menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.pasje.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 15-10-2007, 20:27
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Post Kurs dogoterapii: mam psa - chcę pomagać - komentarze


Komentarz do artykułu: Kurs dogoterapii: mam psa - chcę pomagać
--------------------
Nie lubię jak traktuje się zwierzaka przedmiotowo i nigdy bym się nie zgodziła na to żeby mój był traktowany jak rzecz, narzędzie.
Wklejam dwa tematy z pierszego dnia wykładów:
"pies, jako narzędzie w dogoterapii
- pies i podstawowa instrukcja obsługi ".
Dla mnie to jest nie do przyjęcia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 15-10-2007, 21:03
Wilhelmina's Avatar
Wilhelmina Wilhelmina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kraków
Posty: 2 190
Domyślnie

Hmmm....Słownictwo i nazewnictwo może niezbyt szczęśliwie dobrane, ale...cel jest szlachetny.
Byłam niegdyś świadkiem, jak w domu starców reagowali na taką formę terapii, ludzie starzy. Był tam wprawdzie kot z człowiekiem, a nie pies, ale chyba to nie ma znaczenia.
Zwierzę nie wygladało na skrzywdzone, przeciwnie. Było spokojne i chętnie poddawało się drżącym pieszczotom ludzkich dłoni. A ludzie? Zapytałam co im to daje, usłyszałam - radość czekania. To jest nasz oczekiwany, kochany kot. Czy to jest coś zlego?
__________________
"Miłość nie jest słaba.
Miłość nie jest ślepa".
-Phil Bosmans
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 15-10-2007, 22:12
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Urszulko

Cytat:
Napisał Wilhelmina
Hmmm....Słownictwo i nazewnictwo może niezbyt szczęśliwie dobrane, ale...cel jest szlachetny.
Byłam niegdyś świadkiem, jak w domu starców reagowali na taką formę terapii, ludzie starzy. Był tam wprawdzie kot z człowiekiem, a nie pies, ale chyba to nie ma znaczenia.
Zwierzę nie wygladało na skrzywdzone, przeciwnie. Było spokojne i chętnie poddawało się drżącym pieszczotom ludzkich dłoni. A ludzie? Zapytałam co im to daje, usłyszałam - radość czekania. To jest nasz oczekiwany, kochany kot. Czy to jest coś zlego?
cel jest szlachetny na pewno, słownictwo i nazewnictwo nie do przyjęcia i praca 8-godzinna zwierzaka też nie do przyjęcia. Oglądałam kiedyś film dokumentalny gładzenie nieustające zwierzaka przez kilka godzin na okrągło nie podobało mi się. Nc na to nie poradzę, że tak myślę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 15-10-2007, 22:18
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Basiu, bo to, co robią seniorom w tych domach,

woła o pomstę do nieba. Nie pozwalają im trzymać przy sobie własnych przyjaciół czworonożnych i dwunożnych. Dla własnej wygody. Tzn.personelu.
Wtedy niepotrzebna byłaby dogoterapia. Traktują tych ludzi... Diabli mnie biorą, więc nie dokończę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 15-10-2007, 22:28
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech Alu

zgadzam się z Tobą, gdyby mogli trzymać swoje zwierzątka niepotrzebna byłby taka forma leczenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 15-10-2007, 23:59
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Ja tez Alsko -zamiast meczyc zwierzeta dogoterapią nalezy stwarzać ludzkie warunki dla ludi ,ktorzy z jakichs wzgledow znależli się w owych domach .Miejmy szacunek dla ludzi i zwierząt
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 16-10-2007, 04:49
Wilhelmina's Avatar
Wilhelmina Wilhelmina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kraków
Posty: 2 190
Domyślnie

