menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 02-12-2007, 19:16
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Kubki,

leczenie izotopem jodu wygląda w skrócie tak: po zrobieniu wszystkich badań połykasz małe (chyba 2 sztuki) kapsułki izotopu. Przez 3 dni lepiej nie zbliżać się do dzieci, Nie brać na ręce czy kolana. Dorosłych nie utłuczesz tym małym promieniowaniem Nie świecisz cudownym światłem
I już. Po jakimś czasie ponowne badanie USG.
Potem już tylko pilnowanie poziomu hormonów we krwi.

Izotop jest zamiast skalpela. Bezbłędnie trafia, gdzie ma trafić.

Mam pytanie: czy na Banacha jest jeszcze dr Grzesiuk?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 02-12-2007, 20:28
~gość: Benigna's Avatar
~gość: Benigna
 
Posty: n/a
Domyślnie

Jeśli chodzi o leczenie jodem to powinno się zrobić badanie
- scyntygrafię na "jodochwytność". Jeśli tarczyca słabo
wychwytuje jod, to szkoda zachodu, bo można leczyć latami
a efekty mizerne. Ja właśnie tak miałam i zdecydowałam się
na operację - miałam wole guzowate a wyniki TSH i T4 w normie! Bałam się i zwlekałam a teraz jestem zadowolona.
Jestem już 6 lat po wycięciu / 1 płat w całości a drugi większej
części/ i jedyna niedogodność to łykanie hormonu tarczycy
co dzien do konca życia. Ale to mały pikuś. Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 03-12-2007, 16:59
Krystyna01's Avatar
Krystyna01 Krystyna01 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Posty: 155
Domyślnie

Też mam wyciętą prawie całą tarczycę. Jakieś co nieco zezłośliwione komórki były w guzkach. Łykam hormony tarczycy codziennie, robię co pewien czas badania krwi i usg. Na razie 7 lat w miarę ok.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 05-12-2007, 17:46
y-ula y-ula jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: Poznań
Posty: 25
Post eltroxin

Mam pytanie do tych z Was, które łykają Eltroxin. Czy lekarze mówili Wam, że efekt jest zależny od tego, czy bierze się go przed, czy po jedzeniu. Prawdopodobnie ma to znaczenie. Czy wiecie coś na ten temat?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 05-12-2007, 21:38
Krystyna01's Avatar
Krystyna01 Krystyna01 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Posty: 155
Domyślnie

Ja łykam eutyrox, ale to raczej to samo (zdaje się, że ten sam hormon tarczycy ma inne nazwy zależne od producenta; ale nie jestem pewna). Biorę leki tak jak polecił lekarz - codziennie rano 0,5 godziny przed jedzeniem na czczo.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 05-12-2007, 21:58
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Niezorientowanym w problemach tarczycy polecam dwie książeczki na ten temat, dostępne w Klubie dla ciebie lub księgarniach. Warto poczytać: "Jak radzić sobie z chorobami tarczycy", "Choroby tarczycy".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 05-12-2007, 23:12
~gość: Benigna's Avatar
~gość: Benigna
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał y-ula
Mam pytanie do tych z Was, które łykają Eltroxin. Czy lekarze mówili Wam, że efekt jest zależny od tego, czy bierze się go przed, czy po jedzeniu. Prawdopodobnie ma to znaczenie. Czy wiecie coś na ten temat?
Ja łykam Letrox ale to to samo. Moja lekarka /a jest naprawdę
dobra/ kazała brać na czczo.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 05-12-2007, 23:22
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Jak wiekszość hormonów na tarczyce,rano na czczo i tylko odrobinka wody popić,odczekac 0,5 godz. idopiero sniadanko.Pozdrawiam
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 07-12-2007, 12:34
y-ula y-ula jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: Poznań
Posty: 25
Żarówka A jednak!

