menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #126221  
Nieprzeczytane 17-06-2019, 15:04
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał lublinianka55
Obecna PO z w miare silnym Biedroniem w Sejmie mogly by stworzyc powazny problem dla PiSu.




.




Mam nadzieję, że nasza urocza koleżanka z Lublina
co nieco zrozumie z tej trudnej gry,
skoro ją utemperował nawet kolega z tego samego sortu.

Po co Biedronia do PO?
Nie lepiej od razu partia zwana obywatelską, powinna znaleźć sobie suchą gałąź?

Gwoli prawdzie, mnie to obchodzi tyle o ile obchodzi mnie ta gra w warcaby na scenie politycznej. Ciekawa jest.
A ktoś kto liczy, że Bob porzuci szmal €, gdzie zagwarantował także miejsce swemu przystojnemu amoroso,
jest delikatnie mówiąc - naiwny jak dziewica w pierwszej ciąży.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #126222  
Nieprzeczytane 17-06-2019, 15:08
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Tusk na komisji.

I to dla niektórych idol. Szkoda, że nie przewidział wyników wyborów,
bo Partia Ruch 4 Czerwca miała już wystartować.
Niestety kopniak ostudził zapędy.

Ostatnio edytowane przez Lila : 17-06-2019 o 15:19.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #126223  
Nieprzeczytane 17-06-2019, 15:34
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 590
Domyślnie

Pyrrus się kłania....

Cytat:
Polacy stracą na znaczeniu w nowym Parlamencie Europejskim.

Wiodącą siłą pozostaną chadecy (z PO i PSL), za nimi socjaliści (z SLD i Wiosną), liberałowie, Zieloni, eurosceptycy i – dopiero na 6. miejscu – konserwatyści na czele z PiS. Na końcu znajdzie się grupa komunistyczna.

https://www.rp.pl/Unia-Europejska/19...proba-sil.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #126224  
Nieprzeczytane 17-06-2019, 15:56
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 590
Domyślnie

nie będzie................. a szkoda, bo takie fajne igrzysko się zapowiadało

Cytat:
To Jarosław Kaczyński zablokował Zbigniewowi Ziobrze możliwość pozwania prawników z Krakowskiego Instytutu Prawa Karnego – podaje RMF 24. Proces ministra sprawiedliwości przeciw prawnikom miał dotyczyć ich krytycznej opinii o nowelizacji kodeksu karnego.
.......
Jeszcze w sobotę wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł przekonywał, że pozew zostanie złożony w poniedziałek.

Rezygnacja z pozwu miała być nie tylko decyzją Jarosława Kaczyńskiego, ale także radą sztabowców PiS – ewentualny niekorzystny dla partii wyrok sądu mógłby oznaczać kompromitację jeszcze przed wyborami.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #126225  
Nieprzeczytane 17-06-2019, 15:56
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Brakuje na pińcet czy na piątkę Kaczyńskiego, bo nie wiem Żubr jadalny i płetwa z bobra nie starczy???? Dobrze, że świstak zawija w sreberka, może dadzą mu spokój.
"Zakończyły się społeczne konsultacje aneksów do planów urządzenia lasów dla trzech nadleśnictw Puszczy Białowieskiej - Białowieży, Browska i Hajnówki. Ministerstwo Środowiska i Lasy Państwowe chcą wyciąć w nadleśnictwach 155 tys. m3 drewna. W samej Puszczy oznacza to usunięcie ok. 100 tys. drzew."
https://oko.press/100-tys-drzew-chca...98NDvimbmlsSYw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #126226  
Nieprzeczytane 17-06-2019, 15:58
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
nie będzie................. a szkoda, bo takie fajne igrzysko się zapowiadało
Szkoda pozwu, magister mógł się popisać a tu klops.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #126227  
Nieprzeczytane 17-06-2019, 16:45
Miran Miran jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: Glencoe,IL,USA
Posty: 3 343
Domyślnie

Moj ziec przywiozl z Polski taki dowcip:

