menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #61  
Nieprzeczytane 13-07-2010, 13:59
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie alodia1949

Chyba nie. Przeciążenie serwera? A ja miałem kiedyś skrzynkę na Interii. Dawno już zmieniłem na "Gmail" Możliwości ogromne, skrzynka gigant. Zalety wymieniać-to bym pisał pół godziny.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #62  
Nieprzeczytane 16-07-2010, 18:42
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie Stefanie

Dziękuję Ci bardzo za pomoc, dziękuje, że byłeś do samego pomyślnego końca i nie straciłeś cierpliwości.. Dziękuję za to ,że można w każdej złej chwili na Ciebie liczyć.

Odpowiedź z Cytowaniem
  #63  
Nieprzeczytane 17-07-2010, 09:44
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 771
Domyślnie Logowanie się w Klub Senior Cafe. Dla tych co zapominają swoje hasło!

Droga Halinko, w szczególności to dla Ciebie. Żebyś już więcej nie miała takich perypetii (i stresów ) jak ostatnio. I za Twoje miłe podziękowanie.

Pokazuję jak u mnie otwiera się i wygląda okno ze stroną internetową Klub Senior Cafe natychmiast po kliknięciu jego ikonki w pasku na dole obok Start:



1.
Wystarczy, że w białym okienku Login, gdzie miga kursor, wpiszę pierwszą literę mojego loginu ("s") a podpowiada cały - "stefan".
Klikam na niego, sam wpisze, i mało tego - poniżej w białym wykropkuje moje hasło.
Nie muszę nic pamiętać!. Trzeba tylko zatwierdzić "Zaloguj się".
Tak, ale pod warunkiem, że postawiłem "ptaszek" w kwadraciku obok "Pamiętaj moje logowanie"!.
I odtąd będzie tak zawsze - koniec z problemem hasła i logowania do KSC.
Ale ażeby pomóc z problemem zapamiętywania różnych innych haseł i loginów, do innych stron, portali, serwisów i jak im tam - podam Wam prosty, świetny sposób.
Ale to w innym miejscu - w wątku Przeglądarka internetowa Firefox.
Dlaczego tam?. Ano dlatego, że robi się to w tej przeglądarce właśnie (może i w Operze można, nie wiem, nie znam jej). No i muszę "odkurzyć" ten mój wątek ).

2.
Pokazuję jak można/trzeba ustawić sobie tzw. intefejs Firefoxa.
Jego paski.

a) Można tak zrobić, ażeby stroną startową FF była strona naszego seniorka. W pasku Kart jako pierwsza, od lewej. Wygodne, prawda?.
Robi się to w: Narzędzia -> Opcje -> Ogólne.

b) Można też zrobić tak, ażeby w pasku Zakładek, (ten wyżej), mieć swoje ważne, często używane strony. Zawsze pod ręką! !.
U mnie widzicie: cztery fora, literaturę porad komp., cztery tzw.moje wątki w KSC, TinyPic'a, YouTube, Tłumacza ang. Razem 12 stron- Kart.
A jeszcze inne, ciut mniej ważne, są schowane pod ciemnym trójkącikiem całkiem po prawej.
Kążdy może tam umieścić swoje ważne dla niego wątki czy strony.

Zróbcie tak.
Pozdrawiam i wyjeżdżam na kilka dni. Na zieloną (niestety już pożółkła) trawkę.
S.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #64  
Nieprzeczytane 17-07-2010, 10:41
chaliniak's Avatar
chaliniak chaliniak jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Tarnów
Posty: 3 832
Domyślnie

Czy polecenie zapamiętania hasła do poczty, o co zapytuje się FF niesie za sobą jakieś większe nieprzyjemności. Bo dla mnie byłoby wygodne.
Będę wdzięczny za wyjaśnienie.

Wiesław.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65  
Nieprzeczytane 17-07-2010, 10:53
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał chaliniak
Czy polecenie zapamiętania hasła do poczty, o co zapytuje się FF niesie za sobą jakieś większe nieprzyjemności. Bo dla mnie byłoby wygodne.
Będę wdzięczny za wyjaśnienie.

