menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Zobacz wyniki ankiety: Kim jestem / kim się czuję
Jestem Ateistą 78 32.23%
Jestem watpiącym Katolikiem 41 16.94%
Jestem Świadkiem Jehowy 3 1.24%
Jestem wierzący ale nie praktykujący 42 17.36%
Wciąż poszukuję tej właściwej religii 12 4.96%
Jestem Katolikiem (rzymskim) 48 19.83%
Buddyzm 6 2.48%
Inne wyznania 12 4.96%
Głosujących: 242. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #5701  
Nieprzeczytane 24-07-2017, 10:03
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 608
Domyślnie

Lublinianko to co pisałem o tych wagonikach to wymyślona sytuacja przez psychologów ,filozofów ,zmuszająca do zajęcia stanowiska na Tak - Nie i jeszcze może być opcja, nie wiem .Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na ten „dylemat moralny” jak powinniśmy postąpić .To co odpowiemy, przez inną osobę może być inaczej oceniane.Każdy z nas ma wzorce moralności które są subiektywne w ocenie . Każdy musi sam podjąć decyzję i być przekonany że postąpił słusznie .
Z żydami jest mi znana wersja Mkarwan nie odpowiadam by nie psuć czytającym zabawę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5702  
Nieprzeczytane 24-07-2017, 11:20
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 608
Domyślnie

Tytuł wątku może on denerwować jednych inni mogą twierdzić coś innego.Nie należy na patrzeć teista/ateista ,dobry tytuł ma zwrócić naszą uwagę by wejść na wątek .Dodatkowo mamy ankietę i głosowanie w sądzie gdzie możemy określić preferencje religijne .Nie zastanawia was ilość osób które się określiło ??? 203 osoby. Rekord tygodniowy odwiedzin tego wątku 3045 .Dla tego nawet nie komentuję postów mówiących o 90 % wierzących w jedynie słuszne wyznanie.Czy swojego wyznania można się wstydzić ???

Barbara1956 pisze: Jesteśmy coraz mądrzejsi ale kiedy będziemy wiedzieli wszystko? Na razie pozostaje nam wiara. Zupełnie się z tobą zgadzam tak rodziły się religie i takie uzasadnienie swojej wiary jest logiczne.
Też ważne jest rozdzielenie religii od nauki kierującej się swoimi zasadami.Często o tym piszę aby nie podchodzić do świętych ksiąg jak do podręczników naukowych .Język teologi a język nauk biologicznych to co innego ,nie mieszajmy pojęć

Barbara1956 pisze: Niestety nie wszystko da się wyjaśnić "szkiełkiem i okiem" Też to prawda ,ale przecież zamiast bzdurnych nielogicznych uzasadnień należy powiedzieć nie wiem .Czy "korona z głowy" mówiącemu prawdę spadnie z głowy. Załączyłem na forum warsztaty z Paczosem # 5636 filozofem-księdzem katolickim jak nie wie to mówi o tym ,jak ma wątpliwości to jasno się o tym wyraża.
.Dla niektórych to co mówi to schizma.To nasze przyzwyczajenia do księdza Guru stojącego na ambonie pomiędzy masami a Bogiem.Przecież oglądaliście spotkanie z Rydzykiem i nachalność wierzących by go całować w rękę.????Odganiał się od tych co chcą w ten sposób wyniesiony z dzieciństwa zwyczaj i podkreślić swoją wiarę.Teraz sami widzicie co to podświadomość i w chwilach stresu , siebie nie kontrolujemy i "hrabiostwo" widać. . Ortodoksyjny islam ortodoksyjny katolicyzm możemy spokojnie postawić znak równości .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5703  
Nieprzeczytane 24-07-2017, 15:59
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 009
Domyślnie

Zdaje się, że ksiądz Krzysztof Paczos zostal planowo wysłany za granicę.
On bardziej pasuje do papieża Franciszka niż do Katolickiego Kościoła w Polsce.
Na mnie jego wykłady wywarły bardzo duże wrażenie. Mądry i uczciwy intelektualnie facet.
Jego chyba ostatni w Polsce wykład z lutego 2012 roku.https://www.youtube.com/watch?v=lxYf_HD4m-4
Kto ma więcej czasu, to proszę słuchać od pierwszego wykładu.

