menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #101  
Nieprzeczytane 05-08-2014, 12:16
Maria_61 Maria_61 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Posty: 28
Domyślnie

Słodkie gazowane napoje tylko wzmagają pragnienie, nie ma co się na nie kusić
Odpowiedź z Cytowaniem
  #102  
Nieprzeczytane 14-08-2014, 14:04
Danuta65 Danuta65 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Miasto: Opole
Posty: 20
Domyślnie

Woda woda ale z choroby nikogo nie wyleczy, tutaj pomoże elkarz albo środki dorażne jak nie jest aż tak źle typu walerin, persen, szafraceum
Odpowiedź z Cytowaniem
  #103  
Nieprzeczytane 15-08-2014, 13:29
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Moi najmilsi-bez psychiatry i psychologa w lęku i depresji nie damy sami rady.
Mam tragiczne doswiadczenie z mlodym czlowiekiem. Wieczorem przyszedł do mnie do domu- rozmawialiśmy ok 3 godzin- wydawał się wyciszony, pogodzony z istniejaca sytuacja- pogodny, robił plany na przyszłośc.
Nastepnego rano zostałam zawiadimiona przez rodzinę- , ze własnie juz jest po...
Od tej pory zadne rozmowy- najwyzej jako dodatek- od razu leki antydepresyjne plus rozmowy- ale ja nie zabieram glosu- mówi chory- ja notuje sobie w mózgu niepokojące objawy...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #104  
Nieprzeczytane 15-08-2014, 13:31
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Acha- w któryms z postów Toy pisze o propranololu- jest to jeden z najlepszych leków p/ lękowych
Odpowiedź z Cytowaniem
  #105  
Nieprzeczytane 15-08-2014, 22:27
toy_'s Avatar
toy_ toy_ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 10 254
Domyślnie

http://m.tokfm.pl/Tokfm/10,109983,16...__Wielu_z.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #106  
Nieprzeczytane 19-08-2014, 15:31
Danuta65 Danuta65 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Miasto: Opole
Posty: 20
Domyślnie

A czy propranolol nie jest nasercowy a nie przeciwlękowy? Cos takiego mi się o uszy obiło
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107  
Nieprzeczytane 19-08-2014, 15:56
Irenka 26's Avatar
Irenka 26 Irenka 26 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2012
Miasto: Gliwice,śląskie, Polska
Posty: 4 047
Domyślnie

Witam WAS wszystkich serdecznie i pomimo że lato jest-tak mi się wydaje?-w odwrocie, życzę miłego dnia i pogody ducha! Dzisiejsza aura-na Śląsku pada, niebo zachmurzone, ponuro....słońca ani na lekarstwo. także chandra zaczyna wkraczać powoli i szczególnie dokucza taka pogoda ludziom, którzy kochają słońce i pierwsze jesienne ''zadumanie'' źle wpływa na psychikę i ogólne samopoczucie! Oczywiście chandra to nie depresja, ale może prowadzić do tej ciężkiej choroby! Trzeba bronić się wszelkimi dostępnymi środkami, aby nie dopuścić do stanu przewlekłego! Dla mnie osobiście-a mam chwiejność emocjonalną-lekarz nazwał to dwubiegunowością-ratunkiem jest dobra książka, pasja prawdziwa oraz spotkania z przyjaciółmi-ludźmi, którzy są jak ''opoka''-wspierają, doradzają, zawsze można na nich liczyć!!!! Dodatkowo pomagają drobne ''prezenty'' robione sobie samej, choćby tylko wizyta u fryzjera czy wyjście z przyjaciółką na małe ''kobiece'' zakupy....Wówczas dobry nastrój trwa dłużej i ja czuję się jakby słońce się do mnie uśmiechnęło!!!! Ale każdy potrzebuje innego ''eliksiru'' na walkę z własnymi ''demonami''....Trzeba tylko znaleźć remedium....
__________________
IRENKA 26
Odpowiedź z Cytowaniem
  #108  
Nieprzeczytane 19-08-2014, 17:20
toy_'s Avatar
toy_ toy_ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 10 254
Domyślnie