Dzięki bardzo za odpowiedź, nie wszyscy lekarze to, jak się okazuje, zaznaczają. Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 14-04-2008, 11:02
tola tola jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 4
Domyślnie

Czy ktoś może mi pomóc??? Poszukuję dobrego endokrynologa z woj. Śląskiego, pow. Cieszyński, Bielsko-B.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 15-04-2008, 00:25
tola tola jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 4
Domyślnie

Jeszce raz bardzo proszę o pomoc. Poszukuję dobrego endokrynologa z woj. Śląskiego, pow. Cieszyński, Bielsko-B., względnie Katowice.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 17-04-2008, 12:12
tola tola jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 4
Domyślnie

Proszę o kontakt panie, które mają niedoczynność tarczycy, czy występuje u Was ogólne zniechęcenie do wszystkiego, szybkie męczenie się, nadmierne pocenie, zła przemiana materii???

Proszę także o pomoc. Poszukuję dobrego endokrynologa z woj. Śląskiego, pow. Cieszyński, Bielsko-B., względnie Mikołów, Żory. Katowice lub okolice.

Pozdrawiam

Tola
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 19-05-2008, 12:15
mariankopa1 mariankopa1 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 8
Domyślnie

Witam, nie mam chorób tarczycy, ale wiem coś o tym, bo moja żona od kilku lat zmaga sie z niedoczynnoscią tarczycy. Moja zona przejawiala takie objawy jakie sa u pani. Jej 'przygoda' z tarczyca rozpoczela sie od potliwosci wlasnie (nadmiernie sie zaczela pocic). Miala takze zmniejszony metabolizm, co u niej objawilo sie znacznym przytyciem (przy jednoczesnym braku apetytu), także była senna, ospala i szybko sie męczyła. Teraz juz sie lepiej czuje, bo sie leczy pod okiem endokrynologa. Z tego co sie orientuje bierze euthyrox. Lek ten zazywa na czczo jakis czas przed sniadaniem, popija niewielka iloscia wody. To jest chyba dosyc popularny lek, bo na forum tez ktoras z pan euthyrox bierze. zycze wszystkiego dobrego.
M.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 28-05-2008, 10:47
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Uśmiech Tolu

Przechodzilam niedoczynnosc tarczycy. Lecze sie nadal u endokrynologa.Chetnie odpowiem na kazde pytanie.W profilu sa moje namiary kontaktowe. Pozdrawiam.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 04-06-2008, 16:13
delfina's Avatar
delfina delfina jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Kielce
Posty: 183
Domyślnie

Witaj Weroniko1! Przeczytałam Twoją wypowiedź na temat niedoczynność tarczycy interesuje mnie ten temat więc proszę napisz o niej coś więcej, jak się obecnie czujesz? I co Ci najbardziej pomaga w jej leczeniu.Pozdrawiam Cię serdecznie i czekam na odpowiedź.
__________________
Pieniądze szczęścia nie dają, ale nas w kozi róg często zapędzają...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 08-06-2008, 19:54
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie Delfino

Niedoczynnosc tarczycy przejawia sie, jak napisano powyzej, ogolnie spowolnieniem funkcji zyciowych, ogolnym obrzekiem, niczego sie nie chce, choc to nie musi byc depresja. U mnie po operacji jednego plata tarczycy i nie podaniu hormonow, juz po trzech miesiacach wystapily powyzsze objawy, ktore sie nasilaly, az do samoczynnego urazu kolana i dalej przerostu obu migdalow. Lekarze nie chcieli mi dac po operacji hormonow, poniewaz twierdzili, ze moj poziom TSH 3,6 jest w normie. Rzeczywiscie moj poziom miescil sie w normie (0,4 do4,0), lecz nie dla kazdego jest ta sama norma. Dopiero laryngolog swierdzila przerost migdalow z powodu nieodpowiedniego poziomu TSH, czyli niedoczynnosci tarczycy.
Z trudem dostalam sie do dobrego endokrynologa i nadal jestem pod kontrola, choc minelo piec lat od operacji. Jezeli przyjmuje sie hormony, to napewno nastapi powrot do zdrowia, oczywiscie co jakis czas trzeba sprawdzac ich poziom. Jezeli masz jeszcze jakies pytania, to odpowiem.
Pozdrawiam serdecznie.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 09-06-2008, 15:42
delfina's Avatar
delfina delfina jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Kielce
Posty: 183
Domyślnie