Wszystko to ładnie brzmi, co piszesz Małgosiu, tylko...ludzkie warunki kosztują. Jest takie piękne miejsce, http://slonecznydom.pl/
warunki bardzo ludzkie, koszty pobytu bardzo piękne, podejrzewam, że samotność dla niektórych taka sama. Dogoterapia, to także terapia dla dzieci zamkniętych w szpitalach, chorych np. na białaczkę. Kocham zwierzęta, ale kocham i ludzi. Basia pisze o 8 godzinach pracy zwierzęcia. Nie przesadzajmy. Gdy zwierzę zaczyna okazywać zmęczenie, czy niezadowolenie przerywa się zabawę, lub kończy. Zniecierpliwione, nerwowe zwierzątko nie jest dobrą terapią.
__________________
"Miłość nie jest słaba.
Miłość nie jest ślepa".
-Phil Bosmans
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 16-10-2007, 04:57
Wilhelmina's Avatar
Wilhelmina Wilhelmina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kraków
Posty: 2 190
Domyślnie

Tutaj podaję Wam link do stronki opisujacej więcej na ten temat http://www.dogoterapia.com.pl/ Nie dajmy się zwariować. Ludzie też potrzebują pomocy i miłości.
__________________
"Miłość nie jest słaba.
Miłość nie jest ślepa".
-Phil Bosmans
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 16-10-2007, 07:23
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Urszulko,

Słoneczny Dom... Cenowy zawrót głowy

"Moja" spółdzielnia mieszkaniowa miała trafiony pomysł. W projekcie był dom seniora w środku osiedla ze skromnymi mieszkankami 1- i 2-pokojowymi + pielęgniarka i lekarz na telefon. Warunkiem było zbycie (testamentowe na rzecz najbliższych, sprzedanie itp.) własnego M. Przyszło nowe po 89 roku, natychmiast wycofano się z tego projektu jako niedochodowego.
Gdy pojawiła się możliwość uzyskania dotacji z UE - zawiązał się społeczny komitet budowy. Miał w planie utworzenie stowarzyszenia non profit, ubieganie się o pomoc i pomysły na zarabianie różnymi sposobami. Byłam wśród ponad 100 sympatyków tego przedsięwzięcia. Władze spółdzielni odcięły się stanowczo, gminne także. Na głupoty szkoda im działki. Wolą szybki zysk.
A bez działki nie ma co marzyć o czymkolwiek. Pomysł prawdopodobnie padł Tak że nawet wzięcie spraw w swoje ręce też nic nie dało.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 16-10-2007, 08:13
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 714
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alsko
woła o pomstę do nieba. Nie pozwalają im trzymać przy sobie własnych przyjaciół czworonożnych i dwunożnych. Dla własnej wygody. Tzn.personelu.
Wtedy niepotrzebna byłaby dogoterapia. Traktują tych ludzi... Diabli mnie biorą, więc nie dokończę.

Alu to nie jest takie proste .Psy trzeba wyprowadzać , Ludzie ,ktorzy tam mieszkają nie zawsze sie dobrze czuja .I kto wtedy bedzie psa wyprowadzal .A koty. czy rybki .wszystko to wymaga opieki nie tylko głaskania .Wyobraz sobie korytarz w nim małe pokoiki i w co drugim zwierzatko i własciciele ,ktorzy nie zawsze maja siły się nim zajac, nie zawsze maja sily po sobie posprzatac .
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 16-10-2007, 08:23
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Tarninko, rację masz!!!
Starość (niedołężna) jest najmniej udaną "porą roku" życia.
Dlatego tak mi się podoba to, co robią Japończycy. Integrują. Starość z młodością w takich domach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Pomagam innym bo chcę , mam taką potrzebę Cela warmińsko-mazurskie 34 30-12-2015 19:15
Chcę Ci ofiarować...(wątek o przyjaźni) destiny Miłość, przyjaźń, związki, samotność 372 07-07-2011 11:03
Dogoterapia - zbawienny wpływ psa na pacjentów - komentarze Basia. Ogólny 1 17-06-2009 11:24
Chcę się pochwalić!!! Ewita Rodzina bliższa i dalsza 47 20-09-2008 21:43
Czy pomagać w odrabianiu lekcji? Mirosław Nauka, problemy i pomysły edukacyjne 37 09-08-2008 21:54

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:50.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.