoje "z tond". Litości. Daj posty sprawdzać mamie.

Bo błędem nie jest brak ogonka przy "ą", brak litery, lub mylna litera z sąsiedniego klawisza, brak spacji i zlepek słów.

Ale tu się kłania Tobie gramatyka. Jesteś "z tond" czyli z Krakowa?

Pluto jeszcze Cię nie zakwalifikował do wsi Mogiła? Dopóki będziesz mu pisał [pluł na Pis] to pochodzenie Ci wybaczy. Krakusie--nie masz chyba żalu do mnie? Uśmiechnij się.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9979  
Nieprzeczytane 13-02-2011, 13:52
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
a inny woli dorabiać pisząc posty a chwalić PIS musi bo za to mu płacą (tak mój pies gada), też muszę o takim zarobku pomyśleć, ale nie wiem gdzie się zakręcić, nie znam nikogo z PISu (mądrego), Kazik ty jesteś o łaskawco najmądrzejszy na tym forum proszę podpowiedz jak to zrobić....
Dzięki za uznanie. A to się pluto zmartwi. Przecież mniema, że on najmądrzejszy. Napisz coś dobrego o Pis, lub złego o Peło. Zaraz dostaniesz "profesorskie" nauki i reprymendę od pluto. Za ucho Cię z daleka nie potarga.

A my chwalimy i popieramy Pis wyłącznie darmo. Tacy altruiści jesteśmy. POpierasz PO za kasiorę? Już kilka razy pisałeś, więc to prawda. A pies dostaje coś za współpracę? Jest micha na koszt PO? No i sąsiadce Luci coś "odpal".

Po co mają w PO wydawać na spoty. Jip & spółka wyjdą taniej.
Pisanie na Facebooku dali innemu? Ochłap dostałeś bo KSC to nie taki zasięg.

Powinni płacić nam czytelnikom za czytanie Jip-ka. Bo to szkodliwe jest. Czytając twoje posty można dostać rozwolnienia. Ale to jakiś folklor jest, więc i pośmiać też się można.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9980  
Nieprzeczytane 13-02-2011, 13:53
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA

To może nasz prezydent albo premier pójdą śladem wschodniego sąsiada?
Już idą i nawet na kolanach. Nie o zmianie czasu tu piszę. A może wprowadzą moskiewski? Co za ułatwienie, bo nie będzie Donek & Bronek [spółka z OO] przestawiał zegarek o 2 godziny.

Jest już PRL bis w 100%? Politykę mam na myśli.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:58.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.