menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #281  
Nieprzeczytane 06-08-2014, 13:14
Astroida Astroida jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2014
Miasto: Polska
Posty: 1 738
Domyślnie

Witaj Joanno
No, no podziwiam, ze przy takim upale masz dosc sil, aby odwiedzic i kosmetyczke i fryzjera. Fajnie, ze dbasz o wlasny wyglad - to w wazne dla kazdego czlowieka, a dla kobiet zdaje sie, ze szczegolnie.
U mnie dzisiaj chlodniej. Od rana siedze w ksiazkach; czytam i pisze. Teraz zrobilam sobie przerwe na kawe. Nie mam pomyslu co przygotowac na obiad. Chcialabym, zeby to bylo cos lekkiego, pozywnego, smacznego i zeby zrobic dalo sie to mozliwie szybko. Moze cos mi podpowiesz?
Po poludniu mam zamiar posiedziec troche w ogrodzie. Mam w nim ustawiona wsrod drzew duza hustawke. Lubie tam odpoczywac, bo moge myslami odplywac w najdalsze zakatki swiata. Uwielbiam Joanno marzyc o dalekich podrozach. Jeszcze w ubiegle lato wedrowalam po swiecie. Coz ten rok jest inny; pieniadze, ktore zamierzalam przeznaczyc na wakacje zdazylam wydac na leczenie, wiec za bardzo nie bede wojazowala.
Co porabiasz dzisiaj?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #282  
Nieprzeczytane 06-08-2014, 17:50
joannap's Avatar
joannap joannap jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Kluczbork
Posty: 12 996
Domyślnie

Dorotko ja zrobiłam leczo.
Dużo papryki w trzech kolorach, cukinia ,cebula,czosnek .pomidory. boczek .
pieprz ,oregano ,bazylia
Przygotowanie trochę zabiera czas ,ale gotowanie szybko,
a jedzenie jeszcze szybciej.

Chciałabym mieć dom z ogrodem to taka wygoda w lecie.
U mnie znośna temperatura..

Miłego popołudnia
__________________
http://joasia-po.blogspot.com/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #283  
Nieprzeczytane 06-08-2014, 21:35
Astroida Astroida jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2014
Miasto: Polska
Posty: 1 738
Domyślnie

Joasiu wyobraz sobie, ze u mnie tez bylo dzisiaj na obiad leczo, tyle, ze wegetarianskie, bo takie bardziej preferujemy.
Teraz zas skusilam sie na spora porcje mocno zmrozonych lodow - pysznosci.
Mam zamiar jeszcze dzisiaj troche popracowac.
Sam fakt, ze rano nie musze wstawac na dzwiek budzika i pedzic do pracy, od razu poprawia mi nastroj. Kocham wakacje w tym czasie, kiedy urlopuje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #284  
Nieprzeczytane 06-08-2014, 23:24
joannap's Avatar
joannap joannap jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Kluczbork
Posty: 12 996
Domyślnie Dobranoc...


__________________
http://joasia-po.blogspot.com/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #285  
Nieprzeczytane 07-08-2014, 14:37
Astroida Astroida jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2014
Miasto: Polska
Posty: 1 738
Domyślnie

Dzien dobry
Kolejny normalny dzien, bez upalow, ale teraz zdaje sie, ze bedzie nie za bardzo normalnie, bo zaczelo grzmiec i mocno sie zachmurzylo. Boje sie burz.
Milego dnia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #286  
Nieprzeczytane 07-08-2014, 18:04
Camila's Avatar
Camila Camila jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Okolice Warszawy
Posty: 97
Domyślnie

