menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Edukacja > Nauka, problemy i pomysły edukacyjne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #141  
Nieprzeczytane 02-02-2009, 17:03
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Nie No właśnie

Cytat:
Napisał granny
W naszej przychodni mamograficznej badaniem objęte są kobiety do 69 roku życia i tak jak powiedziałam wcześniej dostają zaproszenia na takie badania.
dlaczego zaproszenia otrzymują kobiety do 69 roku życia z mojej wiedzy wynika, że starsze kobiety też chorują na raka piersi i to wcale nie rzadko.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #142  
Nieprzeczytane 02-02-2009, 17:06
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał Basia
dlaczego zaproszenia otrzymują kobiety do 69 roku życia z mojej wiedzy wynika, że starsze kobiety też chorują na raka piersi i to wcale nie rzadko.

No wlasnie
A lepsze od mammografi jest MIR.. widac nawet to czego mammografia nie wykazuje ... i nie boli.
Ciekawa jestem gdyby metody do mammografii czyli robienia nalesnika z piersi..... stosowane byly tez w przypadku mezczyzn do badania jader.. ????
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
Odpowiedź z Cytowaniem
  #143  
Nieprzeczytane 02-02-2009, 18:10
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 225
OK

Moje drogie przedmówczynie..znane jest nam przysłowie ..jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz...widać synowi już nic nie pomagają groźby ani prośby... a ojciec jest widać słabego charakteru i do tego bezsilny wobec dziecka.Spotykamy się z różnymi przypadkami w życiu..tak się składa,że na moim piętrze mieszka ojciec dwóch dziewczynek..w latach 80 - miały one 3 i 4 latka ..ma się rozumieć ,że jedna z nich ma własną rodzinę,druga mieszka z ojcem, obie zresztą ukończyły studia. Dla mnie to są dziewczynki w jednakowych niebieskich sukienkach.. ojciec wykonywał wszystkie prace domowe od prania ,gotowania ,prasowania i tak sam wychowywał córeczki. A żona ...to samopas dla siebie sama.Odeszła od córeczek dla innego faceta..mając w życiu już przechlapane..bo partner sobie raz na prawo raz na lewo chadzał, tak długo,że znalazł się za kratkami..a ona co z nim już dwójkę dzieci miała (razem4 i to dziewczynki) . Jak dzieci były małe nie zbyt był zadowolony z wizyt byłej żony, ale jak już córki były pełnoletnie to dał im wolną rękę.Chcą to niech utrzymują kontakt z matką.Wiemy , ze wszystkich nie możemy wkładać do jednego worka ..ale to jest tylko życie. Wprawdzie jest dumny ze swoich córek, że są grzeczne ,maja poukładane w głowie ..tylko mu brakuje jednego ? Wnuczka albo wnuczki ,chodzi i trochę mi zazdrości , że za kilka dni ponownie zostanę babcią .
__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #144  
Nieprzeczytane 02-02-2009, 18:24
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
No wlasnie
A lepsze od mammografi jest MIR.. widac nawet to czego mammografia nie wykazuje ... i nie boli.
Ciekawa jestem gdyby metody do mammografii czyli robienia nalesnika z piersi..... stosowane byly tez w przypadku mezczyzn do badania jader.. ????

Slowikowo
Badanie piersi,a badanie jader to nie to samo.
W koncu te wasze piersi musimy my chlopy piescic czesto,a za nasze jadra nie tak badzo chetne jestescie sie zabierac.

A teraz powaznie.
Niedawno bylem z malzonka na badaniach cytologicznych(okresowo co 2 lata,podobnie jak badania mamograficzne)w przychodni lekarskiej.
W poczekalni duzo pan,oczekujacych na swoja kolejke do badan,ale i kilku mezczyzn,ktorzy razem z malzonkami,towarzyszkami zycia, siedzieli,czasem sciskajac jej reke,czasem czytajac kolorowe tygodniki,ktorych tam zawsze pod dostatkiem,a czasem by w tej chwili byc razem z malzonka,by dodac jej otuchy,ze ktos bliski przezywa te badania podobnie jak i ona.
Nie same badania sa najgorsze,ale czas oczekiwania na wyniki.
Jesli wszystko jest OK,to odpowiedz przychodzi do 2 tygodni.Gdy cos sie nie zgadza,dostaje kobieta ponowne wezwanie w ciagu 2-3 dni.Jest tez zamieszczona stosowna adnotacja na wezwaniu,by nie wpadac w panike,bo przeciez powtorzenie badan niczego jeszcze nie oznacza.
Potwierdzam to,co napisal Tadeusz:
To bardzo wazne,by sie poddac takim badaniom,jeszcze bardziej wazne,by to robic systematycznie,bez dluzszych przerw.
Kobiety w Szwecji,podchodza do tych badan z najwieksza powaga,uznajac je za bardzo wazne badania.Oplata za nie jest nieslychanie symboliczna.Zawsze tez mozna liczyc na usmiech i mile podejscie personelu medycznego do tych i nie tylko tych spraw.
__________________
Kazdy przezyty dzien - to dar od serca.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #145  
Nieprzeczytane 02-02-2009, 18:27
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 225
Domyślnie