Trzech slawnych filozofow:
Tales z Miletu,
sedes z bakielitu.
narzad plciowy ,meski, z komitetu PO.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #126228  
Nieprzeczytane 17-06-2019, 17:57
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Obatel przegrał biedusia proces, jak smutno, nie wróci na lukratywne stanowisko.
"Ryszard Czarnecki przegrał sprawę w sądzie Unii Europejskiej o unieważnienie pozbawienia go funkcji wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego w związku z nazwaniem europoseł Platformy Obywatelskiej Róży Thun "szmalcownikiem".
https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/new...ampaign=chrome
I maluśka wisienka na torcie magister nie złoży pozwu o obraze (uczuć???) przeciwko profesorom prawa UJ. Ciekawe kto zadziałał czyżby niepewny wynik procesu a na horyzoncie wybory? Kto to wie. Jedno jest pewne strzeżcie się Profesorowie Ziobro ruszy z nagonką lekarze to już brali i nadal biorą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #126229  
Nieprzeczytane 17-06-2019, 18:19
lublinianka55 lublinianka55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Lublin, Polska
Posty: 809
OK


Obecna PO z w miare silnym Biedroniem w Sejmie mogly by stworzyc powazny problem dla PiSu.


Cytat:
Napisał pluto37

chyba sama nie wierzysz w tą moc /w miarę/


Oczywiscie, ze nie wierze, ale pomarzyc mozna, co ?
A teraz dlaczego nie wierze:


Otoz, coraz czesciej wydaje mi sie, ze jest tak, jakby PO i PiS sie umowily, ze sie beda wymieniac wladza: 2 kadencje wy, 2 kadencje my i tak na zmiane...
Na zewnatrz, do ludzi bedziemy pyszczyc na siebie wzajemnie, bedziemy jakies sledztwa prowadzic, jakies spektakularne aresztowania sie poodstawia od czasu do czasu ... i takie tam rozne ..., ale jak przyjdzie co do czego, to spokojnie, nikomu wlos z glowy nie spadnie.
Zeby sie jeszcze bardziej umocnic, wziely Kosciol na trzeciego, no bo w koncu on duzo w Polsce moze, bardzo duzo moze, wiec lepiej miec go za soba, niz przeciw.
Kosciol chetnie sie do tego teamu zalapal i dzieki temu PO za czasow swojej kadencji pchala mu kase, a za kadencji PiS, to juz w ogole zyje, jak paczek w masle, wiec czemu nie...
I tak oto powstala pewnego rodzaju swieta trojca, ktora jest nie do ruszenia, bo kazdemu z jej czlonkow bardzo pasuje tego rodzaju status quo.
A jak sie nagle pojawi jakis Biedron, czy inny tego typu zuch, ktory chcialby to naruszyc, to ta trojca na tyle jest mocna, na tyle ma do dyspozycji roznego rodzaju instrumenty wladzy oraz ogromne rzesze oddanych aktywistow, ze bez trudu zgniecie takiego śmialka.
Co tez obecnie ma miejsce.
Ja nie twierdze, ze wlasnie tak jest, ale czasem odnosze takie wrazenie.
My tu sie klocimy, bierzemy za lby, nakrecamy niepotrzebnymi emocjami ..., a oni sie smieja, za naszymi plecami, bo i tak maja juz z gory wszystko ustalone.
Czy to znaczy, ze mamy przestac pisac, przestac snuc marzenia, przestac miec nadzieje ... ?
Nie.
Ale z pewnoscia mozemy przestac sobie skakac do oczu, przestac sie wzajemnie obrazac i deprecjonowac, a zaczac pisac o tym, co nam sie podoba, badz nie i dlaczego, w czym sie zgadzamy z przedmowca, a w czym nie ...
Szacunek dla adwersarza, jest wyznacznikiem poziomu naszej kultury osobistej.




