menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #141  
Nieprzeczytane 19-10-2010, 19:47
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Tu się na tym forum cuda dzieją z postami
  #142  
Nieprzeczytane 19-10-2010, 19:54
mimoza's Avatar
mimoza mimoza jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Wałbrzych 58-300
Posty: 47 118
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
mimozo,Nie opowiedziała się toy /zabawka/ czy to mężczyzna czy kobieta albo podwójnej płci mnie to nie przeszkadza,bo uważam że każdy ma miejsce na tej ziemi.Jeżeli toy -zabawka jest kobietą to wiele razy mogła nam powiedzieć.Ale to nie jest w to w tym przypadku ważne.Nie jest to tekst obsceniczny ponieważ na rekolekcjach dla wiernych kościoła katolickiego mówi się o seksie oralnym nie jest to grzech i każdy ma prawo do orgazmu dla tego ma prawo mieszkanka Wałbrzycha i innego miejsca w Polsce.Mimozo możemy ukrywać nasze rządzie, ale zastanów się czy to ma se a nie normalnie o tym pisać.Pisanie na priv polecasz wszystkim a dla czego nie możemy rozmawiać o tum na forum.Czy to nie hipokryzja?
Masz rację że sprawa in-vitro powoduje takie emocje ,mimozo jestem za poglądem naszego ministra finansów Rostworowski nas na to nie stać,a ci co mają pieniądze to ich stać.Zgadzam się w tym czasie na takie podejście do sprawy.Po co ludziom o niskich dochodach dziecko ,ma racje kościół.Przecież powinni się zająć dziećmi niepełnosprawnymi to jest kierunek ludzi kościoła i to należy popierać.

Ja Tobie Wacławie nie odbieram prawa do orgazmu, a moje w tym względzie potrzeby nie powinny Ciebie interesować. Nie jestem hipokrytką i nikomu nie zalecam pisania na priv. Oczywiście o wszystkim można pisać na forum, jednak dobrze wiesz, że chodziło mi o formę wypowiedzi. Co do reszty Twojego postu, w którym wyrażasz swoje poglądy w temacie in vitro nie polemizuję, są to Twoje przemyślenia do których masz prawo. - Cz
  #143  
Nieprzeczytane 19-10-2010, 20:15
.......... .......... jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: wielkopolska
Posty: 1 485
Domyślnie

Zwpolennicy in vitro

Lepiej idźcie pobawić sie w piaskownicy z dzieciakami, bo skoro gawedzicie o plemnikach na prześcieradłach, pochwach, stosunkach ....., orgazmach, to znaczy tylko tyle, że nie macie pojecia w czym problem, a wrzeszczycie na całe gardła.
Do piaskownicy i to już
  #144  
Nieprzeczytane 19-10-2010, 20:31
.......... .......... jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: wielkopolska
Posty: 1 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Toy /zabawka/ przetłumaczyłem twój nick ale weracając do tematu znasz się dobrze na plemnikach i na tym co KK na ten temat powinien powiedzieć ,mam pytanie czy w seksie oralnym połknięcie plemnika to jak do tego powinniśmy podejść.http://www.kosciol.pl/article.php/2005041217271434 http://tygodnik2003-2007.onet.pl/1,1...3,0,forum.html możesz też innych poczytać jesteś mężczyzną co sądzisz o zwodach młodych mężczyzn i wytryskach może też to zakazać.Przecież też to mogą być aniołki.Pozdrowienia z Krakowa twój wielbiciel waclaw46.

oj Wacek, Wacek - nie spodziewam sie po Tobie żebyś był lwem salonowym, żebys nosił frak, ale żeby tak napisać do
Toy - kobiety
Poniżyć, obrazić i w końcu nazwać siebie wielbicielem
Wstydź się Wacek Wstydź!
  #145  
Nieprzeczytane 19-10-2010, 20:34
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał grabski
Zwpolennicy in vitro

