menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #126361  
Nieprzeczytane 20-06-2019, 22:22
Petrus16's Avatar
Petrus16 Petrus16 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Miasto k/Lublina Polska
Posty: 1 104
Domyślnie

Cytat:
Napisał lublinianka55
A wszystko, czego sie do tej pory czepili: Trybunal, sadownictwo, szkoly, ... nawet biednym koniom w Janowie nie darowali.
Ups, przepraszam, jest jeden wyjatek, ktorego sie czepili i nie spieprzyli - dzieki ich ogromnym dotacjom, tudziez wielkiemu zaangazowaniu i tancowaniu pisowskiego rzadu, krolestwo Rydzyka rosnie w sile i ma sie coraz lepiej.
.

Trybunał powiadasz, to wskaż chociaż jeden przykład orzeczenia obecnego TK, który jest nie po twojej myśli /społeczeństwa/ bo ja mogę wskazać jak orzekał poprzedni wybrany za rządów PO i PSL na szkodę społeczeństwa.Podać przykład czy sama sobie znajdziesz w internecie?
Sądownictwo? Mylisz się bo dalej orzekają sędziowie co kradli części do wiertarki w markecie lub inny który zajumał 50 PLN kobiecie na stacji benzynowe.
Szkoły? Ciekawe czy egzamin maturalny zdawałaś po liceum czteroletnim czy w tym Broniarza po którym zdaje tylko 70% uczniów.Nie widzisz potrzeby wprowadzenia zmian?
Nie wiem o jakich dotacjach dla o.Rydzyka myślisz? Podaj konkrety.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #126362  
Nieprzeczytane 20-06-2019, 22:36
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Niektóry jedzą z zachwytem na przyjęciach szynkę z własnych pośladków.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #126363  
Nieprzeczytane 20-06-2019, 23:14
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

No tak.....to chyba koniec?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #126364  
Nieprzeczytane 20-06-2019, 23:19
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

To ....chyba fejk?????????


https://twitter.com/Jacaw1/status/1141814015783518211
Odpowiedź z Cytowaniem
  #126365  
Nieprzeczytane 21-06-2019, 00:34
Miran Miran jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: Glencoe,IL,USA
Posty: 3 343
Domyślnie

Moj ziec jest kopalnia anegdot, moze sducharow ale dla mnie nowosci.
Ruskie pieniadze;pie rwszy r ublo dol ar, w skrocie od pierwszych liter calego zwrotu... nie bede sie wyrazac ,bo hypci zwiedna uszy, taka wrazliwa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #126366  
Nieprzeczytane 21-06-2019, 10:26
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Prokurator Święczkowski zaprzecza, w końcu to on bada sprawę więc wie najlepiej.
"Jeden z wrocławskich biznesmenów zeznał niedawno przed sądem, że finansował kampanie polityczne polityków PiS z Dolnego Śląska. Jednym z nich miał być prokurator krajowy Bogdan Święczkowski. Ten sam, który teraz nadzoruje śledztwo ws. nadużyć w dolnośląskim PCK. Jak podaje "Gazeta Wyborcza", to właśnie główny podejrzany w tej sprawie miał przyjść po fundusze dla Święczkowskiego do wspomnianego biznesmena. Prokurator zaprzecza."
https://natemat.pl/276541,afera-pck-...cnvc_BUWUm8y2o
Odpowiedź z Cytowaniem
  #126367  
Nieprzeczytane 21-06-2019, 13:14
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Przecież tylko za PO były takie przekręty.
Pycha i Szmal miała być od tego z daleka.

Poseł PiS z kupionym prawem jazdy? Prokuratura pracuje nad wnioskiem o uchylenie immunitetu

Piotra Olszówkę z PiS mogą czekać niemałe problemy. Prokuratura właśnie pracuje nad wnioskiem o uchylenie mu immunitetu. Chodzi o sprawę handlowania uprawnieniami na prowadzenie pojazdów.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #126368  
Nieprzeczytane 21-06-2019, 14:21
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Piotr Olszówka z PiS może spać spokojnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #126369  
Nieprzeczytane 21-06-2019, 14:30
lublinianka55 lublinianka55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Lublin, Polska
Posty: 809
Domyślnie



Cytat:
Napisał Petrus16
Trybunał powiadasz, to wskaż chociaż jeden przykład orzeczenia obecnego TK, który jest nie po twojej myśli /społeczeństwa/ bo ja mogę wskazać jak orzekał poprzedni wybrany za rządów PO i PSL na szkodę społeczeństwa.Podać przykład czy sama sobie znajdziesz w internecie?


