menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Edukacja > Nauka, problemy i pomysły edukacyjne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 27-09-2008, 12:27
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Basiu-marbello zgadzam się z chłonnością umysłu dzieci. Jest tylko jedna przerażająca mnie osobiście perspektywa nie przygotowania klas do wymogów sześciolatków. W prowizorki nie wierzę. Niech najpierw będą przygotowane odpowiednie warunki w szkołach dla tych dzieci. Tu moim zdaniem nie mamy warunków "zachodnich"
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 27-09-2008, 12:32
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Basiu-marbello zgadzam się z chłonnością umysłu dzieci. Jest tylko jedna przerażająca mnie osobiście perspektywa nie przygotowania klas do wymogów sześciolatków. W prowizorki nie wierzę. Niech najpierw będą przygotowane odpowiednie warunki w szkołach dla tych dzieci. Tu moim zdaniem nie mamy warunków "zachodnich"
To jest Twoje zdanie, osobiscie wolalabym uslyszec wypowiedzi nauczycieli na ten temat. Nie sadze, ze "zachodnie" warunki sa inne.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 27-09-2008, 12:39
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Jak wynika z artykułu zdanie jest nie tylko moje a dość sporej ilości rodziców i nauczycieli. Ciekaw jestem co będzie za kilka miesięcy gdy przyjdzie czas na zapisywanie dzieci do szkół. Wtedy będą dopiero wiarygodne dane ile dzieci zostanie zapisanych. Jak do tej pory córka jest przeciwna posłaniu swojej córki wcześniej do szkoły. Na decyzję ma jeszcze dość sporo czasu bo około 1,5 roku, i wiele może się zmienić.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 27-09-2008, 14:55
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie a ja

swoją edukację rozpoczęłam (po zaliczeniu 2 lat w przedszkolu) w wieku 6 lat bez 1 miesiąca...
Dlatego jestem taka: nieudana, udana... (niepotrzebne skreślić)
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 27-09-2008, 15:22
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał jolita
swoją edukację rozpoczęłam (po zaliczeniu 2 lat w przedszkolu) w wieku 6 lat bez 1 miesiąca...
Dlatego jestem taka: nieudana, udana... (niepotrzebne skreślić)
Jestem pewna, ze jestes super udana!!!! Ja nie mialam szczescia znalesc sie w szkole w wieku 6 lat - bylam tzw sierota wojenna i szkole rozpoczelam pozniej. Bardzo zaluje, bo mialabym mature duzo wczesniej. Moje dzieci wszystkie bez wyjatku byly w szkole od 6-go roku zycia i nie powiem, ze cos na tym stracily. Przyznam sie szczerze, ze jestem sceptycznie nastawiona do opinii ludzi, ktorzy wypowiadaja sie w tym temacie "emocjonalnie", nie patrzac na dobro dziecka. Wystarczy, ze mamy tysiace synow i corek, ktorzy w wieku 25 lat ciagle nosza krotkie spodenki, siedza na garnku u rodzicow i sa "wiecznymi studentami". Wszystko w imieniu "moje kochane malenstwo" nie nalezy go za wczesnie wystawiac na okropnosci zyciowe.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 27-09-2008, 16:17
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Ale Marbello na postawę młodych ludzi, o której piszesz wpływu nie ma pójście do szkoły w takim lub innym wieku. Raczej wpływy dorosłych ich sposób wychowania. W wolnych chwilach pilnuje wnuków. Tak się złożyło. Jak widzę inne babcie i dziadków z ich cackaniem się z maluchami to mnie krew zalewa. Nie chodzimy na place zabaw. Nie będę tłumaczyć się z tego, że nie pędzę za trzylatkiem, który rozpoczął zjeżdżanie ze ślizgawki, że po pół godzinie pobytu na dworze już coś powinien wypić, a ja czekam na prośbę o picie. A mamy wcale nie są lepsze w takich zachowaniach. My łazimy po drzewach, zalegamy w trawie, brudzimy się i jest fajnie. Brudni, podrapani, wracamy szczęśliwi do domu. Mój wnuk i wnuczka wiedzą, że wiele razy trzeba sobie radzić samemu. Najprościej mówiąc z dzieciakami trzeba być, a nie ich mieć. Nawet jak jestem z najmłodszym (rok i siedem miesięcy) to przy różnych upadkach też nie reaguję. Sam się podnosi i pędzi dalej.Różne są poglądy na temat gotowości szkolnej,każdy ma prawo do swojego zdania tylko szkoła jest teraz inna niż kiedyś. Kiedyś spytałam grzecznie dwóch nauczycieli prowadzących zajęcia fizyczne na powietrzu czemu pozwalają dzieciom ( trzecia klasa podstawówki) na używanie brzydkich wyrazów. Zgodnym chórem odpowiedzieli, że ich to nie obchodzi, żadna krzywda dzieciom się nie dzieje. Tak, słowa nie zrobią siniaków ale ....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 27-09-2008, 17:48
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał bronczyk
Ale Marbello na postawę młodych ludzi, o której piszesz wpływu nie ma pójście do szkoły w takim lub innym wieku. Raczej wpływy dorosłych ich sposób wychowania. W wolnych chwilach pilnuje wnuków. Tak się złożyło. Jak widzę inne babcie i dziadków z ich cackaniem się z maluchami to mnie krew zalewa. Nie chodzimy na place zabaw. Nie będę tłumaczyć się z tego, że nie pędzę za trzylatkiem, który rozpoczął zjeżdżanie ze ślizgawki, że po pół godzinie pobytu na dworze już coś powinien wypić, a ja czekam na prośbę o picie. A mamy wcale nie są lepsze w takich zachowaniach. My łazimy po drzewach, zalegamy w trawie, brudzimy się i jest fajnie. Brudni, podrapani, wracamy szczęśliwi do domu. Mój wnuk i wnuczka wiedzą, że wiele razy trzeba sobie radzić samemu. Najprościej mówiąc z dzieciakami trzeba być, a nie ich mieć. Nawet jak jestem z najmłodszym (rok i siedem miesięcy) to przy różnych upadkach też nie reaguję. Sam się podnosi i pędzi dalej.Różne są poglądy na temat gotowości szkolnej,każdy ma prawo do swojego zdania tylko szkoła jest teraz inna niż kiedyś. Kiedyś spytałam grzecznie dwóch nauczycieli prowadzących zajęcia fizyczne na powietrzu czemu pozwalają dzieciom ( trzecia klasa podstawówki) na używanie brzydkich wyrazów. Zgodnym chórem odpowiedzieli, że ich to nie obchodzi, żadna krzywda dzieciom się nie dzieje. Tak, słowa nie zrobią siniaków ale ....

