menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 10-10-2009, 13:39
basialwica's Avatar
basialwica basialwica jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 7 649
Uśmiech Jacy jesteśmy naprawdę ? Jak widzisz siebie?


Jacy jesteśmy naprawdę?
Czy lubimy siebie i co lubimy najbardziej. Czego oczekujemy od siebie i najbliższych. A może chcesz coś zmienić- napisz.

Napisz o swoich marzeniach, co byście zmienili, gdzie pojechali i najchetniej bywali.

Czy potrafimy bawić się jak dawniej, czy perpektywa ciepłych kapci, wygodnego fotela i TV nie przeraża Cię...

  #2  
Nieprzeczytane 10-10-2009, 13:48
basialwica's Avatar
basialwica basialwica jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 7 649
Domyślnie

Ja swoje życie podzieliłam na dwa. To przed i to po. Dzisiaj wiem, że należy cenić kazdy dzień, który dano mi w prezencie. Dużo zmieniam wokół siebie. Jestem bardziej radosna i uśmiecham się do ludzi. Jestem bardzo nieufna. Kocham ludzi, kwiaty i nastrojową muzykę...Unikam konmfliktów i zwad. Nie należę do ludzi wojowniczych choć cały czas walczę...Walcze o siebie, dzieci szczęście.



Jestem bardzo zadowolona, przynajmniej z tego, że potrafie poruszać się w necie. Przy pomocy takich ludzi jak na tym poprtalu, dzieki przyjaźni i znajomoch, można osiągnąć wiele. To juz wiem.
Pozdrawiam i życzę miłego dnia.
  #3  
Nieprzeczytane 21-10-2009, 06:10
Zdzisia's Avatar
Zdzisia Zdzisia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 567
Domyślnie

To trudne pytanie Basiulwico. Swoje pragnienia (jak zresztą przez całe życie) trzeba redukować do możliwości zdrowotnych,finansowych itp. Najważniejsze to dbać o pogodę ducha i uśmiech najbliższych. Nauczyć się cieszyć z tego co się ma (jak się nie ma tego co się lubi to się lubi co się ma). Ja staram się być zawsze pogodna (jak mi smutno chowam się w kąt) i z tzw.frontem do ludzi.Masz rację nasze,seniorów, życie dzieli się przeważnie na przed i po.Ale przecież ciągle uczymy się jak żyć,jak przystosować do nocy warunków i usmiechać się. Dodam jeszcze,że myślę - właściwie życie każdego człowieka ma jakieś "przed " i jakieś "po".Pozdrawiam cieplutko.
  #4  
Nieprzeczytane 21-10-2009, 07:57
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie Basiulwico!

Zadałaś sporo ciekawych pytań, może zbyt wiele na raz. Trudno o obiektywną ocenę samego siebie...wiadomo.Poza tym jestem zwolenniczką teorii-nie słowa lecz czyny świadczą o nas.
Na pewno nie jestem fotelowcem w ciepłych kapciach, wciąż drzemie we mnie pasja poznawania życia i ludzi.Bardzo jestem jednak związana z domowym ogniskiem.Marzę o podróży do słonecznej Toskanii i na Sardynię.Chciałabym dożyć chwili,gdy wezmę w ramiona wnuczkę.Na co dzień staram się cieszyć każdym drobiazgiem.Pozdrawiam.
  #5  
Nieprzeczytane 21-10-2009, 10:19
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Hm, trudne, zastanawiające pytanie, kiedyś przywiązywalam wagę do drobiazgów, byłam chyba zbyt wymagająca w stosunku do siebie i najblizszych, często martwiłam się na zapas. Dzisiaj jestem pełna radości, nie zwracam uwagi na głupstwa, nie przejmuję się tym na co nie mam wpływu, widzę urodę życia na codzień, marzę wciąż o podróżach, cieszę się ze jestem na seniorku /przypadek/ i poznaję w realu takich wspanialych ludzi od których tutaj wiele się nauczyłam, A wogóle staram się być szczęśliwa na codzień MIMO WSZYSTKO
__________________
]


  #6  
Nieprzeczytane 21-10-2009, 13:00
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie Naprawdę jaki jestem nie wiem sam ?

Jej Portret
Słowa: J. Kofta, Muzyka: W. Nohorny

Naprawdę jaka jesteś nie wie nikt
Bo tego nie wiesz nawet sama Ty
W tańczących wokół szarych lustrach dni
Rozbłyska Twój złoty śmiech
Przerwany w pół czuły gest
W pamięci składam wciąż
Pasjans z samych serc

Naprawdę jaka jesteś nie wie nikt
To prawda nie potrzebna wcale mi
Gdy nie po drodze będzie razem iść
Uniosę Twój zapach snu
Rysunek ust, barwę słów
Niedokończony, jasny portret Twój

Uniosę go ocalę wszędzie
Czy będziesz przy mnie, czy nie będziesz
Talizman mój, zamyśleń nagłych Twych i rzęs
Obdarowany Tobą miła
Gdy powiesz do mnie kiedyś: wybacz
Przez życie pójdę oglądając się wstecz

Wokaliza

Uniosę go ocalę wszędzie..