Wydawnictwo Znak wydało ostatnio książkę i ebook pt "Ćwiczenia duszy, rozciąganie mózgu".
Rozmawiają prof.Jerzy Vetulani i ksiądz Grzegorz Strzelczyk.
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5704  
Nieprzeczytane 24-07-2017, 20:26
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 608
Domyślnie

Gratko K.Paczos na pewno by się u nas zmarnował w naszym zawistnym grajdołku.On autentycznie wierzy , nie jest to koniunkturalne podejście do wiary.Jest strona na FB , ale jak wcześniej pisał zrezygnował z uwagi na wpisy.Z kulturą wielu jest na bakier internautów .

Vetulaniego myśmy stracili w tym roku miał mieć wykład na uniwersytecie otwartym AGH .Wykład się jego nie odbył , został potrącony na przejściu na pieszych przez kierowcę - tyle lakoniczna informacja.Wypadki się zdarzają , jako seniorzy musimy pamiętać że wszystkie nawet drobne wypadki są dużym wyzwaniem dla organizmu.Pozostał blog https://vetulani.wordpress.com/2012/...natomii-mozgu/ projekt gazeta

Będąc teistą , ateistą czy agnostykiem można rozmawiać na różne tematy przedstawiając swoje argumenty i być otwartym na poglądy innych. Duży projekt związany z przerzucaniem mostów pomiędzy religią a nauką , realizuje Heller Copernicus Center .Pisałem na tym forum o Copernicus College i kursach.Trzeba się odważyć i próbować własnych sił. Przecież jest ich dużo , do wyboru do koloru , wszystko przez internet . Pisałem o kursie Trzy obrazy świata nie potrzeba do tego jakiś szczególnej wiedzy,też nikt nie wymaga kończenia kursu testem .To wszystko na marginesie i nikogo nie namawiam , ale jako ateista to te kursy wysłuchuję i kończę ,by umieć rozmawiać z teistami . Jak się orientujecie używam argumentów księży po teologi KUL czy innych profesorów teologi uniwersytetów chrześcijańskich i jestem atakowany , to mnie bawi jako ateistę.
Wymieniłem Hellera ale też przed nim był Józef Życiński (1948-2011) .Niektórzy będą go opluwać ja nie bo czytałem co napisał.Nie są to książki o niebotycznej cenie ale często się trudno przebić kiedy nie reprezentuje się populizm wiernych wynikający z braku informacji i pisze się o tym co większość hierarchów nie chce usłyszeć.

.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5705  
Nieprzeczytane 24-07-2017, 23:00
lublinianka55 lublinianka55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Lublin, Polska
Posty: 809
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Lublinianko to co pisałem o tych wagonikach to wymyślona sytuacja przez psychologów ,filozofów ,zmuszająca do zajęcia stanowiska na Tak - Nie i jeszcze może być opcja, nie wiem .Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na ten „dylemat moralny” jak powinniśmy postąpić .To co odpowiemy, przez inną osobę może być inaczej oceniane.Każdy z nas ma wzorce moralności które są subiektywne w ocenie . Każdy musi sam podjąć decyzję i być przekonany że postąpił słusznie .
Z żydami jest mi znana wersja Mkarwan nie odpowiadam by nie psuć czytającym zabawę.


Wiem Waclawie, zrozumialam Cie od razu, przeciez w tamtym poscie wyraznie napisales: " to częste przykłady podawane przez wykładowców psychologi by studenci zastanowili się nad procesem decyzyjnym".
Jednak w trakcie pisania, cos mnie tak naszlo, ze zaczelam sobie troszke zartowac.
Przepraszam, czasem tak juz mam.


I naprawde, nagle to moje "czepianie sie", skojarzylo mi sie z ksiazka "Madrosci zydowskie" - zebral, tlumaczyl i opracowal Aleksander Drożdżyński.
Polecam, jest swietna, a to tlumaczenie filozofii Talmudu i robienie Hitlera w "konia" jest przednie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5706  
Nieprzeczytane 24-07-2017, 23:02
lublinianka55 lublinianka55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Lublin, Polska
Posty: 809
Domyślnie

Witam osoby, ktore ostatnio dolaczyly do watku.
Dzieki Wam staje sie on ciekawszy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5707  
Nieprzeczytane 25-07-2017, 12:15
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał gratka
Na tym wątku odbywają się dyskusje światopoglądowe na ogół z poszanowaniem zarówno uczuć religijnych jak i świeckich oraz z poszanowaniem przekonań i wierzeń.
Gratko, łoj! Pozwolę sobie na off-topic
Czy nie należy wprowadzić korekty do zacytowanego zdania?
O, takiej: Na tym wątku odbywają się dyskusje światopoglądowe, które powinny przebiegać z poszanowaniem zarówno uczuć religijnych jak i świeckich oraz z poszanowaniem przekonań i wierzeń.

