menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Zobacz wyniki ankiety: Kim jestem / kim się czuję
Jestem Ateistą 78 32.23%
Jestem watpiącym Katolikiem 41 16.94%
Jestem Świadkiem Jehowy 3 1.24%
Jestem wierzący ale nie praktykujący 42 17.36%
Wciąż poszukuję tej właściwej religii 12 4.96%
Jestem Katolikiem (rzymskim) 48 19.83%
Buddyzm 6 2.48%
Inne wyznania 12 4.96%
Głosujących: 242. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #6241  
Nieprzeczytane 10-02-2018, 13:19
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 561
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
[size="3"]ŚWIADOMOŚĆ - to stan, w którym jednostka, takich jak własne procesy myślowe, oraz zjawisk zachodzących w środowisku zewnętrznym i jest w stanie reagować na nie. Jest to zdolność umysłu do odzwierciedlania obiektywnej rzeczywistości.
.....

Waciu droga!
To wszystko jest prawda. Ten stan umysłu u homonidów powoduje, że selekcjonują co jest pozytywne w ich otoczeniu, a co wręcz przeciwnie.

A także co w grupie społecznej w której przebywają jest akceptowane, a co nie.
Skoro w środowisku takich homo przyjęte jest, że nie poniewiera się cudzymi poglądami religijnymi, to zdrowa świadomość osobnicza powinna reagować tolerancją w stosunku do inaczej niż ty myślący.

Stan świadomości dorosłego i zdrowego osobnika powinien ostrzegać przed ujawnianiem podświadomych ciągot do zachowań niezgodnych z naturą gatunku homo..
A do takich należą m.in publikacje o zabawach z kozą, łabądkiem, bykiem, czy inną LEDĄ i podobne zboczenia.
Szczególnie w otoczeniu starszych pań, które dziś potrzebują spokoju po trudach żywota swego.

Doświadczenie człeka płci dowolnej, któremu świadomość zadzwoniła na 8 -y krzyżyk żywota, powinno być jasnością w tem temacie.
Amen!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6242  
Nieprzeczytane 10-02-2018, 21:53
Eliza2's Avatar
Eliza2 Eliza2 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Polska
Posty: 482
Domyślnie

Cytat:
Stan świadomości dorosłego i zdrowego osobnika powinien ostrzegać przed ujawnianiem podświadomych ciągot do zachowań niezgodnych z naturą gatunku homo..
To dorosły osobnik przejawia podświadome ciągoty do zachowań niezgodnych z naturą H. sapiens? Świadomość nie ostrzega, ale informuje. Jak sama nazwa wskazuje, informacja wchodzi w próg zdawania sobie z czegoś sprawy. Informacja ta ma swe źrodło w nieświadomości.

Przede wszystkim patologia to nie norma. U człowieka zaburzonego mogą się takie myśli pojawiać i na poziomie świadomości może je odrzucić lub przyjąć. Czasem nie przejawia nad tym kontroli, więc myśli w postaci pragnień idą droga niską, pozakorową.
A co to ma wspólnego z dumnym ateizmem, to jedynie czotr wie.
__________________
Rozwój człowieka to dorastanie do dobra.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6243  
Nieprzeczytane 10-02-2018, 23:19
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Super

Cytat:
Napisał Eliza2
To dorosły osobnik przejawia podświadome ciągoty do zachowań niezgodnych z naturą H. sapiens? Świadomość nie ostrzega, ale informuje. Jak sama nazwa wskazuje, informacja wchodzi w próg zdawania sobie z czegoś sprawy. Informacja ta ma swe źrodło w nieświadomości.

Przede wszystkim patologia to nie norma. U człowieka zaburzonego mogą się takie myśli pojawiać i na poziomie świadomości może je odrzucić lub przyjąć. Czasem nie przejawia nad tym kontroli, więc myśli w postaci pragnień idą droga niską, pozakorową.
A co to ma wspólnego z dumnym ateizmem, to jedynie czotr wie.
To zależy od stanu świadomości.
Lub jej braku.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6244  
Nieprzeczytane 11-02-2018, 02:17
Eliza2's Avatar
Eliza2 Eliza2 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Polska
Posty: 482
Domyślnie