Cytat:
Napisał czarnulka
Witaj joannap Ja mam ten sam problem,czekam na telefon ze szpitala ws.podania pierwszego zastrzyku.Nie umieli mi powiedziec kiedy to bedzie.Nasze kochane nfz prywatnie mnie nie stac wiec czekam .Zakwalifikowali mnie na LUCENTIS (prywatnie 3700) Gdyby to bylo jednorazowo i pomoglo to bym sie zdecydowala.Gwarancji zadnej nie ma moga byc trzy albo i wiecej , a i tak tego sie nie wyleczy.Nie dam tyle pieniedzy i to co miesiac .Z tego co czytalam w Mimozowie domyslam sie ,ze Tobie podano AWASTIN u mnie pryw.tez 1000zl.Najgorsze jest to ,ze drugie oko tez mam juz bardzo zawansowane.Wyczytalam gdzies ,ze nfz nie za bardzo to finansuje poniewaz ta choroba oczu nie zagraza zyciu.POZOSTANIE NAM KUPIC BIALY KIJEK I LUNeTE bedzie taniej pozdrawiam Cie serdecznie i ide sobie poogladac Twoje filmiki ostatniej czesci do konca nie widzialam
W Legionowie jest prywatna (tel.22/774-26-400) klinika okulistyczna,ma również umowę z NFZ.
Do przychodni okulistycznej można zapisać się na NFZ, zastrzyki AVASTIN do oka prywatnie za 400zł.Badania i kontrole na NFZ.
pozdrawiam
__________________
Camila
Odpowiedź z Cytowaniem
  #287  
Nieprzeczytane 07-08-2014, 18:54
Camila's Avatar
Camila Camila jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Okolice Warszawy
Posty: 97
Domyślnie

poczytałam wasze wątki,to co piszecie o leczeniu jest porażające.


podaję adres prywatnej kliniki okulistycznej,która ma umowę z NFZ i leczy z bardzo dobrym skutkiem ADM.Zastrzyki z AVASTINU 1 amp. kosztuje prywatnie tylko 400zł. Wizyty u lekarza i Badania są na NFZ.
LEGIONOWO ul.Piłsudskiego 20- Tel.22/774-26-40
(miejscowość blisko Warszawy)
znajomy jest pod kontrolą tej kliniki.
miał 3 iniekcje i widzi dobrze. Co 3 miesiące ma kontrolne badania.
pozdrawiam
__________________
__________________
Camila
Odpowiedź z Cytowaniem
  #288  
Nieprzeczytane 07-08-2014, 23:25
joannap's Avatar
joannap joannap jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Kluczbork
Posty: 12 996
Domyślnie

Witaj Camilo,dziękujemy za dobre wiadomości ..-przydadzą się.
Jednak Lucentis jest lepszy-mam porównanie.
Jednak drogi,biorę teraz na fundusz.
Jutro tam zadzwonię
Pozdrawiam serdecznie,wspieraj nas dobrymi wiadomościami
__________________
http://joasia-po.blogspot.com/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #289  
Nieprzeczytane 08-08-2014, 07:49
Astroida Astroida jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2014
Miasto: Polska
Posty: 1 738
Domyślnie

Camilo
Jest tak, jak napisala Joanna; Lucentis jest dzisiaj chyba najlepszym lekiem na AMD. Od niedawna stosowany jest tez drugi; nazywa sie Eylea, gdzie jeden zastrzyk kosztuje ok.2000 zl, jednak doswiadczenie z Lucentisem lekarze maja znacznie dluzsze, a wyniki sa zadawalajace, dlatego wiec, kto moze bierze Lucentis. Ja z wlasnego doswiadczenia moge powiedziec, ze po dwoch zastrzykach Lucentisu widze duzo lepiej. Na jak dlugo to wystarczy - nie wiem. Byc moze trzeba bedzie za jakis czas brac kolejne dawki leku; mam ta swiadomosc, ale jestem optymistka, a to wazne w kazdej chorobie i w zyciu.
Najwazniejsze jest zas to, aby trafic na dobrego lekarza, a nie na bezdusznego konewala, o jakim tu kiedys wspominala Joasia.
Pozdrawiam Camilo i ciesze sie, ze zabralas glos w sprawie.
PS. Jestem w trakcie pisania listu do Ministra Zdrowia. Mam zamiar taki sam list wyslac do naszych europarlamentarzystow i premiera. Musimy cos robic sami w tej sprawie, skoro Retina nie jest w stanie spowodowac, aby Lucentis trafil na liste lekow refundowanych, zeby mogl miec do tej refundacji kazdy kto bedzie szybko potrzebowal iniekcji z tego leku. Tymczasem u nas jest tak; NFZ nie stac na refundacje Lucentisu, ktory kosztuje 2400 i niewazne, ze chory zanim doczeka sie kolejki na fundusz do podania leku, to wczesniej oslepnie. Nie wazne, ze jak oslepnie, to trzeba bedzie mu dopoki bedzie zyl placic rente, a czesto jeszcze oplacac ze spolecznych pieniedzy opiekunke, zeby choremu zrobila zakupy i pomogla w codziennych czynnosciach. Czy to tak ma byc??? Ciezko to zaakceptowac mi jako podatnikowi. Nie chce, aby moje skladki szly na takie cele; jesli mozna leczyc, to czemu sie z tego swiadomie rezygnuje i bierna postawa produkuje inwalidow???
Odkad dowiedzialam sie, ze zachorowalam, bardzo duzo czytam o tej chorobie. Nie jest ona wcale taka rzadka i nie dotyczy tylko ludzi starszych, Coraz czesciej zapadaja na nia ludzie bardzo mlodzi, aktywni zawodowo. Nie pozostajmy bierni.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #290  
Nieprzeczytane 08-08-2014, 09:46
Astroida Astroida jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2014
Miasto: Polska
Posty: 1 738
Domyślnie