Lepiej idźcie pobawić sie w piaskownicy z dzieciakami, bo skoro gawedzicie o plemnikach na prześcieradłach, pochwach, stosunkach ....., orgazmach, to znaczy tylko tyle, że nie macie pojecia w czym problem, a wrzeszczycie na całe gardła.
Do piaskownicy i to już
snafca sie ozwał!!
W piaskownicy bywam z wnuczka, poczętą w tradycyjny sposób.tu jeszcze można powrzeszczeć a jak nie pasi to nie ma przymusu czytania
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #146  
Nieprzeczytane 19-10-2010, 20:52
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Cytat:
a Tobie Wacławie nie odbieram prawa do orgazmu, a moje w tym względzie potrzeby nie powinny Ciebie interesować. Nie jestem hipokrytką i nikomu nie zalecam pisania na priv. Oczywiście o wszystkim można pisać na forum, jednak dobrze wiesz, że chodziło mi o formę wypowiedzi. Co do reszty Twojego postu, w którym wyrażasz swoje poglądy w temacie in vitro nie polemizuję, są to Twoje przemyślenia do których masz prawo. - Cz
Mimozo mtyślę że nie jesteś taka jak ten nick ale zrozum dyskusja schodzi na drobiazgi a wszystko jest na zapotrzebowanie polityków i hierarchów kościoła.Dyskutujemy o in-vitro i o ekskomunikach dla mnie ekskumunika powinna być dla pedofila księdza dla ciebie może być in -vitro a pedofilstwo to wskazanie na świętość.W zależności co wyznajemy pewne dewiacje przyjmujemy inaczej w zależności kto.Ja nie mam takich dylematów bo jestem racjonalistą a zło przeciwko dziecku jest dla mnie jest jasne i nie związane z religią i rozumiem słowo pedofil i nie szukam usprawiedliwień że to osoba święta.Wiele osób pisze aby pisać na priv bo co to pozostali to przygłupy i nie zrozumie co ktoś pisze ? Nie Przesadzaj mimozo ci co są na tym forum to wiedzą co piszą.Mimozo to że jesteś moderatorem to nic nie znaczy a twoje potrzeby w zakresie orgazmu mnie nie interesują bo masz możliwości tak samo jak ja w Krakowie a ty w Wałbrzychu. A jak masz kłopoty to napisz bo po to jest to forum tak samo by o seksie rozmawiać bez skrępowaniajeżeli masz problemy.Pozdrowienia z Krakowa-Wacław46
  #147  
Nieprzeczytane 19-10-2010, 21:15
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Cytat:
oj Wacek, Wacek - nie spodziewam sie po Tobie żebyś był lwem salonowym, żebys nosił frak, ale żeby tak napisać do
Toy - kobiety
Poniżyć, obrazić i w końcu nazwać siebie wielbicielem
Wstydź się Wacek Wstydź!
Toy/zabawka.Starajmy się być ludzmi takimi jakimi jesteśmy bo przecież jest to forum 55+ ja chciałbym aby to było 65+ ale takich którzy by to chcieli poprzeć to jest mało Do nikogo nie mam pretensji i nie wdaję się w niepotrzebne polemiki i staram się być realistą i czytam to kto na tym forum pisze nie wszystko ale jeszcze nie mam kłopotów z pamięcią..Niektórzy twierdzą że Toy to mężczyzna ty mówisz że kobieta?To może nie jest ważne jest naszym uczestnikiem naszego forum.Jeżeli poczuła się urażona urażony to przepraszam.
  #148  
Nieprzeczytane 19-10-2010, 21:21
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