Kontynuując myśl: dumny ateizm to stan świadomości a raczej brak wglądu w motywy prezentowanych poglądów. To skupienie się na emocjach, czyli układzie limbiczym dającym nieświadome przesłania a nie na intelektualnej korze przedczołowej. Ona wysłalaby informację, że ateizm to nic innego jak brak wiary w boga, jakiegokolwiek. Pownna też dać argumentację, intelektualną. Dumna to emocje, poza świadomością.
I tak wszystko kończy się na wierze. Nie ma bowiem dowodów, ktorych nie da się podważyć, ani na istnienie Boga, ani nieistrnienie.
__________________
Rozwój człowieka to dorastanie do dobra.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6245  
Nieprzeczytane 11-02-2018, 11:06
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 561
Domyślnie

[quote=Eliza2]
Cytat:
Przede wszystkim patologia to nie norma. U człowieka zaburzonego mogą się takie myśli pojawiać i na poziomie świadomości może je odrzucić lub przyjąć. Czasem nie przejawia nad tym kontroli, więc myśli w postaci pragnień idą droga niską, pozakorową.
Elizo!
Naukowym językiem opisałaś sedno rzeczy.
W omawianym przypadku zapewne jest tak, że świadomość radzi nie zaglądaj w ciemne strony a ..silna wola osobnika zawsze zwycięża. I dlatego te kozy.
Z tym, że racz zauważyć, że trafiło na przygody obcokrajowców, a nie na lokalnych górali co im żal, że owieczka gotować nie umie. Ten patriotyzm należy docenić i uszanować.
Cytat:
A co to ma wspólnego z dumnym ateizmem, to jedynie czotr wie.
My też nie, ale ponieważ to jest rozrywkowa odmiana ateizmu, o której się nawet fizjologom nie śniło, to musisz wziąć poprawkę na ten stan rzeczy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6246  
Nieprzeczytane 11-02-2018, 12:14
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Te pseudonaukowe wywody są bardzo ciężko strawne. Wolę coś lekko strawnego. np. Wiarę we własne halucynacje nazywa się chorobą psychiczną. Wiarę w cudze halucynacje nazywa się religią.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6247  
Nieprzeczytane 11-02-2018, 12:30
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

Pisałem co to jest świadomość podając jej definicję i że możemy ją rozumieć jako stan i proces. Definicji świadomości jest dużo i w gronie specjalistów trwają dyskusje ale darujmy sobie ten temat bo forum SC to nie miejsce na debaty naukowe.

Powtarzam jeszcze raz Świadomość mimo ze proste słowo i wydaje się nam ze wiemy atak naprawdę mamy mgliste o tym słowie wiedzę co tak faktycznie znaczy a jak ktoś nas zapyta , trudno nam opisać to czym jest świadomość.
Być świadomym swojego otoczenia w danym momencie , świadomym tego o czym myślimy, świadomym swojego ciała i procesów w nim zachodzących ,świadomym naszych sądów i postaw.
Stan czy proces.
Stanem świadomość jest we tym sensie , że świadomym jesteśmy od kiedy się obudziliśmy i będziemy świadomymi do czasu kiedy położymy się spać i zaśniemy.Możemy stracić świadomość ale te nie miłe sytuacje rzadko się zdarzają ale tego nie możemy wykluczyć . Marzenia senne to temat dyskusyjny czy byliśmy świadomi czy nie.

Kiedy przyjrzymy się treści świadome nieświadome przetwarzanie informacji musimy pamiętać że proces jest subiektywny czyli związany jest z każdym JA , bo na bodźce reagujemy różnie.
W procesie świadomości zajmę się w większości świadomością percepcyjną głównie wzrokową , większość prac /najciekawsze/,Świadomi możemy być procesów zewnętrznych i wewnętrznych ,siebie np bicie serca.
Przetwarzaniem świadomości zajmują się różne części mózgu.
Za tydzień dalsza część świadomość w pigułce a to literatura na początek: Wierzchoń Michał - Granice świadomości str.192 Wydawnictwo Uniwersytetu Jagielońskiego.

Może to będzie ta jedna książka przeczytana w roku i statystyka nam się poprawi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6248  
Nieprzeczytane 11-02-2018, 12:37
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

https://www.arte.tv/pl/videos/069092...&kwp_1=1013308
Sylwetka Mont Saint-Michel jest rozpoznawalna na całym świecie. To fascynujące miejsce, otoczone murami, zdaje się wyrastać ze skały. Wewnątrz splatają się echa 1500 lat historii. Sanktuarium, opactwo, forteca, więzienie... Co się tu działo? Dla kogo zbudowano te potężne sale i ciasne lochy? W jaki sposób umieszczono tak wielką budowlę na szczycie skały? Pytania się mnożą, a historycy, archeolodzy i naukowcy starają się znaleźć na nie odpowiedź.