Naprawdę jaka jesteś nie wie nikt
To prawda nie potrzebna wcale mi
Gdy nie po drodze będzie razem iść
Uniosę Twój zapach snu
Rysunek ust, barwę słów
Niedokończony, jasny portret Twój



http://www.youtube.com/watch?v=pcwpwhPkUsE
  #7  
Nieprzeczytane 21-10-2009, 13:47
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Uśmiech

Ja jestem osoba, ktora mozna okreslic "easy going". Staram sie bezstresowo realizowac swoje zapotrzebowania. Nie ograniczam sie w niczym co sprawia mi przyjemnosc. Od dziecka lubialam turystyke i poznawanie nowych ludzi. Uwielbiam wielkie metropolie, gdzie jest wiele do zobaczenia i przezycia. Niezbyt dobrze czuje sie na wsi. To co innych wycisza mnie raczej meczy. W kompletnej ciszy zaczyna "dzwonic mi w uszach". Ale potrafie leniuchowac i nic nie robic. Wtedy nawet obiad potrafie zamowic przez telefon.
Patrzac na siebie z boku moge powiedziec, ze lubie siebie i nie mam sobie zbyt wiele do zarzucenia. Z wad najbardziej dokucza mi latwowiernosc, niecierpliwosc i brak tzw. zyciowej dyplomacji. Z zalet? Olala... same zalety...
  #8  
Nieprzeczytane 21-10-2009, 13:55
Mag Mag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 523
Domyślnie

Mavronka ? Same zalety? No...no...gratuluję. Chciałabym z taką osobą wypić dobrą kawę w jakiejś metropolii. I do tego "easy going". To chyba dobra filozofia życiowa. Ja jestem typem ascetki - nader surowa dla siebie i własnych potrzeb. Więc naturalnie, przydałby się ktoś... na kawę, z takim świetnym charakterem
__________________
Nolens volens....
  #9  
Nieprzeczytane 21-10-2009, 14:12
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Hmmm... ja ?? Uwielbiam zwiedzac nowe miejsca ale nie cierpie podrozy. Samo podrozowanie, samolot, hotele, walizki etc.. psuja mi nawet najpiekniejsze wakacje. Dlatego jak juz gdzies jade to chcialabym tam posiedziec co najmniej miesiac..

Urodzona w duzym miescie.. czuje sie w nim jak ryba w wodzie ale.. uwielbiam przyrode wiec musze mieszkac otoczona drzewami , ogrodem.. zwierzetami..

Moje serce latwo podbic czyms pieknym .

Moj maz jak widzi ze jestem zdenerwowana, nastawia mi plyte z jakas cudowna muzyka i.. zawsze to funkcjonuje..

Nieraz siebie lubie a nieraz nie.. Tak jak wszyscy chyba??
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
  #10  
Nieprzeczytane 21-10-2009, 15:01
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie Mavronka !

"Ja jestem osoba, ktora mozna okreslic "easy going". "
To Ty jesteś, Mavronka, taka "2+1", taka "easy come,easy go" ?
http://www.youtube.com/watch?v=t6uHOzzqRZA
  #11  
Nieprzeczytane 21-10-2009, 15:34
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazimierz
"Ja jestem osoba, ktora mozna okreslic "easy going". "
To Ty jesteś, Mavronka, taka "2+1", taka "easy come,easy go" ?
2+1 w utworze "Latwo Przyszlo, Latwo Poszlo" i w tym okresie (1980) bardziej przypomina "ABBE" niz Mavronke, ale reszta sie zgadza.
  #12  
Nieprzeczytane 21-10-2009, 15:55
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

Basiupokaz-GIFy_Bajki-krol_lew__513.gifGratuluję tematu wątku. Czas przestać narzekań na "tamtych" oraz polubić siebie...
Moją dewizą życiową jest "nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło"... i tak oceniam swój los...

