menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Prawo rodzinne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 03-04-2006, 17:14
Anonymous Anonymous jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Posty: 43
Domyślnie nie mam kontaktu z wnukami


Jak sobie radzicie, kiedy dzieciaki wyjechały z wnukami do Anglii na przykład? Ja właśnie tak mam - najpierw przez blisko 5 lat niemal na stałe byłam przy nich (bliźniaki), a teraz rodzice ich zabrali do Londynu, żeby tam już do szkoły poszli. Ja się bardzo cieszę, że mają takie dobre perspektywy ale strasznie tęsknię.

Kontaktuję się z nimi przez internet ale to już nie to samo. Bardzo się do nich przywiązałam i nie mogę sobie teraz znaleźć miejsca. Trzyma mnie tylko nadzieja, że przyjadą w wakacje...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 05-08-2006, 18:33
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Musisz żyć własnym życiem.

Wnuki z pewnością trzeba kochać ale oprócz tego należy mieć własne życie, wtedy rozstanie tak nie boli.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 14-11-2006, 11:46
Innka1234 Innka1234 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Posty: 5
kochanie wnuków

To trzeba przeżyć by móc zrozumiec osobę która ma bliskich daleko.
Można żyć własnym życiem ale rozbudzona miłość do wnuków jest silniejsza. Ja osobiście byłam wychowana zapewne jak wszyscy w ciągłym kontakcie z rodziną. Jak ma się daleko najbliższych to niestety ciężkie są chwile nie przeżywania dorastania własnych wnuków.
Mamy niestety potrzeby bliższego kontaktu jak internet. Wszystkie urocztstości przeżywamy bez nich - są tylko kontakty internetowe,telefoniczne ale to niestety nie to samo. Tych rodzin jest coraz więcej.
Ja mieszkam w okolicy Poznania. Dzieci wyjechały już 9 lat temu .
My cały czas zajęci byliśmy pracą i żyliśmy rodziną. Spotkania z przyjaciólmi mieliśmy rzadkie z braku czasu a obecnie poszukujemy
nowych kontaktów właśnie z osobami w naszym wieku po 50 by móc wspólnie gdzieś razem się wybrać,pogadać, przeżyć wspólnie trochę radosnych chwil.
POzdrawiam serdecznie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 28-01-2007, 20:21
Sanna's Avatar
Sanna Sanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Szczecin
Posty: 3 836
Domyślnie

Co z tego że mam wnuczka kiedy nie wolno mi na niego spojrzeć nawet przez okno pomimo że mieszkamy w jednym domu.
Trudno to zrozumieć ale to długa historia,która trwa już prawie 5lat bo tyle ma mój Michaś.Drogie babcie cieszcie się więc z kontaktu internetowego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 08-10-2007, 10:29
tulpe's Avatar
tulpe tulpe jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Cloppenburg Niedersahsen
Posty: 166
Domyślnie

Jestem tez Babcia mam 4 wnuköw. 2je, w polsce i 2je, blizej.
To czy Wnuki pamietaja o Babciach czy Dziadkach zalezy od Rodzicöw jak sie onich wyrazaja. np: Pierwszy 2jka. barszo zadko sie odezwa , sa w" GG i skyper" ale milcza choc ja przesle pozdrowienia. smutne ,ale prawdziwe.
Dzieci od Cörki sa bardzo mile i pisza do mnie ,albo przesla jedno maöutkie slöwko. np: omi ich hab Dich lieb. Taka to röznica. kiedy jestem sama i mysle o dzieciach , czesto kreci mi sie lezka w oku . ale tak to juz jest.i my tz; dziadkowie nic nie zmienimy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 08-10-2007, 10:45
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech Dlatego trzeba mocniej pokochać siebie

i nie przejmować się wnukami. Na początku dzieci są rozkoszne, tulą się do dziadków a potem niezbyt chętnie chcą się kontaktować z wapniakami. Taka jest prawda, nawet jeżeli stosunki w rodzinie są poprawne wnuki oddalają się od dziadków.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 08-10-2007, 19:01
Sanna's Avatar
Sanna Sanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Szczecin
Posty: 3 836
Domyślnie