Bo pamiętam, że różnie bywało. .
Wystarczyła wzmianka, że temat wierzę-nie wierzę-wątpię jest tematem bardzo intymnym - a już kopano po kostkach i próbowano gryznąć. A potem to już różniście było.

Koniec offtopic.gif




Zostawiam dla wszystkich
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5708  
Nieprzeczytane 25-07-2017, 15:33
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 608
Domyślnie

Alsko poruszył sprawę uczuć religijnych i ich obrazy ???? W naszym prawodawstwie Art.196 . Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
Słownik PWN Uczucie definiuje:
1. Ťsynteza wszystkich stanów emocjonalnych, stanowiąca główną motywację ludzkiego postępowania, zwykle przeciwstawiana logice i rozsądkowiť
2. Ťstan psychiczny odzwierciedlający stosunek do zdarzeń, do innych ludzi, otaczającego świata i siebie samegoť
3. Ťmiłość, sympatia, przyjaźń, namiętność do kogośť
4. Ťdoznanie fizyczneť

Czy uczucie możemy obrazić i kiedy ta obraza występuje i czy jednoznacznie możemy stwierdzić że ktoś doświadczył takiego stanu emocjonalnego obrazy swoich uczuć.Dowód to badanie encefalograficzne mózgu ???????? czy tomografia komputerowa???
Uczucie jest stanem emocjonalnym który doznaje osoba w sposób subiektywny Też należy się zastanowić Art 196 złamany kiedy poszkodowana jedna osoba czy milion i gradacja kary powinna inna. Czyli jesteśmy w stanie sposób jednoznaczny ocenić uczucia religijne i ocenić uczucia nie religijne ?. stany emocjonalne religijne są mniejsze od stanów emocjonalnych niereligijnych.???

Alsko uczucia religijne są w grupie uczuć Jak : namiętność miłości , przyjaźni itd. Nasz Pan wskazuje na serce człowieka jako na źródło, z którego wypływają uczucia
Ja stwierdzam że ani serce ani szyszynka tylko mózg generuje w naszej świadomości wrażenia uczuć i trudno to obrazić .Duńczycy posili po rozum do głowy i usunęli podobny do naszego zapis kodeksowy.

Co innego jest naganne zachowanie w obiektach kultu .Wyroki Nergal Doda czy młodzi ludzie wyrzucający opłatek i sprawa na całą Polskę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5709  
Nieprzeczytane 25-07-2017, 15:40
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 009
Domyślnie

Hej lublinianko55
miło się przywitajmy,
dawno mnie tu nie było, fakt, ale od czasu do czasu tu wracam
kierując się pewnym sentymentem do dysput światopoglądowych.

A tu wróbel mnie dziobie po kostkach, że się nie trzymam
prawdy obiektywnej
i prostej do udowodnienia, że tu bili

Wróbelko ile razy na tym wątku kąsano ateistów i agnostyków za przekonania, to sami wiemy.
Ale chcę myśleć pozytywnie, ostatecznie ludzie dojrzewają,
mam nadzieję, że do dyskusji z poszanowaniem dyskutanta też.
Dlatego to moje
Cytat:
" na ogół z poszanowaniem "
.

