menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Zobacz wyniki ankiety: Kim jestem / kim się czuję
Jestem Ateistą 78 32.23%
Jestem watpiącym Katolikiem 41 16.94%
Jestem Świadkiem Jehowy 3 1.24%
Jestem wierzący ale nie praktykujący 42 17.36%
Wciąż poszukuję tej właściwej religii 12 4.96%
Jestem Katolikiem (rzymskim) 48 19.83%
Buddyzm 6 2.48%
Inne wyznania 12 4.96%
Głosujących: 242. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #7061  
Nieprzeczytane 16-06-2018, 21:11
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
https://www.youtube.com/watch?v=kCvysxPzVkw&t=40s
Jak BOGACTWO i pieniądze wpływają na mózg?
W dzisiejszym odcinku chciałem Wam opowiedzieć o wpływie pieniędzy oraz bogactwa na nasze głowy. Jak bogactwo wpływa na rozwój w tym rozwój dzieci? Czy pieniądze dają szczęście? Jak pieniądze wpływają na społeczeństwo? Czy pieniądze sprawiają, że jesteśmy atrakcyjni?
W szczególności twojego urojonego boga


Waciu, szczęścia i atrakcyjności to one może nie dają,
ale na pewno w tym nie przeszkadzają.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7062  
Nieprzeczytane 17-06-2018, 08:25
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 612
Domyślnie

https://www.arte.tv/pl/videos/066315...d-gardens-usa/
W Pensylwanii, na zachód od Filadelfii, na powierzchni 500 ha rozciągają się ogrody Longwood, w których europejskie inspiracje mieszają się z i amerykańskim praktycyzmem.

https://www.arte.tv/pl/videos/066315...us-portugalia/
Położona na północy Portugalii posiadłość Casa de Mateus, wraz ze swoim barokowym pałacem, należy do rodziny hrabiego Albuquerque od ponad trzech wieków. Wspaniale zachowane i ciągle dopracowywane ogrody dodają tylko splendoru tej wspaniałej posiadłości.

https://www.arte.tv/pl/videos/066315...ourt-irlandia/
Gra świateł na tarasach Powerscourt sprawia, że mamy wrażenie że jesteśmy we włoskim ogrodzie. To jednak Irlandia, tuż pod Dublinem. Powerscourt to ogród, w którym widać wpływ 4 wieków jego historii. Ten prywatny ogród stał się narodową dumą Irlandczyków.

Wszystkie te ogrody stworzył człowiek mający ponad przeciętne zdolności estetyczne i dużą kreatywność . Czy w waszej opinii jest jakiś powód dla którego Bóg miałby teoretycznie istnieć? Mnie się wydaję, że i wszechświat, i my, byliśmy w stanie powstać bez Boga .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7063  
Nieprzeczytane 17-06-2018, 09:30
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46

Wszystkie te ogrody stworzył człowiek mający ponad przeciętne zdolności estetyczne i dużą kreatywność . Czy w waszej opinii jest jakiś powód dla którego Bóg miałby teoretycznie istnieć? Mnie się wydaję, że i wszechświat, i my, byliśmy w stanie powstać bez Boga .


Ano byliśmy (MY) w stanie powstać za sprawą rodziców naszych, którzy załatwili nam to w zakresie własnych możliwości.

Co prawda nie wszyscy wykazali się ponadprzeciętnymi zdolnościami estetycznymi i kreatywnością tworząc swe potomstwo, ale jakkolwiek im to wyszło, to Boga specjalnie trudzić nie musieli.

A WSZECHŚWIAT..? Trzeba byłoby go o świadectwo urodzenia zapytać. Dałoby to możliwość stwierdzenia, czy on z Boskiej ręki wyszedł, czy też jakimś kosmicznym bastardem jest (bękartem inaczej).
Jest jednak problem zasadniczy, w jakim języku z tym pytaniem do niego się zwrócić, bo nauka dotąd milczy na ten temat, jakby wody w usta nabrała.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7064  
Nieprzeczytane 17-06-2018, 11:53
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 612
Domyślnie

