menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Zobacz wyniki ankiety: Czy znacie osobę, która zmarła z braku serca po konfercencji min Ziobro
tak 1 10.00%
nie 7 70.00%
nie znam osobiście, ale słyszałam o takiej 2 20.00%
Głosujących: 10. Nie możesz głosować w tej sondzie

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 20-12-2008, 16:54
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie Brak serca do przeszczepu


Chciałabym zapytać wszystkich czy znacie przypadki śmierci pacjenta oczekującego na przeszczep serca z powodu odmowy pobrania serca od dawcy przez rodzinę zmarłego. Chodzi o okres po konferencji prasowej ministra Ziobro na której wskazał jako zabójcę transplantologa doktora Garlickiego.
  #2  
Nieprzeczytane 20-12-2008, 18:45
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał maja59
Chciałabym zapytać wszystkich czy znacie przypadki śmierci pacjenta oczekującego na przeszczep serca z powodu odmowy pobrania serca od dawcy przez rodzinę zmarłego. Chodzi o okres po konferencji prasowej ministra Ziobro na której wskazał jako zabójcę transplantologa doktora Garlickiego.
Pewno za mało ludzi tutaj zagląda, a same "nie" , nie maja sensu. Wolał bym, żeby takich ludzi nie było, ale już jeden to jeden za dużo.
  #3  
Nieprzeczytane 20-12-2008, 18:49
~gość: Małpa's Avatar
~gość: Małpa
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Pewno za mało ludzi tutaj zagląda, a same "nie" , nie maja sensu. Wolał bym, żeby takich ludzi nie było, ale już jeden to jeden za dużo.
Zgadzam się z Tobą
  #4  
Nieprzeczytane 20-12-2008, 18:55
Wiśka's Avatar
Wiśka Wiśka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Głęboka Prowincja.
Posty: 47
Domyślnie

Moj post został usunięty.
Nie doczekasz się,nawet jak znają,nie ujawnią.
Choc wg Majakowskiego jednostka niczym,to tu jednostka siłą.


Pamiętamy Majakowskiego?
"Kto tam znów rusza prawą?"
  #5  
Nieprzeczytane 20-12-2008, 19:30
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Pewno za mało ludzi tutaj zagląda, a same "nie" , nie maja sensu. Wolał bym, żeby takich ludzi nie było, ale już jeden to jeden za dużo.

Maja,poczekajmy.
Zobaczymy.W dzisiejszej rzeczywistości za NIKOGO dać głowy nie można.
Szkoda,aby tu tylko zabierali głos ci , co są daleko i szukają jedynie taniej sensacji.

Jakby u siebie jej nie mieli. A mamy przecie wspaniałego lekarza w Ameryce,Polkę,która dokonała przeszczepu twarzy.

Cytat:
Choc wg Majakowskiego jednostka niczym,to tu jednostka siłą.


Majakowski ma cuś do przeszczepu ? Albo się komuś znów majaczy ,albo zajarzył rozrusznik w mózgu,kojarząc sobie nicka założycielki wątku z nazwiskiem kochliwego poety.
  #6  
Nieprzeczytane 20-12-2008, 22:35
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

"Kto tu znów idzie prawą
lewa, lewa"
Nie chcę buuuuu
  #7  
Nieprzeczytane 20-12-2008, 22:47
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

