menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #113941  
Nieprzeczytane 21-09-2018, 23:03
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Amelciu a kuku!!


Ty zawsze piejesz o nepotyzmie, weź i może pochyl się nad panem Budką i panią Budkową.

http://gliwice.wyborcza.pl/gliwice/7...ieloletni.html

Wycięli chłopa, by babę Budki wkręcić.

Aj waj...

PS. rzecz jasna, nasza droga Amelia nie skomentuje tego
a skądże!
Co złego to nie my, nieprawdaż?
Zresztą przyzwyczajone przez 8 lat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #113942  
Nieprzeczytane 21-09-2018, 23:09
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
KRRiT przyznała rację "Gazecie Wyborczej". Pouczyła prezesa TVP Jacka Kurskiego


Cytat:
W programie "W tyle wizji" w TVP Info współprowadzący Rafał Ziemkiewicz nazwał Bartosza Wielińskiego, szefa działu zagranicznego "Gazety Wyborczej" "wyjątkowo nikczemną kreaturą

....znaczy nie jest nikczemną kreaturą?
A to nie wiedziałam.
Jak jednak to forum uczy....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #113943  
Nieprzeczytane 21-09-2018, 23:15
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mar-Basia
Cos o watkowym bohaterze, ktory poczul sie bohaterem dnia w Izraelu.

Świetny - List otwarty do Preisnera
Margotte, wt., 23/04/2013 - 19:20






http://wpolityce.pl/artykuly/52016-l...tora-zbigniewa...


Na miejscu kompozytora po takim liście nie wiedziałabym gdzie oczy podziać.

Komentarz internauty:

Phantom_5
19 kwi 2013 12:21
Obrazil wielu Polakow.

Ta szopka jakoś mi umknęła.
Czyli chce artysta do Izraela? To po co mu laurki jeszcze wystawiać?
Politycy na TT / także lewicy/ MAGIEROWSKI KLASA.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #113944  
Nieprzeczytane 21-09-2018, 23:16
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Super

Cytat:
Napisał Arti
już podawałam, że nie ma skarga poparcia by można kierować ją do TSUE
Twoje opinia wynikającą z przemyśleń Gadowskiego, Kowalskiego oraz redaktorów wPolityce.pl jest oczywiście niezwykle ważna, ale niestety nie decydująca w tej sprawie. Więc zostaw dywagacje wPolityce w spokoju, bo to czysta publicystyka.
Mam przypuszczenie graniczące z pewnością, że Reuters jest jednak bardziej miarodajnym źrodłem informacji, tym bardziej że komunikat tej agencj dotyczący prawdopodobnego skierowania wniosku do TS w sprawie Polski, nie ma charakteru publicystycznego, a czysto informacyjny.
W poniedziałek sprawa się wyjaśni.
Tak na marginesie, czy nikogo nie zastanawia, co skłoniło i jaki był cel wizyty Prezesa Rady Ministrów RP, szefa polskiego rządu Mateusza Morawieckiego u "byłej sędzi, byłej I Sędzi SN, sędzi w stanie spoczynku"? A więc właściwie obecnie u takiej Pani Nikt, ba, prywatnej osoby prof. Gersdorf, jak to mawiał Urban o Lechu Wałęsie.

Ps. Nie zauważyłam abyś posiadała jakąkolwiek wiedzę prawniczą, więc cytowany powyżej twój komentarz, tak jakby nieco na wyrost.

Przepraszam najmocniej za zdania wielokrotnie złożone.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !

Ostatnio edytowane przez Hypatia : 21-09-2018 o 23:29.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #113945  
Nieprzeczytane 21-09-2018, 23:41
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

KLER bez reżysera.

Facet który zbezcześcił Biblię, razem z tak zwanym księdzem,
ideałem tutejszych pań.

https://pbs.twimg.com/media/DnphJUyWwAALdwi.jpg

Tego chyba w filmie nie ma?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #113946  
Nieprzeczytane 22-09-2018, 09:15
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Film Kler jak sama nazwa wskazuje nie ma nic wspólnego z Biblią ani wiarą tylko wynaturzeniami, zboczeniami, zachłannością dostojników kościelnych jak i szeregowych księży, którym często rodzice poprzez indoktrynację wybrali ten "zawód". Wielu obecnie księży jest niewierzących a kazania "mówią" a właściwie czytają z internetu bez uczucia i głębokiego przekazu. Chodzę co tydzień do kościoła ale coraz bardziej jestem rozczarowany tą kastą, dlatego też szukam kościołów gdzie jest odpowiedni klimat do modlitwy, skupienia i medytacji, i znalazłem za co jestem "potępiony" przez swojego plebana, bo kasy coraz mniej a tu chałupa w budowie i dzieci na utrzymaniu a studia teraz kosztują. W parafii sąsiedniej księża tak się pobili przy kartach, że dwie karetki musiały przyjechać. Wiele by mówić.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #113947  
Nieprzeczytane 22-09-2018, 10:08
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Ta szopka jakoś mi umknęła.
Czyli chce artysta do Izraela? To po co mu laurki jeszcze wystawiać?
Politycy na TT / także lewicy/ MAGIEROWSKI KLASA.