Wszechświat, uniwersum – wszystko, co fizycznie istnieje: cała przestrzeń, czas, prawa fizyki, stałe fizyczne oraz wszystkie formy energii i materii. Większość materii i energii znajdującej się we Wszechświecie przybiera formę ciemnej materii i ciemnej energii. Słowo „Wszechświat” może być też używane w innych kontekstach jako synonim słów „kosmos” (w rozumieniu filozofii), „świat” czy „natura”. W naukach ścisłych słowa „Wszechświat” i „kosmos” są równoważne. Wikipedia
Cytat:
Frat napisał -A WSZECHŚWIAT..? Trzeba byłoby go o świadectwo urodzenia zapytać. Dałoby to możliwość stwierdzenia, czy on z Boskiej ręki wyszedł, czy też jakimś kosmicznym bastardem jest (bękartem inaczej).Jest jednak problem zasadniczy, w jakim języku z tym pytaniem do niego się zwrócić, bo nauka dotąd milczy na ten temat, jakby wody w usta nabrała.
Wszechświat „ porozumiewa „ się z istotami rozumnymi za pomocą wysyłanego promieniowania / Mikrofalowe promieniowanie tła, promieniowanie reliktowe, CMB/ ,stąd wiemy że było to 13,7 miliarda lat temu kiedy powstała czasoprzestrzeń.Udało się w LHC otrzymać plazmę gluonowo kwarkową to już energi w bilionach elektronowoltów. Plazma taka istniała w trakcie wielkiego wybuchu . Nauka nie stoi w miejscu tylko pomału zwiększa nasze zasoby wiedzy .polscy fizycy w tych badaniach w Cern też uczestniczą. Plazma kwarkowo-gluonowa - polskie napisy /szerzej/ https://www.youtube.com/watch?v=eZ8ey7u3xO8

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 17-06-2018 o 14:03.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7065  
Nieprzeczytane 17-06-2018, 13:29
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 621
Domyślnie

[quote=Frat][
Cytat:
FONT=Verdana]Pluto, może ja nie nadążam, ale widzi mi się, żeś okrutnie Wacława sprowokował i on Ci w odwecie tę Sirotkę wraz z Krasnoludkami uroił.[/font]

Dlatego twierdzę z całą stanowczością, że ateizm rozrywkowy jest zjawiskiem bezdusznym, okrutnym, a nawet zbrodniczym powodowanym urojeniami chorobliwej imaginacji.
Bo w końcu co Wackowi P może przeszkadzać wiara w biedną Marysię Sirotkę i w te pożyteczne ludki co pracowicie produkują mleko na zsiadłe? Sernika nie trawi? Cyco?
Jakoweś problemy gastryczne chłopa muszą trapić, bo innego wyjaśnienia nie znajduję.

Cytat:
A nie mógł to nad sierocą dolą się pochylić, a pomedytować kapkę, jak też pieniądze i bogactwo na jej mózg sierocy, a duchowość wpłynąć by mogły?

Nie mógłby. Zauważ że ateistom w rozrywkowego wydania czasoprzestrzeń zakrzywia się w niezbadanym kierunku.
Albowiem niezbadane są wyroki boskie.
A to znaczy że tak przyziemne sprawy jak sieroca nędza i całodobowy trud bujających w kosmicznych magmach i plazmowych obłokach materii spreparowanych przez ABSOLUT są dla niego niedostępne z powodów w/w .
Cytat:
Być może z tymi Krasnoludkami zadawać by się nie musiała, bo też i nic dobrego jej z tego nie wyszło.
A co wtedy z poglądami wesołego ateisty na sex w zbiorowym układzie ?
Przecież powinieneś pamiętać jedną rozrywkową ateistkę która propagowała działalność hymniczną słowami: cyt.
Bo we mnie jest sex
Gorący jak sammum
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7066  
Nieprzeczytane 17-06-2018, 15:37
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 612
Domyślnie

Jest dzień wolny to coś dla ducha i to z najwyższej półki ;Łucja z Lammermooru Gaetana Donizettiego
Opera Lozańska https://www.arte.tv/pl/videos/078483...&kwp_1=1221979 Opera opowiada o tragicznym losie szkockich kochanków - Łucji Ashton i Edgara Ravenswooda, którzy zaręczają się mimo nienawiści swoich rodzin. Sprzeczka kochanków doprowadza jednak Łucję do szaleństwa, które popycha Edgara do popełnienia samobójstwa.