W sprawie leczenia wysiekowej postaci AMD sa i dobre wiesci ze swiata. Podaje link, przeczytajcie same. Jest nadzieja, a to bardzo wazne.
http://biotechnologia.pl/biotechnolo...i-zoltej,13808
Odpowiedź z Cytowaniem
  #291  
Nieprzeczytane 08-08-2014, 12:25
joannap's Avatar
joannap joannap jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Kluczbork
Posty: 12 996
Domyślnie

Astroido -

przeczytałam z ciekawością ten link,ale dobrze by było doczekać się kropli.
Bardzo dobrze ,że masz zamiar wysłać takie pismo..
Tylko czy to ktoś przeczyta

Buziaki dla Ciebie Dorotko
i filiżanka do kawy
__________________
http://joasia-po.blogspot.com/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #292  
Nieprzeczytane 08-08-2014, 15:47
BAJKA831 BAJKA831 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2014
Miasto: Łódź, Polska
Posty: 1
Domyślnie pomóżcie

Witam , jestem tu nowa moja mama ma AMD zdiagnozowane od kwietnia tego roku w jednym oku odrazu wymagała zastrzyków a w tym drugim sie pogarsza ale jeszcze nie na tyle by zastrzyki mówią , że za jakieś 4-5 msc bedą już potrzebne i w to drugie oko. Mama w łodzi wzięła prywatnie zastrzyki z lucentis w sumie 3 zastrzyki i niby po kazdym następowała poprawa , były one robione co msc , aczkolwiek moja mama w sensie praktycznym żadnej poprawy nie widzi , ciągle jej faluje , nie może pisać w komp a i czytanie gazet jest bardzo utrudnione , teraz od ostatniego zastrzyku -trzeciego minęło 2 msc i dziś była na rutynowej kontroli i okazało się , że jest gorzej i że wg lekarza za msc no może dwa znów bedzie konieczny zastrzyk , mama się załamała nie wiem co dalej robić bo juz nie ma pieniązków na to by chodzić prywatnie , zapisała sie do szpitala w łodzi ale raczej z myślą o tym drugim oku ale termin masakra STYCZEŃ 2016!!!! może ktoś słyszał o jakimś szpitalu nawet na drugim krańcu polski ale by było na nfz i by terminy były no nie 1,5 roku i może być to nawet na ten drugi lek nie koniecznie lucentis , mama brała lucentis bo tu w łodzi twierdzili , że tamten tańszy ma więcej skutków ubocznych , ze duże ryzyko wylewu jest , nie wiem ile w tym prawdy a ile naciągania??????
tutaj poprzedniczka piszę :
podaję adres prywatnej kliniki okulistycznej,która ma umowę z NFZ i leczy z bardzo dobrym skutkiem ADM.Zastrzyki z AVASTINU 1 amp. kosztuje prywatnie tylko 400zł. Wizyty u lekarza i Badania są na NFZ.
LEGIONOWO ul.Piłsudskiego 20- Tel.22/774-26-40
(miejscowość blisko Warszawy)
znajomy jest pod kontrolą tej kliniki.
miał 3 iniekcje i widzi dobrze. Co 3 miesiące ma kontrolne badania.
Ale dzwoniłam tam przed chwilą i termin by dostać się na zastrzyk nieznany ale napewno nie krótki bo najpierw trzeba się dostać na wizytę do pani doktor a pani doktor terminy ma na luty 2015 i niestety oprócz wizyty 95zł trza płacić za wszystkie badania oka więc tanio nie wyjdzie , więc czy go kijem czy go pałą to nie ma dobrego rozwiązania
Sluchajcie może ktoś ma jakiegoś lekarza który nawet przyjmuję prywatnie ale potem bierze pod opiekę i juz wszelkie badania by zakwalifikować na zastrzyk na nfz już robi w szpitalu gdzie pracuje i za free , i gdzie terminy nie są 1,5 roku ???? obojętnie skąd taki lekarz mam auto to mogłabym mame wszędzie zawieść, pomózcie jak możecie coś podpowiedzieć!!!!!!!!
pozdr i zdrówka Emilia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #293  
Nieprzeczytane 08-08-2014, 15:57
Astroida Astroida jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2014
Miasto: Polska
Posty: 1 738
Domyślnie