Lila....z tym Izraelem to coraz bardziej niepewne.

Henry Kissinger, czyli były doradca ds bezpieczeństwa w Białym Domu i Sekretarz Stanu, powiedział, że „za 10 lat nie będzie już Izraela”. Co to oznacza? Przecież nie wyparuje, tylko zostanie przeniesiony w inne, bezpieczniejsze miejsce.

Humorysci twierdza, ze "ten Izrael" przeniosa do Fortu Trump. Inni wrozbici, ze na Ukraine...na Krym.

Wobec tego artysta i setki innych ktorym z Polakami "nie po drodze" maja przed soba ciekawa perspektywe.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #113948  
Nieprzeczytane 22-09-2018, 10:22
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

W Warszawie trwa V Światowy Zjazd Polonii i Polaków z Zagranicy. W sobotę zorganizowano serię światowych forów polonijnych, poświęconych m.in. organizacjom i strukturom polonijnym, mediom, kulturze, nauce i duszpasterstwu Polonii z całego świata.

W debatach bierze udział około 600 przedstawicieli Polaków i Polonii z całego świata.
W piątek w Senacie otwarto też wystawę „Polskie drogi do Niepodległości. Wielcy Polacy na emigracji w XIX w.”. Przypomina sylwetki i osiągnięcia znakomitych polskich uczonych, inżynierów,architektów i artystów, którzy na przełomie XIX i XX w. wnieśli wkład w światową naukę i kulturę.

Cytat:
Senat wspiera i będzie wspierał Polonię, bo poprzez jej wzmacnianie, wzmacniana jest Polska. Dziękuję Polonii i Polakom zza granicy za ich pracę i trud, by utrzymać związki z macierzą – mówił marszałek Senatu Stanislaw Karczewski.

Jakiez odmienne stanowisko od tutejszych watkowych "gwiazd" , ktorym Polacy z Polonii, tzw „Polonusy” wyraznie przeszkadzaja.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!

Ostatnio edytowane przez Mar-Basia : 22-09-2018 o 16:23.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #113949  
Nieprzeczytane 22-09-2018, 10:29
~gość: maja59.'s Avatar
~gość: maja59.
 
Posty: n/a
Domyślnie

"W powszechnym odczuciu "Solidarność" powstała na fali strajków sierpniowych 31 sierpnia 1980 roku. Wtedy to podpisywano porozumienia między strajkującymi robotnikami a przedstawicielami rządu, wtedy to Lech Wałęsa z wielkim długopisem i niewiele mniejszym wąsem podpisywał dokument w Sali BHP w Stoczni Gdańskiej.

Jednak tam na pierwszym planie Kaczyńskich nie było, dlatego w piątek w Gdańsku Jarosław Kaczyński przypomniał, że "Solidarność" sensu stricto powstała 17 września. – I brał udział w tej operacji i to znaczący udział mój śp. brat. Jakiś tam malutki także i ja – podkreślił prezes PiS."
https://natemat.pl/249813,kaczynski-...la-17-wrzesnia
A my, niestety dla karzełka, ciągle żyjemy i jeszcze pożyjemy dając świadectwo jak było na prawdę . A trzynastego grudnia bohatersko spałem do południa też pamiętamy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #113950  
Nieprzeczytane 22-09-2018, 10:48
~gość: maja59.'s Avatar
~gość: maja59.
 