Poczujcie się jak seniorzy we krajach zachodnich że uczestnictwo w tego typu wydarzeniach będzie wasz stać , jeżeli sami wcześniej nie doprowadzicie do destrukcji całego systemu w Polsce . Aktor : Lenneke Ruiten Airam Hernández Ŕngel Ňdena Patrick Bolleire Tristan Blanchet Cristina Seguraier-Yves Tętu .Dostępne od 16/02/2018 do 05/10/2018 za to zapłaciła Unia , po tym czasie płaćcie sami.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7067  
Nieprzeczytane 17-06-2018, 16:25
~gość: maja59.'s Avatar
~gość: maja59.
 
Posty: n/a
Domyślnie

Po co komu Łucja z Lammermooru wystarczy Kępa śpiewająca u Rydzyka. Dziękuję Wacku za operę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7068  
Nieprzeczytane 17-06-2018, 17:15
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 612
Domyślnie

Miło mi ze ci Maju59 , Łucja z Lammermooru Gaetana Donizettiego ci się podobała , staram się by raz przynajmniej w tygodniu coś ciekawego zamieścić na naszym forum byśmy nie stali się monotematyczni. Coś dla ciebie W 1965 roku Bob Dylan przeniósł się do Woodstock, ośrodka nowojorskiej elity kulturalnej, który wkrótce powitał utopijną społeczność artystyczną…https://www.arte.tv/pl/videos/076605...a-boba-dylana/ To nasz czas który przeminął , ale jest w naszej pamięci ,dziś już patrzymy na te czasy inaczej ale zawsze z nostalgią do tego wracamy. https://www.youtube.com/watch?v=MLmy2dxD0KM
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7069  
Nieprzeczytane 17-06-2018, 17:22
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Przecież powinieneś pamiętać jedną rozrywkową ateistkę która propagowała działalność hymniczną słowami: cyt.
Bo we mnie jest sex
Gorący jak sammum

Pewnie, że pamiętam. Jej atuty były wielką atrakcją płynącą z czarno-białych ekranów, ale dzisiaj to już relikt minionej epoki.
Pozostało tylko jej promieniowanie reliktowe. Ci, którzy pamiętają potrafią je odbierać.
A jeśli nie potrafią, to pozostaje im mikrofalowe promieniowanie tła i ciemna materia (teistyczna lub ateistyczna, według życzenia).
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7070  
Nieprzeczytane 17-06-2018, 17:27
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 612
Domyślnie

Z drzewa życia
właśnie wybrałem sobie śliwkę
Pojawiłaś się
i wszystko zaczęło nucić
Wciąż, to naprawdę dobre założenie,
najlepsze jeszcze przed nami
Najlepsze jeszcze przed nami i skarbie,
czyż to nie będzie wspaniałe?

Myślisz, że widziałaś słońce,
ale nie widziałaś jak świeci
Poczekaj na rozgrzewkę
Poczekaj, aż nasze usta się spotkają
Poczekaj, aż zobaczysz ten słoneczny dzień
Jeszcze nic nie widziałaś..
Najlepsze jeszcze przed nami i skarbie,
czyż to nie będzie wspaniałe?

Najlepsze jeszcze przed nami,
Nadejdzie dzień, że będziesz moja
Nadejdzie dzień, że będziesz moja
Nauczę cię latać
Zaledwie spróbowaliśmy wina
A opróżnimy puchar do dna
Poczekaj, aż twój urok będzie odpowiedni,
by otoczyły cię te ramiona

Myślisz, że już latałaś ,
ty nawet nie oderwałaś się od ziemi
Poczekaj, aż będziesz zamknięta w moim uścisku
Poczekaj, aż przyciągnę cię blisko
Poczekaj, aż zobaczysz to oświetlone słońcem miejsce
Nie ma drugiego takiego

Najlepsze jeszcze przed nami i skarbie,
Czyż to nie będzie wspaniałe?
Najlepsze jeszcze przed nami,
Nadejdzie dzień, że będziesz moja
Nadejdzie dzień, że będziesz moja
Będziesz moja...