Że sobie sięgnę do analogii - w latach 60 problemem moralnym była pigułka antykoncepcyjna, literacko to było oddane w sztuce i później w filmie Kto się boi Wirginii Wolf z rewelacyjną grą Richarda Burtona i Elizabeth Taylor, pamiętam dialog o milionach morderstw popełnianych za pomocą pigułki, bo wtedy ludzi to kręciło. Dzisiaj - miliony pigułek i miliony prezerwatyw, Kościół dalej mówi swoje ale obawiam się, bezskutecznie. Pomijam fakt, że wielu posłów katolickich prywatnie usuwa ciąże swoich kobitek no ale publicznie to gdzie tam.
Myślę, że odrobina obłudy smaruje to życie i świat kręci się dalej. i bardzo dobrze.
__________________
  #149  
Nieprzeczytane 19-10-2010, 22:52
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Aborcja- tak ! In vitro tak! -nikt do tego nikogo nie zmusza ,jeśli komuś nie odpowiada nie musi tego robić, ale dlaczego kler wtrąca się w sprawy o których nie ma pojęcia i nie ma prawa zabierać głosu -no chyba ze żyjemy w państwie talibów ..tak chyba jest.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #150  
Nieprzeczytane 19-10-2010, 23:14
Jolcik's Avatar
Jolcik Jolcik jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: dolnośląskie
Posty: 3 782
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stalin
Że sobie sięgnę do analogii - w latach 60 problemem moralnym była pigułka antykoncepcyjna, literacko to było oddane w sztuce i później w filmie Kto się boi Wirginii Wolf z rewelacyjną grą Richarda Burtona i Elizabeth Taylor, pamiętam dialog o milionach morderstw popełnianych za pomocą pigułki, bo wtedy ludzi to kręciło. Dzisiaj - miliony pigułek i miliony prezerwatyw, Kościół dalej mówi swoje ale obawiam się, bezskutecznie. Pomijam fakt, że wielu posłów katolickich prywatnie usuwa ciąże swoich kobitek no ale publicznie to gdzie tam.
Myślę, że odrobina obłudy smaruje to życie i świat kręci się dalej. i bardzo dobrze.


To ,że katoliccy posłowie partycypują w usuwaniu ciąż swoich kobitek,to mały pryszcz,nie pamiętam w jakim programie ,ale słyszałam wypowiedz lekarza ginekologa o przyprowadzaniu przez księży swoich kobiet na taki zabieg.Obłuda jest wpisana w każdą profesję i nic na to nie poradzimy
  #151  
Nieprzeczytane 19-10-2010, 23:21
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Małgosiu- in vitro - TAK.Natomiast aborcja- dyskutowałabym- jest jednak róznica miedzy dwiema połaczonymi komórkami,(nie ma jeszcze UN), natomiast szesciotygodniowy plod i starszy ma wyksztalcone niektore struktury UN- miedzy innymi bolu-a więc aborcja tylko w scisle okreslonych przypadkach. Jest jeszcze jedna sprawa = sprawa psychiki kobiety-jasne , ta bez instynktu maierzynskiego zrobi zabieg bez wahania- ale - niestety znam przypadki ciezkiej depresji po tym zabiegu.Chociaz dzisiaj- kiedy niektórzy traktuja seks jako dobra zabawę i fajna formę spedzenia czasu- to ja juz sama nie wiem, co jest lepsze- dziecko niechciane, niekochane- bedące owocem przygody weekendowej, czy ta nieszczesna aborcja.Nie, nie jestem przeciwko...Ale jestem zdecydowanie przeciwna wtracaniu sie KK do spraw, ktore mamy rozstrzygac sami , glosami sejmu.
  #152  
Nieprzeczytane 20-10-2010, 00:09
.......... .......... jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: wielkopolska
Posty: 1 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
..........................Ale jestem zdecydowanie przeciwna wtracaniu sie KK do spraw, ktore mamy rozstrzygac sami , glosami sejmu.

