menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zycie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 30-10-2009, 07:29
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Post Śmierć i pogrzeb – pomysł na dobry biznes? - komentarze


Komentarz do artykułu: Śmierć i pogrzeb – pomysł na dobry biznes?
--------------------
Smierc nie jest dobrym pomyslem na biznes, ale na cudzym pogrzebie mozna dobrze zarobic.
Pamietajmy, ze to wszystko jest dla zyjacych, bo zmarlym cala ta oprawa jest juz obojetna. Pewna wdowa nosila czarna opaske na plaszczu przez wiele lat. Wszyscy mysleli, ze w ten sposob uczci pamiec zmarlego meza, az do czasu kiedy oddala plaszcz do pralni. Okazalo sie, ze opaska zakrywa wypalona zelazkiem dziure.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 30-10-2009, 08:25
basia1247's Avatar
basia1247 basia1247 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: sląsk
Posty: 802
Domyślnie

No nie. Zastrzeliłaś mnie tą puentą. Tak na poważnie to im mam więcej lat to coraz bardziej jestem zdenerwowana przed dniem który ma być poświęcony zmarłym. Drażnią mnie te gonitwy z akcesoriami ,zniczami a już te gorliwe modlitwy do kamienia to mnie do szału doprowadzają. Za życia zmarli nie mieli takiej atencji .Moi bliscy są już po tamtej stronie.Nie ma dnia żebym o nich nie pomyślała.Jako osoba dobrze wychowana w tym momencie o biznesie nie mówię. Ale jak się wkurzę to kto wie???
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 30-10-2009, 10:30
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 710
Domyślnie

Witam
Basiu masz racje za zycia nie mieli..
Pare lat temu spotkalam znajoma ta mi powiedziała..
wiesz ze .. S...ki zmarł? jego żona bardzo płaka a przeciez oni bardzo zle zyli ..
Po paru dniach spotkałam wdowe .. wiecie co powiedziała..
Tak, bardzo płakałam ale nie nad draniem ,ale nad straconym przez niego życiem . ..płakałam nad sobą .

To samo jest z klepsydrami pisze ... Ukochana mamusia ,babcia ...
a ta mamusia latam nie widziała córuni ani wnusiow , zmarła zapomniana samotna w nędzy .

NIe dawno uczestniczylam w pogrzebie ..."Ukochanego męża i ojca "
Nikomu bym takiego "ukochania "przez żone i dzieci nie życzyła .

Mozna by mnożyc przykłady .
Po co pisac ukochany ,najdrozszy ... po co ten fałsz?
Oczywiscie za dwa dni beda kwiaty , duże kwiaty aby znajomi widzieli jak bardzo zmarli byli kochani ..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 30-10-2009, 14:02
Kontousuniete Kontousuniete jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Posty: 262
Domyślnie

To prawda, że śmierć, cmentarz, zamiast być momentem i miejscem pełnym refleksji, coraz częściej, jest jak by kolejnym spektaklem ludzkiego zycia. Oprawionym w blichtr współczesnego krzyku i poklasku.
Na początku lat osiemdziesiątych, miałem okazję zobaczyć cmentarz dla zwierząt. Kolorowy i upstrzony ozdobami, i z płynącymi dźwiękami nagranych odgłosów, ze zwierzęcych mogiłek.
Gdy wchodzę dziś na cmentarze, coraz częściej przypomina mi sie tamto, z przed lat wspomnienie. Smutne to.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 30-10-2009, 14:19
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Domyślnie

Cytat:
Napisał marcin1956
To prawda, że śmierć, cmentarz, zamiast być momentem i miejscem pełnym refleksji, coraz częściej, jest jak by kolejnym spektaklem ludzkiego zycia. Oprawionym w blichtr współczesnego krzyku i poklasku.
Na początku lat osiemdziesiątych, miałem okazję zobaczyć cmentarz dla zwierząt. Kolorowy i upstrzony ozdobami, i z płynącymi dźwiękami nagranych odgłosów, ze zwierzęcych mogiłek.
Gdy wchodzę dziś na cmentarze, coraz częściej przypomina mi sie tamto, z przed lat wspomnienie. Smutne to.
Ja też tak uważam - to wszystko jest na pokaztu nie chodzi o pamięć o zmarłych tylko o pokazanie się ........i taki jarmark - jeden przed drugim.
__________________
Jadzia G
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 30-10-2009, 14:22
basia1247's Avatar
basia1247 basia1247 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: sląsk
Posty: 802
Domyślnie

Aż się bałam na tym forum napisać. Dobrze że mnie poparłyście. Ale to właśnie chciałam naświetlić. A swoją drogą tak mi szkoda bliskich od tych co się tym biznesem trudnią. Ich bliscy wszak przy straganach stoją i nawet myśleć o nich czasu nie mają.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 30-10-2009, 15:25
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

Mavronko nigdy bym nie pomyślał że przed świętem zmarłych mam się zaopatrzyć w cukierki,bo dzieci będą straszyć ,wszystko się zmienia tak szybko że nie ma czasu na refleksje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 30-10-2009, 15:57
monia's Avatar
monia monia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: dolnoslaskie
Posty: 171
Domyślnie

Caly rok nie odwiedzają grobów swoich bliskich.Ale na swięto zmarlych idą bo inni idą inie wypada .