Wiesław.
Trochę to zależy od tego ile osób korzysta z tego komputera. Jeśli korzystasz sam to jest plus, gdy jeszcze inne osoby mają dostęp do tej poczty. To samo z innymi dostępami na hasło, poza kontem internetowym, tam nie ma tej możliwości
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #66  
Nieprzeczytane 17-07-2010, 20:43
chaliniak's Avatar
chaliniak chaliniak jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Tarnów
Posty: 3 832
Domyślnie

Dziękuje Tadeuszu, za wyjaśnienie, korzystam sam.

Pozdrawiam - Wiesław
Odpowiedź z Cytowaniem
  #67  
Nieprzeczytane 19-07-2010, 13:35
Bona's Avatar
Bona Bona jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Tarnów
Posty: 566
Domyślnie

Witam,
Mam Windows XP home oraz zaintalowaną drukarkę hp 1310. Nie mogę uruchomić nawigatora HP a drukarka drukuje tylko na czarno. Proszę o poradę co mam zrobić. Próbowałam w ustawieniach drukarki ale wydaje mi sie,że wszystko jest w porządku.
__________________
Kochane życie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #68  
Nieprzeczytane 19-07-2010, 14:26
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Skorzystałam z rady Stefana i jego polecenia "Poradnika komputerowego". Dzięki
Na przykład takie udogodnienie sobie stworzyłam:

Wygodne przeszukiwanie zawartości stron

Aby znaleźć jakiś wyraz na przeglądanej stronie, możesz użyć skrótu klawiszowego [CTRL]+[F]. Wtedy na dole okna Firefoksa pojawi się pasek wyszukiwania, w który możesz wpisać poszukiwaną frazę.

To niewątpliwie przydatne narzędzie można jeszcze ulepszyć:

1. Z menu Narzędzia wybierz Opcje.
2. Na zakładce Zaawansowane wybierz kartę Ogólne.
3. Zaznacz opcję Rozpocznij wyszukiwanie podczas wpisywania tekstu (w rubryce Dostępność).
4. Potwierdź zmian, wciskając OK.


Rys. Opcje zaawansowane z zaznaczonym - Rozpocznij wyszukiwanie podczas wpisywania tekstu

Od teraz wyszukiwanie będzie działało bez potrzeby wciskania kombinacji [CTRL]+[F]. Po prostu wystarczy, że zaczniesz wpisywać z klawiatury poszukiwane słowo i Firefox je dla Ciebie znajdzie.

Dodatkowo, jeżeli znalezione słowo jest odnośnikiem do innej strony internetowej, to wystarczy wcisnąć klawisz [ENTER], aby tę stronę otworzyć.



PS. Bona, nie wiem w czym problem. A kolorowy "tusz" masz?

Ostatnio edytowane przez Alunia : 20-07-2010 o 08:04.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #69  
Nieprzeczytane 19-07-2010, 20:44
Ha_na's Avatar
Ha_na Ha_na jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Polska
Posty: 2 730
Domyślnie

Swego czasu miałam krzyż pański z moją drukarką HP.Aż poprosiłam fachowca, a tu okazało się, że cały problem tkwił w tuszu, a raczej w tym, że po dłuższym nieużywaniu po prostu należało wyjąć tusze i przetrzeć na wilgotno. Może to najpierw zrobić?
__________________
-----------------------------------
Odpowiedź z Cytowaniem
  #70  
Nieprzeczytane 19-07-2010, 22:25
Bona's Avatar
Bona Bona jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Tarnów
Posty: 566
Domyślnie

Cytat:
Napisał halina6645
Swego czasu miałam krzyż pański z moją drukarką HP.Aż poprosiłam fachowca, a tu okazało się, że cały problem tkwił w tuszu, a raczej w tym, że po dłuższym nieużywaniu po prostu należało wyjąć tusze i przetrzeć na wilgotno. Może to najpierw zrobić?
Halinko, tusze dopiero co kupiłam. Poszłam do sklepu z powrotem ale zrobli sprawdzian i jest kolor. Tylko więc chyba jakieś ustawienia ale wszystko przeglądam i nic nie mogę znależć.
A co w moim Nawigatorem hp? Czy ktoś mi pomoże, Bardzo proszę
__________________
Kochane życie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #71  
Nieprzeczytane 19-07-2010, 23:20
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Może potrzebne jakieś sterowniki. Do drukarki była moze dołączona płyta ze sterownikami, można też wpisać w wyszukiwarkę nazwę i typ drukarki i tez się pewnie znajdą sterowniki.
Można też znaleźć stronę firmowa drukarki i tam jest zwykle pomoc techniczna, często korzystam z takiej formy pomocy, zwykle potrafią serwisanci dobrze poradzić.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #72  
Nieprzeczytane 20-07-2010, 11:29
Bona's Avatar
Bona Bona jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Tarnów
Posty: 566
Domyślnie