Ps. Pluto, nie przekonasz mnie, ze Twoje ataki na Biedronia nie sluza wspieraniu tej trojcy jako calosci, chociaz daleka jestem od przyznawania Ci statusu ww aktywisty.
Ty, to zupelnie inny "sort".
Lubie Twoje sytuacyjne komentarze i nie raz juz usmialam sie z nich po pachy, np. wyobrazajac sobie prezesa w pelnym rynsztunku na lodowisku.
.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #126230  
Nieprzeczytane 17-06-2019, 19:20
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

No patrzcie państwo patrzcie, akcja i reakcja. Ciekawe kto wygra.
"Krakowski Instytut Prawa Karnego (KIPK) rozważa możliwość wyegzekwowania na drodze prawnej sprostowania nieprawdziwych informacji ministerstwa sprawiedliwości, a także zaniechania naruszania dóbr osobistych naukowców przez resort i ministra sprawiedliwości” – napisali w poniedziałek prawnicy z KIPK."
http://wyborcza.pl/7,75398,24910645,...C-B.2-L.1.duzy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #126231  
Nieprzeczytane 17-06-2019, 19:49
lublinianka55 lublinianka55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Lublin, Polska
Posty: 809
Domyślnie

[quote=Miran]
Cytat:
Napisał lublinianka55


Ps. Pluto,
Lubie Twoje sytuacyjne komentarze i nie raz juz usmialam sie z nich po pachy, np. wyobrazajac sobie prezesa w pelnym rynsztunku na lodowisku.
./QUOTE]


Ktos tu mowil o wazelinie.!!!!!!!!!




Widzisz Miran, bo to jest tak: Jedni ludzie maja satysfakcje z tego, gdy kogos poniza, obraza, opluja, zdepcza ..., a inni z kolei czerpia radosc wtedy, gdy moga komus powiedziec cos milego, fajnego..., cos, co ewentualnie raczej wywola usmiech na ich twarzy.
Ot i wszystko, cala tajemnica.
Ja po prostu naleze do tych drugich i jestem szczera, nie napisze, ze cos mi sie spodobalo, gdy sie nie spodoba, ale tez i nie przemilcze tego, ze cos mi sie akurat podoba.
Zdaje sobie sprawe z tego, ze dla niektorych osob nie bedzie to zrozumiale, ale to juz nie moj problem, ja wtedy moge im tylko wspolczuc, bo jestem w tym przypadku bezsilna


.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #126232  
Nieprzeczytane 17-06-2019, 21:10
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 590
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wróżbitka
Obatel przegrał biedusia proces, jak smutno, nie wróci na lukratywne stanowisko.
"Ryszard Czarnecki przegrał sprawę w sądzie Unii Europejskiej o unieważnienie pozbawienia go funkcji wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego w związku z nazwaniem europoseł Platformy Obywatelskiej Róży Thun "szmalcownikiem".
.

z tym lukratywnym toś z letka przesadziła bo takich vice to tam jest całkiem sporo, tylko znowu eurolud miał okazję przypomnieć że taki szczeżuj made in poland istnieje.
I co? SUKCES JEST!!!!

a w tem drugim przypadku, to zwykły poseł czyli gensek KACZYŃSKI zakazał i Zbinek musiał
Odpowiedź z Cytowaniem
  #126233  
Nieprzeczytane 17-06-2019, 21:36
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 590
Domyślnie

Cytat:
Napisał lublinianka55


Ps. Pluto, nie przekonasz mnie, ze Twoje ataki na Biedronia nie sluza wspieraniu tej trojcy jako calosci, chociaz daleka jestem od przyznawania Ci statusu ww aktywisty.
Ty, to zupelnie inny "sort".
Lubie Twoje sytuacyjne komentarze i nie raz juz usmialam sie z nich po pachy, np. wyobrazajac sobie prezesa w pelnym rynsztunku na lodowisku. :
.

Ależ ja nie mam zamiaru Cię przekonywać do czegokolwiek, ani odwodzić od sympatii do Biedronia.
To że udało mu się namówić parę setek ludzi to O K tylko
po co zaczynając ogólnopolską zabawę w politykę oszukuje? Tak się robi babki w piaskownicy a nie politykę.

o wiele lepiej zaczyna ten nowy Lepper bo nie ściemnia i o coś mu chodzi.