ja jestem ciekawa, kto układał to pytanie, nie odpowiadajcie. Jak ktos mogl umrzec z powodu braku serca?- od urodzenia byl bez serca?- Powinno byc inaczej czy ktos zna pacjenta, ktory umarl z powodu braku serca do przeszczepu- ja znam, zmarl mój znajomy w Klnice prof.Religi- po prostu NIE BYŁO DAWCY. Lub, czy ktos zna pacjenta ,który umarl z powodu błedu dr G- nie znam.
  #8  
Nieprzeczytane 20-12-2008, 22:49
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Maju,sorry, nie przeczytałam Twojego postu
  #9  
Nieprzeczytane 20-12-2008, 22:53
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Tu nie chodzi o nazwisko pacjenta, chodzio o to czy znamy lub słyszałyśmy o przypadku, że chory człowiek umarł bo nie otrzymał przeszczepu, nie było dawcy serca, rodzina zmarłego się nie zgodziła, po konferencji pana Ziobry. Według oświadczenie dyrektora Poltransplantu, operacje spadły z kilkudzisięciu do kilku z powodu braku organów. Słyszałam ta wypowiedź na właśne uszy, a profesor dr hab. Janusz Wałaszewski - dyrektor Centrum Organizacyjno-Koordynacyjnego ds. Transplantacji "POLTRANSPLANT" nie wyglądał na żartownisia.
  #10  
Nieprzeczytane 20-12-2008, 22:57
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Babcielu, nie szkodzi, minęłyśmy się w drzwiach, czyli znasz kogoś kto zmarł, bo nie było dawcy. Być może mimo konferencji p. Z też by nie było, ale ile rodzin odmówiło zgody na pobranie narządów po tym spektaklu nienawiści.
  #11  
Nieprzeczytane 20-12-2008, 23:01
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Czy w Polsce jest tez taki zwyczaj aby w prawo jazdy wpisac ze sie chce byc dawca narzadow w razie naglej smierci..??
Tu tak jest.
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
  #12  
Nieprzeczytane 20-12-2008, 23:03
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Czy w Polsce jest tez taki zwyczaj aby w prawo jazdy wpisac ze sie chce byc dawca narzadow w razie naglej smierci..??
Tu tak jest.
W prawie jazdy nie, ale na stronie internetowej Poltransplantu jest oświadczenie woli i można je wypełnić i wysłać swoją zgodę lub niezgodę na pobranie narządów do przeszczepu.
  #13  
Nieprzeczytane 21-12-2008, 09:41
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał maja59
W prawie jazdy nie, ale na stronie internetowej Poltransplantu jest oświadczenie woli i można je wypełnić i wysłać swoją zgodę lub niezgodę na pobranie narządów do przeszczepu.

A ja noszę przy sobie wypełnioną moją wolę o zgodzie na pobranie swoich narządów w przypadku nagłej śmierci. Oczywiście o tym fakcie poinformowałem najbliższych.

Natomiast wracając do przeszczepów. Oprócz przeszczepów serc nastąpiła zapaść w przeszczepach innych narządów przez wypowiedż pana ZZ
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #14  
Nieprzeczytane 21-12-2008, 10:05
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Myslę, ze wypowiedz p. Ziobry miala mały wpływ na decyzje rodzin na przeszczepy narządow bliskich. Stykalam sie z tym na codzien- pracowalam wszak na oddziale, gdzie bylo bardzo duzo zgonow-ani raz-ANI RAZ- nie zdarzyło sie aby rodzina wyrazila zgode na przeszczep.Bylam w komisji która stanowila o odlaczeniu aparatury, po stwierdzeniu smierci mozgowej pacjenta, NIGDY rodzina nie wyrazila zgody na przeszczep narzadów. Swiadomosc tego, że może uratowac zycie innemu człowiekowi, jest w Polsce b. mała, niestety...A ojciec p. Ziobry podobno zmarl po jakims błędzie medycznym- nie wiem, ja tylko powtarzam, co słyszalam....
  #15  
Nieprzeczytane 21-12-2008, 10:13
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Jeśli?? ojciec Ziobry zmarł po błędzie lekarza? to czy należy wieszać psy na wszystkich lekarzach? Moim zdaniem są to wspaniali ludzie ale zdarzają się też nie bardzo nadający się do tego zawodu. Podobne jak w wielu innych zawodach.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #16  
Nieprzeczytane 21-12-2008, 10:48
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Pan Ziobro ma niestety spiskową teorię dziejów, jeżeli jego ojciec umiera na serce w uniwersyteckiej klinice w Krakowie to na 100% jest to po błędzie lekarzy. Ojciec pana Ziobro był starszym panem i ciężko chorym, gdyby nie był jego ojcem to nikt by nie oskarżał lekarzy o błąd. Moją Mamę ratowały dwa zespoły karetek pogotowia, najprawdopodobniej miała kolejno dwa zawały serca, nie udało się, lekarze zrobili co mogli, a ja po jakimś czasie jak doszłam do siebie pojechałam im podziękować za wszystko co zrobili, podziękować, a nie wnosić sprawę do sądu, że nie uratowali mojej Mamy.
  #17  
Nieprzeczytane 21-12-2008, 11:46
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Pan Ziobro tez dziekuje ,tylko troche inaczej.
  #18  
Nieprzeczytane 21-12-2008, 17:55
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Maja..

