menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności > Różności - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności - wątki archiwalne Różności - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 24-04-2007, 09:54
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie ulubiona biżuteria


pierścionek.jpgchciałam trochę poplotkować z Wami na temat ulubionej bizuterii.Czy wolicie klasyczne złoto czy bardziej młodziezowe srebro? a moze chętnie nakładacie /w zalezności od stroju, np.latem -mało szlachetne ozdóbki jak ostatnio modne plastykowe bransoletki,kolczyki../Jesteście w tej materii tradycjonalistkami czy chetnie ulegacie modzie?Korale,wisiorki,łańcuszki,klipsy czy kolczyki,bransoletki,pierścionki...jak,kiedy,ile?
  #2  
Nieprzeczytane 24-04-2007, 10:33
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech

Cytat:
Napisał nika
Załącznik 1287chciałam trochę poplotkować z Wami na temat ulubionej bizuterii.Czy wolicie klasyczne złoto czy bardziej młodziezowe srebro? a moze chętnie nakładacie /w zalezności od stroju, np.latem -mało szlachetne ozdóbki jak ostatnio modne plastykowe bransoletki,kolczyki../Jesteście w tej materii tradycjonalistkami czy chetnie ulegacie modzie?Korale,wisiorki,łańcuszki,klipsy czy kolczyki,bransoletki,pierścionki...jak,kiedy,ile?
Noszę wszystko "co się da" w zależności od okoliczności. Lubię złoto i kocham srebro, bardzo lubię biżuterię etniczną, galeryjną, noszę kolczyki, bransoletki, naszyjniki, wisiory. Nie lubię obwieszać się złotem, srebra zakładam trochę więcej ale nigdy nie robię z siebie "choinki". Biżuteria musi grać ze strojem. Lubię duże pierścionki.
  #3  
Nieprzeczytane 24-04-2007, 12:07
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Uśmiech w miarę...trendy

Lubię złoto, ale zakładam je z umiarem.
Na co dzień nie rozstaję sie z delikatnym łańcuszkiem z przywieszką i cienką bransoletką. Noszę jeszcze delikatne kolczyki, obraczkę i 2 pierścionki, ale bez oczek, bo nie lubię kamyczków, a brylantów czy diamentów nie mam
Name:  33a.gif
Views: 83
Size:  7.4 KB
Mam troszkę biżuterii srebrnej, ale ostatnio jak bym zapomniała o niej.
Staram sie też każdego sezonu kupić coś trendy...ze sztucznej biżuterii.
__________________
You never have this day again...
  #4  
Nieprzeczytane 24-04-2007, 12:36
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie moja biżuteria

dwie damy.jpgzłoty zestaw trzymam na wieksze okazje,gdyż specjalnie za nim nie przepadam, na co dzię noszę srebro-bardziej mi odpowiada.Latem nie stronię od sztucznej biżuterii,zwłaszcza w modnym ostatnio turkusowym kolorze.Lubię ogromnie kolczyki różnego rodzaju /klipsy mnie gniota w uszy/,wisiorki orientalne,nie lubie duzych korali.Darzę sentymentem sztuczne perełki.Ponieważ dłonie juz nie tak gładkie-unikam duzych pierścionków,wolę 1 ciekawy i jakieś obrączki.
  #5  
Nieprzeczytane 24-04-2007, 15:41
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie

Ja noszę głównie srebro,złota po prostu nie mam bo o dziwo jestem na nie uczulona-co jest niezwykle rzadkie.Pierścionki mam robione ,jakoś nie lubię sklepowych,oklepanych.Lubię długie kolczyki,mogą być z gatunku sztucznych.Uwielbiam wszelkiego rodzaju korale,wisiorki,bransoletki-mam w sobie coś z cyganki.Wiele rzeczy robię sobie sama,wystarczy trochę sznurka,koralików i gotowe.
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
  #6  
Nieprzeczytane 24-04-2007, 16:13
qrystyna216's Avatar
qrystyna216 qrystyna216 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Białystok
Posty: 1 410
Domyślnie