Usmiech zawital na mojej twarzy. Jako matka 5 chlopakow i 2-ch dziewczynek wiem cos na te temat. Moi pierwsi synowie - czupurne blizniaki ciagle sie bili miedzy soba, a w szkole to lepiej nie mowic. Doskonale wiedzieli, ze nie maja po co do mnie przylazic i sie mazac, skarzyc - znali odpowiedz. Ile razy bylam wzywana do szkoly za brak dyscypliny u moich synalkow? Nawet nie liczylam. Chowalam ich po "spartansku" staralam sie byc kumpelka a nie super opiekuncza mamulcia. Jeden warunek musieli spelnic - uczyc sie, reszta - przymykalam oczy. Wyszli na wspanialych ludzi a nie zadne slamazary. Uwazam, ze niektorzy rodzice robia wiele krzywdy swoim dziecio - wychowujac ich pod kloszem, wyklucajac sie z nauczycielami o dobre stopnie; i caly bazar z tym zwiazany.
Ciagle obstaje, ze wiek lat 6 - dziecko moze isc do szkoly - bez zadnej szkody dla "mamlego" mumka!!!! Chyba, ze ciagle nosi pampersy i sika w lozko!!!!!!
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!

Ostatnio edytowane przez Mar-Basia : 27-09-2008 o 20:54.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 27-09-2008, 20:14
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella123
Usmiech zawital na mojej twarzy. Jako matka 5 chlopakow i 2-ch dziewczynek wiem cos na te temat. Moi pierwsi synowie - czupurne blizniaki ciagle sie bili miedzy soba, a w szkole to lepiej nie mowic. Doskonale wiedzieli, ze nie maja po co do mnie przylazic i sie mazac, skarzyc - znali odpowiedz. Ile razy bylam wzywana do szkoly za brak dyscypliny u moich synalkow? Nawet nie liczylam. Chowalam ich po "spartansku" staralam sie byc kumpelka a nie super opiekuncza mamulcia. Jeden warunek musieli spelnic - uczyc sie, reszta - przymykalam oczy. Wyszli na wspanialych ludzi a nie zadne slamazary. Uwazam, ze niektorzy rodzice robia wiele krzywdy swoim dziecio - wychowujac ich pod kloszem, wyklucajac sie z nauczycielami o dobre stopnie; i caly bazar z tym zwiazany.
Ciagle obstaje, ze wiek lat 6 - dziecko moze isc do szkoly - bez zadnej szkody dla "mamelgo" mumka!!!! Chyba, ze ciagle nosi pampersy i sika w lozko!!!!!!
Marbello w 100% popieram co wyłuszczyłam wcześniej a rozhisteryzowane babcie mnie śmieszą to RODZICE sa odpowiedzialni za edukacje dzieci moje panie!!!!!! A swiat wszych wnuków za minute bedzie dla was kompletnie niezrozumiały więc zamiast rozczulac sie nad robaczkami biednymi weźcie się za edukację !!!!!
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 01-10-2008, 21:30
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Małgorzato i to robimy. A po co ja tu siedzę na tym forum. Nauki pobieram, a uczennica jestem nie tak mocno uzdolniona to i często spać nie mogę i zastanawiam jak te dziewczyny różne cudeńka robią. A nauczycielki wyrozumiale tłumaczą i już dzisiaj dzięki ewikomedze nauczyłam się przydatnej rzeczy ( wklejanie gifów)Pochwalę się
.
Na winko zapraszam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 16-10-2008, 13:55
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Jesteśmy rodzicami dzieci urodzonych w latach 2002 i 2003 oraz młodszych. Prosimy o powstrzymanie reformy mającej na celu posłanie sześciolatków do szkół już w 2009 roku oraz całkowitą likwidację zerówek w przedszkolach.