Cytat:
Napisał Danuta65
A czy propranolol nie jest nasercowy a nie przeciwlękowy? Cos takiego mi się o uszy obiło
Wskazania: Nadciśnienie tętnicze (preparat może być stosowany sam lub w skojarzeniu z innymi lekami hipotensyjnymi -obniżającymi ciśnienie krwi). Choroba niedokrwienna serca. Nadkomorowe i komorowe zaburzenia rytmu serca (tachyarytmie) oraz sytuacje wymagające zwolnienia czynności serca. Zawał mięśnia sercowego. Drżenie samoistne rodzinne lub dziedziczne. Guz chromochłonny nadnerczy. Stany lęku i niepokoju, lęk "sceniczny" - lęk przed egzaminem, wystąpieniem publicznym.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #109  
Nieprzeczytane 19-08-2014, 21:32
senesco's Avatar
senesco senesco jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Gdynia
Posty: 1 498
Domyślnie

Cytat:
Napisał Danuta65
A czy propranolol nie jest nasercowy a nie przeciwlękowy? Cos takiego mi się o uszy obiło

Dlatego nie należy z nim przesadzać.
Lek nie uwalnia od przyczyny lęku, a jedynie od jego objawów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #110  
Nieprzeczytane 19-08-2014, 22:21
Jaga_13 Jaga_13 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 430
Domyślnie Witam

Gdy jest mi żle,to próbuję czytać,a czytać uwielbiam ksiązki i wtedy odrywam się od wszystkiego,po prostu przenoszę sie tam .Jeżeli nie mogę się skupić to albo sobie "dokładam"-ostatnio coraz rzadziej,bo się lubię i samej siebie mi szkoda.Mam też inny sposób na ratunek dla siebie-pracuję fizycznie prawie do upadłego,podobno przy wysiłku fizycznym wydzielają się endorfiny.Niestety znajomi mi odpowiadają tylko nieliczni.Z pozostałymi już nie odbieram na tych samych falach.Bo żeby kogoś zrozumieć trzeba tę\te sytuacje samemu przeżyć.Wydaje mi się,że inaczej się nie da.Nie lubię gdy mnie ktoś poucza lub udziela mi rad o które nie proszę.Każdy z nas żyje na własny rachunek,nawet gdy popełnia błędy to są Jego błędy.Sobie i Wam życzę jak najmniej tych złych chwil.3 mcie się
Odpowiedź z Cytowaniem
  #111  
Nieprzeczytane 28-08-2014, 14:49
Maria_61 Maria_61 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Posty: 28
Domyślnie

Jak dla mnie leki które tu wymieniacie to farmaceutyki i to już dość inwazyjne, ja bym stawiała na coś ziolowego
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112  
Nieprzeczytane 28-08-2014, 16:26
toy_'s Avatar
toy_ toy_ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 10 254
Domyślnie

Wszystko zalezy moja droga od stopnia nasilenia zaburzenia/choroby
Senes, jesli nie mozna usunac przyczyny lęku, to warto chociaz zniwelowac sam lęk
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #113  
Nieprzeczytane 13-09-2014, 17:46
Mermera Mermera jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Chełm
Posty: 156
Domyślnie

Ja szczerze mówiąc gorzej psychicznie czuję sie albo wiosną albo jesienią. Jednak pogoda działa na mnie depresyjnie.
Jakiś czas temu natrafiłam na interesujący wpis na blogu:
http://www.sensity.pl/5-mitow-na-tem...bnie-wierzymy/
Na temat 5 mitów na temat depresji.
Pierwszym najważniejszym jest to ,że nie jest ona synonimem smutku jak pewnie wiele osób myśli. Smutek nie definiuje choroby. Wprawdzie większość osób odczuwa go podczas depresji ale możliwe jest również doświadczanie innych uczuć: lęku, napięcia. Albo też totalna apatia.
Również nasz smutek nie świadczy o tym, że mamy depresję. Czasami wystarczy po prostu jeden miły czynnik aby poprawić nam humor.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #114  
Nieprzeczytane 14-09-2014, 08:34
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