-zastanawiam się czasem, kto komu się wtraca. Czy Kościół który nawołuje swoich wiernych, wśród których ma także posłów i senatorów do sejmu i senatu RP, do tego, by przestrzegali zasad swojej religii, do której należą?
Czy organizacje lewackie, feministyczne i gejowskie, które podnosza raban o treść kazań, listów pasterskich i encyklik papieskich, do których to w/w, sa wyjatkowo wrogo nastawieni i co do której przynależnosci się odżegnują.

Starajmy się być najzwyczajniej w świecie obiektywni.

Ostatnio edytowane przez .......... : 20-10-2010 o 00:31.
  #153  
Nieprzeczytane 20-10-2010, 09:25
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

No, więc KK niech robi swoje w Kosciałach, ale nie ma prawa straszyc ekskomunika posłów głosujących za in vitro- bo to jest działanie przeciwko prawu tego panstwa. Kazdy- i katolik i niekatolik ma obowiazek głosowac wg wlasnego sumienia, a nie wg ustalen KK.


Znam małzenstwa, gdzie ta metoda ratowała całosc rodziny- nie wszyscy są zgodni co to tego , że powinni adoptowac malenstwo.
  #154  
Nieprzeczytane 20-10-2010, 09:32
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Do postu seniorki 48- glosna sprawa ksiedza, który zadał zabicia swojego dziecka przez ginekologów- sprawa zgloszona do prokuratora, ale ciagu dalszego nie znam, bo zapewne utajniono. To się dzialo w moim miescie , niestety...jezeli jest jedno prawo kanoniczne- to niech obowiązuje wszystkich, albo nikogo...jestem katoliczka,ale jak kiedys pisalam moja wiara jest we mnie, i w czynach moich.
  #155  
Nieprzeczytane 20-10-2010, 10:44
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 714
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Aborcja- tak ! In vitro tak! -nikt do tego nikogo nie zmusza ,jeśli komuś nie odpowiada nie musi tego robić, ale dlaczego kler wtrąca się w sprawy o których nie ma pojęcia i nie ma prawa zabierać głosu -no chyba ze żyjemy w państwie talibów ..tak chyba jest.

Jestem tego samego zdania.
Ile mniej by było dzieci niechcianych, porzucanych , maltretowanych tylko za to że są, ze się urodzili .
  #156  
Nieprzeczytane 20-10-2010, 11:35
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

"Jestem katoliczką i jestem za in vitro"


"Jestem praktykującą katoliczką i nie wstydzę się, że myślę o in vitro. Wyznaję zasadę, że gdyby Bóg tego nie chciał, to by się nigdy nie wydarzyło. Nie wam oceniać i decydować"- napisała @Elżbieta. Wśród internautów rozgorzała dyskusja na temat in vitro i stanowiska Kościoła wobec tej metody. Internauci analizują wypowiedź arcybiskupa Hosera, który podkreśla, że zgodna na metodę in vitro, to opowiedzenie się przeciw Kościołowi.


Za i przeciw in vitro

Do dyskusji na temat metody in vitro włączyli się nasi internauci. Wielu z nich wyraża pogląd, iż opinie przedstawicieli kościoła nie powinny mieć wpływu na politykę i uchwalane ustawy.

"Od kiedy żyjemy w państwie kościelnym, gdzie władze kościelne decydują o stanowionym prawie? Czy konkordat nie gwarantuje rozdzielczości państwa i kościoła? Czy nie czas już na to, aby władze kościelne przestały w sposób wybiórczy grać dekalogiem?" - zastanawia się @Katolik "wierzący w Boga nie w kler".

"Nie wiem o co chodzi księżom z tym in vitro. Przecież chrześcijanie mają wolną wolę i mogą sami w swoim sumieniu zdecydować czy skorzystać z tej metody, czy nie. Myślę, że Kościół boi się, że statystyki będą na ich niekorzyść i okaże się,że "nauki" katolickie nie działają. A może księża boją się samodzielnego myślenia swoich owieczek? Wygodnie im było w czasach średniowiecza, kiedy to trzymali lud w niewiedzy i ciemnocie? Takimi łatwiej się manipuluje" - twierdzi @Gośka z Krakowa.