Ale z chęcią podpisuję się pod Twoją wersją zdania
Cytat:
Na tym wątku odbywają się dyskusje światopoglądowe, które powinny przebiegać z poszanowaniem zarówno uczuć religijnych jak i świeckich oraz z poszanowaniem przekonań i wierzeń.
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5710  
Nieprzeczytane 25-07-2017, 16:01
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 009
Domyślnie

Wacławie jest wielka różnica w zdaniach:
a) szanować czyjeś uczucia
b) obrazić czyjeś uczucia.
W przypadku a) rozumiem, że człowiek jest w jakimś podwyższonym stanie emocjonalnym
i nie będę się dokładać do tego, aby z tego powodu jego dyskomfort psychiczny
się zwiększał lub w ogóle pojawiał.
Obrazę uczuć z trudem sobie wyobrażam. Ale ten fenomen
istnieje jak widać i jest nawet w kodeksie.
Myślę np, że jeżeli ja kogoś szanuję i kocham, a ktoś inny odnosi się
w sposób chamski do obiektu mego uczucia to mnie będzie przykro z tego powodu.
Tym obiektem adoracji mojej może być osoba fizyczne ( np. matka) albo Bóg lub święty obiekt.
I wtedy możemy mówić o "obrażaniu uczuć"
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5711  
Nieprzeczytane 25-07-2017, 18:08
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Alsko poruszył sprawę uczuć religijnych i ich obrazy ????
NIE!!!!
Alsko poruszyła sprawę kąsania osób mających inne zdanie niż kąsający.
Kropka!



Cytat:
Napisał Gratka
A tu wróbel mnie dziobie po kostkach, że się nie trzymam
prawdy obiektywnej
i prostej do udowodnienia, że tu bili
No jak możesz? No jak?
Wróbel i dziobanie po kostkach się wykluczają
Chociaż... Im jestem starsza - tym bardziej chciałabym umieć


Obiecuję, że już więcej nie będę nie na temat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5712  
Nieprzeczytane 25-07-2017, 18:46
lublinianka55 lublinianka55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Lublin, Polska
Posty: 809
Domyślnie

Witajcie


Alsko, alez jak najbardziej to jest na temat, jest OK.


Prawde mowiac, ja ciegle slysze glosy oburzenia, ze ktos obraza uczucia religijne, ale ci sami ludzie jakby zapominali, ze poza religijnymi, mamy jeszcze rozne inne uczucia.
I tak np. jesli w polskim sejmie slyszy sie:

"Nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego świętej pamięci brata. Zniszczyliście go, zamordowaliście go, jesteście kanaliami"

Czy to nie obraza czyisch uczuc ?
Dlaczego ci wszyscy obroncy uczuc religijnych w tym wypadku juz nie maja nic do powiedzenia?
Wybiorcza etyka ? Tak to ma dzialac ?


Gratko, cieplutko pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5713  
Nieprzeczytane 25-07-2017, 19:26
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 608
Domyślnie

Cytat:
Gratka napisała - a) szanować czyjeś uczucia
b) obrazić czyjeś uczucia.
Napisałem że uczucie jest to stan umysłu doświadczany subiektywnie ,każdy ma inną skalę ocen , istnieje też prawo do swobodnych wypowiedzi.Uważam że głupotą jest karanie 2 latami więzienia czy grzywny za łamanie nie wiadomo czego.Swoboda wypowiedzi też istnieje , te dwa przepisy powinniśmy je rozpatrywać łącznie. Napisałem też o tym że obiekty kultu powinny mieć prawną ochronę .Kiedy Ukrainki Femen protestowały w cerkwi prawosławnej i półnagie latały przed ikonostasem uważam że to jest naganne i obraża uczucia modlących się ludzi.
Przepis o obrazie uczuć religijnych istnieje w wielu krajach europejskich ale co wiem jest przepisem martwym.Duńczycy go zlikwidowali.

Czy powinniśmy prawie stanowionym chronić Boga przed uzasadnioną krytyką bo sam nie potrafi , bo nie ma mocy jest bezsilny , słaby i potrzeba zaprząc do tego prawo.????
W ostatnich postach przypominaliśmy sprawę Abrahama i Izaaka i nasz obecnie osąd moralny postępowania Boga.Była to naruszenie uczuć religijnych niektórych naszych seniorów .??? Użyliśmy do tego słów stosowanych przy ocenach innych ludzi.
Czyjaś matka złamała prawo i nie możemy tego nazwać po imieniu bo obraza uczuć córki czy braciszka.W Japonii Cesarz jest Bogiem to nie może wyrazić swojej opinii na naszym forum o Cesarzu .???
Swastyka odwrócona czerwona jest znakiem hinduizmu dla tego że u nas jest zakaz symboli faszystowskich to jej nie można stosować w Indiach bo może kogoś obrazić.?? Dużo w tym wszystkim przesady po obu stronach i czepiania się nie wiadomo czego.Dyskusje z użyciem argumentów a nie tylko same epitety spod budki z piwem.
Cytat:
Alsko napisał- Na tym wątku odbywają się dyskusje światopoglądowe, które powinny przebiegać z poszanowaniem zarówno uczuć religijnych jak i świeckich oraz z poszanowaniem przekonań i wierzeń.
Czytaj co sam napiszesz .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5714  
Nieprzeczytane 25-07-2017, 21:04
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 383
Domyślnie

