menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 07-12-2008, 10:17
cyrylita cyrylita jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: wlkp
Posty: 46
Domyślnie 10 porad dla początkujących w cafe


Kochani, wielu tu z Was jest od dawna. Jestem początkujaca, może macie jakieś rady dla mnie abym szybciej i sprawniej się tutaj poruszała? chętnie skorzystam z Waszego doświadczenia.
Niestety, nie mam za duzo czasu ( jeszcze ) na buszowanie tu, a mogłabym spedzic tu cały dzień, tyle jest interesujacych mnie watków.
Może dzieki Wam szybciej sie połapię.
pozdrawiam wszystkich i zyczę miłego dnia!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 07-12-2008, 10:20
cyrylita cyrylita jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: wlkp
Posty: 46
Domyślnie

wiem, pewnie jestem za niecierpliwa....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 07-12-2008, 10:26
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 710
Domyślnie

Cyrylito jak otwierasz , na pasku zadań pisze Szybkie menu
Klikasz w to , i widzisz ... Dzisiejsze posty
klikasz i widzisz wszystkie tematy tu poruszane . .
Mozesz zwsze zagladnac do archiwum
na dole strony jest link
http://www.klub.senior.pl/archive/index.php/
klikasz i wybierasz co cie interesuje .
Nie martw sie wszystkiego sie nauczysz pomalu . Pytaj .
Pozdrawiam
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 07-12-2008, 11:06
cyrylita cyrylita jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: wlkp
Posty: 46
Domyślnie

Mam To ! dzieki, rzeczywiscie szybciej! ( znowu tu weszlam ....)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 07-12-2008, 12:01
cyrylita cyrylita jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: wlkp
Posty: 46
Domyślnie

A jak sobie ułatwic dostep do watków ,które mnie interesują, jest taka mozliwość? obcji "subskrypcje nie rozumiem,
Na poczatek chciałabym się skupić na watkach , które mnie inreresują.

z gory dziekuje
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 07-12-2008, 12:50
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie

Gdy zaznaczysz subskrycję przy interesujących Cię wątkach,będziesz miała powiadomienie na adres emailowy o nowych postach i link do nich.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 07-12-2008, 13:23
cyrylita cyrylita jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: wlkp
Posty: 46
Domyślnie

Dziekuję ! zrobione ! teraz bedzie lepiej. Na dzisiaj juz dosc bo , naprawdę z obiadkiem będzie kiepsko
pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 07-12-2008, 14:39
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał cyrylita
A jak sobie ułatwic dostep do watków ,które mnie interesują, jest taka mozliwość? obcji "subskrypcje nie rozumiem,
Na poczatek chciałabym się skupić na watkach , które mnie inreresują.
z gory dziekuje

Cyrylito, a przeczytałaś to?
http://www.klub.senior.pl/faq.php
Może zrobi Ci się jaśniej.
Powodzenia Ci życzę
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 07-12-2008, 17:33
cyrylita cyrylita jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: wlkp
Posty: 46
Domyślnie

No tak.... tego nie widziałam, choć szukałam. Dziękuję Alsko )! Dajcie mi proszę jeszcze troche czasu, muszę potrenować , proszę o cierpliwość i wyrozumiałość. Z góry wszystkim pięknie dziękuję!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 07-12-2008, 18:00
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

cyrylita
Proponuję jeszcze zainstalowanie dostępu do wiadomości priv.Kliknij na "ustawienia lub szybkie menu" następnie na "edycja opcji" zaznacz ptaszkami w kwadracikach odpowiednie wiadomości i na końcu zaznacz na dole strony "zapisz zmiany"
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 07-12-2008, 19:12
cyrylita cyrylita jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: wlkp
Posty: 46
Domyślnie

Dziękuję, zrobione. Jak najwygodniej jest ustawić
opcje wyświetlania wątków? Chciłałabym szybko docierać do wątków i postów , które mnie interesują, subskrybcję zrobiłam.
Tadeusz, dziekuję , jesli bedziesz mógł przeslij proszę wiadomość , to zobaczę jak to działa.
Jestescie bardzo mili, dzieki
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 02-03-2009, 18:08
Rozia's Avatar
Rozia Rozia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 1 329
Domyślnie ja sie pytam....