Cytat:
Napisał wuere'le
Może potrzebne jakieś sterowniki. Do drukarki była moze dołączona płyta ze sterownikami, można też wpisać w wyszukiwarkę nazwę i typ drukarki i tez się pewnie znajdą sterowniki.
Można też znaleźć stronę firmowa drukarki i tam jest zwykle pomoc techniczna, często korzystam z takiej formy pomocy, zwykle potrafią serwisanci dobrze poradzić.

Płytę mam do drukarki ale jak włożyłam to wyszedł napis, że jest zainstalowana.
Dlaczego nie moge otworzyć Nawigatora hp? Czy to brak sterowników czy czegoś innego. Spędziłam wiele czasu na rozwiązaniu tego problemu ale jakoś nic nie mogę znależć.
Na pewno ktoś wie co mam zrobić, proszę o pomoc.
__________________
Kochane życie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #73  
Nieprzeczytane 20-07-2010, 15:25
Asgard's Avatar
Asgard Asgard jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Gdynia
Posty: 5
Domyślnie

Witam,

Generalnie skoro drukarka działa i to pod nazwą HP1310 to nie są potrzebne nowe sterowniki. Wszystko powinno dac sie zrobic standardowymi ustawieniami Windows (z tym, ze slowo 'powinno' jako zwykle przy komputerach trzeba wziac w cudzyslow ).

Ja wprawdzie mam HP inny model, ale byc moze sciezka dojscia jest taka sama. Trzeba wejsc do ustawien Drukarki i faksy. Kliknać prawym przyciskiem na drukarke i wybrac opcje Wlasciwosci. Pozniej nacisnac przycisk 'Preferencje drukowania ...' i tam na ostatniej zakładce o nazwie Kolorowy ODKLIKNAĆ ptaszek 'Drukuj w skali szarosci.

Dolaczam ekran z moich ustawien
Clipboard01.jpg
Odpowiedź z Cytowaniem
  #74  
Nieprzeczytane 20-07-2010, 17:01
Bona's Avatar
Bona Bona jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Tarnów
Posty: 566
Pytanie

Asgard, takie mam ustawienia jak podałeś i nic
A nie wiesz przypadkiem co z moim nawigatorem
__________________
Kochane życie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #75  
Nieprzeczytane 20-07-2010, 17:46
Asgard's Avatar
Asgard Asgard jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Gdynia
Posty: 5
Domyślnie

No to w takim razie mam kilka pytan:
- czy sterowniki do drukarki instalowalas z plytki dolaczonej do drukarki czy Windows sam zainstalowal drukarke?
- jesli instalowalas z plytki to byc moze wybralas tylko opcje instalacji sterownikow drukarki bez oprogramowania dodatkowego (w tym Nawigator HP)?
- jesli jednak Nawigator HP jest zainstalowany (czyli jest dostepny gdzies z Menu Start lub we wlasciwosciach drukarki), to czy jak go uruchamiasz system wyswietla jakis komunikat?

Najlepsza opcja bedzie deinstalacja drukarki i instalacja jej na nowo z plyty. Ale najpierw prosze odpowiedz na zadane pytania.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #76  
Nieprzeczytane 20-07-2010, 18:16
Bona's Avatar
Bona Bona jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Tarnów
Posty: 566
Domyślnie

Sama nie instalowałam drukarki bo pewnie nie umiałabym tego zrobić. Zainstalował mi ją znajomy informatyk. Wszystko było Ok.
Problem polega na tym, że jak kupiłam nowe tusze, to kolor nie wychodzi tzn jest jakiś inny minimalny odcień niż czarny.
Nawigator hp natomiast jest zainstalowany tylko jak klikam na jego ikonkę to się nic nie otwiera. Kiedyś ( ale dawno temu) wszystko było dobrze. Parę dni temu chciałam zobaczyć poziom tuszu i wyszedł właśnie ten problem.Program się nie otwiera.
__________________
Kochane życie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77  
Nieprzeczytane 20-07-2010, 18:30
Asgard's Avatar
Asgard Asgard jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Gdynia
Posty: 5
Domyślnie

Coz. Chyba niestety musze sie zgodzic z halina6645.