Dostępne do 22/02/2018 88 min.

Wando spełniam życzenie i coś ciekawego z Francji a dla Lili która podróżuje jeżeli nie zwiedzała może się tam z mężem wybrać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6249  
Nieprzeczytane 11-02-2018, 14:14
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

Pluto37 Co ma świadomość do akceptacji poglądów niektórych seniorów z głębokiego Średniowiecza, czy dywagacjach o ciągotach niezgodnych z naturą gatunku homo.Jak czytam niezgodne z naturą gatunku homo to na pewno potem będzie ble,ble ble a na koniec JPII albo nowomodny Tusk lub Kaczyński . Zapomniał senior o swobodzie wypowiedzi i o dyskusji z użyciem argumentów a tych zawsze brak.

Starałeś się pluto napisać co wiesz a wiesz nie dużo taka moja ocena po tym co napisałeś , dalej kontynuuj swoją walkę z całym światem i nowymi twoimi fobiami bo fobii maż dużo i ciągle ci nowych przybywa.Wykorzystaj czas jak masz słuchaczy , bo o nich jak się przekonałeś na tym forum trudno. A tylko możesz liczyć na hypatię z małej litery by coś naskrobała .Mnie to nie przeszkadza i walcz dalej z wiatrakami .
Ty pisząc o starszych paniach bo bo takie spotykasz , ja zaawansowane wiekiem ale młode duchem i tym się różnimy.
Szczególnie rozbawiła mnie twoja złota myśl :
Szczególnie w otoczeniu starszych pań, które dziś potrzebują spokoju po trudach żywota swego. To ci się przypomniało z pogrzebu jakiejś starszej pani I pobycie z nią w zaświatach ?
Elizo! Naukowym językiem opisałaś sedno rzeczy. Stwierdził naukowiec Pluto .Tym stwierdzeniem pewnie Eliza się ubawiła. bo Ja tak.

Elizo Ateista to brzmi dumnie to tylko tytuł który ma wywoływać emocje i dobrze to odczytałaś i wyrózniać się wśród chłamu innych tytułów. W mediach drukowanych spotykasz się na co dzień , bo każdy wydawca dba o sprzedaż prasy i musi zachęcić tytułem zakup swojej gazety. Wymyśliła go Bogda 501 i ankietę i ten wątek w części Społeczeństwo jest drugim po Kliknij raz dziennie którzy zanotował 1 786 656 odwiedzin.

Może kończąc dzisiejszy pobyt na tym forum dzieląc się z czytającymi swoimi uwagami dotyczącymi zamieszczanych tu postów cytuję Wankabora
Wiarę we własne halucynacje nazywa się chorobą psychiczną. Wiarę w cudze halucynacje nazywa się religią.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6250  
Nieprzeczytane 11-02-2018, 16:49
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 561
Domyślnie

[quote=waclaw46]
Cytat:
Co ma świadomość do akceptacji poglądów niektórych seniorów z głębokiego Średniowiecza, czy dywagacjach o ciągotach niezgodnych z naturą gatunku homo.
Waciu!
Znowu miensza ci się wszystko ze wszystkim.
My dywagujemy nad tym kawałkiem twojej natury, która miast zajmować się naturalną dla gatunku homo kopulacją, każe ci podglądać wyczyny nietypowe i za oglądanie których w mrokach średniowiecza zafundowano by ci rozkosze przy pomocy drewnianej dziewicy, albo ...jak głosił jeden z wyroków w podobnym przypadku ...wytrzebiono, wypatroszono i przerobiono na ćwiartki.
Cytat:
Starałeś się pluto napisać co wiesz a wiesz nie dużo taka moja ocena po tym co napisałeś
Waciu droga!
Znowu międli ci się wódka ze zakąskiem. Ja wiem jedynie tyle ile nam sam zaprezentujesz. Inaczej skąd ja i wszyscy widzowie wiedzielibyśmy o twoich przygodach ze zwierzątkami na obrazkach? Przecie nikt z nas nie biega za tobą ani za żadnym innym lejkonikiem wokół pomnika z wieszczem. Sam zeznajesz a my patrzamy i klaszczamy.
Cytat:
dalej kontynuuj swoją walkę z całym światem i nowymi twoimi fobiami bo fobii maż dużo i ciągle ci nowych przybywa.
masz jak w banku -z tym, że ja się swoimi nie chwale -
i wiedz, że nie opuszczę cię... zgodnie z obietnicą sprzed lat. i jeszcze trochę pomażę....temy fobiami.
Waciu droga! Od kiedy ty to cały świat? Czy aby nie przesadzasz?