Witaj Weroniko! przeczytałam Twoją wiadomość o niedoczynności tarczycy,informacja Twoja była bardzo rzeczowa i zrozumiała , postaram się postępować wg.Twoich wskazówek o wynikach napiszę Ci po ich otrzymaniu.Cieszę się bardzo,że dobrze trafiłaś i jesteś zadowolona z wyników.życzę Ci dużo, dużo zdrowia i wszystkiego najlepszego. l
__________________
Pieniądze szczęścia nie dają, ale nas w kozi róg często zapędzają...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 12-06-2008, 01:17
Sfinks's Avatar
Sfinks Sfinks jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 87
Domyślnie

Też jestem po obustronnym usunięciu tarczycy. .Leków nie mogłam przyjmować,ponieważ miałam po nich napady bicia serca.Teraz mam badania w normie.Co do tycia to uważam że najważniejszą
sprawą jest oczywiście ruch i przyjmowanie ostatniego posiłku nie póżniej niż o 17-tej ,a jeśli ktoś ma dużą nadwagę to nawet o 14-tej. Próbuję przyjmować posiłki zawierające jod np.śledzie,surówki z rzodkiewką, orzechami włoskim rzeżuchą.
__________________
Nie wstyd nie wiedzieć,lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 12-06-2008, 11:37
delfina's Avatar
delfina delfina jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Kielce
Posty: 183
Domyślnie

Kochani! przeczytałam Wasze wypowiedzi na temat choroby tarczycy, jej leczenia i skutków po operacji. Skutek ,jak wynika jest różny u poszczególnych osób bo czy operowany jest jeden płat czy też dwa płaty wyniki nie zawsze są pozytywne. Wiec wynika z tego, że należy każdą sprawę traktować indywidualnie. Jednak pozostaje nie wyjaśniona nadal kwestia, czy można stosować hormonalne leczenie bez operacji tylko z kontrolowaniem co pewien okres? Czy wtedy byłyby pozytywne wyniki z prawidłowym funkcjonowaniem tarczycy? Ciekawe, czekam na odpowiedź i przesyłam dużo serdecznych pozdrowień.
__________________
Pieniądze szczęścia nie dają, ale nas w kozi róg często zapędzają...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 12-06-2008, 12:13
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Post Moje doświadczenia

Po raz pierwszy zachorowałam w wieku 28 lat i do dnia dzisiejszego "romansuję" z tą chorobą. Wiem, że nie zostanę wyleczona, bo w moim przypadku nie ma leku na świecie.
Przyszło mi tylko pokochać...i ew. łagodzić skutki choroby.
Przeszłam chyba wszystko. Od nadczynności, Graves Basedowa, wola guzkowatego nadczynnego..po niedoczynność i Chorobę Hashimoto.
No i oczywiście przeszłam też operację.
I choć jestem po...choroba mnie nie opuściła.
Muszę robić badania, chodzić do lekarza.
Ostatnio miałam pobierane wycinki z kikuta pooperacyjnego, gdyż tam pojawiły się zmiany nowotworowe.
Dużo zależy od znalezienia dobrego endokrynologa. To podstawa.
Ja np. byłam źle leczona sterydami w przewlekłej fazie zapalnej tarczycy, co odbiło się na moim stanie zdrowia.
Jeśli są przesłanki do leczenia operacyjnego - nie czekać !!!
Leczenie farmakologiczne często nie jest skuteczne.
Też biorę lek rano, aby uzupełnić brak hormonu.
Przez ten długi czas nauczyłam się żyć z tą chorobą...
Najgorsza jest spowolniona przemiana materii - trudno utrzymać wagę.
Ale można żyć kontrolując swój stan
__________________
You never have this day again...
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:56.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.