Depresja i nerwica to paskudne chorubska, myślałam, ze już się ich pozbyłam , ale nie...wracają jak bumerang...leki pomagają przetrwać, ale moim zdaniem nie leczą...na psychoterapie jestem za stara i nie ten charakter...więc co pozostaje? nieustanna walka z sama sobą? tez mi to nie odpowiada...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115  
Nieprzeczytane 14-09-2014, 10:44
hutkow's Avatar
hutkow hutkow jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: Zamość woj.Lubelskie Polska
Posty: 5 087
Domyślnie

Cytat:
Napisał cha_ga
Depresja i nerwica to paskudne chorubska, myślałam, ze już się ich pozbyłam , ale nie...wracają jak bumerang...leki pomagają przetrwać, ale moim zdaniem nie leczą...na psychoterapie jestem za stara i nie ten charakter...więc co pozostaje? nieustanna walka z sama sobą? tez mi to nie odpowiada...

Dziewczyno nie daj się,ja robię to samo co Ty sam walczę,
idzie pomału ale idzie,życie jest piękne.
__________________
_____________________
Edward
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116  
Nieprzeczytane 17-09-2014, 11:58
Danuta65 Danuta65 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Miasto: Opole
Posty: 20
Domyślnie

Podobno na stany obniżonego nastroju dobry jest też żeń-szeń, pobudza organizm.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117  
Nieprzeczytane 17-09-2014, 18:43
Basko Basko jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2014
Posty: 374
Domyślnie

Kilka lat temu też mialam depresję. Trafiłam na świetnego lekarza, a ten powiedział mi tak:... dziewczyno jeżeli chcesz wyjśc z depresji weź sie za siebie sama...czas ukoi rany i bół, bo wszystkie środki, ktore mogę Ci zastosować na nic sie przydadzą i niewiele Ci pomogą...w Tobie tkwi ta niewyobrażalna sila...dasz radę...weź się w garść...
Ciężko było, to fakt...długo trwalo odrętwienie...pomogla mi Rodzina, pomogli Przyjaciele i dalam radę...po pól roku odwiedzilam mojego lekarza...a On tylko uśmiechnął sie do mnie i powiedział: ...bo w Tobie jest zycie Baśka!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #118  
Nieprzeczytane 17-09-2014, 19:26
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

jasne- najpierw należy pokochać siebie ze wszystkimi ułomnościami- ale pamiętajcie-, ze łatwiej wychodzi sie z nerwicy lękowej- depresja wymaga farmakoterapii- nie ma wyjscia- to bardzo ciezka choroba. pozdrawiam. E
Odpowiedź z Cytowaniem
  #119  
Nieprzeczytane 17-09-2014, 20:49
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

Najgorsza rada jaka możemy dac choremu z depresją to powiedzieć "weź się w garść"! Nie tędy droga...chyba ze to nie jest depresja a chwilowy smutek...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #120  
Nieprzeczytane 17-09-2014, 21:01
mka50's Avatar
mka50 mka50 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2014
Miasto: Mrągowo
Posty: 3
Domyślnie

Ja przechodziłam depresję i to jako osoba bardzo młoda ,jest to okropne uczucie ,czułam jak w jakimś dole bez szans na normalne życie. Odczucie bólu,osamotnienia i lęku towarzyszyło mi ciągle.Nie było żadnej pomocy ani wsparcia. Nawet bolało mnie całe ciało a dotyk sprawiał cierpienie. W takich okolicznościach słowa pociechy to za mało.Ja kocham i podziwiam przyrodę i dzięki tej sile odzyskałam swoje życie...
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
depresja seniora ewa-gawa Choroby, badania, terapie 133 09-03-2023 07:05
Depresja - komentarze siekierka Ogólny 99 16-08-2012 20:12
depresja malgos651 Choroby, badania, terapie 169 17-02-2011 18:45
Depresja, a styl życia - komentarze Ircia Ogólny 17 11-08-2010 17:26
Smutek supermarketów. VETUS Polityka - wątki archiwalne 27 15-10-2008 14:07

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:40.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.