Ja w chwili obecnej nic nie noszę, ze względu na chorą rękę /mam trochę spuchnięte palce. Nidy nie lubiłam łańcuszków, ale za to lubiłam bransolety i pierścionki w kształcie obrączek. Był czas, że nosiłam tylko złoto, wtedy od męża dostawałam z okazji różnych świąt złote drobiazgi. Potem przyszedł czas na srebro, i tego też się rochę nazbierało. Do tego kolczyki, które zawszę musiały pasować do bransoletki. Nie wiem czy wróce w ogóle do biżuterii, ale lubię zaglądać do swego "skarbca' i wspominać kiedy co i od kogo dostałam.
__________________
Pozdrawiam qrystyna 216
  #7  
Nieprzeczytane 24-04-2007, 17:32
akusia's Avatar
akusia akusia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Posty: 6 037
Uśmiech Biżuteria

Ja też lubie biżuterię,uzbierało się tego trochę przez lata.Noszę ją zależnie od sytuacji i okoliczności.Są dwie rzeczy które kocham,duże pierścionki ponieważ mam pulchne ręce,a druga rzecz to klipsy.Klipsy.....jest to moje uzależnienie od nich.Noszę je codziennie nie zależnie od pory dnia i roku.
  #8  
Nieprzeczytane 24-04-2007, 17:40
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Kocham te różne drobiazgi,

mogłabym mieć tego całą skrzynię, ale mam tylko szkatułkę. Sztucznej biżuterii nie noszę w ogóle, nie lubię też dużych precjozów , muszą być delikatne, oryginalne a jednocześnie urokliwe w swej prostocie. Zwykle złoto, czasem "złamane" srebrem, zwłaszcza w zapinkach (broszkach?) do marynarek. Zmieniam dodatki w zależności od pogody, pory dnia, okazji; wieczorem - wieczorowe dodatki i tu się sprawdzają brylanty w pierścionku (po mojej babce), to cacko wyklucza inne dodatki i najlepiej komponuje się z małą lub większą czarną. Brylanty kochają ciemne kolory w tle, tak sądzę.
Na co dzień - "podręczna" i poręczna biżuteria, sygnecik z monogramaem (po dziadku), obrączka i jeszcze taki jeden niewielki drobiażdżek, milusi. W uszach coś, czego prawie nie widać, nie wisi, nie zwisa, czasem błyśnie dyskretnym refleksem, jeśli oprze się na nim promyk słonka lub sztucznego światła. Żadnych kółek na rękach, korali, wisiorków, a łańcuszek z wizerunkiem patronki nie jest biżuterią, jest talizmanem wędrującym ze mną przez życie od momentu chrztu, schowanym przed ludzkim okiem. Kocham biżuterię, lubię na nią patrzeć i marzyła mi się kiedyś praca w takim salonie typu Bieriozka(?).
  #9  
Nieprzeczytane 24-04-2007, 19:55
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

A ja nie noszę! Nie komponuje mi się ze spodniami, sportowymi koszulkami, bluzami i innymi elementami sportowego stroju, który preferuję od przejscia na emeryturę. Palce bez pierścionków, nawet obrączki nie noszę. Długie, pomalowane paznokcie to jedyna ozdoba dłoni. Na codzień lakierem bezbarwnym( nie widać jak oblezie) wieczorem galowym może być nawet ciemna wiśnia.Jedynym odstępstwem od dewizy "nie noszę" to obróżki, czasem przy dekolcie większy wisior. Na codzień badziewie dreniane, korkowe lub skórzane, wieczorowo może być złoto lub srebro.
  #10  
Nieprzeczytane 24-04-2007, 22:09
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 61 930
Domyślnie

Ja najbardziej lubię srebro z jakimś kamykiem lub też srebrną przywieszką. Na wieczór czy różne okazje... korale, ale dyskretne, obroże też, bransoletek nie lubię bo mi przeszkadzają, kolczyków nie noszę bo bałam się przebić uszy, czasem klipsy (ale uszy bolą). Raczej skromne nie rzucające się w oczy, ale wiem że je mam i jest ok.