To tłumaczenie tej kultowej piosenki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7071  
Nieprzeczytane 18-06-2018, 09:07
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 612
Domyślnie

Poniedziałek to czas na Fundację Panteon która na Facebooku we motcie ma sentencję Tukidydesa " Większość niewiele troszczy się o znalezienie prawdy i raczej skłonna jest przyjmować gotowe opinie "

Maciej Mikurda i Karol Fjałkowski rozmawiają z Piotrem Kalachynem, nauczycielem buddyzmu Diamentowej Drogi, uczniem Lamy Ole Nydahla. https://www.youtube.com/watch?v=rFz2...ature=youtu.be
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7072  
Nieprzeczytane 18-06-2018, 11:09
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Pragnę podzielić się z państwem bardzo mądrą opinią na temat moralności przekazaną przez ks. Stanisława Walczaka (Fb 16 czerwiec 2017r.)
"Relatywizm moralny"
Zaszokowany jestem szerzącym się relatywizmem w Polsce. Zasady głoszone i wymagane od innych, nie obowiązują "swoich".
Na przykład: kłamstwo, podjudzanie przeciw bliźniemu, fałszywe świadectwo. Jeżeli "swój" łże jak najęty, wówczas doradcy teologiczni zawsze znajdą moralne usprawiedliwienie tej obrzydliwości.
gdyby jednak tego rodzaju rzecz przydarzyłaby się komuś, kto stoi po drugiej stronie, wówczas zagrzmią działa, które moralnie zniszczą nie tylko grzech ale i grzesznika. Prawda też przeżywa dziwną ewolucję wsteczną. Dzisiaj media" tego świata" pokazują więcej prawdy niż media głoszące są lojalność wobec katolicyzmu. Te wręcz potrafią faktami tak manipulować, że prawda staje się kłamstwem, a kłamstwo prawdą.
Przykłady tego zjawiska można mnożyć...
Na ustach moralistów nieustannie pojawia się krytyka moralności sytuacyjnej we współczesnej kulturze zachodu. Chyba tylko po to, by ukryć swój własny relatywizm. Żeby kwestie wyrazić jaśniej, pozwolę sobie na dygresję - nie jest prawdą , że droga do nieba prowadzi przez PiS i Radio Maryja wraz z TV Trwam. Tego rodzaju przekonanie zrodzone i szerzone w kraju jest po prostu okropną herezją... nie, nie herezją lecz prymitywną głupotą. Prawdopodobnie łatwiej trafią " do nieba" stojąc na dystans od tych formacji.

Ostatnio edytowane przez wankabor : 18-06-2018 o 12:12.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7073  
Nieprzeczytane 18-06-2018, 11:58
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 621
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
https://www.arte.tv/pl/videos/066315...d-gardens-usa/
W Pensylwanii, na zachód od Filadelfii, na powierzchni 500 ha rozciągają się ogrody Longwood, w których europejskie inspiracje mieszają się z i amerykańskim praktycyzmem.

https://www.arte.tv/pl/videos/066315...us-portugalia/
Położona na północy Portugalii posiadłość Casa de Mateus, wraz ze swoim barokowym pałacem, należy do rodziny hrabiego Albuquerque od ponad trzech wieków. Wspaniale zachowane i ciągle dopracowywane ogrody dodają tylko splendoru tej wspaniałej posiadłości.

https://www.arte.tv/pl/videos/066315...ourt-irlandia/
Gra świateł na tarasach Powerscourt sprawia, że mamy wrażenie że jesteśmy we włoskim ogrodzie. To jednak Irlandia, tuż pod Dublinem. Powerscourt to ogród, w którym widać wpływ 4 wieków jego historii. Ten prywatny ogród stał się narodową dumą Irlandczyków.

Wszystkie te ogrody stworzył człowiek mający ponad przeciętne zdolności estetyczne i dużą kreatywność . Czy w waszej opinii jest jakiś powód dla którego Bóg miałby teoretycznie istnieć? Mnie się wydaję, że i wszechświat, i my, byliśmy w stanie powstać bez Boga .

To miałbym wniosek racjonalizatorski dla ADMINISTRACJI aby wszelkie parkowe opowieści Wacka i jego wzdęcia muzyczne ADMINISTRACJA przenosiła do odpowiednich działów które już egzystują na forum.