Basiu masz na pewno rację ale jak maleństwo się do ciebie przytuli to fajnie .Te chwile kiedy staną się'' starymi dziećmi''kiedy zaczynają mówić układać zdania są miłe.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 08-10-2007, 19:05
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech Wiem Aniu

masz rację ale jeżeli nie można mieć kontaktu z dzieciakami bo ich rodzice to uniemożliwiają to trzeba w sposób przeze mnie "podany" ratować siebie. Pozdrawiam cieplutko i nie martw się.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 08-10-2007, 20:29
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Aniu wnuki niedługo dorosna i same beda szukały kontaktu z Babcia.Na razie pomysl o sobie,zebys była ładną i spokojna Babcia,kiedy beda Ciebie potrzebowały.Pozdrawiam cieplutko.Name:  105.jpg
Views: 199
Size:  2.7 KB
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 08-10-2007, 21:42
Stanley's Avatar
Stanley Stanley jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Morze
Posty: 1 522
Domyślnie

Miłe Panie to co piszecie wszystkiee to prawda ale jak się jest idolem dziadkiem dla wnuczki to trudno z tego zrezygnować
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 08-10-2007, 21:44
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech Super!!!!!!!!!!!!!!

Cytat:
Napisał Stanley
Miłe Panie to co piszecie wszystkiee to prawda ale jak się jest idolem dziadkiem dla wnuczki to trudno z tego zrezygnować
Gratuluję !!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 09-10-2007, 01:58
lorison's Avatar
lorison lorison jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 16 685
Domyślnie

Popieram Cię Stanley.
Nie zrezygnuję z bycia idolem dla wnuka mimo,że ma już prawie 9 lat.Będę starał się zostać idolem dla wnuczki
bo ma dopiero 3 lata.
Staram się nie myśleć o tym co bedzie później.
A może kontakty będą utrzymane?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 09-10-2007, 07:53
Dzidka's Avatar
Dzidka Dzidka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 317
Domyślnie geny to geny

Lorsonie, co byś nie robił pewne jest, że Twoja wnusia zostanie...http://www.ewa.bicom.pl/humor/h21.htm


Oczywiście po Dziadku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 24-09-2008, 18:08
Urszula47kot Urszula47kot jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Posty: 6
Domyślnie nie mam kontaktu z wnukami

Jestem babcią od dziewięciu lat mam wnuczkę i wnuka obydwoje urodzili się w USA (teksas) byłam przy narodzinach obydwojga wnucząt ale czy ja tak naprawdę jestem babcią ?? Babcia ze zdjęcia bo dla nich jestem tak naprawdę obcą kobietą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 24-09-2008, 20:43
Babcia Iwa's Avatar
Babcia Iwa Babcia Iwa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 1 154
Domyślnie

Ja mam 2-je wnucząt: dziewczynka 14 lat chłopiec 11. Jak dzieci były małe, byłam ukochaną babunią. codziennie się widywaliśmy,
nie mieszkamy razem, w wolne dni brałam do siebie. Było cudownie. Teraz dzieciaki mają swoje sprawy. Chłopiec gra w nogę z kolegami, potem lekcje - nie ma czasu. Dziewczynka to już prawie panienka, spotyka się z koleżankami i się chichrają.
Z babcią tego robić nie będą. Ale jak powiem,że mam zbędne 100 lub 50 zł, wnuki wpadają jak wicher, buzi,buzi i pa, pa, kochamy cię babciu - i to wszystko. I tak musi być. Babcia powinna z godnością i spokojem oczekiwać na chwilę, kiedy zostanie poproszona o radę lub pomoc a tymczasem powinna zająć się sobą.Ja nie siedzę w domu płacząca, mieszkam sama, więc spotykam się z emerytkami - koleżankami na kawie lub "potańcówce" dla seniorów.
__________________
Nie rób drugiemu co tobie nie miłe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 26-09-2008, 03:55
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Mamy dwie wnuczki, 15 i 12 lat. Telefonuja do nas w kazda niedziele i paplamy przez telefon o wszystkim. Wakacje letnie, przynajmniej dwa tygodnie spedzaja z nami, szczegolnie z dziadkiem, ktory jest ich najwiekszym idolem.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 29-09-2008, 12:54
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