Cytat:
Pan Ziobro ma niestety spiskową teorię dziejów, jeżeli jego ojciec umiera na serce w uniwersyteckiej klinice w Krakowie to na 100% jest to po błędzie lekarzy.

A dasz głowę ,że nie ?
Niech biegli się wypowiedzą.Ponoć jeszcze w czasie leczenia ,zastrzeżenia wnosił Witold Ziobro.Brat.
  #19  
Nieprzeczytane 21-12-2008, 18:00
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Myslę, ze wypowiedz p. Ziobry miala mały wpływ na decyzje rodzin na przeszczepy narządow bliskich. Stykalam sie z tym na codzien- pracowalam wszak na oddziale, gdzie bylo bardzo duzo zgonow-ani raz-ANI RAZ- nie zdarzyło sie aby rodzina wyrazila zgode na przeszczep.Bylam w komisji która stanowila o odlaczeniu aparatury, po stwierdzeniu smierci mozgowej pacjenta, NIGDY rodzina nie wyrazila zgody na przeszczep narzadów. Swiadomosc tego, że może uratowac zycie innemu człowiekowi, jest w Polsce b. mała, niestety...A ojciec p. Ziobry podobno zmarl po jakims błędzie medycznym- nie wiem, ja tylko powtarzam, co słyszalam....


Babcielu, bo to nie powinno zalezec od rodziny tylko od pacjenta.. Kazdy czlowiek jeszcze za zycia musi wyrazic swoja wole..
Dlatego w USA ta wola jest wpisana w prawo jazdy.. Lekarze od razu patrza tam i widza czy mozna brac organy.. zamiast szukac po kieszeniach i dokumentach.. wiedza gdzie patrzyc.
Organy chyba musza byc pobrane dosc szybko aby mialy jakas wartosc..?
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
  #20  
Nieprzeczytane 21-12-2008, 18:10
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Babcielu, bo to nie powinno zalezec od rodziny tylko od pacjenta.. Kazdy czlowiek jeszcze za zycia musi wyrazic swoja wole..
Dlatego w USA ta wola jest wpisana w prawo jazdy.. Lekarze od razu patrza tam i widza czy mozna brac organy.. zamiast szukac po kieszeniach i dokumentach.. wiedza gdzie patrzyc.
Organy chyba musza byc pobrane dosc szybko aby mialy jakas wartosc..?
Ale u nas w Polsce jest inne prawo. W takim przypadku należy zmienić prawo, zmienić prawa jazdy. A co z tymi co go nie mają? lub pieszymi?
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Sami zobaczcie ile okropnosci moze wywołac głupi brak witaminy PP grazyna Profilaktyka i zdrowy styl życia 3 03-06-2009 21:37
Brak szczęścia do przyjaźni(prawdziwej) alinap Miłość, przyjaźń, związki, samotność 73 02-03-2009 14:10
Zmiana kryteriów czy brak wychowania? SKRZYNKA UWAG jolita Społeczeństwo - wątki archiwalne 29 02-08-2008 13:26
Wolna Polska - brak opozycji ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 0 11-01-2008 16:02
wiek twojego serca fionna Choroby, badania, terapie 32 26-11-2007 12:55

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:58.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.