A teraz się pochwalę.... 300 post
  #11  
Nieprzeczytane 24-04-2007, 22:32
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
OK Bogusiu...

Cytat:
Napisał bogda
...

A teraz się pochwalę.... 300 post

Moje gratulacje

36r.gif

Różyczki dla Ciebie - b.
__________________
You never have this day again...
  #12  
Nieprzeczytane 24-04-2007, 23:05
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 61 930
Domyślnie

Desti... duże dzięki - b.
  #13  
Nieprzeczytane 25-04-2007, 00:22
BUNIA's Avatar
BUNIA BUNIA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska poludniowa
Posty: 3 066
Domyślnie

Na codzie,n od lat nosze delikatne wykonane ze srebra pierscionko-obraczki, nieraz dodaje 3 cieniutkie bransoletki rowniez ze srebra,Korale i klipsy obecnie zakladam bardzo radko.Dawniej gustowalam w wyrobach ze zlota i precjozjami z tego kruszcu bylam rozpieszczana przez meza,.Obecnie <zlotosci> czekaja na lepsze czasy tzn,jak dorosnie wnusia Olenka .
__________________
BUNIEWO zaprasza
http://www.bialyjednorozec.waw.pl/st...y_Buniewo.html
[url]__________________

"Przyjaciele sa jak ciche anioly ,ktore podnosza nas,gdy skrzydla zapomnialy jak latac"
  #14  
Nieprzeczytane 25-04-2007, 00:34
BUNIA's Avatar
BUNIA BUNIA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska poludniowa
Posty: 3 066
Domyślnie Do Bogdy -

alez ten czas umyka - dopiero co gratulowealam ci na forum dwoch setek a tu juz dzisiaj trzecia, Gratuluje.kocio1qp5kotek z rozyczka.gifserdecznie pozdrawiam.
__________________
BUNIEWO zaprasza
http://www.bialyjednorozec.waw.pl/st...y_Buniewo.html
[url]__________________

"Przyjaciele sa jak ciche anioly ,ktore podnosza nas,gdy skrzydla zapomnialy jak latac"
  #15  
Nieprzeczytane 25-04-2007, 00:48
krise1's Avatar
krise1 krise1 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Police-zach.pom
Posty: 406
Domyślnie

Jak byłam młoda, to uwielbiałam złota biżuterię, obwieszałam się jak choinka (zresztą była inna moda.) W tej chwili, to nie mam dużo złota, bo wszystko oddałam dla córek. Zostawiłam sobie obraczkę, kolczyki, łańcuszek z medalikiem i pierscionek, który dostałam od męża na 30 rocznicę ślubu. Srebra wogóle nie noszę.
__________________
-Wiek dojrzały zaczyna się wtedy,
kiedy człowiek zdaje sobie sprawę z tego.
Zapraszam na bloga
  #16  
Nieprzeczytane 25-04-2007, 08:22
Wilhelmina's Avatar
Wilhelmina Wilhelmina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kraków
Posty: 2 190
Domyślnie

