menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 14-03-2010, 12:23
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Uwaga ZABIERZ BABCI LOGIN -dziś. ZABIERZ BABCI EMERYTURĘ -jutro !


Nowa akcja Platformy, równie paskudna jak i poprzednia.
Stawianie młodego pokolenia naprzeciw starszego.


ZUS ledwie dyszy.
Czy druga część nośnego hasełka jest naprawdę wykluczona?
Przecież teraz coraz więcej jest głosów na forach,
że pokolenie nasze wpędziło kraj w długi i powinno jako pierwsze za to zapłacić.
  #2  
Nieprzeczytane 14-03-2010, 12:32
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 561
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Nowa akcja Platformy, równie paskudna jak i poprzednia.
Stawianie młodego pokolenia naprzeciw starszego.


ZUS ledwie dyszy.
Czy druga część nośnego hasełka jest naprawdę wykluczona?
Przecież teraz coraz więcej jest głosów na forach,
że pokolenie nasze wpędziło kraj w długi i powinno jako pierwsze za to zapłacić.

Lilu! Chyba z lekka przesadzasz. Daj se luz. Szkoda czasu na pierdoly" jak bylo kiedys w kabareciku u Lipinskiej.
Zawsze byly mlode przeciwko starszym i ludzkosc dozyla do XXI wieku.
Jesli nawet chcieli kogos wkurzyc, to juz im sie udalo.
Jedna sztuke trafili
Tak po prawdzie te dlugi to ZA naszego pokolenia spreparowali troche starsi od nas o pokolenie, albo ciut mniej. Wiec jakas racja w tym jest
  #3  
Nieprzeczytane 14-03-2010, 13:35
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Nowa akcja Platformy, równie paskudna jak i poprzednia.
Stawianie młodego pokolenia naprzeciw starszego.


ZUS ledwie dyszy.
Czy druga część nośnego hasełka jest naprawdę wykluczona?
Przecież teraz coraz więcej jest głosów na forach,
że pokolenie nasze wpędziło kraj w długi i powinno jako pierwsze za to zapłacić.
Faktycznie Lila przesadzasz, przestań chociaż Ty straszyć, dosyć straszaków w samym PISie i najdziwniejsze, że nic z tych straszaków się nie spełnia, może więc pomyśl o Egipcie, Tunezji, ... zamiast tu panikę rozsiewać...., gdybym miał tych straszaków słuchać to bym musiał usiąść w domu i to w ciemnym kącie i czekać .....czekać... na co? na plaże Egiptu? a ja wolę Świnoujście, nasze, mimo, że straszyli, że nam zabiorą i nie wpuszczą statków do portu...
A haśle "To duża partia. (...) Jest aktywna grupa młodzieży i jednym z elementów - uważam zabawnych - jest ten SMS. Ja traktuję to z dużym przymrużeniem oka i nie robimy z tego problemu - mówił w Radiu Zet Paweł Graś." i myślę, że tak powinno być...
  #4  
Nieprzeczytane 14-03-2010, 13:43
romek22's Avatar
romek22 romek22 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: wrocław
Posty: 36
Domyślnie Zabrać babci login

Zgadzam się z lilią ma dużo racji -choć wiem że wiele jest
niedomówień . Ugrupowanie wiodące w Polsce jest "PO",
tworzy propagandę po to aby stworzyć wielkie zamieszanie w
umysłach ludzi - szczególnie młodych . Jeżeli chodzi o ZUS to
faktycznie - został całkowicie okradziony doszczętnie przez
władzę PZPR w imię prawa - jakie stworzyła w okresie
oddawania władzy .
Alternatywa: 1. aby ludzie starsi nie poszli na głosowanie -
na tym zyska partia wiodąca .
2. zwiększyć budżet poprzez emerytury ludzi spracowanych .
Ja wiem że premier jest tylko marionetką ludzi rządzących .
  #5  
Nieprzeczytane 14-03-2010, 14:12
Mira10 Mira10 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 101
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila"
ZABIERZ BABCI LOGIN -dziś. ZABIERZ BABCI EMERYTURĘ -jutro !