Bajko
Ja lecze sie prywatnie; zeby dostac sie do bardzo dobrej pani doktor na wizyte w katowicach nie czekalam dlugo, jak powiedzialam, ze z moim okiem jest z dnia na dzien coraz gorzej. Za wizyte i badanie zaplacilam 300 zl. Jestem po drugim zastrzyku; za kazdy place 2400. Za miesiac jade do kontroli. Widze ostrzej, lepiej, ale oczy nie moge juz tak dlugo pracowac przy komputerze, jak wczesniej, bo wzrok sie szybciej meczy. Powiem tal; nie wierze, ze jest gdzies klinika, ktora podaje nawet Awastin za 400 zl; zapytaj o to Joanne, bo ona duzo wie na ten temat, ale mysle, ze powie podobnie jak ja.
Ja na NFZ musialabym czekac prawie 2 lata; w tym czasie ni tylko bym na to oko nic nie widziala, ale nie wiadomo co dzialoby sie z drugim. Jestem osoba aktywna zawodowo i nie chce byc inwalidka, tylko dlatego, ze NFZ nic nie obchodzi stan mojego zdrowia, ale interesuja ich moja comiesieczna skladka. Cala ta sytuacja coraz bardziej mnie wkurza. Pozdrawiam Ciebie, a mamie zycze zdrowia i sily w walce z biurokratyczna machina
__________________
Astroida
Odpowiedź z Cytowaniem
  #294  
Nieprzeczytane 08-08-2014, 19:53
joannap's Avatar
joannap joannap jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Kluczbork
Posty: 12 996
Domyślnie

Emilio....
wiem ,że to ciężko.trzeba jednak zapisać się gdzieś blisko na termin jaki dają bo to leczenie jest na dłużej.
Ja brałam Avastin od stycznia do marca 2014-prywatnie,
po drugim zastrzyku poprosiłam p.dr. o zapisanie mnie na fundusz.
Zapisała i w lipcu miałam zastrzyk ,na kontrole jadę 26 .08Pani dr.pracuje w prywatnym szpitalu i państwowym.
Dostaje teraz bezpłatnie Lucentis.
Za Awastin płaciłam 950zł za jeden zastrzyk.
Jeżeli chcesz telefon do p.dr to podam .to jest Kędzierzyn woj Opole.Czy Mama ma suche czy wysiękowe.
Falowanie występowało u mnie przy suchym.
Ciężko mi dużo pisać .Zadaj konkretne pytania to odpowiem .
Prywatnie dostałam się za tydzień ..
Lepiej brać Avastin ,jak nic.mojej znajomej mąż bierze Avastin już 2 LATA.TO NIE WYLECZY ALE ZATRZYMA...
pozdrawiam Joanna...
__________________
http://joasia-po.blogspot.com/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #295  
Nieprzeczytane 08-08-2014, 20:49
joannap's Avatar
joannap joannap jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Kluczbork
Posty: 12 996
Domyślnie

Dorotko ty chyba bardzo wcześnie rozpoczęłaś leczenie i to jest Twój sukces.
Ja przechodziłam fazę suchą 5lat tylko na witaminach,
a w wrześniu 2013 przeszło w wysiękowe.
Leczenie rozpoczęłam w styczniu 2014.
Nie mogłam prędzej bo miałam operacje na stopie...
Takiej wielkiej poprawy nie widzę ale jest,
dobrze że się nie pogarsza.
Miłego wieczorku

__________________
http://joasia-po.blogspot.com/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #296  
Nieprzeczytane 08-08-2014, 20:50
Astroida Astroida jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2014
Miasto: Polska
Posty: 1 738
Domyślnie