Cytat:
Wykorzystaj czas jak masz słuchaczy , bo o nich jak się przekonałeś na tym forum trudno.
Waciu! gdyby nie my, to kto by ci robił publisię? Wandeczka leciwa z deczka?
Cytat:
i walcz dalej z wiatrakami
.
Waciu! mimo żeś wiatrak to przecie z tobą nie walczę... ja jeno błędy i wypaczenia wskazuję. Dla twego dobra jedynie.
Cytat:
Ty pisząc o starszych paniach bo bo takie spotykasz , ja zaawansowane wiekiem ale młode duchem i tym się różnimy.
I im o tych kozach opowieści snujesz? I tym LEDZIE z łabądkiem... toż to deprawacja dziewczyn tchniętych alzheimerem jest. Jak możesz. Rozpustnik z ciebie! Oj !rozpustnik..

Cytat:
Szczególnie w otoczeniu starszych pań, które dziś potrzebują spokoju po trudach żywota swego. To ci się przypomniało z pogrzebu jakiejś starszej pani I pobycie z nią w zaświatach ?
[b][b]
Uoj Waciu! Waciu! znowu nieprzystojne figle się cię trzymają. Jak nie kozy, to tera pogrzeby ci jaźń plączą.. I jakie zaświaty?
Przecie jako ateista rozrywkowy doskonale wiesz, że zaświatów niet! Chyba, że znowu wyznanie zmieniłaś?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6251  
Nieprzeczytane 11-02-2018, 17:05
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

Cytat:
Pluto napisał-Uoj Waciu! Waciu! znowu nieprzystojne figle się iętrzymają. Jak nie kozy, to tera pogrzeby ci jaźń plączą.. I jakie aświaty?Przecie jako ateista rozrywkowy doskonale wiesz, że zaświatów niet! Chyba, że znowu wyznanie zmieniłaś?I im o tych kozach opowieści snujesz? I tym LEDZIE z abądkiem... toż to deprawacja dziewczyn tchniętych alzheimerem jest. Jak możesz. Rozpustnik z ciebie! Oj !rozpustnik..Waciu! mimo żeś wiatrak to przecie z tobą nie walczę... ja jeno błędy i wypaczenia wskazuję. Dla twego dobra jedynie.Waciu! gdyby nie my, to kto by ci robił publisię? Wandeczka leciwa z deczka?masz jak w banku -z tym, że ja się swoimi nie chwale -i wiedz, że nie opuszczę cię... zgodnie z obietnicą sprzed lat. i jeszcze trochę pomażę....temy fobiami.Waciu droga! Od kiedy ty to cały świat? Czy aby nie przesadzasz? Waciu droga!Znowu międli ci się wódka ze zakąskiem. Ja wiem jedynie tyle ile nam sam zaprezentujesz. Inaczej skąd ja i wszyscy widzowie wiedzielibyśmy o twoich przygodach ze zwierzątkami na obrazkach? Przecie nikt z nas nie biega za tobą ani za żadnym innym lejkonikiem wokół pomnika z wieszczem. Sam zeznajesz a my patrzamy i klaszczamy. Waciu!Znowu miensza ci się wszystko ze wszystkim.My dywagujemy nad tym kawałkiem twojej natury, która miast zajmować się naturalną dla gatunku homo kopulacją, każe ci podglądać wyczyny nietypowe i za oglądanie których w mrokach średniowiecza zafundowano by ci rozkosze przy pomocy drewnianej dziewicy, albo ...jak głosił jeden z wyroków w podobnym przypadku ...wytrzebiono, wypatroszono i przerobiono na wiartki
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6252  
Nieprzeczytane 11-02-2018, 17:25
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 561
Domyślnie

[quote=waclaw46]

Waciu!
jak już cytaty ci się trzymają, to nie odwalaj fuszernej roboty, jak inżynier drogowy, tylko rób to dokładnie i we właściwej kolejności.