Jak masz wysoką tę emeryturę, to może warto zrobić "skok" na hasło do Twojego konta bankowego.

Więcej luzu
  #6  
Nieprzeczytane 14-03-2010, 14:14
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał romek22
Alternatywa: 1. aby ludzie starsi nie poszli na głosowanie -
na tym zyska partia wiodąca .
2. zwiększyć budżet poprzez emerytury ludzi spracowanych .
Ja wiem że premier jest tylko marionetką ludzi rządzących .
No i zobacz jak Ci namącili, przecież to idzie o wybory kandydata PO na kandydata na prezydenta, jak nie jesteś członkiem PO to i tak byś przecież nie miał prawa głosować...
Jakoś te Twoje obawy nie są moimi, nie lubię się bać, jak będzie źle to będę myślał, na razie źle nie jest i żaden straszak się nie spełnił, boję się jedynie, żeby PIS do władzy nie wrócił, ale boję się coraz mniej.... bo takich co to PIS nie chcą u władzy jest coraz więcej...
  #7  
Nieprzeczytane 14-03-2010, 14:16
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Mnie też to wcale nie śmieszy. Pewnie trzeba to potraktować jako głupotę. Tylko czemu to starsi mają być głupsi, mniej aktywni. Hi, hi a Donek też kiedyś będzie stary i Sikorski też. Sobie poczekam na hasła wtedy wymyślone.
  #8  
Nieprzeczytane 14-03-2010, 14:31
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał bronczyk
Mnie też to wcale nie śmieszy. Pewnie trzeba to potraktować jako głupotę. Tylko czemu to starsi mają być głupsi, mniej aktywni. Hi, hi a Donek też kiedyś będzie stary i Sikorski też. Sobie poczekam na hasła wtedy wymyślone.
No właśnie okazuje się, że są głupsi, bo gdyby to potraktowali jako żarty, i przeszli nad tym do porządku uśmiechając się, wtedy młodzi zobaczyli by, że ze starszymi można też piwko wypić nawet przy internecie, a takie bicie piany i obawy o emeryturę pokazują, że zasoby naszych mózgownic jednak są mniejsze od zasobów tych młodszych... więc przestańcie robić sami z siebie niedorozwiniętych... upierdliwych starych zrzędów... Przepraszam ale pies mnie do takiej wypowiedzi namówił, widzę, że on też ma więcej w mózgownicy jak niektórzy...
  #9  
Nieprzeczytane 14-03-2010, 15:51
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał romek22
Zgadzam się z lilią ma dużo racji -choć wiem że wiele jest
niedomówień . Ugrupowanie wiodące w Polsce jest "PO",
tworzy propagandę po to aby stworzyć wielkie zamieszanie w
umysłach ludzi - szczególnie młodych . Jeżeli chodzi o ZUS to
faktycznie - został całkowicie okradziony doszczętnie przez
władzę PZPR w imię prawa - jakie stworzyła w okresie
oddawania władzy .
Alternatywa: 1. aby ludzie starsi nie poszli na głosowanie -
na tym zyska partia wiodąca .
2. zwiększyć budżet poprzez emerytury ludzi spracowanych .
Ja wiem że premier jest tylko marionetką ludzi rządzących .

Nie martw sie, niektore babcie zakladaja nowe loginy bardzo, bardzo szybko, bardzo czesto i w duzej ilosci
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
  #10  
Nieprzeczytane 14-03-2010, 16:54
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

Cytat:
Napisał romek22
Ugrupowanie wiodące w Polsce jest "PO",
tworzy propagandę po to aby stworzyć wielkie zamieszanie w
umysłach ludzi - szczególnie młodych . Jeżeli chodzi o ZUS to
faktycznie - został całkowicie okradziony doszczętnie przez
władzę PZPR w imię prawa - jakie stworzyła w okresie
oddawania władzy .

Zgadzam się z tą tezą !!!
  #11  
Nieprzeczytane 14-03-2010, 18:21
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał amelia
Nie martw sie, niektore babcie zakladaja nowe loginy bardzo, bardzo szybko, bardzo czesto i w duzej ilosci

Zgadza się .
Ta babunia ma tu już chyba czwarty.
.....

