menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Zobacz wyniki ankiety: Kim jestem / kim się czuję
Jestem Ateistą 78 32.23%
Jestem watpiącym Katolikiem 41 16.94%
Jestem Świadkiem Jehowy 3 1.24%
Jestem wierzący ale nie praktykujący 42 17.36%
Wciąż poszukuję tej właściwej religii 12 4.96%
Jestem Katolikiem (rzymskim) 48 19.83%
Buddyzm 6 2.48%
Inne wyznania 12 4.96%
Głosujących: 242. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #2041  
Nieprzeczytane 09-06-2013, 21:36
Maxim212's Avatar
Maxim212 Maxim212 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Wrocław, Dolny Sląsk, Polska
Posty: 113
Domyślnie -

Ja miałem nieco więcej szczęścia. Mój matematyk był "pożyczonym" z uniwersytetu asystentem. Miał przed nazwiskiem dr hab. W rezultacie nijak do niego nie docierało, że nie nadążamy z opanowaniem materiału. Rezultat był taki, że z klasy liczącej, na początku, 45 uczniów do matury dotrwało 12 osób (sic!). Co więcej, o ile na polskim dopuszczano dwa błędy ortograficzne w tekście, to matematyk dopuszczał dwa ROCZNIE (dobrze widzisz). Trzeci błąd powodował wielkie problemy z ukończeniem klasy. Dziś, pewnie, wyrzucono by tego nauczyciela z pracy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2042  
Nieprzeczytane 09-06-2013, 22:28
Sabina22 Sabina22 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Posty: 931
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wacław Puchała
Ja nie kwestionuję Boga tylko wasze wyobrażenia o nim.
.

Ty kwestionujesz!!! I co z tego wynika,kim ty jestes?
Obrazasz,ublizasz i kwestonujesz.
Cytat:
Gdzie Bóg jest na pierwszym miejscu, tam wszystko jest na swoim miejscu.


Cytat:
Wiara to wierzyć w to, czego jeszcze nie widzisz; nagrodą tej wiary jest widzieć to, w co wierzysz.


...i jeszcze jeden cytat, autor ten sam.

Cytat:
Pracuj tak, jakby wszystko zależało od ciebie ale ufaj tak, jakby wszystko zależało od Boga.

To jest moje zyciowe motto.
Czy ja tym kogos obrazam? szkodze komus? ponizam jak Ty?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2043  
Nieprzeczytane 09-06-2013, 23:17
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

Cytat:
Sabina 22 napisała-Ty kwestionujesz!!! I co z tego wynika,kim ty jestes?
Mogę być tym co głosi słowo Boże i tym nasrtępnym synem Boga który zszedł na ziemię by głosić nowe słowo , wypaczone przez 2000 lat przez tych co przekazu nie zrozumieli i go wypaczyli.Na razie jest nas mało ale niedługo zwątpisz ilu jest zwolenników tego co wielu odrzuca w wyniku podszeptów tych co im za głoszenie wiary im płacą życiem wiecznym.
Cytat:
To jest moje zyciowe motto.
Czy ja tym kogos obrazam? szkodze komus? ponizam jak Ty?
Odpowiedź z Cytowaniem
Przykłady a nie dywagacje co by było gdyby.Konkrety moja miła Sabino 22, bo ojcu powiem jaka jesteś.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2044  
Nieprzeczytane 09-06-2013, 23:52
Sabina22 Sabina22 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Posty: 931
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wacław Puchała

Przykłady a nie dywagacje co by było gdyby.Konkrety moja miła Sabino 22, bo ojcu powiem jaka jesteś.



Ty masz jeszcze ojca?
A stryja tez? To powiedz obu.

Waclawie,to twoje slowa

Cytat:
katolickiego ciemnogrodu
katolickiego motłochu

Nie bede wiecej grzebac w Twoim slowny szambie, mozna tego zacytowac tony.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2045  
Nieprzeczytane 09-06-2013, 23:57
Maxim212's Avatar
Maxim212 Maxim212 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Wrocław, Dolny Sląsk, Polska
Posty: 113
Domyślnie -

Piszesz
Cytat:
katolickiego ciemnogrodu
katolickiego motłochu

Nie bede wiecej grzebac w Twoim slowny szambie, mozna tego zacytowac tony.
Odpowiedź z Cytowaniem
.............