Tadeusz..wiele słyszałam na temat mammografii piersi, że to jest bolesne badanie..pewnego razu czekałam w przychodni do lekarza rodzinnego i wyszła pani pielęgniarka i wśród pacjentów ..pytała o wiek i czy pani wykonywała już badanie piersi...(prawdę mówiąc trochę byłam tym pytaniem zdziwiona) wszystko kiedyś musi mieć swój początek..ale zachęcona rozmową z pielęgniarką, poszłam do jej gabinetu,(mówiąc czekającym pacjentów w kolejce, że wrócę do kolejki po rozmowie.Dane personalne moje zostały sprawdzone..zaraz zostałam skierowana na wykonanie badania..., nie obawiając się .. badanie trwało chyba 10 minut od rozebrania do ubrania ..i za 14 dni miałam zgłosić się po wynik..poszłam i wszystko jest dobrze..nie ma żadnego zagrożenia ..a badanie nie boli..jak mi to koleżanka wmawiała. Ale mam swoje lata i tez wszystkim paniom po 50-tce radzę by się przebadały..bo jak się mówi zagrożenie wcześniej wykryte ..zapobiega tragedii rodzinnej.
__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #146  
Nieprzeczytane 02-02-2009, 19:35
granny's Avatar
granny granny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: śląsk
Posty: 1 832
Domyślnie

Muszę wyjaśnic, dlaczego powiedziałam, że badaniem są objęte kobiety do 69 roku życia, to tylko u nas na Slasku w ramach akcji przesyłającej zaproszenia kobiet na badania.
Naturalnie, że starsze kobiety też mogą zachorowac, jednakże ogólnie rzecz biorąc to my seniorki u lekarzy nie jesteśmy traktowane tak jak młodsze pacjentki. Traktuje się nas jako zło konieczne, takie jest moje odczucie.
__________________
Istotą życia jest zdolność kochania (Paulo Coelho)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #147  
Nieprzeczytane 02-02-2009, 21:06
Jaga_13 Jaga_13 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 430
Domyślnie

Na mammografię dostałam zaproszenie i po raz pierwszy w życiu na to badanie poszłam w wakacje.Było to trochę bolesne,ale do przeżycia.Wynik przyszedł i dobry.Do ginekologa staram się chodzić przynajmniej raz na rok i oczywiscie namawiam moje tu koleżanki.Myślę jednak , że nasze forumowiczki dbają o te sprawy,prawda?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #148  
Nieprzeczytane 08-09-2012, 17:47
lipa lipa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: PIOTRÓW TRYB.
Posty: 3
Domyślnie kochaj blizniego jak siebie samego

Ja też pracowałam jako belfer i wiem że młodzież jest różna ale doskonale wyczuwa czy komuś na nich naprawdę zależy. Ten ojciec może płakał z bezsilności , może zobaczył siebie samego parę lat wcześniej, może uświadomił sobie co go czeka na starość ale co do chłopaka to prawie na 90% człowiek pragnący czuć ,że nie musi o wszystko walczyć , że komuś na nim naprawdę zależy ,a ojciec -może też.Nie tłumaczę go bo zgadzam się ,że wiele samotnych matek potrafi bardzo dobrze wychować dziecko, ale to my kobiety mamy ogromne pokłady miłości i umiemy je okazywać ,mężczyzna tak został skonstruowany aby chronić i bronić i nie każdy z nich potrafi przekazać dziecku ,że go kocha.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #149  
Nieprzeczytane 14-11-2012, 11:57
alex146 alex146 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Krągi,zachodniopomorskie,Polska
Posty: 1
Domyślnie

to trafne podsumowanie
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Powiem Ci coś miłego.... Alunia Miłość, przyjaźń, związki, samotność 51 28-04-2018 15:14
Coś smacznego dla diabetyka Anonymous Dieta 15 16-11-2010 17:34
Konkurs "Poza Stereotypem" - napiszcie coś na ten temat ... z centrum małopolskie 0 29-10-2008 18:44
Coś do przemyślenia GracekristGold Książka, literatura, poezja 15 28-08-2008 13:09

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:39.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.