menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Podróże, turystyka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 03-04-2009, 22:51
Heniek52 Heniek52 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Kedzierzyn
Posty: 8
Strzałka Wasze opinie na temat wczasów ?


Witam serdecznie.Mam wielką prośbe.
Czy ktoś z was posiada informacje na temat sanatoriów lub ośrodków wczasowych w krajach Litwa (Druskienniki)ale nie tylko , oraz dwóch krajów jak w temacie??
Interesują mnie wszelkie opinie .Jeśli masz inne doświadczenia z podróży ,innych miejsc również się podziel swoimi przygodami.

Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 23-04-2009, 23:39
rysz8ch54 rysz8ch54 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 2
Domyślnie

ja byłem na Litwie w sanatorium Dainawa - druskienniki i było tak sobie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 13-08-2009, 03:20
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

Jakoś mnie w te strony nie ciągnie.... Byłam raz w życiu w STRYJU - ludzie życzliwi, ale nie pojadę tam!!
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 13-08-2009, 23:09
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Bylam w Druskiennikach 10 lat temu i muszę powiedzieć, ze byłam bardzo zadowolona, za niewielkie pieniadze moc zabiegów leczniczych, zakwaterowanie miałam w bardzo dobrych warunkach, jedzenie urozmaicone i smaczne, ten pobyt praktycznie wyleczył mnie z uciążliwych bóli kręgosłupa, których od czasu pobytu w Druskiennikach nie czuję, Ale jak jest teraz, nie wiem,.. chociaż myślę o tym by znów tam pojechać podleczyć stawy,
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 13-08-2009, 23:48
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Druskienniki- wspaniale...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 14-08-2009, 08:06
B.B. B.B. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 638
Domyślnie

W Druskiennikach:
*poziom sanatoriow( zakwaterowanie, zabiegi , wyzywienie ) bardzo rozny, lepiej jednak decydowac sie na sprawdzone np. " Litwa"
*miejscowośc malownicza, okolice tez
* wycieczki fakultatywne do Wilna, Kowna , Trok
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 14-08-2009, 20:25
Babcia Iwa's Avatar
Babcia Iwa Babcia Iwa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 1 154
Domyślnie Wrota piekieł

Dzisiaj w nocy wróciłam z 2-tygodniowego pobytu w Monastirze w Tunezjii.Nigdy nie wyobrażałam sobie takiego gorąca i braku przepływu powietrza. Gdyby nie klimatyzowany pokój w hotelu i w niektórych pomieszczeniach - padła bym trupem.Byłam w 4-ro gwiazdkowym hotelu Bella Vista / nazwa super/ ale rzeczywistość dość mierna. Nudy, gorączka, fetor z kanalizacji unoszący się wszędzie. Jechałam 17 km do "miasta" Sousse do dentysty / złamałam na bułeczce 1-dykę/. Całą drogę towarzyszył na fetor. Jedno co mogę powiedzieć z uznaniem to pan dr dentysta muzułmanin mówiący trochę po polsku. Był super zabieg przeprowadził sprawnie i bezboleśnie ale kosztownie. Wszędzie wyziera okropna bieda, brud i smród oraz nachalni kupcy. Nigdy w życiu już tam nie pojadę. Jak siedziałam na plaży oczywiście w cieniu - marzyłam o naszym polskim morzu. Woda u nas zimnawa i można się ochłodzić a tam woda jak w wannie w domu podgana.Jedzenie owszem szwecki stół ale codziennie menu bez zmian.Zrobiłam kilka zdjęć nie byłam w stanie więcej zrobić bo byłam ledwo żywaOstatnie zdjęcie z jedynej "rozrywki". Każdego wieczoru występy animanotów - wygłupy na poziomie przedszkolaków.[url=http://www.vpx.pl/foto,090809_151246.html][img]http://
__________________
Nie rób drugiemu co tobie nie miłe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 14-08-2009, 21:33
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

no to odmiana - byłam w Irlandii..pogoda jak na Irlandię dobra, zwiedzanie przepieknej górzystej wyspy Achil widoki jak z filmów amerykańskich, droga horror z powodu urwisk wiszących na Atlantykiem i zakrętów niemożebnych,barany, barany czarno-łososiowe i jeszcze raz barany, ludzi policzyc na palcach jedenj ręki.Moje dziecko spisało sie samochodowo rewelacyjnie.Zwiedzanie góry sw Patryka -patrona Irlandii, statku trupów- oj przeszli swoje Irlandczycy w okresie głodu,zwiedzanie Muzeum Głodu w Roscommon.Dublin-piekne miasto, różne narodowości,architektura, nowe i stare jedzonko niezłe, degustacja w zwiedzanych Fabryce Ginessa, i destylarni whisky Jamesona...jak oni umieją sie sprzedac rewelacyjnie, północe w pubach dublińskich przy muzyce celtyckiej i nie tylko, tańce bez swawoli...rewelacja.A ja tak marzyłam zawsze o Tunezji Babciu Iwo......i mi chęci odeszły
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 15-08-2009, 08:38
B.B. B.B. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 638
Domyślnie

Tunezja piekna jest Malwino , ale NIGDY nie nalezy , co przeciez oczywiste , jechac w pełni lata !!! Polecam wyspe Dzerba i stamtąd wycieczki . To w ogole fascynujace, jak zaledwie po trzech godzinach lotu czlowiek znajduje sie w zupelnie innym swiecie ! Byłam w Tunezji kilka razy ,zawsze były to pobyty udane , mam nadzieje ,ze jeszcze sie kiedys tam wybiorę !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 15-08-2009, 11:03
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Tu sie zgodze, ze Tunezja jest piekna. Najlepiej udac sie tam jako indywidualny turysta, wynajac dobrego przewodnika, 4 x 4 i hajda w glab kraju, gory Atlasu, male wioski, saliny....nomadowie, wspaniale kaskady w gorach. A zachod i wschod slonca ogladany w gorach Atlasu - niezapomniane widoki i przezycie. Djerba - doskonaly wypoczynek, doskonale Thalasso w hotelu Hasdrubal, masaze, kury z alg...dobre jedzenie w restauracji....nie mowiac o komforcie.

Tunezja jest krajem gdzie mozna sie cofnac w starozytnosc....jest tyle pozostalosci po Rzymianinach, zwiedzic slynne Carthage, podziwiac mozaki....a Sidi Bou Said niedaleko Tunisu, jedno cudo?


Na watku Afrykanskim, nastepnym krajem, ktory bede chciala pokazac jest wlasnie Tunezja - ale widziana okiem indywidualnego turysty....
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 20-08-2009, 18:19
Tesara's Avatar
Tesara Tesara jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 2 868
Domyślnie

Iwonko, termin wyjazdu do Tunezji wybrałaś troszkę niefortunnie. Lipiec-sierpień to termin dobry dla młodszej młodzieży
Byłam w maju w Sousse i było cudownie. Jedzonko smaczne i bardzo urozmaicone. Dobrze, że przed wylotem był ważony bagaż a nie my, bo dopłata za nadwagę byłaby i to spora
__________________
http://tesara.flog.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Prosze o informacje na temat.... barbara.s eSenior 6 14-05-2011 19:26
Co sądzicie na temat autobiografii? www.autobiografie.com.pl Książka, literatura, poezja 29 16-06-2008 19:41
Opinie.senior.pl admin Informacje 6 06-05-2008 15:14

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:38.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.