Pozdrawiam serdecznie - znajoma od 2cats.gif
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #13  
Nieprzeczytane 21-10-2009, 15:55
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazimierz
"Ja jestem osoba, ktora mozna okreslic "easy going". "
To Ty jesteś, Mavronka, taka "2+1", taka "easy come,easy go" ?
http://www.youtube.com/watch?v=t6uHOzzqRZA

Oj Kazimierzu ja dzieki tobie i twojemu linkowi znalazlam cos czego szukalam na daremnie przez lata cale.. i z czym kiedys w zyciu bylam zwiazana !!! Yuhoooooo!!!
Dzieki
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
  #14  
Nieprzeczytane 21-10-2009, 16:02
senioritka's Avatar
senioritka senioritka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: zachodniopomorskie
Posty: 1 758
Domyślnie

Jolu, Twoja dewiza życiowa bardzo mi odpowiada, co najważniejsze, sprawdza się w moim życiu. Pozdrawiam!
  #15  
Nieprzeczytane 21-10-2009, 18:04
basialwica's Avatar
basialwica basialwica jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 7 649
Domyślnie

Witam wszystkich bardzo serdecznie i cieszą mnie Wasze wypowiedzi.
Oczywiscie, zgadzam się J.Kofta, że tak naprawdę jacy jesteśmy nie wie nikt.
Czas zrobił swoje, nauczył nas jak sposrzegać świat i jak słuchać ludzi...
Czy aby wszystko wyglada jak kryształowa karafka?

Moją wadą jest to, że potrafię zaufać ludziom...stworzyłam koło siebie niewidzialny kokon i nie wiem jak mam się z niego wydostać.

Mam mnóstwo znajomych, potrafię się śmiać i żartować ale nie umiem łapać zycia na goraco... dużo tracę wiem.
Nigdy nie wracam do przeszłości ale mimo woli pamiętam to co było złe...i to siedzi we mnie w środku...
  #16  
Nieprzeczytane 21-10-2009, 18:52
sarna2's Avatar
sarna2 sarna2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Jastrzębie Zdrój
Posty: 3 770
Domyślnie

Jak widzę siebie?
Trudne pytanie. Przebojowa. Tyle trudności pokonałam. Ale mało zaradna. Tak dużo dałam sobie zabrać. Nie tylko rzeczy materialnych. Sprzeczność? Chyba jestem zaprzeczeniem samej siebie.
Tak bardzo chciałabym mieć powtórkę z życia.
__________________
Nawet cień przyjaciela starczy by uczynić człowieka szczęśliwym.
  #17  
Nieprzeczytane 21-10-2009, 19:07
krystynacz46's Avatar
krystynacz46 krystynacz46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: wielkopolska.
Posty: 2 439
Domyślnie

Trudno ocenić siebie ,ale bardzo się zmieniłam ,sama to widzę i czuję ,nigdy nie wyobrażałam sobie ,że będę żyć w zaciszu ,tylko z małżonkiem , a jak będzie do końca ,ale to dopiero pokarze czas .Pozdrawiam.
__________________
WITAM
  #18  
Nieprzeczytane 21-10-2009, 19:32
Mag Mag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 523
Domyślnie

[Tak bardzo chciałabym mieć powtórkę z życia.[/quote]
A ja już niczego nie chciałabym powtarzać, chociaż wszystko było wyborne...no, przesadziłam, było do zniesienia
__________________
Nolens volens....
  #19  
Nieprzeczytane 21-10-2009, 19:39
Babcia Iwa's Avatar
Babcia Iwa Babcia Iwa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 1 154
Domyślnie

A ja siebie nie lubię. Chciała bym być osobą o średnim wzroście, średniej tuszy i mieć pełną chatę radosnych dzieciaków. Całe życie o coś musiałam walczyć, rozpychać się łokciami. Już mi się nie chce. Jestem duża pod każdym względem i jest mi smutno bardzo często. Doły mnie prześladują. Zazdroszczę Wam optymizmu i radosnej duszy. Ale to już jest przecież z górki.
__________________
Nie rób drugiemu co tobie nie miłe.
  #20  
Nieprzeczytane 21-10-2009, 19:57
basialwica's Avatar
basialwica basialwica jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 7 649
Domyślnie

Cytat:
Napisał Babcia Iwa
Ale to już jest przecież z górki.

babciu Iwo, z jakiej górki.... Teraz powinniśmy żyć pełną piersią...i cieszyć się każdym szczęściem...

Życie zaczyna się po 50- tce...a więć ja układam je po nowemu choć nie idzie mi to łatwo...

Miłego wieczorku....pozdrawiam wszystkich.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jesteśmy tutaj, bo jesteśmy samotni? część 2 Bajadera07 Miłość, przyjaźń, związki, samotność 257 25-05-2009 12:01
Jesteśmy tutaj, bo jesteśmy samotni? wielebny Miłość, przyjaźń, związki, samotność 537 11-02-2009 16:10
Jacy sa polscy dziennikarze ? senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 49 15-12-2008 13:11
Czy naprawdę jesteśmy biedni??????? lawenda Polityka - wątki archiwalne 50 02-04-2008 15:08
Czy naprawdę jesteśmy tacy ??? lawenda Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 19-03-2008 16:56

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:42.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.