dlaczego na tym forum jest podawany aktualny czas,np aktualnie jest - 17.03 a na dole forum pisze ze,17.58?
- dlaczego piszecie,ze najwiecej uzytkownikow bylo na forum 24.07.08 o 13.32,a wsrod tych,ktorzy w tym czasie przegladali, badz pisali na forum,bylam takze JA!? Ja zapisalam sie wczoraj dopiero!"Czary-mary" czy "Propaganda sukcesu"?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 02-03-2009, 18:21
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rozia
dlaczego na tym forum jest podawany aktualny czas,np aktualnie jest - 17.03 a na dole forum pisze ze,17.58?
- dlaczego piszecie,ze najwiecej uzytkownikow bylo na forum 24.07.08 o 13.32,a wsrod tych,ktorzy w tym czasie przegladali, badz pisali na forum,bylam takze JA!? Ja zapisalam sie wczoraj dopiero!"Czary-mary" czy "Propaganda sukcesu"?
Dziewczyno, czy Ty masz ADHD Żartuję!!!
Tam jest kropka, po zdaniu, kiedy było najwięcej użytkowników.
Ci na czerwono, to nowe zdanie - to ludzie będący teraz on line. Podjedź kursorem (nie klikając) na obrazek po lewej stronie - ukaże Ci się taka właśnie informacja.
A zegar... Pewnie masz źle w ustawieniach wskazany czas.
A w ogóle - to czemu zajmujesz się takimi drobiazgami, zamiast pogadać w wątkach
Z czasem się wiele wyjaśnia.
Powodzenia!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 02-03-2009, 18:58
Rozia's Avatar
Rozia Rozia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 1 329
Domyślnie szczegoly

to nie sa drobiazgi! "Kropka",to dopiero jest drobiazg! Poza tym nie wiem,czy mam sie obrazic za tego "kursora"!? Czy to cos brzydkiego,czy cos do jedzenia? po trzecie - ja nie mam "zlego czasu"(!?),nigdy!I po czwarte - nie mam MHD i gadam na watkach!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 02-03-2009, 19:20
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rozia
to nie sa drobiazgi! "Kropka",to dopiero jest drobiazg! Poza tym nie wiem,czy mam sie obrazic za tego "kursora"!? Czy to cos brzydkiego,czy cos do jedzenia? po trzecie - ja nie mam "zlego czasu"(!?),nigdy!I po czwarte - nie mam MHD i gadam na watkach!
Rózia-chyba zostaniesz mistrzem w zakładaniu wątków. 4 dziennie to 1460 rocznie. Nawet dotychczasowy rekordzista w ponad rok założył "tylko" 150. Na wątku "dlaczego nie mogę pisać" napisałem o tym zakładaniu wątków. Ale nie poczytałaś-nie dotarło? Do północy daleko-założysz jeszcze ze 20 sztuk?

Jak się zgłosisz na właściwe wątki to będzie pomoc, tu postaram się nie zauważyć pytania. Tu i na kolejnym wątku który zaraz założysz z zapytaniem.

Do admina piszesz o pomoc. Może Administracja ma Ci pomóc jak się komputerem posługiwać też? Masz podane gdzie szukać.

Może inni czytający ten post potrafią się powstrzymać z odpowiedzią na kolejny wątek z zapytaniem które umieszczamy gdzie indziej. Bo jak widać potrafi znaleźć gdzie się przedstawić, a później chce mieć własny wątek na jedno pytanie.

Jak ktoś bardzo uzna że nie mam tu żadnej racji. To proszę-przegotowałem plecy do bicia. Chce się ktoś odegrać komu szpilę wstawiłem? Jest okazja.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 02-03-2009, 19:26
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rozia
to nie sa drobiazgi! "Kropka",to dopiero jest drobiazg! Poza tym nie wiem,czy mam sie obrazic za tego "kursora"!? Czy to cos brzydkiego,czy cos do jedzenia? po trzecie - ja nie mam "zlego czasu"(!?),nigdy!I po czwarte - nie mam MHD i gadam na watkach!
Wiesz co? Zaczynam podejrzewać, że Ty coś knujesz. Masz jednak poczucie humoru, a ja pewnie nie jestem celem więc co mi tam!
Spróbuję jeszcze raz odpowiedzieć: kursor to strzałeczka na ekranie poruszana myszką. Ani obraźliwa, ani brzydka, ani "zjadliwa".
Czas: kliknij "ustawienia" na czerwonym pasku, a potem w otwartym tym kliknięciem oknie "edycję opcji". Przeczytaj uważnie, wypełnij, zatwierdź (czas ma być GMT + 1).
No, to by było na tyle.
Zmęczyłam się
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 02-03-2009, 19:28
Frezja's Avatar
Frezja Frezja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 232
Domyślnie