Nie wiem jakie tusze kupilas, ale domyslam sie ze nie oryginalne HP (sa niestety drogie) tylko zamienniki.

Mialem taki przypadek u znajomego, ze po zakupie zamiennikow drukarka (tez zreszta HP) nie drukowala w kolorze.

Chyba, ze w sklepie sprawdzali na Twojej drukarce. Ale jak znam zycie co 'cwaniaczki' sprawdzili to gdzies u siebie i wszystko bylo OK.

Problem zniknięcia Nawigatora HP jest dosc dziwny. Nie wiem czy masz dostep do niego z wlasciwosci drukarki. Ale z tego przypadku, ktory opisalem powyzej pamietam, ze w Nawigatorze wykorzystalem wszystkie funkcje i nic to nie dalo. Dopiero kupno oryginalnych tuszy.

Ja widze 3 rozwiazania (podaje od najtanszego do najdrozszego):
1 proba przeinstalowania drukarki zeby uruchomic Nawigatora HP - byc moze cos wiecej 'powie' na temat nowych tuszy
2 przetestowanie nowych tuszy w sklepie, w ktorym je kupilas na Twojej drukarce - niech sie Panowie poglowia (w koncu to oni sprzedali tusz)
3 kupno oryginalnych tuszy HP (ewentualnie jesli wczesniej korzystalas z zamiennikow i one dzialy to kupno tych samych)

Ja moge pomoc w punkcie 1, ale niestety dopiero w czwartek. Dzisiaj zaraz uciekam od komputera a jutro nie bede mial dostepu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #78  
Nieprzeczytane 20-07-2010, 19:01
Bona's Avatar
Bona Bona jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Tarnów
Posty: 566
Domyślnie

Asgard, bardzo dziękuję za wszystko. Mam już nawigatora hp. brakowało jakiejś łatki do której link podał mi...... ( nie podaję kto bo napisał do mnie prywatna wiadomość, więc nie wiem czy sobie tego życzy.)
Co do koloru to chyba zastosuję się do Twojej rady i jutro wezmę drukarkę pod pachę wraz z tuszami i jazda do sklepu. Napisze co zrobili
Pozdrawiam.
PS. na Klub Seniora można zawsze liczyć i proszę tak trzymać.
__________________
Kochane życie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #79  
Nieprzeczytane 20-07-2010, 23:37
Ha_na's Avatar
Ha_na Ha_na jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Polska
Posty: 2 730
Domyślnie Bona

Jak kupowałam swoją drukarkę, to sprzedawca w sklepie radził,żeby nie wyrzucać opakowania od tuszy i jak będę kupować nowe to przynieść ze sobą opakowanie - może masz takowe, bo martwię się już ,że chcesz iść z drukarką.Dobrze że jeden kłopot masz z głowy. Pozdrawiam.
__________________
-----------------------------------
Odpowiedź z Cytowaniem
  #80  
Nieprzeczytane 20-07-2010, 23:52
Bona's Avatar
Bona Bona jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Tarnów
Posty: 566
Domyślnie

Cytat:
Napisał halina6645
Jak kupowałam swoją drukarkę, to sprzedawca w sklepie radził,żeby nie wyrzucać opakowania od tuszy i jak będę kupować nowe to przynieść ze sobą opakowanie - może masz takowe, bo martwię się już ,że chcesz iść z drukarką.Dobrze że jeden kłopot masz z głowy. Pozdrawiam.

Halinko, wezmę wszystko - drukarkę, tusze i opakowania.Pozdrawiam cieplutko
__________________
Kochane życie
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Pomogę. Sewani Różne 1 03-04-2011 08:29
Pomogę każdemu - część IV emka46 eSenior 509 08-06-2010 09:06
Pomogę każdemu część 3-cia emka46 eSenior 509 01-01-2010 14:29
Niedożywienie – grozi każdemu NieDajSieZjescChorobie Choroby, badania, terapie 3 15-06-2009 16:33
Pomogę każdemu Kacper22 eSenior 548 31-12-2008 19:46

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:02.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.