A to z KACZYŃSKIM??? ...... ja tylko skromnie wyznałem co w jego przypadku letko by mnie doprowadziło do zdumienia i jakiegoś szoku
chyba żeby w tym ubranku plastikwym w barwach narodowych i beretce zdobył K2 zimą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #126234  
Nieprzeczytane 17-06-2019, 21:43
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał Karol X
Lilu ona tak musi,bo inaczej sie udusi.Pamietasz tamten wpis?I wszystko jasne.
To pelen uroku fajny facet.Za dobroc(500+dla corek i wnuczek,za trzynasta emeryture)taka "zaplata"?!Niewdziecznicy tylko tak POtrafia odplacic.


Pamiętam.

Jedna z tych zachwyconych poziomem grupy ''Muchomorki przedszkole gminne'';

chyba żeby w tym ubranku plastikwym w barwach narodowych i beretce zdobył K2 zimą.

To taki dowcipas. Z naciskiem na dwie ostatnie sylaby.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #126235  
Nieprzeczytane 17-06-2019, 21:50
lublinianka55 lublinianka55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Lublin, Polska
Posty: 809
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
j
A to z KACZYŃSKIM??? ...... ja tylko skromnie wyznałem co w jego przypadku letko by mnie doprowadziło do zdumienia i jakiegoś szoku
chyba żeby w tym ubranku plastikwym w barwach narodowych i beretce zdobył K2 zimą.


Ja juz bym mu darowala te zime i zgodzila sie nawet na lato, no ale tej beretki nie odpuszcze.


.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #126236  
Nieprzeczytane 17-06-2019, 21:52
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
A to z KACZYŃSKIM??? ...... ja tylko skromnie wyznałem co w jego przypadku letko by mnie doprowadziło do zdumienia i jakiegoś szoku
chyba żeby w tym ubranku plastikwym w barwach narodowych i beretce zdobył K2 zimą.

Lepiej byś życzenia złożył bo równa 70-tka, to jak K2.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #126237  
Nieprzeczytane 17-06-2019, 21:56
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 590
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Niewiele aż takich kanalii, było w polskiej historii.

Hypatio!
jemu zawsze ten przysłowiowy deszcz pada choćbyś mu wiadro zawartości szamba wylała.
W końcu on widział gdzie było zomo jak go nie było, sam spod pierzyny poszedł na czołgi i z bliźniakiem wygrał BITWĘ WARSZAWSKĄ.... z Jaruzelskim itd itp.... und podobne

to co mu tam jakiś Bielecki???
jak mu pod czachą strzeli, że Bielecki, Mazowiecki, Suchocka czy Pawlak z Geremkiem chcieli RP na Antarktydę przesiedlić, toteż wydali i KTO MU CO ZROBI???

Przecie on bidulek żałobny bo Tusk z Putinem się zamachli i bliźniaka tysiąclecia mu zamordowali.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #126238  
Nieprzeczytane 17-06-2019, 22:06
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 590
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Lepiej byś życzenia złożył bo równa 70-tka, to jak K2.

70-ka powiadasz?
To jakiś odmieniec genetyczny być bo znam trochę 70 cio latków i bredni nie wymyślają.
Normalni są nawet po 80 tce.
A taki Kutz to w tym wieku jeszcze potomstwo płodził

K2 wróć to tempo .... w tym przypadku to Okurayama
Odpowiedź z Cytowaniem
  #126239  
Nieprzeczytane 17-06-2019, 22:11
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Lepiej byś życzenia złożył bo równa 70-tka, to jak K2.


A miał nie dożyć...jak tu czytałam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #126240  
Nieprzeczytane 17-06-2019, 22:17
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Geniuszu Karpat odczep się od nowicjuszki takie zachowanie jest niezgodne z regulaminem. Osobom początkującym należy pomagać a nie urągąć im i wyśmiewać, ale wiadomo, że inaczej nie umiesz. Jeżeli nie umiesz to się naucz.
Watek jest o polityce i nie służy atakom ad personam. Każdy ma prawo pisać co chce a nie to na co ty pozwalasz.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:16.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.