Mnie nie grozi. Nie mam wnuków, ani podopiecznych.
To znaczy mam.
Ale o czterech nogach.

Cytat:
Jak masz wysoką tę emeryturę, to może warto zrobić "skok" na hasło do Twojego konta bankowego.

Więcej luzu

Luz to ja akurat mam.
Niekoniecznie z powodu emerytury.
Ale ZUS w tym roku pożyczył pieniądze na wypłaty.
A dalej?
  #12  
Nieprzeczytane 14-03-2010, 22:31
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Cytat:
Napisał romek22
Ugrupowanie wiodące w Polsce jest "PO",
tworzy propagandę po to aby stworzyć wielkie zamieszanie w
umysłach ludzi - szczególnie młodych .
Została im tylko PROPAGANDA a co do ludzi młodych,mam nadzieję, że się "przejadą" licząc na to

Cytat:
Napisał romek22
Jeżeli chodzi o ZUS to
faktycznie - został całkowicie okradziony doszczętnie przez
władzę PZPR w imię prawa - jakie stworzyła w okresie
oddawania władzy.
Skąd posiadłes taką "cenną wiedzę"?Twoje rozumowanie w tym zakresie zakrawa na jakąś kpinę,tak jak by ciebie nie było na świecie w okresie gdy Polskę grabiły hordy solidaruchów i KK.Przeczytaj inne watki i posty ile Polska straciła na "reformach Balcerowicza" to się dowiesz gdzie poszły pieniadze,nawet z ZUSu
Cytat:
Napisał romek22
Alternatywa: 1. aby ludzie starsi nie poszli na głosowanie -na tym zyska partia wiodąca .
2. zwiększyć budżet poprzez emerytury ludzi spracowanych .
Ja wiem że premier jest tylko marionetką ludzi rządzących .
Faktycznie,jesli pójda głosować na PO lub PiS to lepiej żeby zostali w domu, bo dość już oszustw wyborczych,wyprzedaży majatku Narodowego kosztem biedniejacego społeczeństwa i szerzącej się "beznadzieji" dla przyszłych pokoleń. Jednym słowem STOP POSTSOLIDARUCHOM bo grozi nam druga Grecja czyli bankructwo państwa.Już teraz każdy Polak,nawet ten "poczęty" obarczony jest długiem prawie 16.000 zł
  #13  
Nieprzeczytane 15-03-2010, 01:42
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 561
Domyślnie

Cytat:
Napisał wibi
Jednym słowem STOP POSTSOLIDARUCHOM bo grozi nam druga Grecja czyli bankructwo państwa.Już teraz każdy Polak,nawet ten "poczęty" obarczony jest długiem prawie 16.000 zł