No skoro odsylasz mnie do Internetu ..., to OK:


Cytat z Internetu:
"Helsińska Fundacja Praw Człowieka opublikowała w czwartek raport dotyczący Trybunału Konstytucyjnego za rok 2017. "Niska ilość wydanych orzeczeń, wikłanie się w bieżące spory polityczne, a także wzajemne wizyty polityków rządzącej większości parlamentarnej oraz kierownictwa TK" - to zarzuty jakie stawia ekspert Marcin Wolny.
Inne wnioski z raportu odnoszą się do ustaw wprowadzonych w grudniu 2016 r., które miały regulować pracę Trybunału Konstytucyjnego. W rzeczywistości doprowadziło to do "obniżenia sprawności postępowań przed TK.
Liczba spraw rozstrzygniętych przez Trybunał Konstytucyjnych od 2005 roku. Pani Przyłębska idzie w tym roku na nowy negatywny rekord:
2005: 145
2006: 174
2007: 163
2008: 188
2009: 171
2010: 131
2011: 128
2012: 142
2013: 142
2014: 125
2015: 188
2016: 105
2017: 94
2018: 72
2019: 17
W 2016 roku Trybunał Konstytucyjny rozpatrzył 105 spraw, w 2017 roku już tylko 94, w 2018 – 72, a do połowy 2019 jedynie 17.
To kontrast do słów polityków Prawa i Sprawiedliwości, którzy wprowadzali reformę sądownictwa w Polsce, ponieważ chcieli usprawnić system.
Jedynie 17 rozpatrzonych spraw do połowy roku wydaje się temu zdecydowanie przeczyć."


Zaiste, jest to usprawnienie za ktore pewnie i tym z kolei "bedzie sie nalezalo".
A tak poza tym, to zawsze mi sie wydawalo, ze dzialalnosc TK ma polegac na sprawnym, czyli szybkim i merytorycznym rozstrzyganiu sporow, a nie na rozstrzyganiu po mojej mysli, czy po mysli kogokolwiek.


Cytat:
Napisał Petrus16
Sądownictwo? Mylisz się bo dalej orzekają sędziowie co kradli części do wiertarki w markecie lub inny który zajumał 50 PLN kobiecie na stacji benzynowe.

No wlasnie, dla Ciebie sprawą najwazniejszą jest zajumanie 50 zl. i to, ze taki sedzia nadal orzeka, ale miliardowe przekrety, ktorymi nikt nie raczy sie zajmowac, to juz pryszcz i takim samym pryszczem jest fakt, ze sadownictwo reformuje nam komunistyczny prokurator, ktory wsadzal do wiezienia opozycjonistow.
Taka masz gradacje wartosci???
To pogratulowac.


Cytat:
Napisał Petrus16
Szkoły? Ciekawe czy egzamin maturalny zdawałaś po liceum czteroletnim czy w tym Broniarza po którym zdaje tylko 70% uczniów.Nie widzisz potrzeby wprowadzenia zmian?

Potrzebe wprowadzania zmian jak najbardziej widze, ale zmiany powinny isc z duchem czasu, nadazac za rzeczywistoscia, zmiany powinny przyczyniac sie do wzrostu wiedzy, poszerzania jej, przygotowywac mlodziez do radzenia sobie z problemami obecnego dnia codziennego, a nie promowac wstecznictwo i ciemnogrod oraz zaklamywac historie


Cytat:
Napisał Petrus16
Nie wiem o jakich dotacjach dla o.Rydzyka myślisz? Podaj konkrety.

Cytat z Internetu:
"Jak wyliczyło OKO.press, od początku „dobrej zmiany” na konta powiązanych z o. Rydzykiem spółek i fundacji wpłynęło łącznie co najmniej 80.921.021 złotych z publicznych pieniędzy."