Zdecydowana większość głosów opowiada się przeciw stanowisku Kościoła, rzadziej pojawiają się opinie zgodne z poglądami Kościoła.

"Jestem zdecydowanym obrońcą życia poczętego i nauka Kościoła oraz moja wiara pokrywa się w 100%. Sugerowanie, iż autorzy listu wywierają nacisk na wszystkich parlamentarzystów jest niepoważne. (...) Ci, którzy czują, iż wywiera się na nich nacisk podświadomie czują, iż prawdopodobnie nie mają racji. Może chcą zagłuszyć swoje sumienie atakiem (...). Jedno z przykazań jest chyba wszystkim znane - nie zabijaj"- napisał @Marcin z Warszawy.

Na religii o tym, jak in vitro niszczy rodziny

W dyskusji udział wzięła także @Juti, przedstawicielka pokolenia wchodzącego w dorosłe życie.

"Mam dopiero 18 lat i jak na razie nie planuję zakładania rodziny, ale jak najbardziej jestem za tą metodą. Nie rozumiem, dlaczego wysocy hierarchowie Kościoła mieszają się w sprawy debat sejmowych i grożą ekskomuniką dla posłów głosujących za ustawą o in vitro. Ale nastawianie ludzi przeciwko tego typu zapłodnieniu ma miejsce także w szkołach. Księża na lekcjach religii pokazują bardzo subiektywne filmy, mówią, jakie to jest niemoralne, że tyle zarodków ginie, a jak to podobno rodziny całe cierpią i ogólnie, że cała ciąża, która jest wynikiem zapłodnienia pozaustrojowego, jest jednym wielkim cierpieniem i nieszczęściem. Na religii został nam ostatnio odczytany wywiad z mężczyzną, którego syn urodził się z tej metody. Nie mówił o tym, jakie to szczęście mieć dziecko, cieszyć się każdym jego uśmiechem, tylko opowiadał, jak to zabieg in vitro zniszczył jego związek z żoną(...). Mam nadzieję, że ustawa przejdzie, a Kościół dostrzeże dobre strony in vitro" - napisała @Juti

Czy moje dziecko jest gorsze?

Wśród wielu internautów, którzy napisali do redakcji Kontaktu 24, pojawiły się także osoby, które zastosowały już metodę in vitro.

"Jestem szczęśliwym ojcem dziewczynki z zapłodnienia in vitro. Słuchając Pana Posła Piechy i stanowiska kościoła, pytam, w czym moje dziecko jest gorsze? Skoro uważają Ci ludzie, że nie mamy prawa ingerować w naturę, to dlaczego ludzi, którzy ulegli np. wypadkom lub cierpią na nieuleczalne choroby sztucznie utrzymuje się przy życiu za pomocą chociażby respiratorów? Dlaczego prowadzone są akcje reanimacyjne? Czy nie jest to ingerowaniem w naturę? (...) Chcę mieć jeszcze jedno dziecko i żaden kleryk czy poseł mi tego nie zabroni. Najwyżej będzie to dla mnie bardziej kosztowne, bo będę musiał ze swoją partnerką pojechać za granicę..." - napisał @Hubert, podpisujący się, jako szczęśliwy tato najwspanialszej Córci na świecie.

"Jestem w trakcie przygotowań do zabiegu in vitro (...). Jestem praktykującą katoliczką i nie wstydzę się, że myślę o in vitro. Wyznaję zasadę, że gdyby Bóg tego nie chciał, to by się nigdy nie wydarzyło. Nie wam oceniać i decydować" - przekonuje @Elżbieta.

"Nie stać na leki, a na dziecko stać?"

