menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności > Różności - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności - wątki archiwalne Różności - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 24-01-2007, 12:18
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie "MISZ MASZ" czyli różności w różnościach


Intencją założenia tego wątku jest stworzenie miejsca na czasem jednorazowe komunikaty, które w miarę potrzeby staną się startem do własnego tematu, bądź będą miejscem na "S.O.S" dla osób potrzebujących jakiejś informacji nie mieszczącej się w utworzonych już wątkach.
Na początek Forumowiczów, którzy sporadycznie zadają pytania - pozostawione przeważnie bez odpowiedzi n.t. diet stosowanych przy różnych schorzeniach informuję, że odpowiedż mogą znależć pod linkiem http://www.dieta.senior.pl/
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.

Ostatnio edytowane przez admin : 24-01-2007 o 12:36.
  #2  
Nieprzeczytane 24-01-2007, 22:06
araukaria's Avatar
araukaria araukaria jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 435
Strzałka

Jolito!!!... otworzyłaś pokój przyjęć dla petentów (nie piszę izbę przyjęć bo ta się źle kojarzy).... no to masz na "głowie" pierwszą "marudną interesantkę". Jestem po lekturze wątku z "latami". Wszystkie wypowiedzi przeczytałam z uwagą. Chciałam dorzucić "swoje 5 groszy".... ale zrezygnowałam bo część argumentów byłaby powieleniem tego co napisali moi przedmówcy. Pragnę jednak zwrócić się do Ciebie z prośbą abyś wystąpiła "do dyrekcji" o możliwość wyświetlania na forum informacji o dniu urodzin użytkowników (oczywiście tych którzy taką informację podali w profilu albo w najbliższych dniach uzupełnią te dane). Taka informacja według mnie powinna się wyświetlać z pewnym wyprzedzeniem....tak aby na forumowe urodziny mogli się przygotować zarówno jubilat jak i urodzinowi goście. Pamiętam jak sympatyczne były urodziny iwo1111 (a tak na marginesie.... czy ktoś wie co się z Nią dzieje?).... i jaką mnie zgotowałyście niespodziankę urodzinowo-imieninową (zresztą za Twoją sprawą.... bo jak się okazuje jesteś "akuratną" czytelniczką wszelakich informacji..... "nawet tych maczkiem pisanych").
Taka informacja mogłaby być zawarta u dołu strony forum tam gdzie dotychczas wyswietlają się święta.
Tym razem jak widzisz wykorzystuję tzw. "drogę służbową" i mam nadzieję, że nie narażę się "dyrekcji".
Acha.... jeszcze jedna sprawa, bodaj najważniejsza. Proszę o zabranie w tej kwestii głosu przez uzytkowników. W tej całej propozycji Wasze zadanie i opinia są najważniejsze.
__________________
*Jedno życzliwe zdanie może zmienić czyjeś życie na lepsze, ale wystarczy parę złych słów, by komuś życie zrujnować* (Florence Littauer)
  #3  
Nieprzeczytane 24-01-2007, 23:04
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

Araukario -Pomysł przedni, a realizacja chyba łatwiejsza niż proponujesz.Ta informacja uważam, że wystarczy jeśli będzie w kalendarzu. Planowałam zgłaszać - tak jak zrobiłam to z Dniem Babci różne z gatunku "mniejważnych ale jednak..." daty więc wystarczyłoby jak każdy jubilat lub solenizant (oczywiście obojga płci) około 25-go poprz. m-ca podal date swojego święta, a my przekażemy to dalej...Mam nadzieję, że miła Administracja zaakceptuje tą formę (i kalendarz trochę ożywi się, bo taki smutny...). A propos - myślałam, że wszyscy ankietę "zapisu" wypełnią tak solidnie jak rubryczki przewidywały, ale ponieważ okazałó się inaczej - ja też swoją datę ur. wytarłam. Ale tu będzie prościej, bo kto zechce będzie miał u nas swoje święto, a kto nie to nie...Hej - lutowcy ! Proszę sie zgłaszać. Nie chytrzcie - dużo nie wypijemy, a z przekąską w "tym wieku" też raczej nie będzie problemu!
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #4  
Nieprzeczytane 25-01-2007, 01:12
Marania's Avatar
Marania Marania jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 6
Uśmiech

Jestem z Wami dopiero od wczoraj, a już myślę, że będzie mi trudno z klubu wogóle wychodzić. Jak ja się cieszę! Popieram oczywiście pomysł najbardziej zangażowanych Pań, do podawania w kalendarzu naszych dat tych mini uroczystości. To takie miłe, przecież zawsze spotkanie ze szczerym i bezinteresownym gestem, to wielka radość. Róbmy sobie przyjemności, koniecznie.
  #5  
Nieprzeczytane 25-01-2007, 08:15
Dzidka's Avatar
Dzidka Dzidka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 317
Domyślnie

Witam wszystkie urocze koleżanki i popieram pomysł Araukarii. Podziwiam Twoją aktywność, Araukario, i zazdroszczę umiejętności komputerowych.Już i tak wiele chwyciłam, ale jeszcze za mało.Jestem samoukiem i do wszystkiego dochodzę sama, na drodze prób i błędów.Pozdrawiam.
  #6  
Nieprzeczytane 25-01-2007, 11:29
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