O zmarlych nie wypada żle mówić .Coś jednak w tym jest .
kiedy odchodza zatraca się prawda o czlowieku i zapomina się o zlych uczynkach a pamięta się tylko dobre chwile a jesli ich niebylo to się tworzy te dobre chwile ito jest nasza obluda
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 30-10-2009, 16:04
monia's Avatar
monia monia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: dolnoslaskie
Posty: 171
Domyślnie

Cytat:
Napisał basia1247
Aż się bałam na tym forum napisać. Dobrze że mnie poparłyście. Ale to właśnie chciałam naświetlić. A swoją drogą tak mi szkoda bliskich od tych co się tym biznesem trudnią. Ich bliscy wszak przy straganach stoją i nawet myśleć o nich czasu nie mają.
Nieważne czym się kto zajmuje czy stoi na straganie,robi nagrobki,sprzedaje znicze każdy ma bliskich i jesli dba o swoich bliskich tych na cmentarzu i w domu to uważam ze jest dobrym czlowiekiem
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 30-10-2009, 17:30
Mag Mag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 523
Domyślnie

Nie generalizujcie sprawy ! Niekoniecznie cały ten blichtr, który , nawiasem mówiąc, potępiam, wypływa tylko z chęci pokazania się.
__________________
Nolens volens....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 30-10-2009, 18:03
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jadwiga_G
Ja też tak uważam - to wszystko jest na pokaztu nie chodzi o pamięć o zmarłych tylko o pokazanie się ........i taki jarmark - jeden przed drugim.

Eee , niekoniecznie.
Tradycja 'dziadów' od czasów pogańskich, każe nam iść na groby.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 30-10-2009, 18:09
Mag Mag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 523
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Eee , niekoniecznie.
Tradycja 'dziadów' od czasów pogańskich, każe nam iść na groby.

Też tak sądzę. Tradycja, to często imperatyw silniejszy niż logika
__________________
Nolens volens....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 30-10-2009, 18:20
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

monia
Cytat:
Caly rok nie odwiedzają grobów swoich bliskich.Ale na swięto zmarlych idą bo inni idą inie wypada

Tak dwa razy w roku odwiedzam groby dziadków, pradziadków. Raz kilka dni przed świętem zmarłych, drugi w ten dzień lub dzień przed. I tak jestem jedyny który te groby odwiedza. Gdybym chciał często odwiedzać wszystkie groby przodków pewnie dużo czasu i zachodu by to wymagało. Odwiedzam często groby najbliższych. Żony , rodziców, zięcia.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 30-10-2009, 20:14
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Eee , niekoniecznie.
Tradycja 'dziadów' od czasów pogańskich, każe nam iść na groby.
Ja nie miałam na myśli pójście na groby - tylko ten zbędny przepych - wiecie że są nawet kredyty w Bankach pod hasłem "ZNICZ" - no.........to już istna paranoja jest.
__________________
Jadzia G
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 30-10-2009, 20:33
monia's Avatar
monia monia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: dolnoslaskie
Posty: 171
Domyślnie

Tadeusz nie chodzilo mi o liczbe odwiedzin w roku ale o to czy z potrzeby serca odwiedzamy groby czy z obowiązku .
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 30-10-2009, 20:38
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał monia
Tadeusz nie chodzilo mi o liczbe odwiedzin w roku ale o to czy z potrzeby serca odwiedzamy groby czy z obowiązku .
Może jedno i drugie. Pewnie gdyby nie to święto (Święto Zmarłych), pewnie odkładałbym odwiedziny tych grobów w nieskończoność. Myślę, że wielu innych ludzi czyni podobnie.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 30-10-2009, 21:10
mrówka's Avatar
mrówka mrówka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Wielkopolska niedaleko Poznania.
Posty: 574
Domyślnie

Mnie się wydaje ,że najważniejsza ,to jest pamięć jaką zachowujemy po zmarłym .Nie robienie na pokaz ,dla ludzi. Miałam autentyczny przypadek w mojej rodzinie. Najbliższa rodzina nie przyjechała na pierwsze Święto Zmarłym do zmarłej osoby(która zmarła w sierpniu danego) .Wdowa stała sama przy grobie.
Rodzina przyjechała na drugi rok i zdziwienie ,że jest już pomnik. Ubrali nagrobek wypasionymi ozdobami i na koniec zrobili zdjęcia.
Wszystko ,to oddali widziała wdowa. Jak było jej przykro.

Co do mnie ,to nie lubię robić nic na pokaz. Jadę wcześniej na groby . Wciągu roku po kilka razy. Wolę omówić modlitwę różańcową w intencji duszy.

P.s
Za 2 dni po Święcie Zmarłych zacznie się sprzedaż ozdóbek choinkowych.
__________________
http://chomikuj.pl/mrowka56

http://www.youtube.com/user/mrowka2156

Nic nie jest za mną
, Wszystko jest jeszcze przede mną
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 30-10-2009, 21:39
basia1247's Avatar
basia1247 basia1247 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: sląsk
Posty: 802
Domyślnie

A co z tradycją u tych co na saksach??????? Przecież to kosztuje!!!!!!!! Nie czarujmy się.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 30-10-2009, 22:00
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

A ja sądzę, że nie piękne pomniki i wielkie znicze świadczą o naszym szacunku do tych, których nie ma już wśród nas. Jeśli masz chęć iść na cmentarz to idź kiedy chcesz. Nie choć tam z powodu zwyczaju, tradycji lub - a co ludzie powiedzą, że zniczy tak mało.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 30-10-2009, 22:06
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał bronczyk
A ja sądzę, że nie piękne pomniki i wielkie znicze świadczą o naszym szacunku do tych, których nie ma już wśród nas. Jeśli masz chęć iść na cmentarz to idź kiedy chcesz. Nie choć tam z powodu zwyczaju, tradycji lub - a co ludzie powiedzą, że zniczy tak mało.
Przy takim podejściu to możemy Nowy Rok witać np w marcu, inne święta też kiedy nam się podoba. Jednym słowem misz, masz. Ciężko teraz znaleźć groby bez coraz wspanialszych pomników. Mam na myśli nowe. Te starsze często rozpadają się ze starości.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:19.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.