http://stylowi.pl/50686737

Z tablicy ogłoszeń: Dzisiejszy temat: Czy wiesz jak jest w piekle?. Przyjdź i posłuchaj naszego organisty.

Ostatnio edytowane przez Siri : 25-07-2017 o 21:26.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5715  
Nieprzeczytane 25-07-2017, 23:20
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Cytat: Alsko napisał- Na tym wątku odbywają się dyskusje światopoglądowe, które powinny przebiegać z poszanowaniem zarówno uczuć religijnych jak i świeckich oraz z poszanowaniem przekonań i wierzeń.
Czytaj co sam napiszesz .
1. Jeśli cytujesz - czytaj i cytuj dokładnie!
Zdanie po dwukropku było autorstwa Gratki.
Ja tylko pastwiłam się nad nim korektą, co podkreśliłam inną czcionką i kolorem.

2. Nieszanowanie ≠ obrazie!
Poza tym nigdzie nie pisałam o uczuciach religijnych!
3. Nie nudź, Wacławie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5716  
Nieprzeczytane 26-07-2017, 02:25
Barbara1956's Avatar
Barbara1956 Barbara1956 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 253
Domyślnie Fajnie pogadać

Mnie się wydaje, że ten niby problem ateizmu właściwie nie istnieje . Chcesz porozmawiać? To fajnie.

Moim zdaniem dla Ciebie Wacławie jest to miejsce, w którym możesz podzielić się swoją wielką wiedzą. Dziękuję Ci za to bo mojego babskiego życia nie starczyłoby na to aby zaznajomić się z tak dużą wiedzą.

Stale przesadzasz. Jednak jeśli przestaniesz szaleć to wątek stanie się ubogi więc dalej szalej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5717  
Nieprzeczytane 26-07-2017, 11:46
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 608
Domyślnie

Cytat:
Alsko napisał-Jeśli cytujesz - czytaj i cytuj dokładnie! Zdanie po dwukropku było autorstwa Gratki. Ja tylko pastwiłam się nad nim korektą, co podkreśliłam inną czcionką i kolorem.
Nie analizuję tekstu gdzie kto postawił kropkę a gdzie przecinek , czy zdanie jest przed czy po korekcie ,patrzę na sens zdania lub jego część i go cytuję bo związane jest z tematem tego co piszę /odnoszę się do linku w tekście /. Elegancko by było dla tekstu bym umieścił kropki ,moja wina. Ale to wszystko drobiazgi nie mające jakiegoś znaczenia w temacie rozmowy.Nie bawię się w poprawianie tekstów seniorów i nie liczcie na to bym o tym pisał.Sam też popełniam błędy językowe i się tym nie przejmuję.
Jak jest tekst nudny nie czytaj ,są ciekawsze innych i im poświeć swój czas. Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5718  
Nieprzeczytane 26-07-2017, 12:17
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 608
Domyślnie

Cytat:
Barbara 1956 napisała-Mnie się wydaje, że ten niby problem ateizmu właściwie nie istnieje
Basiu zmierzamy do stworzenia państwa wyznaniowego bez trójpodziału władzy z regentem albo "namaszczonym Królem" . Senatem złożonym z biskupów, nie ma u nas świadomości co to jest społeczeństwo obywatelskie. Ostatnie protesty może zbudzą ludzi młodych by powstrzymać proces wejścia społeczeństwu na głowę przez 20% mniejszość .Potem by obcy do nas nie zawitali wybudujemy mur jak Izrael lub jak planuje dziadek Tramp ,uszczelnią granice i będziemy tkwić w tym skansenie.