Tu masz szczegoly o ile Cie to interesuje, mnie sie nie chce nawet tego czytac, a tym bardziej tu kopiowac.

https://oko.press/80-921-021-zlotych...we-wyliczenie/





Moze to wszystko jakies fake news'y, ale ja nie naleze do tych osob, ktore z braku innych zainteresowan beda kazdego dnia godzinami sleczec przed monitorem w wyszukiwaniu sesnsacji i ich obalaniu, szkoda mi na to czasu, wiec sami sobie ewentaulnie sprawdzajcie.
Ja podalam dane, ktore mi wpadly w rece w pierwszej kolejnosci i nie ma dla mnie wiekszego znaczenia, ze gdzies zamiast 7 powinno byc 5, albo 8.
Istotnym dla mnie natomiast jest fakt, ze cos takiego w ogole ma miejsce.



.
__________________
Największym dobrem jakie możesz wyświadczyć drugiemu jest nie tylko podzielenie się z nim swoim bogactwem, ale odkrycie przed nim jego własnego bogactwa.
Benjamin Disraeli
Odpowiedź z Cytowaniem
  #126370  
Nieprzeczytane 21-06-2019, 14:41
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Jeśli nie chce ci się sprawdzać,
niech także nie chce ci się wydalać tutaj produktów magla,
z portalu żebrzącego o datki.

Komentarz internauty

Cytat:

Jarek Naruszewicz
To teraz czarno na białym widać, że kasa nie idzie do Ojca Rydzyka, jak co drugi dzień mówią w TVN czy Wyborczej. Każdy może starać sie o dotację, nikt nikomu nie broni.
I widać ile Ojciec Rydzyk za to zrealizował projektów.
Ale oczywiście zaraz hejterzy z PO czy KOD rozpiszą się w swoich głupich teoriach, że to ściema itp. Jak Bóg obdarzył Cie mózgiem, to zacznij z niego korzystać.

A Ojciec Rydzyk pełen szacun, prosze dalej robić to co zaczeliście i nie przejmować sie hejtem!

Pokaż jeszcze 10 odpowiedzi w tym wątku

Zdzisław Niec
Środowisko toruńskie robiło to na co dostawali pieniądze, czyli m.in. szkolenia dla seniorów i innych osób, wystawy.
Mieszkańcy Torunia mają (a jeśli jeszcze nie mają, to będą mieli) tańszy prąd dzięki zainwestowaniu w geotermię itp. Robiło to na co dostawało publiczne pieniądze.
Każdy może założyć fundację i wnioskować o dotacje i w ten sposób pomagać Ojczyźnie. No ale trzeba jeszcze chcieć, a jak widać lepiej co dla niektórych to siedzieć przed komputerem i tylko narzekać.

Ale parszywe serduszka bolą,
że nie poszło na rozkurz.

Ps najśmieszniejsze, że czcigodna koleżanka, nie przeczytała w ogóle artykułu poza tytułem.
Bo chyba niemożliwe, by się nie doczytała?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #126371  
Nieprzeczytane 21-06-2019, 14:45
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Przecież tylko za PO były takie przekręty.
Pycha i Szmal miała być od tego z daleka.

Poseł PiS z kupionym prawem jazdy? Prokuratura pracuje nad wnioskiem o uchylenie immunitetu

Piotra Olszówkę z PiS mogą czekać niemałe problemy. Prokuratura właśnie pracuje nad wnioskiem o uchylenie mu immunitetu. Chodzi o sprawę handlowania uprawnieniami na prowadzenie pojazdów.

Jeśli się sprawdzi, to go wyrzucą.
I tym PiS różni się od szajki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #126372  
Nieprzeczytane 21-06-2019, 14:52
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Najłatwiej uciec przez lukę w pamięci ale większa jest luka w wiedzy.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #126373  
Nieprzeczytane 21-06-2019, 14:53
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
Juncker już otwarcie sugeruje, że Tusk to tylko słup.
A Polska wyszła na karierze Tuska jak Zabłocki na mydle

Jest filmik w sieci. Żadnej wdzięczności za zapinanie guzików.