No to masz swojego ulubieńca i jego katolicką miłość
http://www.youtube.com/watch?v=23PDQ33QNfE
Pewnie powiesz, że tego nie powiedział....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2046  
Nieprzeczytane 10-06-2013, 10:55
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

rzeczownik motłoch i tego słowa synonimy : dzicz, gawiedź, hałastra, hołota, lumpenproletariat, męty, motłoch, pospólstwo, szumowiny, tałałajstwo, tałatajstwo, tłuszcza, zbieranina.
Jak widzisz Sabino 22 język polski jest bogaty w synonimy bo musiał być to problem w naszej historii. Użyłem słowo w kontekście do sytuacji jaką opisywałem .Zamordowanie czy spalenie na stosie ,rozboje ,nie jest ta rzecz normalna jeżeli wykonują go ludzie z pobudek religijnych i nie wszyscy katolicy by się na taki czyn zdecydowali. Nazwałem tą grupę dokonującą łamania zasad etycznych katolickim motłochem bo do katolickich intelektualistów im daleko.

Katolicki ciemnogród -jak byś nazwała grupy ludzi wierzących że ziemia jest środkiem wszechświata a wszystkie planety krążą wokół niej ,że świat powstał w siedem dni ,leczenie przez egzorcyzmy i modlitwę, cuda na szybach drzewach z postacią lub postaciami ,wierzeniem w opłatek zmieniający się w serce Jezusa podparte szacownym gronem profesorskim.Bzdur sprzecznych z logiką i prawami natury można by długo wymieniać.To właśnie ciemnogród i ta grupa ludzi co w te bajki wierzy,a nie wszyscy katolicy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2047  
Nieprzeczytane 11-06-2013, 21:14
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

Profesor Tadeusz Wojciechowski to jeden z wybitnych obrońców i Strażników Wiary Przyrodzonej Słowian, którego do dzisiaj atakują zajadle prawicowi katolicy za jego doskonale udokumentowany dowód na spisek i zdradę biskupa Stanisława. Ten święty katolicki, wyniesiony przez Kościół do rangi patrona Polski – jak na ironię, sprzedawał ją obcym mocarstwom. Być może i współcześnie, jak wiele wskazuje, takie pojęcie “patriotyzmu” (dla którego tenże biskup może być wzorcem), jest także wzorcem dla lwiej części polskich elit politycznych.

Do dzisiaj nie milkną głosy katolickiej prawicy przeciw Tadeuszowi Wojciechowskiemu także za jego pozytywny osąd postaci Bolesława Szczodrego, króla który jedynie bronił swego prawa do sprawowania suwerennych rządów w kraju ojców, króla wykreślonego z kart historii Polski przez katolickich dziejopisów...

Z Wikipedii

Tadeusz Wojciechowski, (ur. w 1838 r. w Krakowie, zm. w 1919 we Lwowie) – polski historyk, profesor i rektor Uniwersytetu Lwowskiego, współzałożyciel i prezes Towarzystwa Historycznego we Lwowie, członek Akademii Umiejętności.Specjalizował się we wczesnej historii polskiego średniowiecza.
http://bialczynski.wordpress.com/co-...a-swiata-lwow/

Przypomnę osobę T.Wojciechowskiego o sprawach średniowiecza i odbrązawiania historii ,patrzenia na sprawy szerzej nie tylko pod kątem jednej opcji .Nie jestem takim specjalistom jak Ostatek który na łamach naszego FC pisał ciekawe teksty z zakresu przemilczanej prawdy historycznej i mitologizowanej historii Polski.Zachęcam do samodzielnego pogłębiania wiedzy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2048  
Nieprzeczytane 12-06-2013, 10:12
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

Obrażasz ,ubliżasz , kwestionujesz tak napisała jedna z naszych seniorek, zastanowiłem się nad tymi słowami i doszedłem do takich konkluzji że tak naprawdę brak nam tolerancji do „inności” w szerszym aspekcie. Nawet rządzący i pełnomocnik do spraw równości ma z tym kłopot przy sprawach patronatu nad marszem równości .A czy możliwy jest dialog pomiędzy wierzącymi i światem laickim w dobie postępującej sekularyzacji /zmniejszenie roli religii w społeczeństwie/ widzimy to na przykładzie Irlandii , Hiszpanii krajów dotąd mocno katolickich.