Rozia ! Ja również od niedawna należę do grona klubowiczów ,dwa dni próbowałam wkleić avater ,i na tym chyba wszystko,wciąż próbuję czegoś nowego nie wychodzi -trudno ,wszystko przede mną. Myślę ,że zbyt emocjonalnie do wszystkiego podchodzisz ,tu jest bardzo dużo życzliwych osób które chętnie Ci pomogą tylko trochę wyluzuj.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 02-03-2009, 22:18
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie Seniorki i Seniorzy

Myślę że jakaś małolata??? –zakpiła sobie. W jeden dzień założyła 4 wątki (potrafiła)
W wątku „Dlaczego nie mogę pisać” post#15 (godz. 21,01) pyta o awatar, w 317 (21,20) już go ma (19 minut a nawet mniej bo jeszcze pisanie posta coś czasu jej zajęło) Nic tu na razie nie pisze że syn zrobił. Tylko „yes,yes udało się” W #24 (dziś 16,48 pyta dlaczego nowi mają zawsze tu te same problemy. Chce odpowiedzi. A niby jakiej? W tymże poście pisze „będę nie miła”

Dziś zdążyła sprawdzić też kto jest on-line i wykryć nie istniejące nieścisłości z zegarze, również że jest tam wyszczególniony jej awatar (rekord userów na seniorku) Co jest nie możliwe. Raz że takiego nie ma, a nie zarejestruje się nikt pod już używanym nickiem. Nie może być drugiej „Rózi”.

Naiwnie pyta w #7 (d.nie.m. pisać) o banowanie jak 2 posty po kolei. Słownictwo takie zna, a niby taka „noga” komputerowa. Za to dziś w #3 (ja się pytam) zapytuje czy słowo „kursor” jest obraźliwe i czy może to coś do jedzenia. Z postu powyżej przepisała jak dziecko (Alsko pisze ADHD-a Rózia zrobi z tego MHD) – pisze też że „gada na wątkach”

W #34 (ja się pytam) napisała że „odsyłają mnie na eSenior a sami niewiele wiedzą) –to było pite do mnie, bo jako jedyny tam jej proponowałem pisać. Oto cytat z #34:

To mile,ze sie zainteresowalas moim problemem.Wielu forumowiczow pomaga mi jak umie wyjsc z tego problemu,ale najczesciej tez nie wiele wiecej ode mnie wiedza,wiec odsylaja mnie na rozne inne stronki np.do "eSenior" - tam tez sie poskazylam i zazadalam widzenia z Administracja!Moze poskutkuje?

Na koniec jej zagraniczny komputer nie używa naszych znaków, to zrozumiałe. Ale nie zrozumiały jest częsty brak spacji, oraz nowe zdanie z małej litery. A potrafi użyć duże litery też.

Mój wniosek--małolata przyszła się pobawić z seniorami. Szczególnie mi utkwiło, że zna pojęcie banowania (nie z tego forum) więc bywa też gdzie indziej-nie taka znowu nowicjuszka w komputerach, a pyta (o kursorze) czy obraźliwe to słowo lub coś do jedzenia? (post#3 w –ja się pytam.)

No to jak myślicie-zabawiła się? Nadmuchała kilka starszych balonów?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 02-03-2009, 23:50
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Alsko....ja też uff
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 03-03-2009, 19:09
Rozia's Avatar
Rozia Rozia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 1 329
Domyślnie m

Alsko,Frezjo,Malwino! Juz sie ustatkowalam! Obiecuje nie brykac wiecej,no moze czasem jeszcze,to mnie usadzcie!Obiecuje poprawe,tzn.nie zadawac wkurzajacych pytan(czy na tym forum,wyraz "wkurzajacy",jest uznawany za brzydki?),ach,i czy macie tutaj(Przepraszam - MAMY tutaj,jakas "liste wyrazow brzydkich" - za ktore sie banuje?No i znowu zadaje wkurzajace pytania - Mam nadzieje,ze Kazik na ten watek nie zagladnie,bo mnie znowu od malolatow wyzwie!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Szycie dla początkujących Himalaya Hobby, pasje 13 19-07-2022 09:25
Przerwa w działaniu Senior Cafe admin Informacje 2 06-03-2007 16:23
Regulamin Klub Senior Cafe admin Informacje 0 19-02-2007 16:00

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:18.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.