Posty: n/a
Domyślnie

No patrzcie Państwo patrzcie, za deklarację powrotu do zapisów Konstytucji krzywoustego należy chyba podjąć pod nogi i jak to mawiał Gombrowicz my gruch na kolana .
"Kilka dni temu premier spotkał się z I prezes SN. Sondował jej gotowość do kompromisu
Rozważany wariant to pozostawienie Gersdorf oraz danie najstarszym sędziom SN wyboru, czy chcą dalej sądzić, czy też przejść w stan spoczynku na atrakcyjnych finansowo warunkach
Taki kompromis Morawiecki zaproponował też nieoficjalnie Komisji Europejskiej, która atakuje ustawy sądowe PiS
Jest jeden kłopot. Takie rozwiązanie to podważenie dotychczasowych decyzji prezydenta, który wysłał kilkoro sędziów na emerytury. Nie wiadomo, czy Andrzej Duda się na to zgodzi"
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-o...cc=ucs&utm_v=2
PS
Parafrazując wystarczy nie kraść zaproponuję wystarczy mieć większość konstytucyjna i już.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #113951  
Nieprzeczytane 22-09-2018, 12:22
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 590
Domyślnie

[quote=Petrus16]
Cytat:
Tyle to ja wiem i powtarzam prezydent powinien prześwietlić swoich doradców i wszelkich pomagierów.Ale nie odpowiedziałeś na moje pytanie: jak powinien wg. ciebie postąpić prezydent jak nie było dla niego krzesła?
Petrusie!
to powoli wytłumaczę.... per analogiam.
Jesteś w gościach i czujesz potrzebę osobistą. Pędzisz do kibella i co? Brak papieru. To robisz minę głupa? Czy prosisz o rolkę. Gospodarza albo personel?
Ja bym poprosił o .....krzesło
A co do prześwietleń to oni sami się prześwietlają i co mądrzejsi dają dyla. Jak nie wywali Szczerskiego to w takie
szambo będzie wpadał do końca kadencji.

Cytat:
Ps.krzesło to jakieś fatum nad naszymi prezydentami. L.Kaczyńskiemu zabrali krzesło, A.Dudzie też nie podstawili, B.Komorowskiemu podstawili ale nie wiedział jak z niego skorzystać a L.Wałęsa nie potrafił na nim siedzieć co widać na zdjęciu.Nie wiem nic o tym meblu dla gen.Jaruzelskiego.

a co powiesz o Trumpie ..... rozparty buc z miną goryla po ataku wścieklizny obok zaproszonego gościa [cokolwiek bym o nim nie sądził] wpuszczonego w kanał.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #113952  
Nieprzeczytane 22-09-2018, 12:24
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 590
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
KRRiT przyznała rację "Gazecie Wyborczej". Pouczyła prezesa TVP Jacka Kurskiego

za folksdojczów powinien wylądować razem z Tvp w sądzie, a nie w KRRiT -cie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #113953  
Nieprzeczytane 22-09-2018, 12:30
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 590
Domyślnie

[quote=Mar-Basia]
Na miejscu kompozytora po takim liście nie wiedziałabym gdzie oczy podziać.
QUOTE]

Jaka to strata dla NARODU że nie jesteś. KOMPOZYTOREM
na miarę Preisnera a nawet większym
Odpowiedź z Cytowaniem
  #113954  
Nieprzeczytane 22-09-2018, 12:57
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 590
Domyślnie

Cytat:
Napisał maja59.
No patrzcie Państwo patrzcie, za deklarację powrotu do zapisów Konstytucji krzywoustego należy chyba podjąć pod nogi i jak to mawiał Gombrowicz my gruch na kolana ..

Maju!
on się może spotykać do czasu aż spotka się z bossem w piwnicy na Nowogrodzkiej
Odpowiedź z Cytowaniem
  #113955  
Nieprzeczytane 22-09-2018, 13:26
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Super



"Nienawiść do własnej ojczyzny jest jedną z chorób, która dotknęła część sędziów" (http://www.tvn24.pl)

Cytat:
Reformujemy dzisiaj sądownictwo - mówił Jarosław Kaczyński podczas konwencji samorządowej w Olsztynie, twierdząc jednocześnie, że "nienawiść do własnej ojczyzny jest jedną z chorób, która dotknęła części sędziów i która prowadzi do nieszczęść". Prezes PiS zaczął swoje wystąpienie od nawiązania do historii Warmii i Mazur. - To jest ziemia o szczególnej historii, ale także o szczególnym pięknie. Mówię tutaj o pięknie nie w wymiarach naszej ojczyzny, ale w szerszych wymiarach: Europy, a nawet świata. To piękno to jest uroda i bogactwo tej ziemi - mówił. Zaznaczył jednocześnie, że "trzeba umieć to wykorzystać". "Sądy nie stają po stronie Polaków, tylko po stronie tych, którzy Polakami nie są" (http://www.tvn24.pl)
Kaczyński znów leci Gomułką.
Arogancki, megalomański bełkot posła Kaczyńskiego, który uzurpuje sobie prawo do arbitralnych ocen rodem z lat 50/60.
W tym wystapieniu brakowało jeszcze tylko epitetów o "imperialistach" i "rewizjonistach" "zaplutych karłach reakcji" no i personalnie o wspólczesnych Szpotańkich, Hupkach i Czajach.
Zważywszy, że ten tchórzliwy starzec, otoczony fizycznie ochroniarzami, a formlnie skrywający się za plecami figurantów takich jak Duda i Morawiecki nie ma do tego żadnych podstaw, żadnej legitymacji, potwierdza tylko diagnozy na swój temat, zarówno socjologiczne jak i medyczno - psychologiczne.
Nie pierwszy to przypadek w historii najnowszej, kiedy osobnik zaburzony staje się demiurgiem dla części narodu - cześci narodu, bo ta pozostała część, to ten sam naród, nawet jeśli chora głowa to wypiera - i rujnuje własny kraj, niszczy przyszlość społeczeństwa, ustawiając państwo w opozycji do reszty świata. A to się wlasnie dzieje, a właściwie już się stało.