Pod koniec roku 2010 odbyła się debata końcowa Polska Tolerancja posłuchajcie wprowadzenia Andrzeja Miszka http://www.youtube.com/watch?v=SXGLOEPTn-8 wypowiedz ks. Andrzeja Draguły http://www.youtube.com/watch?v=kvtjlhZBBl8 wypowiedz Pawła Dybela http://www.youtube.com/watch?v=Cd_LqNHQTo8 .Jutro pozostali panel iści zastanówmy się czy coś od końca 2010 roku coś się zmieniło w naszych spojrzeniach na inność.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2049  
Nieprzeczytane 13-06-2013, 10:45
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

Dzisiaj specjalnie dla tych co mają wątpliwości i dla tych co wierzą w różnych Bogów na wieczorne przemyślenia.

...Że argument za istnieniem absolutu nie jest automatycznie argumentem za istnieniem Boga, to rzecz jasna. Można się jednak spierać, jaka wizja absolutu jest bardziej uprawniona. Jeśli Bóg, to rzeczywiście teza o absolucie równa się tezie o Bogu, ale pogłębiona analiza różnych pojęć absolutu zdaje się być ciągle uwięziona w szrankach sporu między teizmem i panteizmem.
Jan Hartman
http://www.iphils.uj.edu.pl/~j.hartm...=bog...‎
Jan Hartman. Bóg - drażliwe miejsce w filozofii. [Opublikowane w: Akcent 4(42) 1990, ss. 135-139.] W filozofii istnieją przynajmniej dwa pojęcia absolutu, różne ...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2050  
Nieprzeczytane 13-06-2013, 11:53
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Skoro tak dużo się na ten temat dyskutuje to znaczy, że was to uwiera. A przecież skoro nie ma na ten temat argumentów wystarczy powiedzieć "nie bo nie" jak to mówili historyczni ateiści niepotrzebnie ochrzczeni na wszelki wypadek. Można być niewierzącym, można być ateistą, można nie jeść, można nie spać można jarać, można pić gorzałę i wciągać kreskę. Można robić wiele rzeczy nawet sprzecznych z ogólnie przyjętymi zasadami, ale nie można szkodzić przy tym innym użytkownikom tego świata, którzy żyja obok nas. Nie można zabijać, nie wolno zatruwać ujęć wodnych, nie wolno niszczyć natury, nie wolno zajeżdżać drogi innym użytkownikom, nie wolno wyrzucać śmieci do lasu, nie wolno srać pod oknem sąsiada i nie wolno obrażać uczuć religijnych wierzących. O ile indywidualnie ze swoim życiem można robić co się podoba i zmarnować sobie chwilowy pobyt w przestrzeni kosmicznej, o tyle szkodzenie jakiejkolwiek społeczności jest niedopuszczalne i ważne aby to dotarło do zainteresowanych.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2051  
Nieprzeczytane 13-06-2013, 14:55
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

Cytat:
Skoro tak dużo się na ten temat dyskutuje to znaczy, że was to uwiera
Mów zawsze za siebie , mnie nic nie uwiera jak mam za ciasne buty kupuję nowe, jak mnie książka nie interesuje odkładam i nie czytam tak samo postępuję z kinem, teatrem,operą , filharmonią ,portalami . Posty czytam te gdzie jest interesujący temat.Chodzę na spotkania z ludźmi nauki i kultury i czynnie w tych spotkaniach uczestniczę.Mam co robić i się nie nudzę.