To bardzo trudny temat dla niektórych...jestem babcią od 5 lat.Moja wnusia chowała sie u swoich rodziców 2 godziny drogi od nas i uważam słusznie.Prawdą jest tez inną to, że nie będąc z nimi na codzień uczyłam sie byc babcią w kontaktach co 2-3 tygodnie będąc u nich albo oni u nas.To jest inne babciowanie na odległosć.Przez około rok nie czułąm sie babcią- ot miewałam na rekach taką laleczkę i było świetnie.W miare zwiekszania kontaktów, zostawiania małej u nas od czasu do czasu na nasza prośbę rodziłam sie babcią w kontakcie bezpośrednim-przewijanie, usypianie, karmienie, patzrenie, dotykanie, gaworzenie, kontakt wzrokowy.Stawanie sie babcią jest fajnym procesem.Dzis jestesmy w cudownych stosunkach, ale okazjinalnie , bo nie mieszkamy razem, ale babcia i dziadek są bardzo mocno wpisani w dziecko i odwrotnie.Mieszkanie oddzielnie ma tez druga dobrą stronę, ze człowiek nie wchodzi w babciowanie totalnie -czytaj nie da sie udupić przez młodych ciagłym ewent podrzucaniem dziecka.Ja mając tyle róznych zainteresowań nie wyobrażałam sobie,że mogłabym dac sie tak uwiązać przy dziecku- jestem trochę babcia egoistką, ale wszystkim to na dobre wychodzi.Natomiast druga córka jest zagranicą i trudno mi będzie sobie wyobrazić nie bycie nawet od czasu do czasu z przyszłym wnuczątkiem...A juz Ci , którzy byli z wnuczetami na bieżąco parę lat a teraz dzieci im zabrały wnuki hen w świat, są bardzo biedni i nie dziwię sie ,że mają poczucie opuszczenia...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 30-09-2008, 00:21
Babcia Iwa's Avatar
Babcia Iwa Babcia Iwa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 1 154
Domyślnie

Ja wiem, że jak by coś złego się działo moim wnukom to ja jestem taką babcią pogotowie ratunkowe. Wiedzą że mogą na mnie liczyć. Jak jest wszystko w porządku w domu i w szkole to tylko od czasu do czasu zadzwonią lub na GG popiszą i jest oky.
__________________
Nie rób drugiemu co tobie nie miłe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 24-10-2013, 12:49
mamcia2 mamcia2 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Ostrów.Wlkp
Posty: 11
Domyślnie

Kochana nic na to nie poradzisz.Wychowujesz dzieci,odejdą i zamkną się drzwi.Zostaniesz sama,czasem zadzwonią ale są daleko,tęsknisz,a jeżeli przyjadą to niemożesz się nacieszyć i tak wkoło.Trzeba się z tym pogodzić
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 17-03-2017, 11:58
lastropikalny's Avatar
lastropikalny lastropikalny jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Warszawa
Posty: 21
Domyślnie Tęsknota za wnukami

No niestety, to jest ta ciemna strona zajmowania się wnukami. Myślę, że ich rodzice tego nie przemyśleli. Najpierw dzieci były non stop z babcią a potem totalna rozłąka. Nie tylko babcia cierpi, ale te dzieciaczki też. Nie można tak igrać z uczuciami swoich rodziców i dzieci, to się kiedyś zemści.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Ja nie mam co na siebie włożyć tar-ninka Moda i styl 105 31-07-2019 12:46
Mam prawo baburka Społeczeństwo - wątki archiwalne 140 24-04-2009 16:05
Mam problem FeliksG eSenior 124 27-02-2009 14:55
mam 64 lata rybka Zaproszenia 0 29-01-2008 08:28

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:31.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.