Nasze szkoły nie są jeszcze gotowe na przyjęcie tak małych dzieci. Już teraz brakuje sal lekcyjnych, pomocy dydaktycznych, placów zabaw. Dzieci uczą się w przepełnionych klasach w systemie zmianowym a świetlice działają na zasadzie przechowalni. Natomiast w przedszkolnych zerówkach dzieci od lat mają wszystko to, co jest im potrzebne zarówno do nauki, jak i do zabawy.

Panie Premierze! Na pewno zgodzi się Pan z tym, że nie można wprowadzać reformy od końca, bez żadnego przygotowania, metodą faktów dokonanych, likwidując jednocześnie to co świetnie się sprawdza. Jako memento warto przywołać, powszechnie dziś krytykowane, wprowadzenie gimnazjów. Reforma proponowana przez minister Hall, zapowiada się niestety podobnie.

Nie jesteśmy przeciwnikami mądrych zmian. Ale bardzo prosimy o wprowadzenie najpierw odpowiednich ustaw, mających na celu stopniowe przygotowanie szkół na przyjęcie sześciolatków. Dajmy czas pedagogom na przygotowanie odpowiednich programów, samorządom na znalezienie funduszy na rozbudowę szkół, dyrektorom placówek na modernizację sal i znalezienie odpowiednio wykwalifikowanych nauczycieli. Prosimy aby nasze wyrównywanie szans i dążenie do europejskich standardów nie odbywało się kosztem małych dzieci. One potrzebują starannej edukacji a nie pospiesznie wprowadzanych, byle jakich rozwiązań.

Jest to apel do premiera od "ratujmymaluchy"

__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 16-10-2008, 14:01
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Jesteśmy rodzicami dzieci urodzonych w latach 2002 i 2003 oraz młodszych. Prosimy o powstrzymanie reformy mającej na celu posłanie sześciolatków do szkół już w 2009 roku oraz całkowitą likwidację zerówek w przedszkolach.

Nasze szkoły nie są jeszcze gotowe na przyjęcie tak małych dzieci. Już teraz brakuje sal lekcyjnych, pomocy dydaktycznych, placów zabaw. Dzieci uczą się w przepełnionych klasach w systemie zmianowym a świetlice działają na zasadzie przechowalni. Natomiast w przedszkolnych zerówkach dzieci od lat mają wszystko to, co jest im potrzebne zarówno do nauki, jak i do zabawy.

Panie Premierze! Na pewno zgodzi się Pan z tym, że nie można wprowadzać reformy od końca, bez żadnego przygotowania, metodą faktów dokonanych, likwidując jednocześnie to co świetnie się sprawdza. Jako memento warto przywołać, powszechnie dziś krytykowane, wprowadzenie gimnazjów. Reforma proponowana przez minister Hall, zapowiada się niestety podobnie.

Nie jesteśmy przeciwnikami mądrych zmian. Ale bardzo prosimy o wprowadzenie najpierw odpowiednich ustaw, mających na celu stopniowe przygotowanie szkół na przyjęcie sześciolatków. Dajmy czas pedagogom na przygotowanie odpowiednich programów, samorządom na znalezienie funduszy na rozbudowę szkół, dyrektorom placówek na modernizację sal i znalezienie odpowiednio wykwalifikowanych nauczycieli. Prosimy aby nasze wyrównywanie szans i dążenie do europejskich standardów nie odbywało się kosztem małych dzieci. One potrzebują starannej edukacji a nie pospiesznie wprowadzanych, byle jakich rozwiązań.