A moze masz jakies ciekawe pomysly i propozycje w sprawie glosowania na tych, ktorzy sprawiliby cud i ten napoczety nie musialby niczego splacac.
Ja chetnie takie zdolne ugrupowanie bym poznal, a byc moze nawet poparl w wyborach.
A tak na marginesie, to jesli siegniesz pamiecia do przebalcerowiczowskich czasow, to moze uda ci sie zauwazyc, ze wtedy zjawisko typu Grecja wystepowal w granicach RP w niebotycznej skali. I resztki splaty wyczynow owczesnej dobrotliwej wladzy splacono Brazyli chyba rok, czy dwa lata temu.
  #14  
Nieprzeczytane 15-03-2010, 02:26
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
A moze masz jakies ciekawe pomysly i propozycje w sprawie glosowania na tych, ktorzy sprawiliby cud i ten napoczety nie musialby niczego splacac.
Takich nie ma ale przypomnij sobie kto załatał "dziurę budżetową Bauca" powstałą za czasów AWS (obecnie to przecież PO) a deficyt budżetowy przekracza połowe Dochodu Narodowego.Po rzadach SLD, PiS otrzymał państwo w miare dobrej kondycji a co się stało jak rzadzili POSTSOLIDARUCHY czyli PiS i obecnie PO to widać gołym okiem.
Cytat:
Napisał pluto37
Ja chetnie takie zdolne ugrupowanie bym poznal, a byc moze nawet poparl w wyborach.
Ty byś poparł? ze swoimi politycznymi pogladami? Nie zartuj, bo i tak ci nie uwierzę.
Cytat:
Napisał pluto37
A tak na marginesie, to jesli siegniesz pamiecia do przebalcerowiczowskich czasow, to moze uda ci sie zauwazyc, ze wtedy zjawisko typu Grecja wystepowal w granicach RP w niebotycznej skali. I resztki splaty wyczynow owczesnej dobrotliwej wladzy splacono Brazyli chyba rok, czy dwa lata temu.
Brak ci wiedzy czy wykształcenia ekonomicznego? Gierek zaciagnął kredyt jedynie 19 mld dolarów a nie spłacono go w terminie z powodów:
-załamania produkcji->strajki Solidarności->sankcje Reagana
-Plan Balcerowicza spowodował -> wywóz z Polski ok.65 mld.dolarów co odczuła wiekszość społeczeństwa prócz solidaruchów (którzy się uwłaszczczyli na majatku Narodowym).
I z kraju bedacego w okolicach 15 miejsca o najwiekszej produkcji przemysłowej na świecie jesteśmy gdzieś na jakimś setnym (może?) albo nizej miejscu na dodatek nie majac prawie żadnego przemysłu,wszystko w obcych rekach,nawet to co za Gierka wybudowano za ta pożyczkę.
  #15  
Nieprzeczytane 15-03-2010, 05:18
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 561
Domyślnie

Cytat:
Napisał wibi
Cytat:
Takich nie ma

-Zauwazylem. Ale niechcacy.

Cytat:
ale przypomnij sobie kto załatał "dziurę budżetową Bauca" powstałą za czasów AWS (obecnie to przecież PO)
Nieprawda! PO powstala po rozlamie w Unii Wolnosci dokonanej przez Tuska i Piskorskiego z dodatkiem Plazynskiego po niezlym wyniku wyborczym Olechowskiego. Dopiero potem dolaczyli do niej ci ktorym z AWSem Krzaklewskiego bylo niekoniecznie po drodze.
A "dziure Bauca", czyli to co wczesniej namodzili wspolnie SLD, AWS i luzne grupy typu KPN likwidowal Miller, ktorego zaskoczyl wynik wyborow i ze zdumiem stwierdzil, ze bedzie musial realizowac to co wspolnie z reszta socjalow zmalowal.
Przypomne ci, ze UW z Balcerowiczem byli przeciw tym eksperymentom, co mozesz sprawdzic w archiwach.


Cytat:
a deficyt budżetowy przekracza połowe Dochodu Narodowego.Po rzadach SLD, PiS otrzymał państwo w miare dobrej kondycji a co się stało jak rzadzili POSTSOLIDARUCHY czyli PiS i obecnie PO to widać gołym okiem.

Czy chcesz mi wmowic, ze da sie przeprowadzic jakies powazniejsze ciecia w budzecie przy socjale prezydencie i i SLD? Przeciez miales pokaz mozliwosci przy pomostowkach, ktore PO okupilo kontrybucja dla emerytur nauczycielskich, bo inaczej nawet i to by nie przeszlo.

Cytat:
Ty byś poparł? ze swoimi politycznymi pogladami? Nie zartuj, bo i tak ci nie uwierzę.
- Jak slowo daje! tylko skoro piszesz, ze nie ma, to i nie ma co popierac.

Cytat:
Brak ci wiedzy czy wykształcenia ekonomicznego? Gierek zaciagnął kredyt jedynie 19 mld dolarów a nie spłacono go w terminie z powodów:
-załamania produkcji->strajki Solidarności->sankcje Reagana
-Plan Balcerowicza spowodował -> wywóz z Polski ok.65 mld.dolarów co odczuła wiekszość społeczeństwa prócz solidaruchów (którzy się uwłaszczczyli na majatku Narodowym).