Kiedyś kochałam się w srebrze. Robiłam na zamówienie wzory często podpatrzone w zagranicznych czasopismach. Och, były piękne, ale odmienił mi się gust za sprawą obecnego męża. Podarowany pierścionek z brylantem nie wpasowywał się do reszty, a ja koniecznie chciałam go nosić. Zmieniłam styl.Najchętniej na codzień noszę łańcuszek z pięknym krzyżykiem, choć ponoć jest przesąd, że jest to "noszenie krzyża".Nie wierzę w przesądy. Nigdy nie noszę, ani nie nosiłam kolczyków czy klipsów. Bransoletki w pracy są nie wygodne, ubieram tylko na jakieś wyjście. Kocham pierścionki."Dyżurne" od wielu lat to kamea i zrobiony na zamówienie 12 lat temu pierścień atlantów.Zrobiony, bo wówczas w sprzedaży były tylko srebrne. Noszę też pierścionek z brylancikiem, choć nie tamten od którego to się zaczęło. Od roku nie noszę obrączki. Spuchł mi dawno temu złamany palec i trzeba było kółeczko przeciąć, a ja zapominam zanieść toto do przerobienia. I jeszcze noszę stary, może nawet niezbyt piękny sygnecik z czerwonym, chyba syntetycznym rubinem. Jest pamiątką po mojej pierwszej teściowej z którą bardzo byłyśmy zaprzyjażnione. Cała reszta którą mam leży i czeka, aż zechcę coś ubrać. Dla wnuczki nie trzymam nic. Zauważyłam, że zmieniają się i gust i moda w młodych pokoleniach. Jak będę żyła to jej kupię, to co będzie jej pasować. A jak zostanie po mnie? Zrobią co zechcą. Ja noszę i niczego "na póżniej" nie odkładam.
Sztucznej biżuterii mam dwie sztuki ze szkła weneckiego. Było modne w tamtym roku i tak mi się jakoś kupiło do letnich sukienek.
__________________
"Miłość nie jest słaba.
Miłość nie jest ślepa".
-Phil Bosmans
  #17  
Nieprzeczytane 25-04-2007, 08:44
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie moja bizuteria

250px-Palazzo_Ducale.JPGw czasie zeszlorocznej wycieczki do Wenecji,byłam na wyspie Murano w małej fabryce słynnych wyrobów szklanych i tam kupiłam kolczyki z weneckiego szkła.podobnie jak Ty,Wilhelminko,noszę je do letnich sukienek,bo uważam,ze ich błękitno-turkusowa barwa ożywia nieco moją twarz i pasuje do jasnej czupryny,
  #18  
Nieprzeczytane 25-04-2007, 09:39
Ala-ma-50's Avatar
Ala-ma-50 Ala-ma-50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa Mazowsze Polska
Posty: 920
Domyślnie

Ja noszę tylko perełki w uszach..bo rozjaśniają mi twarz, a biżuterię jakoś przestałam lubić..nie mam pojęcia dlaczego ..mam tego cały kufereczek...czeka na synowe..jest trochę złota, więcej srebra, ale wydaje mi się, że ładne, skoro dziewczyny moich synów pożyczają na imprezki..
Obrączki nie noszę ..mąż sprezentował mi dwie ale wyrzuciłam ..jedną do kibelka..a drugą do Wisły...bo uważam, że jak jestem nieszczęśliwa, to nie ma co tego nosić ...wzięłam , żeby nie było mu przykro ...i powiedziałam , że zgubiłam.
Świnia ze mnie prawda?..ale inaczej nie mogłam...mogłam co prawda sprzedać...nie zrobiłam tego, bo bałam się, żeby mój pech kogoś innego nie dopadł.
  #19  
Nieprzeczytane 25-04-2007, 10:28
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

gratuluję 300-nego postu,Alusiu...Ty to masz pomysły...
  #20  
Nieprzeczytane 25-04-2007, 21:31
Ala-ma-50's Avatar
Ala-ma-50 Ala-ma-50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa Mazowsze Polska
Posty: 920
Uśmiech Do Nikusi

Dziękuję za gratulacje...ale się rozpisałam...no....no ...już 300... szybciutko ten czas leci...nawet nie zauważyłam
A pomysły mam super...prawda? tak prawdę mówiąc obie obrączki wylądowały w Wiśle ...bo ta pierwsza kanałami już chyba dopłynęła.
Pozdrawiam gorąco
 

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:43.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.