Przecie oddolne inicjatywy już istnieją i nawet się realizowane Oficjalnie: Jezus Chrystus "Królem Polski". Prezydent, posłowie i 6 tys. ludzi wzięło udział w uroczystości. Ustój feudalny miał swój koniec w Europie w 1789 Rewolucją Francuską i powstał Kapitalizm.
Przecież utrzymujemy kontakty i nie protestujemy z Arabią Saudyjską , gdzie nie ma demokracji gdzie zmiana wyznania na katolicyzm to wyrok sądu i więzienie. Jeżdżą tam nasi posłowie i nawet Prezydent. W mediach Ochy i Achy jak sfinansował Król operację rozdzielenia dzieci.Potem Niedługo wszystkim Saudyjczykom byśmy weszli do .... , hipokryzja i nic więcej. Tam szkółki koraniczne znajomość na pamięć sur a u nas będzie nie długo ewangelii. Wiedza religii "jedne słusznej" sprawdzana na maturze .
Na koniec Fakt i granie mediów na emocjach „Mama i jej bliźniaczki płaczą po śmierci króla Arabii Saudyjskiej” Nie piszę że te dzieci nie mogą mieć odczuć empatycznych ,piszę o szerszym patrzeniu na temat i nie tylko skupiać się na tym gdzie zysk jednego naszego rodaka .

Stara sprawa warta przypomnieniu na zakończenie tej dyskusji przez niektórych kojarzonych z piekłem które odwiedzili nocą /bardzo ładna metafora/ :sejm odrzucił projekt Ruchu Palikota by art. 196 wykreślić z Kodeksu karnego. SLD zgłosił zaś pomysł złagodzenia - do pół roku - maksymalnego wymiaru kary za ten czyn. Według SLD publiczne znieważenie przedmiotu czci religijnej byłoby karalne tylko, jeśli znajdowałby się on w miejscu wykonywania obrzędów religijnych, a czyn taki byłby ścigany z oskarżenia prywatnego - nie przez prokuraturę.

Basiu.Ale nie tylko są sprawy społeczne są ważne jest czas wakacji i podroży , też seniorów http://www.arte.tv/pl/videos/071100-...nowa-kaledonia na razie możemy tylko o tym pomarzyć .
Link dostępny do 26 lipca 2017 godz. 23:59 Dotyczy to arte ,chcesz mieć dłużej zapłać.Uczymy się przez cały czas kapitalizmu i szanujmy prawa autorskie.

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 26-07-2017 o 12:31.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5719  
Nieprzeczytane 26-07-2017, 16:00
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 608
Domyślnie

Cytat:
Lublinianka napisała -Prawde mowiac, ja ciegle slysze glosy oburzenia, ze ktos obraza uczucia religijne, ale ci sami ludzie jakby zapominali, ze poza religijnymi, mamy jeszcze rozne inne uczucia.I tak np. jesli w polskim sejmie slyszy sie:
"Nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego świętej pamięci brata. Zniszczyliście go, zamordowaliście go, jesteście kanaliami" Czy to nie obraza czyisch uczuc ?
Powinienem ten post skomentować ale poczekałem do drugiej części dnia by poświęcić mu więcej uwagi.Jest to naprawdę problem z językiem debaty , na który zwróciła uwagę Lublinianka .Jest to kompletne dno jak chce się znaleźć przykłady , sieć tego pełna.Nasze fora też mają swoich etatowych głupków.Liderzy za kilka groszy za post , pełnią rolę etatowych psów Bulterierów, ale w sejmie za wyższe gaże ,znamy takich jak: Niesiołowski,Pawłowicz ,Kaczyński itd i inne ińskie pomijam . Słuchamy ich dajemy im pole do popisu , bo tak naprawdę lubimy kłótnie i obrzucanie się błotem. Bo prosta forma jest najciekawsza nie wymaga żadnego wysiłku intelektualnego.

Posty seniora/seniorki w których czytam . Przyjdź i posłuchaj naszego organisty o 21.26 pisze nasza seniorka : ale naszym posłom/posłankom daleko do finezji i wyszukanych metafor.To ma być budka z piwem.