https://wpolityce.pl/swiat/451788-ju...-to-tylko-slup
Odpowiedź z Cytowaniem
  #126374  
Nieprzeczytane 21-06-2019, 15:12
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
Ten moment kiedy największy chlejtus w Brukseli drze z ciebie łacha
i na dodatek zahajluje.
TVN lubi to



https://twitter.com/SuwerenaPL/statu...96079891828736


Dziennikarze mają ubaw.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #126375  
Nieprzeczytane 21-06-2019, 16:14
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Lublinianko , trzymaj się z daleka od nienawistnego kocmołucha który i tak wie lepiej, w końcu to geniusz Karpat ciekawe czy tak samo skończy??
Odpowiedź z Cytowaniem
  #126376  
Nieprzeczytane 21-06-2019, 16:24
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Za zabicie kot trzy lata i popieram, nie wolno mordować zwierząt. Za zabicie na oczach tysięcy Pawła Adamowicza nic. Brawo PiS.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #126377  
Nieprzeczytane 21-06-2019, 16:27
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Polu!
już próbowali te obce skasować i się nie udało, ale może Gowin zapowiada kolejne podejścia.
Agorze via PZU udało się wcisnąć PiSowskiego dywersanta do zarządu.
A na Springera patrzeć nie mogą.
Małe lokalne już w dużym stopniu powykańczali.
Ponieważ słucham regularnie wrażych pisowskich mediów, wiem, że ten plan zrealizują i żadne zaprzeczenia dla uspokojenia części wyborców nie zmienią ich zamiarów.

Pisokrata chce mieć drugi Budapeszt i nie spocznie, dopóki nie osiągnie swojego celu.
Taki zawzięty on ci jest.
Internet też mu się nie podoba, ale na razie, poza narzekaniem, o ograniczeniach mówi się szeptem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #126378  
Nieprzeczytane 21-06-2019, 16:39
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Mądrości tatusia Adriana, trudno się dziwić że takie coś wyrosło i ma ten debilny grymas na spasłym buziaczku.
"To mężczyzna jest głową rodziny, a kobieta szyją, a jeśli jej nie odpowiada taki porządek, to "nie znajduje sobie partnera". Zdaniem Jana Dudy małżeństwa powinny być nierozerwalne przez prawo. – Prawo powinno tak ustawiać stosunki małżeńskie, żeby się nie opłacało rozwodzić. I każdy rozwód powinien być poprzedzony obowiązkową separacją – dodaje."
https://natemat.pl/276575,jan-duda-o...IAtywLpIeFyn24
Odpowiedź z Cytowaniem
  #126379  
Nieprzeczytane 21-06-2019, 16:47
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Koleżanka tej od implantów zębowych poucza rodziców:
"Podwójna rekrutacja do szkół średnich jest niesprawiedliwa? Nie, po prostu marzenia nie zawsze się spełniają. Tak o jednym z największym kryzysów w oświacie opowiada Teresa Misiuk lubelska kurator oświaty. Uczniom i rodzicom radzi wybrać szkołę pod dużym miastem.
Brawo PiS
Odpowiedź z Cytowaniem
  #126380  
Nieprzeczytane 21-06-2019, 16:49
lublinianka55 lublinianka55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Lublin, Polska
Posty: 809
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wróżbitka
Lublinianko , trzymaj się z daleka od nienawistnego kocmołucha który i tak wie lepiej, w końcu to geniusz Karpat ciekawe czy tak samo skończy??


Polityka, to zawsze byl temat kontrowersyjny i chyba dlatego wzbudza az tak wielkie emocje.


Wrozbitko, ja wiem, ze ludzi zazdrosnych, zawistnych i pałających nienawiscia do kazdego, kto w ich mniemaniu stanowi dla nich zagrozenie jest w necie sporo, wiec jestem i tu na takowych przygotowana, ale spokojnie.
I chociaz na tematy polityczne chyba jakos najmniej chetnie sie wypowiadam od dawna, to jestem wolnym czlowiekiem i jak mnie akurat na to najdzie chcec, to nikt mnie tu nie uciszy ( no moze Admin ).


Dobrze to ujął Piotr Bukartyk:
- Ja, wolny człowiek
https://www.youtube.com/watch?v=w-6ZT0F-YB0


Pozdrawiam i dzieki za troske.


.
__________________
Największym dobrem jakie możesz wyświadczyć drugiemu jest nie tylko podzielenie się z nim swoim bogactwem, ale odkrycie przed nim jego własnego bogactwa.
Benjamin Disraeli

Ostatnio edytowane przez lublinianka55 : 21-06-2019 o 16:57.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:59.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.