-A to chyba w roznych krajach zylismy. Bo o ile mnie pamiec nie myli Gierek najpierw zaciagnal dlugi i nie mial czym splacac, a potem wybuchly strajki, bo nie dosc, ze ludzie nie mieli co robic [bo nie bylo z czego, bo braklo surowcow z importu] i jak zarobic, to jeszcze nie mieli co zryc, bo w sklepach nic nie bylo. Dlatego jeden z postulatow byl, zeby wprowadzic zaopatrzenie na kartki. Sankcje Reagana nastapily po wprowadzeniu stanu wojennego, a wiec wtedy kiedy Jaruzelski zamknal Gierka z towarzyszami do pierdla.
I mam prosbe o jakies blizsze dane w sprawie tych 65 mld$ wywiezionych przez Balcerowicza. Chcialbym wiedziec gdzie i co sie znimi stalo, bo skoro w 1980 tym roku bylo 40 mld dlugu do splacenia, a Balcerowicz w 89-tym wywiozl 65, tzn, ze ktos nas oklamywal. Albo Jaruzelski, albo Messner, albo Rakowski. Skoro Balcerowicz mial co wywozic tzn ze bylo czym dlugi splacic. Tak wyglada logiczny ciag rozumowania po tych informacjach, ktore podales.


Cytat:
I z kraju bedacego w okolicach 15 miejsca o najwiekszej produkcji przemysłowej na świecie jesteśmy gdzieś na jakimś setnym (może?) albo nizej miejscu na dodatek nie majac prawie żadnego przemysłu,wszystko w obcych rekach,nawet to co za Gierka wybudowano za ta pożyczkę
.

Znowu mi cos nie pasuje. Co takiego produkowalismy i gdzie sprzedawlismy z zyskiem, ze bylismy w czolowce swiatowej.
Podaj moze jakies wzorcowe przyklady takich produktow made in PRL, ktore moglyby w jakis sposob przypomniec symptomy tej potegi. Ja wiem, ze 200mln to wyrabowanego wegla rocznie to imponujaca wielkosc, ale to i tak malo jak na potege, bo ...koszty trzeba uwzglednic.
Co wybudowano za Gierka nowoczesnego? I technologicznie zaawansowanego?
Tak pytam o te przyklady, bo z tego co pamietam, to auta mielismy w/g ruskich wzorow, Fiat byl wloski, opony licencja i bez "wkladu" od imperialistow wytrzymywali 20-30 tys km.
Informatyka podobnie, bo zadnej wytworni chipow w PRL-u nie bylo, nawet produkcja zbrojeniowa byla licencyna i pod kontroka ruskich. Koszt tony rudy z Krzywego Rogu dla hut byl kilkakrotnie drozszy od brazylijskiej, a traktory z ursusa robione byly na kanadyjskiej licencjii trzeba bylo do tego kombinowac calowe narzedzia.. O jakosci nie wspominam, bo szkoda czasu. W stanie wojennym kupilem dwa noze kuchenne calkiem przypadkowo....koreanskie Nie wiesz przypadkiem gdzie sie te od Gerlacha podzialy?
  #16  
Nieprzeczytane 15-03-2010, 13:51
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

pluto36
To "Takich nie ma" odnosi się do takich co robia CUDA w/g twojego stwierdzenia.A co do reszty moge powiedziec, ze twoja wiedza na temat partii politycznych,PRLu i jego osiagnięć jest taka jaką chcą nam wmówić w mediach a ty uległes temu całkowicie i żal mi ciebie, ze nie masz obiektywnego spojrzenia na historie i fakty.
Nawet przed chwilą w TV podali, ze nasze zakłady lotnicze w Mielcu, majace 70 letnią tradycję sa własnością f.Sikorski z USA- q.wa nóż się w kieszeni otwiera na ta GRABIEŻ.
Cytat:
Napisał pluto37
A "dziure Bauca", czyli to co wczesniej namodzili wspolnie SLD, AWS i luzne grupy typu KPN likwidowal Miller, ktorego zaskoczyl wynik wyborow
Ano zaskoczył,bo sondaże pokazywały ,że bedzie ponad 50% poparcie a okazało się, że było mniejsze i musiał wejść w koalicję.A co do "namodzenia wspólnie" to prosze zejdź na ziemie.SLD i "wspólnie"? czyli wczesniej Miller (SLD) "namodził" a później "łatał"? pewnie o Krzaklewskim nie słyszałeś?
A co do długów PRLu i innych radzę poczytać tu na tym forum,jest wszystko powiedziane,wystarczy przeczytać.Rozumiem, ze ci sie nie chce,w końcu jestes dopiero parę dni na tym forum ale zapewniam cię , że warto,może trochę sie "podszkolisz" bo sa nawet linki gdzie co znaleźć.Polecam
  #17  
Nieprzeczytane 15-03-2010, 22:41
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 561
Domyślnie