Andrzej Rodan który jest na moim FB umieścił dzisiaj https://www.youtube.com/watch?v=x1pdooDICAI dostępny "Andrzej z piekła Rodan odc. 8 ". Andrzej Rodan jest autorem takich książek jak: Smak samotności ,Historia głupoty w Polsce,Pamiętnik Jaśki bufetowej opisuje społeczności i nie boi się napisać i nazwać po imieniu to co robią nasi politycy kiedyś lewa a teraz prawa , ale bardziej i na klęczkach :
-arogancja
-prostactwo
-pogarda dla ludzi
-pycha
-chciwość
-nietolerancja
-fałszowanie historii ,życiorysów
-skłócenie narodu
-obrażanie społeczeństwa itd O ksenofobi i homofobi która jest też na forum SC nie będę wspominał.Prawidłowość jest wszędzie zachowana , czym większe obrzucanie się błotem oglądalność /klikalność większa. Przytoczyłem by niektórym poszerzyć negatywne sformułowania.

Kiedyś czytaliśmy Tadeusz Dołęga-Mostowicz (ur. 10 sierpnia 1898 w folwarku Okuniewo koło Głębokiego, zm. 20 września 1939 w Kutach[2]) – polski pisarz, prozaik, scenarzysta i dziennikarz. Jego najbardziej znaną powieścią jest Kariera Nikodema Dyzmy, kilkukrotnie zekranizowana, m.in. w serialu telewizyjnym o tym samym tytule. Pisał o Dyzmie T.D.Mostowicz w II RP ale w III mamy ich wysyp.Śmiech historii.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5720  
Nieprzeczytane 26-07-2017, 18:49
lublinianka55 lublinianka55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Lublin, Polska
Posty: 809
OK

Cytat:
Napisał waclaw46
Powinienem ten post skomentować ale poczekałem do drugiej części dnia by poświęcić mu więcej uwagi.Jest to naprawdę problem z językiem debaty , na który zwróciła uwagę Lublinianka .Jest to kompletne dno jak chce się znaleźć przykłady , sieć tego pełna.Nasze fora też mają swoich etatowych głupków.Liderzy za kilka groszy za post , pełnią rolę etatowych psów Bulterierów, ale w sejmie za wyższe gaże ,znamy takich jak: Niesiołowski,Pawłowicz ,Kaczyński itd i inne ińskie pomijam . Słuchamy ich dajemy im pole do popisu , bo tak naprawdę lubimy kłótnie i obrzucanie się błotem. Bo prosta forma jest najciekawsza nie wymaga żadnego wysiłku intelektualnego.

Posty seniora/seniorki w których czytam . Przyjdź i posłuchaj naszego organisty o 21.26 pisze nasza seniorka : ale naszym posłom/posłankom daleko do finezji i wyszukanych metafor.To ma być budka z piwem.

Andrzej Rodan który jest na moim FB umieścił dzisiaj https://www.youtube.com/watch?v=x1pdooDICAI dostępny "Andrzej z piekła Rodan odc. 8 ". Andrzej Rodan jest autorem takich książek jak: Smak samotności ,Historia głupoty w Polsce,Pamiętnik Jaśki bufetowej opisuje społeczności i nie boi się napisać i nazwać po imieniu to co robią nasi politycy kiedyś lewa a teraz prawa , ale bardziej i na klęczkach :
-arogancja
-prostactwo
-pogarda dla ludzi
-pycha
-chciwość
-nietolerancja
-fałszowanie historii ,życiorysów
-skłócenie narodu
-obrażanie społeczeństwa itd O ksenofobi i homofobi która jest też na forum SC nie będę wspominał.Prawidłowość jest wszędzie zachowana , czym większe obrzucanie się błotem oglądalność /klikalność większa. Przytoczyłem by niektórym poszerzyć negatywne sformułowania.

Kiedyś czytaliśmy Tadeusz Dołęga-Mostowicz (ur. 10 sierpnia 1898 w folwarku Okuniewo koło Głębokiego, zm. 20 września 1939 w Kutach[2]) – polski pisarz, prozaik, scenarzysta i dziennikarz. Jego najbardziej znaną powieścią jest Kariera Nikodema Dyzmy, kilkukrotnie zekranizowana, m.in. w serialu telewizyjnym o tym samym tytule. Pisał o Dyzmie T.D.Mostowicz w II RP ale w III mamy ich wysyp.Śmiech historii.



Waclawie, nic dodac, nic ujac.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:05.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.