Część komentarzy naszych internautów odnosi się do samego projektu ustawy. "Dostępność metody ma być podobno zagwarantowana wszystkim, nawet tym, których nie stać na leki przygotowujące! No tak, nie stać na leki, a na dziecko stać??????? A gdzie logika, urodzi się następny kandydat do zasiłku z opieki społecznej!!!!" - napisał @Gucio
  #157  
Nieprzeczytane 20-10-2010, 11:52
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

sam zabieg plus leki kosztuja circa 10- 11 ooo PLN.na to niektore rodziny nie stac. Na dzieci in vitro decyduja się rodziny bogate i srednio zamozne.Myslę, że nie beda to dzieci korzystające z MOPS_u.Zreszta- diabli wiedza- przy takiej polityce panstwa moze juz nikogo- nie stac bedzie -na nic.
  #158  
Nieprzeczytane 20-10-2010, 12:31
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Cytat:
sam zabieg plus leki kosztuja circa 10- 11 ooo PLN.na to niektore rodziny nie stac. Na dzieci in vitro decyduja się rodziny bogate i srednio zamozne.Myslę, że nie beda to dzieci korzystające z MOPS_u.Zreszta- diabli wiedza- przy takiej polityce panstwa moze juz nikogo- nie stac bedzie -na nic.
Zgadzam się z tym co napisała babciela każdy ma możliwości skorzystania z zabiegu w Polsce i nie ma zakazów z jego stosowaniem .Natomiast ja nie neguję prawa wypowiedzi w sprawie in-vitro hierarchów kościoła tylko nie powinni stosować przy tym zastraszania.
Inną sprawą jest refundacja z środków publicznych i w jakim ma to być zakresie i komu?Jestem za likwidacją becikowego i wszelkich dodatków na dzieci.Ze środków publicznych przez państwo powinno dofinansowywać przeczkola żłobki czy domy dziecka.
  #159  
Nieprzeczytane 20-10-2010, 14:09
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Zły, wściekły Popieram

Cytat:
Napisał Astra
Jestem jak najbardziej za aborcją. To jest indywidualna sprawa kobiety, czy chce i może urodzić dziecko. Nie może o tym decydować kościół, gdzie ostatnio wreszcie, pokazano dewiacje, tam się szerzące.
Brak odpowiedniej ustawy, powoduje, iż kobiety wyjeżdżają do Anglii lub Niemiec, aby przeprowadzić aborcję. Jest to dla nich poniżające, bo muszą to robić w obcym państwie. Zazwyczaj dokonują tego osoby wykształcone i mające pieniądze.
Lekarze angielscy nie mogą się nadziwić, dlaczego państwo polskie tak źle traktuje swoje kobiety.
Podobnie jest z in vitro.
Ale trzeba wiedzieć, kto u nas rządzi! Coraz większe wpływy kościoła doprowadzają do chorych sytuacji.
Ja też chciałabym godnie umrzeć i tak jak kolega powyżej napisał, jestem za eutanazją, którą mogłabym zatwierdzić w testamencie. Panicznie boję się wegetacji po udarze, czy innej chorobie i zależności od innych osób. Gdyby to nastąpiło, czeka mnie hospicjum, czyli straszne umieranie w warunkach nie zawsze godnych człowieka.
Popieram w całości Twoją wypowiedż, chociaż jestem w wieku" moherowych beretów", to nie mogę patrzeć na te stare fanatyczna baby, Które latają do kościoła, a za młodu to używały życia,że ho ho ........ Znam takie osobiście.Bardzo podobają mi się poglądy Tadeusza. Dość sredniowiecza w tej Polsce.
  #160  
Nieprzeczytane 20-10-2010, 14:18
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

Moje marzenie to to ,żeby dożyć czasów kiedy Polska będzie krajem laickim, kiedy religie i ich sługusy /katolik, islamista itd./nie będą miały wpływu na nasze życie. Przypomnijmy sobie ile religie zrobiły na świecie zła.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Metoda in vitro Mary Grace Społeczeństwo - wątki archiwalne 152 27-06-2009 11:35

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:29.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.