Cytat:
Napisał wibi
[b]
Cytat:
A co do reszty moge powiedziec, ze twoja wiedza na temat partii politycznych,PRLu i jego osiagnięć jest taka jaką chcą nam wmówić w mediach a ty uległes temu całkowicie i żal mi ciebie, ze nie masz obiektywnego spojrzenia na historie i fakty.

- Nawet jesli przyjac, ze masz racje w procentach inflacji za Jaruzelskiego, to chyba jednak uciekles od odpowiedzi na proste pytania o te wytryski technicznego intelektu PRL-u, ktore mozna bylo przerobic na dewizy sluzace splacie dlugow

Cytat:
Nawet przed chwilą w TV podali, ze nasze zakłady lotnicze w Mielcu, majace 70 letnią tradycję sa własnością f.Sikorski z USA- q.wa nóż się w kieszeni otwiera na ta GRABIEŻ.

To sie nazywa dobrze zrobiony interes bo ludzie maja robote, a fabryka ma rynek zbytu i technologie z najwyzszej polki. Ja wiem, ze jak ktos sie przyzwyczail do zaporozca, roweru ukraina i pobiedy, to ma opory natury zdrowotnej.

Cytat:
A co do "namodzenia wspólnie" to prosze zejdź na ziemie.SLD i "wspólnie"? czyli wczesniej Miller (SLD) "namodził" a później "łatał"? pewnie o Krzaklewskim nie słyszałeś?
Slyszalem i gdybys czytal wolniej, to pewnie doszedlbys do tego samodzielnie.

Cytat:
A co do długów PRLu i innych radzę poczytać tu na tym forum,jest wszystko powiedziane,wystarczy przeczytać.Rozumiem, ze ci sie nie chce,w końcu jestes dopiero parę dni na tym forum ale zapewniam cię , że warto,może trochę sie "podszkolisz" bo sa nawet linki gdzie co znaleźć.Polecam

Forum to jeszcze nie jest wiedza objawiona na prawach ksiag swietych, wiec argument raczej kiepski.
Przeczytalem co napisales i odnioslem sie do twoich rewelacji.
W tym przypadku to one byly materialem szkoleniowym, wiec nie zaslaniaj sie linkami, tylko badz mezczyzna i udowodnij, ze to co piszesz trzyma sie jakos logiki i przyzwoitosci.
Albo sie odpowiada za to co sie samemu zmalowalo, albo wychodzi sie na ..... pleciuge. Nie jestes pierwszym ani zapewne ostatnim, ktorzy snuja niesamowite opowiesci po roznych miejscach, a jak ich spytac o konkrety to robia czary-mary i zwiewaja w krzaki zostawiajac kartke z napisem ...sa linki, albo poszukaj sobie, zal mi ciebie, albo niedouczony jestes itp.I tyle.
  #18  
Nieprzeczytane 16-03-2010, 00:47
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
wytryski technicznego intelektu PRL
Aby sprzedawać i zarabiać nie trzeba zadnych "wytrysków" tylko towar do sprzedaży a ten akurat był,np.w kosmetykach zaopatrywalismy prawie 1/3 swiata to samo w farmaceutyki.Budowaliśmy statki i stocznie (z wyjatkiem Gdańskiej gdzie tylko rozrabiano) wszystkie pracowały pełna parą a inni dostawcy tych stoczni jak Cegielski również.A ogólnie co do "wytrysku" technicznego intelektu to tego w Polsce NIGDY nie było,ani przed wojną,ani za PRLu ani obecnie,po prostu produkowaliśmy towar lub usługi (IRAK-infrakstruktura) na sprzedaż. Majac do tego wykształconych fachowców i korzystajac z licencji robilismy dobry na ówczesne czasy towar zgodny ze standardami światowymi.
Cytat:
Napisał pluto37
To sie nazywa dobrze zrobiony interes bo ludzie maja robote, a fabryka ma rynek zbytu i technologie z najwyzszej polki. Ja wiem, ze jak ktos sie przyzwyczail do zaporozca, roweru ukraina i pobiedy, to ma opory natury zdrowotnej.
Zdrowie mi nie dolega ale czy tobie równiez, tego nie wiem?
Myslę,że śmigłowce jakie poprzednio produkowaliśmy nie odbiegały konstrukcyjnie ani w czasach PRLu ani obecnie (bo wszystko ulega modernizacji).Black Hawk to smigłowiec z 1974 roku a więc "wytrysk mysli technicznej".Jakie w Polsce opracowano i jakie produkowano zobacz:http://lotniczapolska.pl/Smiglowce-p...-w-Polsce-,128