Joasiu wlasnie wyciagnelam z piekarnika dwie blaszki chleba. Zapach niesamowity; nie moge doczekac sie, kiedy troche ostygnie, zeby ukroic sobie pajde, posmarowac maslem i zjesc. Jak minal Tobie dzien?
__________________
Astroida
Odpowiedź z Cytowaniem
  #297  
Nieprzeczytane 09-08-2014, 19:58
Camila's Avatar
Camila Camila jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Okolice Warszawy
Posty: 97
Domyślnie

Cytat:
Napisał Astroida
Camilo
Jest tak, jak napisala Joanna; Lucentis jest dzisiaj chyba najlepszym lekiem na AMD. Od niedawna stosowany jest tez drugi; nazywa sie Eylea, gdzie jeden zastrzyk kosztuje ok.2000 zl, jednak doswiadczenie z Lucentisem lekarze maja znacznie dluzsze, a wyniki sa zadawalajace, dlatego wiec, kto moze bierze Lucentis. Ja z wlasnego doswiadczenia moge powiedziec, ze po dwoch zastrzykach Lucentisu widze duzo lepiej. Na jak dlugo to wystarczy - nie wiem. Byc moze trzeba bedzie za jakis czas brac kolejne dawki leku; mam ta swiadomosc, ale jestem optymistka, a to wazne w kazdej chorobie i w zyciu.
Najwazniejsze jest zas to, aby trafic na dobrego lekarza, a nie na bezdusznego konewala, o jakim tu kiedys wspominala Joasia.
Pozdrawiam Camilo i ciesze sie, ze zabralas glos w sprawie.
PS. Jestem w trakcie pisania listu do Ministra Zdrowia. Mam zamiar taki sam list wyslac do naszych europarlamentarzystow i premiera. Musimy cos robic sami w tej sprawie, skoro Retina nie jest w stanie spowodowac, aby Lucentis trafil na liste lekow refundowanych, zeby mogl miec do tej refundacji kazdy kto bedzie szybko potrzebowal iniekcji z tego leku. Tymczasem u nas jest tak; NFZ nie stac na refundacje Lucentisu, ktory kosztuje 2400 i niewazne, ze chory zanim doczeka sie kolejki na fundusz do podania leku, to wczesniej oslepnie. Nie wazne, ze jak oslepnie, to trzeba bedzie mu dopoki bedzie zyl placic rente, a czesto jeszcze oplacac ze spolecznych pieniedzy opiekunke, zeby choremu zrobila zakupy i pomogla w codziennych czynnosciach. Czy to tak ma byc??? Ciezko to zaakceptowac mi jako podatnikowi. Nie chce, aby moje skladki szly na takie cele; jesli mozna leczyc, to czemu sie z tego swiadomie rezygnuje i bierna postawa produkuje inwalidow???
Odkad dowiedzialam sie, ze zachorowalam, bardzo duzo czytam o tej chorobie. Nie jest ona wcale taka rzadka i nie dotyczy tylko ludzi starszych, Coraz czesciej zapadaja na nia ludzie bardzo mlodzi, aktywni zawodowo. Nie pozostajmy bierni.
Nie każdego stać na tak drogi lek, a na refundację przez NFZ można się nie doczekać i stracić wzrok. Bardzo dużo pacjentów jest leczonych AVASTINEM i rezultaty są bardzo dobre.
pozdrowienia
__________________
Camila
Odpowiedź z Cytowaniem
  #298  
Nieprzeczytane 09-08-2014, 20:14
Camila's Avatar
Camila Camila jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Okolice Warszawy
Posty: 97
Domyślnie

co to jest ADM
Zwyrodnienie plamki związane z wiekiem (ang. age-related macular degeneration – AMD), jest chorobą dotyczącą obszaru na dnie oka zwanego plamką. Plamka to miejsce odpowiedzialne za widzenie centralne, które potrzebne jest do wykonywania codziennych czynności jak np. czytanie, rozpoznawanie twarzy, znaków drogowych. Szczególnie czuły na uszkodzenia w przebiegu AMD jest środek plamki zwany dołkiem (fot.1).

AMD jest jedną z najczęstszych przyczyn ślepoty osób dorosłych na świecie. Ujawnia się ok. 50-60 r.ż. a po 70 r.ż. prawie 30% osób jest dotkniętych tą chorobą.

Zwykle zmiany dotyczą obu oczu, choć nie muszą pojawiać się jednocześnie i ich zaawansowanie może być różne.