Ćwiartka Waciu! Ale dopiero po ćwiartowaniu, a nie przed..

Z tym trzebieniem w twym konkretnym przypadku, to chyba mnie fantazja poniosła.. Mam nadzieję, że ....wybaczysz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6253  
Nieprzeczytane 11-02-2018, 18:12
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

Cytat:
Pluto napisal -Waciu!Z tym trzebieniem w twym konkretnym przypadku, to chyba mnie fantazja poniosła.. Mam nadzieję, że ....wybaczysz.jak już cytaty ci się trzymają, to nie odwalaj fuszernej roboty, jak inżynier drogowy, tylko rób to dokładnie i we właściwej kolejności.Ćwiartka Waciu! Ale dopiero po ćwiartowaniu, a nie przed..
cdn.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6254  
Nieprzeczytane 11-02-2018, 19:19
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Wacławie , zacytowałeś duży fragment postu swojego adwersarza. Ani się tego nie da czytać ani zrozumieć. Styl i słownictwo, czysty bełkot prowincjonalnego filozofa. Posłuchaj mnie wreszcie, zastosuj "ignora",nie będziesz tych dyrdymałów czytał ani na nie odpowiadał.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6255  
Nieprzeczytane 11-02-2018, 21:02
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 561
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
Wacławie , zacytowałeś duży fragment postu swojego adwersarza. Ani się tego nie da czytać ani zrozumieć. Styl i słownictwo, czysty bełkot prowincjonalnego filozofa. Posłuchaj mnie wreszcie, zastosuj "ignora",nie będziesz tych dyrdymałów czytał ani na nie odpowiadał.

I widzisz Waciu cuś żeś narobiła!!!

Przez twoje bezeceństwa Wandeczka na organie odpowiadającym za czytanie ze zrozumieniem doznała uszczerbku.
Zlituj się nad Wandeczką, bo nie dość że kobita po klerykalnych przejściach, to jeszcze nieporadnymi wycinankami ją maltretujesz.
Wstyd Waciu!
To nie uchodzi.
Wandeczka cię lubi to czemu jej przykrość czynisz?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6256  
Nieprzeczytane 12-02-2018, 00:54
Eliza2's Avatar
Eliza2 Eliza2 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Polska
Posty: 482
Domyślnie

Dziękuję za wyjaśnienie mi tego 'dumnego ateisty'. Nie wszystkie kobiety lubią bleblanie, więc ciesze się z (jednej) rzeczowej odpowiedzi. Co do tej religii mam zdanie odrębne, ale to watek o dumnych ateistach. Czynnik intelektualny pominięto. i słusznie. Z ateizmem brakuje tu dodatniej korelacji. To odrębne sprawy. Omawia się je spokojnie, bez odniesień osobistych i afirmacyjnych wierszykow na forach wyznaniowych lub ateistycznych.
__________________
Rozwój człowieka to dorastanie do dobra.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6257  
Nieprzeczytane 12-02-2018, 10:10
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

Misja, która może odmienić loty kosmiczne. Start rakiety Falcon Heavy
To było prawdziwe show w wykonaniu SpaceX. Rakieta Falcon Heavy wystartowała tuż pod koniec okna startowego około godziny 21:45 czasu polskiego. Start przebiegł pomyślnie potwierdzając zdolność do lotów najpotężniejszej rakiety, jaką obecnie dysponuje ludzkość.

Polski programista Tomasz Czajka pracował na systemami sterowania firmy SpaceX, która wystrzeliła we wtorek w kosmos najpotężniejszą na świecie rakietę – Falcon Heavy – poinformowało na swoich stronach internetowych Polskie Towarzystwo Informatyczne.

https://www.youtube.com/watch?time_c...&v=Tk338VXcb24
Przy ciągłym o wszystkim biadoleniu i walce każdy z każdym tak naprawdę o nie wiadomo o co , znalazłem w serwisach informację że mamy Polaków którzy myślą i coś twórczego robią , a nie tylko gadają.