Ale pokazują się już rysy, drobne pęknięcia, jednak jakże symptomatyczne.
Nie tylko takie jak dziwna Canossa Morawieckiego do prywatnej osoby Gersdorf.
Otóż na tzw ścianie wschodniej, która jest bastionem kaczyzmu, konkretnie w Jaśle i Przemyślu, PiSowi nie udało sěę zarejestrować w kilku okręgach list wyborczych.
Warto przypomnieć, że aby listę zarejestrować wymagane jest zaledwie 150 podpisów(sic!).

Rzeczywistość nie jest taka jak ją opisuje Kaczyński, Duda czy Morawiecki. Rzeczywistość nie jest również taka jak ją opisują ludzie opozycji. Jest taka jak ją wszyscy sami widzimy i odbieramy siłą własnego ludzkiego intelektu i nic nie pomoże zaklinanie rzeczywistości oraz zarzuty wobec "wyimaginownej wspólnoty" poparte kreskówkami lub spreparowanymi "sekwencyjnymi" fotografiami.
Liczby
Było już 27:1
Teraz 19:1 - 100 członków organizacji zrzeszajacej 20 państw "za", a tylko 6 z jednego państwa "przeciw".
Przemyśl 62000 mieszkańców - brakło do wymaganych 150 podpisów w kilku okręgach.
Jasło 35000 mieszkańców - brakło do wymaganych 150 podpisów w kilku okręgach.

Żaden z wczesniejszych polskich prezydentów, premierów, liderów politycznych do czasu "dobrej zmiany" nie miał czelności wypowiadać "Polacy chcą/nie chcą, Polacy oczekują/nie oczekują" itp, bo Polacy to nie jest twór jakiś twór homogeniczny i mimo to nikt nie ma prawa odbierać im polskości.
Bo jedynie na poziomie intelektualnym tekstów Zenka Martyniuka, można śpiewając narzucać, że "wszyscy Polacy to jedna rodzina".
Tak, jesteśmy wspolnotą i to nie wyimaginowaną, zarówno europejską jak i polską, ale nie homogeniczną jedną rodziną, gdzie wola ojca jest prawem. No chyba, że tatuś ma zapędy na domowego tyrana.
A może prehisyorycznego tyranozaura?
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !

Ostatnio edytowane przez Hypatia : 22-09-2018 o 13:55.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #113956  
Nieprzeczytane 22-09-2018, 14:08
~gość: maja59.'s Avatar
~gość: maja59.
 
Posty: n/a
Domyślnie

Co to się dzieje, jeszcze nie wszystkie sądy przejęte???
"Sąd apelacyjny orzekł, że premier Morawiecki może odpowiadać w trybie wyborczym za swoje wypowiedzi, bo zgodnie z nowym kodeksem wyborczym uchwalonym przez PiS jest członkiem komitetu wyborczego i uczestnikiem kampanii wyborczej. Wyrok oznacza, że opozycja może teraz pozywać w tym trybie premiera za wszystkie kłamstwa na przedwyborczych wiecach PiS"
https://oko.press/sad-morawiecki-moz...wa-o-opozycji/
A niejaka profesor mówiła idziemy po was, ciekawe po kogo?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #113957  
Nieprzeczytane 22-09-2018, 14:15
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Super