Jeszcze moment a Wacek zaprezentuje nam własnoręcznie wykonane arie ozdobione akapitem, że to są bojowe pieśni rozrywkowych ateistów zagrzewające do antyreligijnych bojów odprawiane na wzór pień krakowskich pielgrzymów drepczących w celach pokutnych do stóp KRÓLOWEJ POLSKI na Jasną Górę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7074  
Nieprzeczytane 18-06-2018, 12:05
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 621
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
Pragnę podzielić się z państwem bardzo mądrą opinią na temat moralności przekazaną przez ks. Stanisława Walczaka (Fb 16 czerwiec 2017r.)
"Relatywizm moralny"
Zaszokowany jestem szerzącym się relatywizmem w Polsce. Zasady głoszone i wymagane od innych, nie obowiązują "swoich".......

Wandeczka słusznie przytacza ten tekst i za to należy bić brawo.
Jedynym zgrzytem jest ten drobiazg, że autorem tegoż wywodu jest ....KSIĄDZ a więc urzędnik WATYKAŃSKIEGO NAJEŹDŹCY, jak go na co dzień Wandeczka traktuje.
To jest właśnie relatywizm moralny w PRAKTYCE.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7075  
Nieprzeczytane 18-06-2018, 12:10
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 621
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Poniedziałek to czas na Fundację Panteon która na Facebooku we motcie ma sentencję Tukidydesa " Większość niewiele troszczy się o znalezienie prawdy i raczej skłonna jest przyjmować gotowe opinie "

Maciej Mikurda i Karol Fjałkowski rozmawiają z Piotrem Kalachynem, nauczycielem buddyzmu Diamentowej Drogi, uczniem Lamy Ole Nydahla. https://www.youtube.com/watch?v=rFz2...ature=youtu.be

Wacek!
Czy ty jako ateista rozrywkowy chcesz nas namówić na uprawianie buddyzmu?
Czy tylko tak się nam wydaje.

Wygląda na to, że Sirotka Marysia jest be, Krasnoludki be, a uczeń Dalajlamy jest OK dla zdeklarowanego ateisty z sekty letkośmisznej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7076  
Nieprzeczytane 18-06-2018, 12:26
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 621
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat
[
Cytat:
FONT=Verdana]Pewnie, że pamiętam. Jej atuty były wielką atrakcją płynącą z czarno-białych ekranów, ale dzisiaj to już relikt minionej epoki.[/font]
Pozostało tylko jej promieniowanie reliktowe. Ci, którzy pamiętają potrafią je odbierać.

A nie sądzisz Fracie że ONA idealnie nadawałaby się na świętą z panteonu stworzonego przez ATEISTÓW. Co jo godom! Na BOGINIĘ wręcz.
W końcu skoro NACZELNY ATEISTA doznawał wstrząsów na jej widok to kto jak kto, ale ATEIŚCI wszystkich krajów powinni JĄ wznieść na pomniki i cześć modlitwą oddawać.

Cytat:
A jeśli nie potrafią, to pozostaje im mikrofalowe promieniowanie tła i ciemna materia (teistyczna lub ateistyczna, według życzenia).

Materia powiadasz??? Tys piknie! Drzewiej mawiano ....ciemna masa.
Ale w końcu czasy się zmieniają. .... "a pan dalej w komisjach".
kurde! To nie ten tekst i wróć to tempo.
Czasy się zmieniają i "nikt nam nie wmówi, że czarne jest czarne"..... znaczy się ciemne i .... tu mam problem, bo masa i materia, to jednak są dwie różne kwestie.

I dalej żaden ateista rozrywkowy nie wyjaśnił nam KTO zrobił czarne dziury???
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7077  
Nieprzeczytane 18-06-2018, 14:03
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
A nie sądzisz Fracie że ONA idealnie nadawałaby się na świętą z panteonu stworzonego przez ATEISTÓW. Co jo godom! Na BOGINIĘ wręcz.
W końcu skoro NACZELNY ATEISTA doznawał wstrząsów na jej widok to kto jak kto, ale ATEIŚCI wszystkich krajów powinni JĄ wznieść na pomniki i cześć modlitwą oddawać.


Materia powiadasz??? Tys piknie! Drzewiej mawiano ....ciemna masa.
Ale w końcu czasy się zmieniają. .... "a pan dalej w komisjach".
kurde! To nie ten tekst i wróć to tempo.
Czasy się zmieniają i "nikt nam nie wmówi, że czarne jest czarne"..... znaczy się ciemne i .... tu mam problem, bo masa i materia, to jednak są dwie różne kwestie.