Kiedyś byl program w TV dobre rady zaproponuj Jarosławie II ,swoje usługi TV albo w kościele . Twoje wystąpienia na ambonie dodadzą kolorytu mszy i słuchacze przestaną się w tym przybytku nudzić. Będziesz mógł się wykazać mówiąc o problemach /cytuję ciebie/ sraniem , naszczaniem pod oknem , figurką,ołtarzem , krzyżem i chrzcielnicą i wreszcie coś pożytecznego dla swojej społeczności w wierze zrobisz.Podniesiesz kulturę życia Miasto :Śląsk Zagłębie Pozdrawiam zdrowia życzę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2052  
Nieprzeczytane 13-06-2013, 16:17
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Uwiera uwiera, jak piasek w prezerwatywie.:Już widzę jak wyglądają te uczestnictwa z tymi ludźmi kultury i nauki po twoich wypowiedziach ekspresyjnych i kolorystycznych na forum.: Ciekawe, że nic nigdzie o tobie nie słyszałem, mimo, że podobno się podpisujesz prawdziwym nazwiskiem a tu klapa od kibla. Co ty Puchała sobą reprezentujesz? W Internecie o tobie są dwie linijki, jedna to kawkowy klub seniora czyli popularny Seniorek i druga wzmianka na Szajsbuku. Chcesz błysnąć, że przeczytałeś dwie encykliki i parę niszowych publikacji ze świata fantazji seksualno- naukowych. Powiedz Puchała gdzie można się dowiedzieć co zrobiłeś dla kraju, dla Polski, dla społeczeństwa, dla różnych fundacji pomagającym biednym, nieszczęśliwym, ułomnym i pokrzywdzonym przez ten wasz komunizm, ludziom wyplutym ze społeczeństwa. Powiedz Puchała czego się dorobiłeś w tym swoim ateistycznym życiu. Pokaż jakieś osiągnięcia w rodzaju Gazeli Biznesu, Diamentowego Lauru na stałe Feir Pleya, jakieś osiągnięcia na wystawach, targach, jakieś medale, puchary, sponsoring dla dzieci. Powiedz Puchała gdzie to można zobaczyć bo o mnie można nawet na kilku stronach a nie na ambonie. Jak będziesz miał Puchała takie osiągnięcia to dorzuć jeszcze na jakieś wirtraże, organy czy ołtarz ale ze swoich, bo od moich wara. Może powali mnie na nogi twój podatek dochodowy. Taaaa, ateiści to tchórze chowający się za innymi i szczekający jak podwórkowe małe burki. Ale kto by się tam Burkiem przejmował. Burek, tylko szczeka, ale jak się tupnie to ucieka i ujada dalej zza rogu. Ujadanie jest w naturze Burka. Na nic więcej go nie stać. Pała nienawiścią do wszystkich, bo sam brzydki, obleśny, wszyscy go kopią a on się inaczej jak szczekaniem odgryźć nie może.
Szkoda mi Burków, bo to też stworzenia Boże. Bóg posłał Burki na ziemię, żeby był odnośnik dla innych, co jest brzydkie, głupie i beznadziejne.
Burki oglądają TV, Burki czytają kolorowe pisma. Burki leczą swoje kompleksy lekturą ateistyczną, a jak się nauczą jakiegoś nowego słówka, to muszą go gdzieś wpisać w internecie. Kompleks Burka jest nieuleczalny, z poziomu Burka świat wygląda inaczej. Marna to perspektywa.
Jak Burek sobie wybierze wroga, to Burek do upadłego ujada, aż zachrypnie, aż mu gałki oczne krwią zajdą. Burek wytrwały jest w swojej głupocie. Burki lubią towarzystwo innych Burków, choć zwykle albo ujadają albo kopulują z drugim Burkiem - płeć obojętna. Ale gdyby nie było na świecie Burków, to wszyscy byliby piękni, zdrowi i bogaci i nie wiedzieliby, dlaczego są szczęśliwi. A jak się zobaczy takiego Burka, to jest się z czego cieszyć i dziękować Bogu za to, że nas takimi nie stworzył.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2053  
Nieprzeczytane 13-06-2013, 20:42
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

Nie da się twoich wywodów czytać ,pleciesz trzy po trzy.Masz narcystyczne zaburzenia osobowości wynika to z tekstu który napisałeś ,skorzystaj z porady specjalisty ja ci nie pomogę za poradę zmuszony będziesz zapłacić nie licz na mój sponsoring.Zacznij rozwiązywać krzyżówki, sudoku ucz się języka obcego , to dobre na zmiany w mózgu przy okazji powiększysz swoje bardzo ubogie słownictwo.

Posłuchaj wykładów profesora Vetulaniego o tym mówi jak seniorzy powinni postępować.Nie dawno przeszedłeś na emeryturę bo kiedyś o tym pisałeś, zacznij pracować nad sobą uprawiaj sport gimnastykuj się bo zaczniesz ramoleć i nic już później nie zrobisz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2054  
Nieprzeczytane 13-06-2013, 22:30
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Wiedziałem, że jak się nie ma odpowiedniego przygotowania do przedstawienia swoich osiągnięć życiowych to się stara upodlić interlokutora. Bo cóż powiedzieć jak się nie ma ani pochodzenia ani wykształcenia i teraz na starość tylko uniwersytet siódmego wieku pozostał. Nawet "dwóch groszy" (pozdrów ode mnie, bo ci układają teksty ) ta twoja wypowiedź nie ma wartości. Cały czas się boję o ciebie bo mieszkasz w tym bandyckim mieście a bardzo cię lubię. Czym się ciepło i nie wychodź wieczorem z osiedla Lenina. Jak będziesz otwierał to uważaj komu otwierasz zawsze pytaj o hasło, bo samo stwierdzenie że jesteś dumnym ateistą nie daje glejtu. Sporty uprawiam, wędkarstwo, żeglarstwo, quady i seks bo to najważniejsze dla kondycji, aha i jeszcze czytam Pieśń nad Pieśniami bo to takie miłosne rymy. Poza tym zwiedzam, możesz poczytać na turystyce "Miejsca w Polsce gdzie warto pojechać na wypoczynek rehabilitację weekend"
Porachunki w Krakowie. Nie żyje 23-latek Kraków, ul. Żywiecka, porachunki
23-letni mężczyzna zginął ugodzony ostrym narzędziem na ul. Żywieckiej w Krakowie. Policja nie wyklucza, że doszło tam do porachunków jakiejś grupy. Filmy z miejsca zdarzenia zamieścił w naszym serwisie Reporter 24.
http://kontakt24.tvn24.pl/temat,pora...categoryId=496
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw

Ostatnio edytowane przez Jarosław II : 13-06-2013 o 22:40.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2055  
Nieprzeczytane 14-06-2013, 10:42
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

Cytat:
Jarosław II napisał-Porachunki w Krakowie. Nie żyje 23-latek Kraków, ul. Żywiecka, porachunki
Czy ty Jarosławie wiesz ile żyje ludzi na planecie ziemia ? ilu dziennie ginie w różnych konfliktach ? W Warszawie się człowiek podpalił czy sądzisz że wszyscy pójdą w jego ślady i będzie śmierdzieć spalonymi ciałami ?. Przestań się tak o siebie martwić zacznij pracować by cię było stać na ochronę.Możesz też zmienić kraj i żyć w innym , ty o tym decydujesz a ja , nie jestem instytucją charytatywną.

Wracając do występu panelistów POLSKA TOLERANCJA - debata końcowa dzisiaj Sergiusz Kowalski i Tomasz Terlikowski
http://www.youtube.com/watch?v=JqNjzksN4So
http://www.youtube.com/watch?v=JqNjzksN4So
Jak sami posłuchacie za bardzo dużego postępu w sprawach tolerancji nie widać , towarzystwo się okopało i nie widać postępu w tych co wiemy że ortodoksyjne mają poglądy .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2056  
Nieprzeczytane 14-06-2013, 13:25
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wacław Puchała
Przestań się tak o siebie martwić zacznij pracować by cię było stać na ochronę.Możesz też zmienić kraj i żyć w innym , ty o tym decydujesz a ja , nie jestem instytucją charytatywną.
Mam ochronę i wszystko co mi potrzeba i jeszcze tysiąc ponad najbardziej wyszukane potrzeby. Nawet gdybym tylko chciał to bym z ciebie zrobił prezydenta.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2057  
Nieprzeczytane 14-06-2013, 13:42
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

http://www.blackwater-poland.pl/ To najlepsza na świecie firma ochroniarska polecam bo na jej usługi nie wielu stać polskich biznesmenów.Równaj do najlepszych.Też organizują-Kompleksowa organizacja imprez firmowych, jubileuszy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2058  
Nieprzeczytane 16-06-2013, 13:36
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

Może czas na kolejny wpis w sobotę spotkałem się z koleżankami z UTW i dyskutowaliśmy o artykule który się ukazał w http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-on...wiadomosc.html .Temat do dyskusji każdy jest dobry jeżeli nie ma za dużych emocji i można spokojnie porozmawiać słuchając argumentów drugiej strony.

Co mnie zaciekawiło w spojrzeniu na ten temat nauczycielek które zawodowo zajmowały się nauczaniem w szkole średniej i wyższej.Zwróciły panie uwagę że matura to sprawdzenie wiedzy człowieka na pewnym etapie rozwoju .Ale wiedzy ogólnej zawartej w programie nauczania. Wiedzy a nie wiary.

Nie byly przeciwne egzaminowi z religii ale nauczaniu jej w sposób który uczeń dowiaduje się o poglądach dwóch opcji nauka -religia a myślenie pozostawia się uczniowi jego kreatywności.Jako przykład podały powstanie świata wersja potwierdzona nauką /wielki wybuch/ siedem dni przyjęcie na wiarę że tak ktoś napisał a nie możliwe do naukowego udowodnienia.Egzamin to podanie dwóch opcji wiara -nauka jasno rozgraniczona wiedza oparta o badania naukowe a wierze opartej na autorytetach nie potwierdzonej naukowo.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2059  
Nieprzeczytane 16-06-2013, 17:14
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wacław Puchała
http://www.blackwater-poland.pl/ To najlepsza na świecie firma ochroniarska polecam bo na jej usługi nie wielu stać polskich biznesmenów.Równaj do najlepszych.Też organizują-Kompleksowa organizacja imprez firmowych, jubileuszy.
Pozdrowienia Wacusiu z Darłowa razem z obstawą.
Zdaj egzaminy na uniwersytecie i przyjeżdżaj masz zapłacony pobyt.