Cytat:
Napisał pluto37
Petrusie!
to powoli wytłumaczę.... per analogiam.
Jesteś w gościach i czujesz potrzebę osobistą. Pędzisz do kibella i co? Brak papieru. To robisz minę głupa? Czy prosisz o rolkę. Gospodarza albo personel?
Ja bym poprosił o .....krzesło
A co do prześwietleń to oni sami się prześwietlają i co mądrzejsi dają dyla. Jak nie wywali Szczerskiego to w takie
szambo będzie wpadał do końca kadencji.
To jest ciągle syndrom smoleński. Jesli ktoś woli polnische wirtschaft.
Jak to było z tym powrotem z Wysp Br. kiedy brakło miejsc w samolotach, to część pasażerów miala zamiar na "stojaszczo" podróżować. Wizytówka pasażerów, ale i organizatorów, nie wspominając o kulturze technicznej panującej w kolumnach limuzyn klasy panującej. I można by tak mnożyć.



a co powiesz o Trumpie ..... rozparty buc z miną goryla po ataku wścieklizny obok zaproszonego gościa [cokolwiek bym o nim nie sądził] wpuszczonego w kanał.

Prawdziwy prezydent wiedziałby jak z tego wybrnąć, albo na serio, lodowato grzecznie i stanowczo prosząc o krzesło gdyż zwykł poważne dokumenty w imieniu RP podpisywać na siedząco. Lub bardziej lajtowo z komicznie poważną i zbolałą miną mógł stwierdzić, że ma problemy z dyskiem i pochylić się nie może. Zarowno w wariancie 1 jak i 2 reakcja personelu WH jest gwarantowana.
No, ale skoro główka jak makówka, oczami wyobraźni już widziała się na okładkach jak face to face z najpotężniejszym człowiekiem świata pozuje do sweet foci, a potem nocną porą pogada o tym na Twitterze z "ruchadełkiem", to się pysio rozpromienił i pooooooooszło !
To by było na tyle.
U każdego normalnego prezydenta, na drugi dzień Szczerski by nie miał co szukać, a nie traktując Polaków jak kretynów bredzic do kamer o sekwencyjnych zdjęciach i robić z siebie kretyna.
Podobno wojowali z Łapińskim. Trudno się dziwić i trudno się dziwić, że kolejny rzecznik dał dyla. Ja mu się nie dziwię.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !

Ostatnio edytowane przez Hypatia : 22-09-2018 o 14:42.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #113958  
Nieprzeczytane 22-09-2018, 14:23
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Film Kler jak sama nazwa wskazuje nie ma nic wspólnego z Biblią ani wiarą tylko wynaturzeniami, zboczeniami, zachłannością dostojników kościelnych jak i szeregowych księży, którym często rodzice poprzez indoktrynację wybrali ten "zawód". Wielu obecnie księży jest niewierzących a kazania "mówią" a właściwie czytają z internetu bez uczucia i głębokiego przekazu. Chodzę co tydzień do kościoła ale coraz bardziej jestem rozczarowany tą kastą, dlatego też szukam kościołów gdzie jest odpowiedni klimat do modlitwy, skupienia i medytacji, i znalazłem za co jestem "potępiony" przez swojego plebana, bo kasy coraz mniej a tu chałupa w budowie i dzieci na utrzymaniu a studia teraz kosztują. W parafii sąsiedniej księża tak się pobili przy kartach, że dwie karetki musiały przyjechać. Wiele by mówić.


Mój Boże, gdybyś nie napisał, ja biedny żuczek nie wiedziałabym o czym jest film KLER.

Mnie tam rybka, ale słyszę, że tacy bigoci będą się jednak z tego spowiadać.
Poza tym ja przez swojego plebana nie jestem potępiona
choć widzi mnie tylko raz w roku, ale efektywnie.
Przy kolędzie.

ps. u mnie też się pobili. Tak ludzie mówią.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #113959  
Nieprzeczytane 22-09-2018, 14:24
~gość: maja59.'s Avatar
~gość: maja59.
 
Posty: n/a
Domyślnie

I cos na poobiedni deser.
https://www.facebook.com/RobertBiedr...type=3&theater
Odpowiedź z Cytowaniem
  #113960  
Nieprzeczytane 22-09-2018, 14:27
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mar-Basia
Senat wspiera i będzie wspierał Polonię, bo poprzez jej wzmacnianie, wzmacniana jest Polska. Dziękuję Polonii i Polakom zza granicy za ich pracę i trud, by utrzymać związki z macierzą – mówił marszałek Senatu Stanislaw Karczewski.

Jakiez odmienne stanowisko od tutejszych watkowych "gwiazd" , ktorym Polacy z Polonii, tzw „Polonusy” wyraznie przeszkadzaja.


Przeszkadzają, bo im się powiodło
i nie wegetują na ławeczce.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:17.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.