Jest to apel do premiera od "ratujmymaluchy"

Nie mam już małych dzieci, nie mam jeszcze wnuków, ale w pełni popieram.Niech dadzą dzieciom godne warunki do nauki, a potem zapraszają je do szkół.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 20-10-2008, 17:31
koka koka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 100
Domyślnie

Macie racje.Tak samo myślę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 20-10-2008, 18:02
chickita's Avatar
chickita chickita jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: wieś
Posty: 3 710
Domyślnie

Juz w tamtym roku szkolnym kazali mi podpisywac zgodę, że dziecko idzie do szkoły. Jestem niereformowalna. Nie podpisałam. Przecież przed nią bardzo duzo lat nauki a dzieciństwa i beztroskiej zabawy w przedszkolu juz nigdy miec nie bedzie. Sie nie da. Uważa, ze to jest totalny bezsens.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 20-10-2008, 22:09
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Bezsens jest z innego powodu niż cziki wymieniłaś, nic by się nie stało gdyby dzieci 6-cio letnie uczyły się bawiąc i to w szkole ,ale przystosowanej do ich potrzeb..mimo ,że dalej uważam ,że ta cała histeria jest na wyrost to przyznaję ,że znając nasze "życie na niby" fajne założenia rozbiją się w perzynę o realia polskiej szkoły.Pracuję w jak najbardziej publicznej szkole -co prawda średniej, więc wiem co mówię .Wiedza nauczycieli ,przeszkolenie w radosnych metodach implantowania wiedzy sobie ,a rzeczywistość kredy i tablicy oraz ogólnej mizerii finansowej (i nie mam na myśli pensji tylko wyposażenie szkól) sobie.ot co
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 05-11-2008, 08:54
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Jeśli tak ma wyglądać reforma dla sześciolatków
http://www.polskatimes.pl/dziennikza...icow,id,t.html
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 14-01-2009, 10:22
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Przeczytałem dzisiaj w "Gazecie wyborczej" artykuł "Ania się w szkole uczy, a Jaś się bawi" i ręce mi opadły.
http://wyborcza.pl/1,76842,6157787,A...ie_ bawi.html
bo czytając ostatnie zdanie komuś pewnie coś się pomyliło

cytuję:
Przecież rodzicom, którzy protestują przeciw reformie, chodzi o to, żeby ich dzieci zbyt szybko nie zaczęły się uczyć czytać i pisać. Żeby ich nie przeciążać. No, to te warunki będą spełnione - mówi dyrektor gabinetu politycznego MEN Ligia Krajewska.


Ci co protestuję przeciwko reformie. Protestują przeciwko warunkom w szkole dla dzieci a właściwie ich brakowi. Nie przeciwko wcześniejszemu nauczaniu.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 27-01-2009, 17:17
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Reformatorzy ?? sami już pewnie nie wiedzą czego chcą. Po rozmowie z córką stwierdziła, że dobrze iż ma jeszcze rok na podjęcie decyzji.
http://wyborcza.pl/1,94526,6206638,S...do_szkoly.html
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 27-01-2009, 21:34
Jaga_13 Jaga_13 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 430
Domyślnie

Jestem przeciw wysyłaniu 6 -latków do szkól.I tak jak większość tu pisze-szkoły są nieprzygotowane .Nie mam pojęcia czy Ci na górze Ministrowie Oświaty mają pojęcie co dzieje się na dole.Nie mieli jak wprowadzali religię ,potem reforma/gimnazja/ i nie mają nadal.Biedna ta nasza Oświata,każdy coś przy niej 'Majstruje".za dużo zmian i za szybko.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 27-01-2009, 22:31
chickita's Avatar
chickita chickita jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: wieś
Posty: 3 710
Domyślnie

Mam wrażenie, że nikt tez nie zadał sobie pytania jak te dzieci okiełznac? Nie łatwa sprawa usadzic w ławce i uczyc. Rozłazi sie towarzystwo po całej klasie, na przerwie wyobraźnia ucieka w kąt a im odbija bo gdzieś musi sie wyszumiec organizm. Program nauczania pierwszoklasistów jest zdrowo pokopany. Miało byc lepiej w edukacji a wyszło jak wyszło.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Nieprzeczytane 27-01-2009, 22:35
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Za tymi pokręconymi reformami to już i stary nie nadąża a co dopiero dzieci.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
....Cztery Pory Roku.....LATO... tar-ninka Humor, zabawa - wątki archiwalne 131 29-09-2008 23:43
..... Cztery Pory Roku.....Wiosna.... tar-ninka Różności - wątki archiwalne 238 21-06-2008 09:18
Zdrowie a pora roku admin Profilaktyka i zdrowy styl życia 6 20-05-2008 12:08
Emerytury dla kobiet od 65 roku życia. kufa86 Polityka - wątki archiwalne 34 14-01-2008 15:21
KSIĄŻKI od 1945 roku. basza Kupię, sprzedam, zamienię 0 12-10-2007 20:05

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:08.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.