A tak w ogóle to może TY przedstawisz jakies osiagniecia obecnych władz które pozwoliły by zmienic moje zdanie na ich temat?Bardzo jestem ciekawy co też w Polsce uzyskaliśmy od solidaruchów prócz ograbienia nas z Majatku Narodowego
  #19  
Nieprzeczytane 16-03-2010, 02:24
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Jednakże wibi, dostaliśmy możność zobaczenia świata.
I nikt już nam tego nie odbierze.
  #20  
Nieprzeczytane 16-03-2010, 08:13
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 561
Domyślnie

[quote=wibi]
Cytat:
Aby sprzedawać i zarabiać nie trzeba zadnych "wytrysków" tylko towar do sprzedaży
BRAWO!!!!!
Cytat:
a ten akurat był,np.w kosmetykach zaopatrywalismy prawie 1/3 swiata to samo w farmaceutyki.
ten sam krem NIVEA od przedwojny i wode brzozowaA temacie farmaceutykow to chyba Kiszczak orzekl, ze byl jeden z cudow prl-owskiego szpiegostwa, bo zwineli receptury z zachodu i mieszali bez licencji co sie dalo Cudem robiacym kariere w Rumunii byl biseptol [ponoc tam antykoncepcyjny]

Cytat:
Budowaliśmy statki i stocznie (z wyjatkiem Gdańskiej gdzie tylko rozrabiano) wszystkie pracowały pełna parą a inni dostawcy tych stoczni jak Cegielski również.
A
I od glownego odbiorcy dostawalismy w zamian 100 tys. par butow .... do naprawy
Problem w tym byl taki, ze przy tej budowie nie dosc, ze licenyjnej [np silniki] to jeszcze wszystko to co sluzylo normalnej eksploatacji trzeba bylo sprowadzic za dewizy z zachodu. Nawet elementy wyposazenia kabin. Bo tego zyczyl sobie nawet ruski odbiorca. Ile warty byl i jest przemysl stoczniowy okazalo sie po 89 kiedy zaczeto liczyc koszty i zysk. I szmal jaki budzet musial doplacac do produkcji. Wtedy okazalo sie, ze socjalistyczne stocznie sa dojna krowa, a ich konkurencyjnosc jest zerowa, bo nawet najbardziej wydluzane terminy potrafia spieprzyc, a zaplecze konstrukcyjne okazywalo sie niewiele warte. Taka jest prawda i tego nie da sie wytrzec gumka myszka.
Cytat:
ogólnie co do "wytrysku" technicznego intelektu to tego w Polsce NIGDY nie było,ani przed wojną,ani za PRLu ani obecnie,
Przed wojna bylo troche ciekawych konstrukcji, tylko czasu braklo i pieniedzy.
Cytat:
po prostu produkowaliśmy towar lub usługi (IRAK-infrakstruktura) na sprzedaż. Majac do tego wykształconych fachowców i korzystajac z licencji robilismy dobry na ówczesne czasy towar zgodny ze standardami światowymi.