Witaj Maranio w naszej - już to chyba można nazwać "Wesołą Rodzinką" (a może nie - bo z rodzinkami różnie bywa...)Może ktoś wymyśli nazwę dla naszej "paczki". Pozostając z pełnym uznaniem i wdzięcznością dla P.T.Twórców Seniora, ale jakież my seniorki i seniorzy? Chyba anonimowi "podglądacze" też przyznają, że u nas jest "fajowo" bo nasze "łamy" zawsze pełne są gości...
A wracając do tematu zgłoszeń - jeśli ktoś ma słabą pamięć (każdemu może się zdarzyć) to niechaj poda już datę nawet grudniową swojego święta. Wspólnymi siłami zapamiętamy...
A ten załącznik - na powitanie zimy.
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #7  
Nieprzeczytane 25-01-2007, 12:42
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Cytat:
Napisał jolita
Araukario -Pomysł przedni, a realizacja chyba łatwiejsza niż proponujesz.Ta informacja uważam, że wystarczy jeśli będzie w kalendarzu........Hej - lutowcy ! Proszę sie zgłaszać. Nie chytrzcie - dużo nie wypijemy, a z przekąską w "tym wieku" też raczej nie będzie problemu!

Popieram pomysł Araukarii i akceptację Jolity, tym bardziej, że mam szansę "załapać" się jako pierwsza. Urodziny i to 60-te mam 12 lutego. Proszę o prezenty.Może to być ładny obrazek, piosenka,wiersz itp.
A może jest jakiś wcześniejszy jubilat.Też czekam jak się zgłosi.
  #8  
Nieprzeczytane 25-01-2007, 12:42
Jadka.Z's Avatar
Jadka.Z Jadka.Z jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Mazowsze Polska
Posty: 760
Domyślnie

Popieram pomysł na urodziny choć ja obchodzę imieniny ale z Wami cieszę się na urodziny. Jestem zachwycona naszą paczką bo czuję się już zadomowiona.Ten klub to lek na moją samotność, z Wami jej nie czuję.
__________________
Jadka
  #9  
Nieprzeczytane 25-01-2007, 13:18
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Czy styczniowi solenizanci też mogą być?28 stycznia skończę kolejny roczek swego życia.Pozdrawiam autorkę pomysłu!Świetny!!
  #10  
Nieprzeczytane 25-01-2007, 13:44
FeliksG's Avatar
FeliksG FeliksG jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Łódż
Posty: 585
Domyślnie

Popieram i zgłaszam swoje urodziny, które przypadająna 7 lutego.Napiszcie mi, proszę, gdzie i jak takierzeczy umieszczać no i śledzić aby mieć okzje, składać życzenia.
Pozdrawiam
__________________
Błądzi człowiek, póki dąży.
> Goethe <
  #11  
Nieprzeczytane 25-01-2007, 16:02
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie dla niki i Feliksa G

http://www.cafe.senior.pl/showthread.php?t=264
w "swoich" dniach - tam nas szukajcie. Kris1 - mam nadzieję, że podeprzesz tą inicjatywę?
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #12  
Nieprzeczytane 25-01-2007, 18:20
araukaria's Avatar
araukaria araukaria jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 435
Strzałka

Cieszy mnie fakt, że propozycja "urodzinowo-imieninowa" zyskuje aprobatę części naszej społeczności. A co się tyczy rozwiązań "technicznych" to mnie są one obojętne. Zwracam jednak uwagę, że przy wyborze rozwiązania tzw. technicznego brać pod uwagę (w pierwszej kolejności) możliwości osób które dopiero rozpoczynają "przygodę z forum".
Nie odpowiem wszystkim moim przedmówcą bo z mojej wypowiedzi wyszedłby elaborat. Ula.... niestety jak na tę chwilę to imprezka na Twój okrągły jubileusz.... dopiero trzecia.... pierwsza chyba bedzie "biba" na cześć Niki, a Feliks też odbierze przed Tobą serdeczności. W ostatnim słowie ....dziekuję za ciepłe słowa skierowane pod moim adresem.
__________________
*Jedno życzliwe zdanie może zmienić czyjeś życie na lepsze, ale wystarczy parę złych słów, by komuś życie zrujnować* (Florence Littauer)
  #13  
Nieprzeczytane 25-01-2007, 21:19
Sunshine's Avatar
Sunshine Sunshine jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Krakow
Posty: 2 041
Uśmiech