POSTACIE AMD

Wyróżniamy dwie formy zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem: suchą oraz wysiękową.

Postać sucha (zanikowa)

Występuje najczęściej (90% przypadków). Jest łagodniejszym typem AMD i cechuje się powolnym postępem choroby. Pogorszenie ostrości wzroku następuje stopniowo, w ciągu miesięcy lub lat.

W tej postaci zmiany jakie zachodzą w plamce mają charakter przede wszystkim zanikowy. Obumierają komórki odpowiedzialne za prawidłowe odbieranie wrażeń wzrokowych (fotoreceptory) oraz funkcjonowanie siatkówki (komórki nabłonka barwnikowego i choriokapilary). Stopniowo dochodzi do utraty widzenia centralnego.

W początkowym stadium choroby na dnie oka pojawiają się tzw. druzy – drobne złogi. W stadium zaawansowanym dochodzi do rozległych zaników siatkówkowo-naczyniówkowych – tzw. zanik geograficzny.

Postać wysiękowa (mokra, neowaskularna)

Występuje rzadziej (ok. 10% przypadków). Ma zwykle ciężki przebieg, a znaczna utrata widzenia może nastąpić nawet w ciągu kilku dni. Jej istotą jest powstawanie nieprawidłowych naczyń w okolicy plamki, które tworzą tzw. błonę podsiatkówkową (neowaskularną). Na dnie pojawiają się przesięki i krwotoki. W końcowym stadium może dojść do powstania tarczowatej blizny i trwałego uszkodzenia siatkówki.

OBJAWY AMD

Pogorszenie widzenia – zauważalne zwłaszcza przy czytaniu, czytane litery są zamazane i niewyraźne (fot.3)

Zniekształcenia obrazu – tzw. metamorfopsje, powiększenie lub pomniejszenie obrazu
Krzywienie linii prostych
Mroczek centralny – ciemna plama w centrum pola widzenia (fot.2)
Obniżone poczucie kontrastu i widzenia barwnego – oglądane kolory są słabiej wysycone.
__________________
Camila
Odpowiedź z Cytowaniem
  #299  
Nieprzeczytane 09-08-2014, 21:10
Astroida Astroida jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2014
Miasto: Polska
Posty: 1 738
Domyślnie

Droga Camilo
Zdaje sobie doskonale sprawe, ze leczenie prywatnie Lucentisem jest diablo drogie i ze nie kazdy moze sobie na taka kuracje pozwolic. Sama nie wiem jak dlugo mnie bedzie stac na to leczenie, jesli musialabym brac dalej ten lek. W polowie wrzesnia mam kontrolne OCT i wtedy sie okaze co dalej. Ja mam to szczescie, ze pracuje sama na siebie i moge liczyc na pomoc rodzicow.
Wiem, ze wiele osob bierze Awastin; w koncu lepsze to, niz czekac na kolejke na NFZ i w miedzyczasie oslepnac. Ja za duzo sie oczytalam na ten temat i pewnie dlatego stchorzylam przed Awastinem.
Zycze Camilo Twojej mamie w miare dobrego widzenia, Dobrze, ze ma Ciebie; to wazne, jak czlowiek wie, ze jest ktos bliski, komu jego los nie jest obojetny.
__________________
Astroida
Odpowiedź z Cytowaniem
  #300  
Nieprzeczytane 10-08-2014, 10:41
joannap's Avatar
joannap joannap jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Kluczbork
Posty: 12 996
Domyślnie Pozdrawiam Kolezanki:))


Camilo ,jak chcesz porozmawiać to dam telefon na private
Coś mam wstręt do pisania -to mnie
__________________
http://joasia-po.blogspot.com/

Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Piegi, plamki, przebarwienia - komentarze 79.185.176.xxx Ogólny 2 28-07-2015 17:20
amd zwyrodnienie plamki żółtej ArekN Choroby, badania, terapie 6 14-04-2015 22:19
AMD - zwyrodnienie plamki żółtej - komentarze monika23 Ogólny 18 14-04-2015 21:52
Jak zapobiec zwyrodnieniu plamki żółtej - komentarze Saturn Ogólny 0 13-11-2009 19:53
Zwyrodnienie plamki żółtej a genetyka i styl życia - komentarze monika23 Ogólny 0 26-08-2007 16:32

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:27.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.