autobus autosan, auto syrena, palety, nielotne samoloty typu iryda, duze wziecie miala i szla na pniu produkcja fabryki ze Skoczowa. Do Turcji wysylali fezy, a do Izraela kapelusze dla piejsatych ortodoksow, bo mieli koshercertyfikaty. I czapki pilotki.
Acha zapomnialbym o kalachach, amunicji i czolgach, bo np SKOTY podobnie jak statki bez wkladu z importu bylyby tylko kupa zlomu.
Ale zapytam czy widziales gdzies wtedy te rewelacje eksportowe na zachodzie na wlasne oczy? Czy znasz to z opowiadan?
Cytat:
Zdrowie mi nie dolega ale czy tobie równiez, tego nie wiem?
Tez w normie. I skleroza nie taka jak bym chcial, co staram sie udowodnic w tym miejscu.
Myslę,że śmigłowce jakie poprzednio produkowaliśmy nie odbiegały konstrukcyjnie ani w czasach PRLu ani obecnie (bo wszystko ulega modernizacji).
Obecnie to je probowano przerobic na rozne dziwne i ...tez nie wyszlo, bo Mielec bez USmanow bylby splajtowal. Kupca na dzielo nie bylo. Sie znaczy albo wspaniala kadra konstrukcyjna nie taka wspaniala, albo produkt do kitu.

Cytat:
Black Hawk to smigłowiec z 1974 roku a więc "wytrysk mysli technicznej".
Ale skoro sie go produkuje i sprzedaje tzn ze jest lepszy od poprzednich dziel. Nie uwazasz?

Cytat:
A tak w ogóle to może TY przedstawisz jakies osiagniecia obecnych władz które pozwoliły by zmienic moje zdanie na ich temat?
Alez skad przyszlo ci do glowy, ze ja mam checi, zeby zmienic twoje zdanie? Jest wolnosc i demokracja i kazdy moze glosic swoje wyobrazenia o przeszlosci w sposob dowolny. Tylko powinien sie liczyc z tym, ze go ktos zapyta o konkrety. A te da sie sprawdzic przy pomocy konkretnego pieniadza. Wartosci wlozonego pieniadza i utargu netto.
Cytat:
Bardzo jestem ciekawy co też w Polsce uzyskaliśmy od solidaruchów prócz ograbienia nas z Majatku Narodowego
Cytat:
Nie slyszalem, zeby Kwasniewski zapisywal sie do solidaruchow, Belka tez o ile wiem nie, a Miller, Oleksy i wspolnicy, to nawet na 100%. A to w koncu oni rzadzili RP przez polowe ubieglego XX-lecia.
A w sprawie majatku tzw. narodowego, to moze jakos okersl co uwazasz za majatek narodowy i kto cie z niego ograbil?
Ile ty jako ty straciles na tej "grabiezy', bo mnie jakos generalnie przybylo. Za mieszkanie zaplacilem ok 100U$ a dzis ono warte duuuuzo wiecej. I nie jezdze juz 10-letnia syrenka 105L z plastkowymi blotnikami, bo sie oryginaly rozsypaly, tylko czyms co sie nazywa samochod. Wiec moge uznac, ze nikt mnie nie ograbil, a nawet wrecz przeciwnie.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Poszukujemy babci monig Różne 5 19-08-2012 08:26
szukam Babci Kasia_warszawa Zaproszenia 54 19-11-2009 21:14
Wczoraj do Ciebie nie należy. Jutro niepewne.... Tylko dziś jest Twoje. Gabi K. Społeczeństwo - wątki archiwalne 24 29-06-2008 13:14
Spędzasz urlop w UE? Zabierz kartę ubezpieczeniową! - komentarze Pufka Ogólny 5 06-04-2008 12:27
Dzień babci- kiedy? Bajadera07 Różności - wątki archiwalne 5 21-01-2008 20:29

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:45.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.