Pozdrawiam Wszystkich.Po dluzszej nieobecnosci widze ze niektorzy bardzo sie ze soba zaprzyjaznili.To mile i bardzo zachecajace.Podoba mi sie inicjatywa urodzinowo-imieninowa.Chetnie bym sie do niej przylaczyla,tylko ze ciagle nie potrafie niczego wiecej jak tylko napisanie paru slow.Zadnych obrazkow ruchomych ani nawet nieruchomych,moje umiejetnosci komputerowe nie rozwinely sie niestety od ostatniego razu. Ograniczam sie do tego ze z zazdroscia przygladam sie umiejetnosciom innych internautow.Przyznaje jednak ze nie przykladam sie zbytnio do nauki komputera,moze dlatego ze ciagle jeszcze nie moge poswiecic mu zbyt wiele czasu.Niesmialo wiec przyznaje , ze jestem wodnikiem z 4 lutego i po cichu licze ze i ja otrzymam w tym dniu jakies ladne zyczenia.
  #14  
Nieprzeczytane 25-01-2007, 21:31
Sunshine's Avatar
Sunshine Sunshine jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Krakow
Posty: 2 041
Domyślnie

widze ze wszyscy piszecie/bardzo ladnie/polska czcionka ale ja niestety chyba nie moge tego zrobic. I Windowsa tez mam w wersji angielskiej.Czy da sie cos z tym zrobic?
  #15  
Nieprzeczytane 25-01-2007, 21:36
Dzidka's Avatar
Dzidka Dzidka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 317
Domyślnie

Droga Sunshine,nie martw się, bo ja choć mam czasu więcej też nie umiem wstawić żadnego obrazka.To chyba przez to,że mam zablokowane jakieś funkcje.Odziedziczyłam komputer po moich dzieciach. Moje urodziny też nie tak odległe, bo 16 kwietnia. Twoje tuż tuż, a zatem spodziewaj się ode mnie życzeń, prawdopodobnie bez obrazka i kwiatka, ale na pewno serdeczne.Pozdrawiam.
  #16  
Nieprzeczytane 25-01-2007, 21:48
Sunshine's Avatar
Sunshine Sunshine jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Krakow
Posty: 2 041
Domyślnie

Dziekuje Dzidko za slowa otuchy. Serdecznie Cie pozdrawiam. Zaraz mi sie cieplej na sercu zrobilo.
  #17  
Nieprzeczytane 25-01-2007, 21:52
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Ale świetnie przybywa solenizantów urodzinowych i kalendarz
się czerwieni od świątecznych dat.
  #18  
Nieprzeczytane 26-01-2007, 00:10
admin's Avatar
admin admin jest offline
Administrator
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Miasto: ..
Posty: 1 882
Uwaga Urodziny

Wprowadziliśmy "usprawnienie" takie, że data urodzenia jeśli jest podana a użytkownik zgadza się na jej upublicznienie, wyświetla się automatycznie w kalendarzu. Datę należy podać w swoim profilu, czyli na pomarańczowej belce Ustawienia->edytuj profil (http://www.cafe.senior.pl/profile.php?do=editprofile) . Jeśli data jest wpisana i zaznaczone jest "Wyświetlaj datę urodzenia i wiek"), wtedy pojawi się ona w kalendarzu. Nie trzeba jej wtedy wpisywać po raz drugi do kalendarza.

Aby dodać przypomnienie do konkretnego wydarzenia, należy z poziomu kalendarza kliknąć na nie i wybrać:

"Zażądaj Przypomnienia dla tego Wydarzenia" i ustawić czas z jakim wyprzedzeniem ma byc wyslane przypomnienie
  #19  
Nieprzeczytane 26-01-2007, 02:15
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie Wszystkich chętnych do wspólnej zabawy zapraszam

na str,1 niniejszego wątku # 2 i #3
oraz na str.2 j.w. # 1 i #2
a P.T.Administracji dziękujemy za współudział.
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #20  
Nieprzeczytane 26-01-2007, 09:58
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Wczoraj przeczytałam w krakowskim Dzienniku przygnębiający artykuł o samotności polskich seniorów, którzy nie umieją odnależć się w nowej rzeczywistości i bardzo cierpią,wyczekując nadaremnie, przy oknie,aż ktoś ich odwiedzi.Wpadł mi do głowy pewien pomysł.Może wśród naszego sympatycznego grona powinniśmy spróbować jednoczenia się kafejkowiczów z danej miejscowości,abyśmy mogli zawierać bliższe znajomości celem udzielania sobie pomocy/ np.w chorobie/,wspólnego wycieczkowania, spotkań towarzyskich etc.Najbardziej samotnych moglibyśmy zapraszać do siebie na Wigilie i inne uroczystości.Nas jest w domu tylko 3 sztuki,chętnie zaprosilibyśmy do stołu kogoś,by dzielić z nim radość.Może mogłabym osobie mniej sprawnej zrobić zakupy? Co sądzicie o tej propozycji,Moi Mili?
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Województwo warmińsko-mazurskie: powitanie i "lista obecności" admin warmińsko-mazurskie 292 24-12-2017 20:20
Województwo kujawsko-pomorskie: powitanie i "lista obecności" admin kujawsko-pomorskie 10460 13-06-2010 09:36
"SZKOŁKA" PhotoFiltre Studio - bezplatny program do obrobki zdjec Dreamka eSenior 86 25-10-2009 22:59
Czy bylibyście w stanie adoptować dziecko i pokochać je jak "własne"? Basia. Rodzina bliższa i dalsza 80 06-10-2008 01:41
"Porządki" w III albo IV RP /nie wiem, którą mamy/ Basia. Polityka - wątki archiwalne 260 05-09-2007 08:18

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:57.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.