__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2060  
Nieprzeczytane 16-06-2013, 19:14
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Taaaa, ateiści to tchórze chowający się za innymi i szczekający jak podwórkowe małe burki. Ale kto by się tam Burkiem przejmował. Burek, tylko szczeka, ale jak się tupnie to ucieka i ujada dalej zza rogu. Ujadanie jest w naturze Burka. Na nic więcej go nie stać. Pała nienawiścią do wszystkich, bo sam brzydki, obleśny, wszyscy go kopią a on się inaczej jak szczekaniem odgryźć nie może.
Szkoda mi Burków, bo to też stworzenia Boże. Bóg posłał Burki na ziemię, żeby był odnośnik dla innych, co jest brzydkie, głupie i beznadziejne.
Burki oglądają TV, Burki czytają kolorowe pisma. Burki leczą swoje kompleksy lekturą ateistyczną, a jak się nauczą jakiegoś nowego słówka, to muszą go gdzieś wpisać w internecie. Kompleks Burka jest nieuleczalny, z poziomu Burka świat wygląda inaczej. Marna to perspektywa.
Jak Burek sobie wybierze wroga, to Burek do upadłego ujada, aż zachrypnie, aż mu gałki oczne krwią zajdą. Burek wytrwały jest w swojej głupocie. Burki lubią towarzystwo innych Burków, choć zwykle albo ujadają albo kopulują z drugim Burkiem - płeć obojętna. Ale gdyby nie było na świecie Burków, to wszyscy byliby piękni, zdrowi i bogaci i nie wiedzieliby, dlaczego są szczęśliwi. A jak się zobaczy takiego Burka, to jest się z czego cieszyć i dziękować Bogu za to, że nas takimi nie stworzył.
Nie uważam się za ateistkę, ale mnie jako czlowieka ten tekst zabolał.W imię szacunku wzajemnego i równouprawnienia wypada stanąć do walki i oddać cios.Wybieram tę samą broń. Po prostu kopiuję tekst z kalumniami i wszędzie tam, gdzie Jaroslaw wstawiał ateista - ja wstawię katolik. Nic więcej.:
""Taaaa, katolicy to tchórze chowający się za innymi i szczekający jak podwórkowe małe burki. Ale kto by się tam Burkiem przejmował. Burek, tylko szczeka, ale jak się tupnie to ucieka i ujada dalej zza rogu. Ujadanie jest w naturze Burka. Na nic więcej go nie stać. Pała nienawiścią do wszystkich, bo sam brzydki, obleśny, wszyscy go kopią a on się inaczej jak szczekaniem odgryźć nie może.
Szkoda mi Burków, bo to też stworzenia Boże. Bóg posłał Burki na ziemię, żeby był odnośnik dla innych, co jest brzydkie, głupie i beznadziejne.
Burki oglądają TV, Burki czytają kolorowe pisma. Burki leczą swoje kompleksy lekturą katolicką , a jak się nauczą jakiegoś nowego słówka, to muszą go gdzieś wpisać w internecie. Kompleks Burka jest nieuleczalny, z poziomu Burka świat wygląda inaczej. Marna to perspektywa.
Jak Burek sobie wybierze wroga, to Burek do upadłego ujada, aż zachrypnie, aż mu gałki oczne krwią zajdą. Burek wytrwały jest w swojej głupocie. Burki lubią towarzystwo innych Burków, choć zwykle albo ujadają albo kopulują z drugim Burkiem - płeć obojętna. Ale gdyby nie było na świecie Burków, to wszyscy byliby piękni, zdrowi i bogaci i nie wiedzieliby, dlaczego są szczęśliwi. A jak się zobaczy takiego Burka, to jest się z czego cieszyć i dziękować Bogu za to, że nas takimi nie stworzył."

Koniec cytatu.

I jak to brzmi? Sakramencka głupota, wstręne szczekanie wściekłego Burka. Wybaczcie, to nie jest mój punkt widzenia.
Zrobiłam to, aby wykazać jazdę bez kierownicy naszego katolickiego kolegi.
Katolików przepraszam. Nie dzielę ludzi na katolików i ateistów, nie myślę tak o katolikach, ani o ateistach, nie uogólniam.
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:34.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.