I dalej żaden ateista rozrywkowy nie wyjaśnił nam KTO zrobił czarne dziury???


A czemu nie miałaby świętą ateistyczną zostać..? Świętej o tym imieniu nie było dotąd jak mi się wydaje nawet w panteonie katolickim, choć głowy za to nie daję.
Zresztą nie o głowę tu chodzi (o Świętej mówię), ale mniejsza o to...

A ciemna masa to pojęcie ponadczasowe, dobrze znane i udokumentowane w wielowiekowych doświadczeniach ludzkości w odróżnieniu od ciemnej materii, będącej tworem hipotetycznym.








__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7078  
Nieprzeczytane 18-06-2018, 17:06
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 612
Domyślnie

Ale się rozpisali nasi dyżurni teiści by coś epokowego napisać Wątek ma swoją publiczność i fanów czekających na cud że ateistom zabraknie tematów a przy okazji może zabraknąć argumentów do wykazania że wiara w życie wieczne czy pojęcie Boga to słowa, którym nadano znaczenie nie mające w niczym pokrycia. To obrazowo przestawiła na naszym forum Lublinianka , Czajniczek Russella , które to słowo zapamiętają niektórzy do końca życia .

Ateiści piszący na wątku pokazują na nieścisłości w świętych Księgach Starego i Nowego Testamentu a wyznawcy chrześcijaństwa nie mając kontr argumentów starają się dyskutować o wszystkim tylko nie o tych nieścisłościach czy bzdurnych zapisach . Dodaje to kolorytowi wątkowi Ateista To Brzmi Dumnie , wypisywane bez składu i ładu obrońców teizmu , różnego rodzaju kretyństwa.

Pisałem co należy zrobić by nie zaatakowała nas demencja starcza bo przychodzi ona z wiekiem .Nawet profesorom się zdarza jak Półtawskiej z Papieskiej Akademii Teologicznej w wykładzie o cudzie uzdrowienia jej , dzięki wstawiennictwu Ojca Pio . Wanda Półtawska stała się osobą medialną z uwagi na związek z K. Wojtyłą i dzięki temu związkowi może nawet zostać następną świętą . Ma już 97 latek to możemy mieć dla niej wyrozumiałość , że jakiś ważny fakt mogła zapomnieć albo inaczej zinterpretować . To jest podobne do marzeń leciwych naszych seniorów , wierzących w randkę z Chrystusem .https://www.youtube.com/watch?v=COjcjcXRyik

Piątek Śmiem Wątpić film dla tych co samodzielnie myślą ,Sobota Racjonalista .Niedziela jest dla ateistów dniem relaksu i nie powinien teistów dziwić .Poniedziałek to Panteon o religiach które teistów mogą zainteresować porzucających chrześcijaństwo . Wtorek Stacja Ateizm .Środa ,Czwartek ateistyczne niespodzianki .Macie program już możecie się brać do pisania Wankabor i Ja spokojnie czekamy , na wasze wypociny .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7079  
Nieprzeczytane 18-06-2018, 17:31
~gość: maja59.'s Avatar
~gość: maja59.
 
Posty: n/a
Domyślnie

Wacku, ja ciągle czekam na Marysię sierotkę tak mi jakoś bez niej smutno. Nawet mogłabym uwierzyć. Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7080  
Nieprzeczytane 18-06-2018, 17:59
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 621
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
...... Wankabor i Ja spokojnie czekamy , na wasze wypociny . [/size]

Wacek!
Nam to rybka na co czekacie.
Gdybyś był prorok ateizmu rozrywkowego normalnego sortu to może by nas twoje wypociny wzruszały, ale ponieważ jaki lajkunik jest, to każdy widzi i jedynie smieszyć może.

I nie zasłaniaj własnych walorów tym co Wandeczka produkuje, bo jak by na jej wyznania nie patrzeć, to trzyma temat. I nie bredzi. Nie klepie byle czego, nie grzebie po wszystkich śmietnikach świata i po zamtuzach ateistopodobnych nie gania.... w przeciwieństwie do ciebie.

Więc się Wandeczki nie czepiaj i nie używaj jej za parawan do swoich niecnych paraateistycznych fanaberii.
Wandeczka w końcu wyznała, że lubi księży [niektórych] i słowiańskich bogów trzygłowych i krasnoludki też.

Amen
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:00.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.