A co u naszych vblog na dalekim wschodzie słychać ?
https://www.youtube.com/watch?v=yxxC6CoIdSo
Siem Reap by night (Pub street) - Kambodża 2017 #5
Jak ten biznes wygląda warto zobaczyć .A czy coś takiego by bylo możliwe w systemie nakazowo rozdzielczym? Zagadali by się na śmierć oficjele i ich klakierzy .

https://www.youtube.com/watch?v=ya_s...ature=youtu.be
DUBAI FRAME - NOWA ATRAKCJA W DUBAJU!
Lubię ten vblog z Kloi sympatyczną Koreanką. Zobaczyłem za wstęp nie zapłaciłem Nie wybieram się tam drugi raz.

Chińskie Radio Międzynarodowe /wersja polska/ znajdziecie w google warto tej stronie poświęcić więcej czasu.W piątek 16 lutego zaczyna się Chiński nowy rok 2018 , który będzie rokiem Ziemistego Psa, zgodnie z kalendarzem księżycowym, opierającym się na 12 latach zwierząt i 5 latach żywiołów, tworzących razem 60-letni cykl.
https://www.facebook.com/redakcjapol...1930531023648/ Guanyin z tysięcym rękami
Tańcerze Pekińskiej Akademii Tanecznej odbywający tournee w Europie Środkowo-wschodniej Europy z okazji chińskiego Święta Wiosny wytępowali w Teatrze Narodowym w Warszawie 29 stycznia wieczorem. Taniec Guanyin (odpowiednik indyjskiego bodhisattwy Awalokiteśwary) z tysięcym rękami najbardziej podbobają się widzom polskim.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6258  
Nieprzeczytane 12-02-2018, 23:10
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

Elizo 2 myślę że nazwę Ateista to brzmi dumnie... wyjaśniłem i nie ma sensu do tego w kółko wracać.Piszesz : ale to watek o dumnych ateistach . Wątek jest otwarty dla wszystkich co chcą się podzielić poglądami na wszelkie tematy związane z : Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Wiem że na temat religii masz zdanie odrębne i zwróciłaś uwagę ze omawia się je bez odniesień osobistych .Też jestem takiego jak ty zdania , poglądy możemy mieć różne a w dyskusji odgrywają rolę rzeczowe argumenty .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6259  
Nieprzeczytane 12-02-2018, 23:16
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 2 997
Domyślnie

Cytat:
Napisał Eliza2
Co do tej religii mam zdanie odrębne, ale to watek o dumnych ateistach. Czynnik intelektualny pominięto. i słusznie. Z ateizmem brakuje tu dodatniej korelacji. To odrębne sprawy. Omawia się je spokojnie, bez odniesień osobistych i afirmacyjnych wierszykow na forach wyznaniowych lub ateistycznych.
Rodzaj korelacji dumy z ateizmem... Zagadnienie być może ciekawe, choć nieokreślone.
Pytanie – jaki rodzaj dumy chcemy wziąć pod uwagę? Tę, która płynie (jakoby) z bycia ateistą lub analogicznie - z bycia człowiekiem religijnym, czy też ogólne poczucie ludzkiej dumy, której życie dostarcza lub skąpi.
W pierwszym przypadku – dumy z własnego przekonania - nie widzę powodu, aby nie korelowała się ona dodatnio z siłą tego przekonania, będącego jej źródłem.
Drugi przypadek pozostawiłbym psychologii lub filozofii życia, jeśli w ogóle kwalifikuje się on do poważnych rozważań.


__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6260  
Nieprzeczytane 13-02-2018, 11:37
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

http://zbawienie.com/plaska-ziemia.htm
Film ukazujący niezwykle prosty dowód na to, że system satelitarny nie stnieje i każdy może to sprawdzić osobiście.
Na początku film delikatnie pokazuje różne ujęcia gór widzianych z dalszych odległości, ale to już wszyscy wiemy.


Wiara – nadawanie dużego prawdopodobieństwa prawdziwości twierdzenia w warunkach braku wystarczającej wiedzy. Jeśli subiektywne prawdopodobieństwo jest małe, to potocznie taką wiarę nazywamy przypuszczeniem, a przy znikomym prawdopodobieństwie mówimy, że czegoś nie wykluczamy.

https://www.youtube.com/watch?v=YdfNuwMhMg4
Płaska Ziemia - Poważna Analiza (cz.1)

W różne rzeczy można wierzyć a dzięki rozwojowi technik iluzji w świecie TV filmów czy gier , zbłądzić łatwo .Zresztą w sporze płaska ziemia - ziemia kulą zobaczmy o co chodzi w tym sporze dwom stronom tego konfliktu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:04.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.