menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #2941  
Nieprzeczytane 06-09-2013, 17:27
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Cytat:
Napisał olena
Dzwoniłam do Aleksandrowa jesienią 2012 i powiedzieli, że teraz czas oczekiwania wynosi do dwóch lat, więc jestem zaskoczona.
Miałam skierowanie na rehabilitację szpitalną od ortopedy z przychodni, gdzie się leczę.

No, proszę! I ta droga nie jest krótsza. "A tam, cicho być..." jak mówił Smoleń i se spokojnie czekać na swój czas. Na dzień dzisiejszy mam 28665 i sobie policzyłam znów i gdyby numerki tak schodziły, jak do tej pory, to wypada mi czerwiec/lipiec, ale ze spadaniem numerków jest różnie i na pewno spowolnieje jeszcze późną jesienią. W każdym razie skierowania mogę się spodziewać od czerwca-września.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2942  
Nieprzeczytane 07-09-2013, 13:50
rena55's Avatar
rena55 rena55 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Szczecin
Posty: 55
Domyślnie

Właśnie zobaczyłam na stronie skierowań, że dostaliśmy z mężem "przydział" na 1 grudnia (pisemnie jeszcze nie przyszło). Termin taki sobie, ale sanatorium nie mogliśmy chyba dostać gorszego. Kołobrzeg - Podczele. Kto nie był, to może sobie poczytać opinie: http://www.forum.nasze-sanatorium.pl...php?f=3&t=3479
Myślę, że to, co opisywane tu było z okazji Sopotu w lesie, to mały pikuś, w porównaniu z tym lasem!
W poniedziałek rano pędzę do NFZ prosić o zmianę miejsca. Jeżeli nie zmienią - trzeba będzie chorować.
A - swoją drogą - uważam, że to zwykłe chamstwo. Kontraktować taki ośrodek i udostępniać go starszym ludziom zimą, to trzeba mieć tupet!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2943  
Nieprzeczytane 07-09-2013, 20:05
MARYLCIA 54's Avatar
MARYLCIA 54 MARYLCIA 54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2011
Posty: 6 384
Domyślnie

Ja jadę 11 września do tego " PIKUSIA " hahaha
Niech się dzieje co chce !!! Może w tym lesie nie żdziczeję ???
Pozdrawim cieplutko
__________________
____________________________________

Odpowiedź z Cytowaniem
  #2944  
Nieprzeczytane 07-09-2013, 23:36
rena55's Avatar
rena55 rena55 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Szczecin
Posty: 55
Domyślnie

Cytat:
Napisał MARYLCIA 54
Ja jadę 11 września do tego " PIKUSIA " hahaha
Niech się dzieje co chce !!! Może w tym lesie nie żdziczeję ???
Pozdrawim cieplutko
Zdziczenie nie jest takie złe. I warunki we wrześniu mogą być także znośne (jeżeli nie będzie bardzo zimno - a chyba nie będzie). Gorzej byłoby zimą, przy marnym ogrzewaniu i nieszczelnych oknach - choroba gotowa!
Tak więc ciesz się, że wyjeżdżasz teraz. Gdyby zimą - współczułabym!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2945  
Nieprzeczytane 08-09-2013, 11:22
olena's Avatar
olena olena jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 144
Domyślnie

Cytat:
Napisał hala51
No, proszę! I ta droga nie jest krótsza. "A tam, cicho być..." jak mówił Smoleń i se spokojnie czekać na swój czas. Na dzień dzisiejszy mam 28665
Z ciekawości zajrzałam i mamy prawie równo, u mnie na liczniku 28885.
__________________
--------------------------------------
https://www.youtube.com/channel/UC95...4tul7Bg/videos
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2946  
Nieprzeczytane 08-09-2013, 11:27
olena's Avatar
olena olena jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 144
Domyślnie

Cytat:
Napisał rena55
Kontraktować taki ośrodek i udostępniać go starszym ludziom zimą, to trzeba mieć tupet!
Wszystko jeszcze byłoby do zniesienia, jeśli zabiegi by były w jednym miejscu. Niestety czasem trzeba dochodzić i zaraz, np po pływalni biegusiem do budynku głównego na następny zabieg.
Kiedyś mimo ciepłego października tak się załatwiłam, że szkoda gadać. Tu jest chyba pies pogrzebany i niedogodne dojazdy na miejsce.
__________________
--------------------------------------
https://www.youtube.com/channel/UC95...4tul7Bg/videos
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2947  
Nieprzeczytane 08-09-2013, 15:35
MARYLCIA 54's Avatar
MARYLCIA 54 MARYLCIA 54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2011
Posty: 6 384
Domyślnie

Cytat:
Napisał rena55
Zdziczenie nie jest takie złe. I warunki we wrześniu mogą być także znośne (jeżeli nie będzie bardzo zimno - a chyba nie będzie). Gorzej byłoby zimą, przy marnym ogrzewaniu i nieszczelnych oknach - choroba gotowa!
Tak więc ciesz się, że wyjeżdżasz teraz. Gdyby zimą - współczułabym!

Też tak myślę że żdziczenie nie jest takie złe
Ale teraz już poważnie - nie ma się z czego cieszyć.
Spojrzałam na zabiegi jakimi ta placówka dysponuje - bo przecież o to właściwie chodzi. No i klapa !!!!
Jechać 600 km do takiego uzdrowiska moim zdaniem wogóle nie ma sensu. Do lasu mogę iść w każdej chwili, z takich zabiegów mogę korzystać na miejscu, szumu morza nie posłucham, po plaży nie pospaceruję itd.. itd...
Dzwoniłam i prosiłam o pokój 1 lub 2 osobowy. Mowy nie ma !!!
3 - 4 osobowe dla przeciętnego Kowalskiego
Licząc dojazd własnym samochodem, koszty dopłat do zakwaterowania , wyżywienia, klimatycznych warunków itd.. nie trzeba łaski NFZ po tylu latach pracy i okradaniu przeciętnego obywatela naszego kraju !!!!!!!!!!!!!
__________________
____________________________________

Odpowiedź z Cytowaniem
  #2948  
Nieprzeczytane 09-09-2013, 07:30
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie do rena55

Cytat:
Napisał rena55
Właśnie zobaczyłam na stronie skierowań, że dostaliśmy z mężem "przydział" na 1 grudnia (pisemnie jeszcze nie przyszło). Termin taki sobie, ale sanatorium nie mogliśmy chyba dostać gorszego. Kołobrzeg - Podczele. Kto nie był, to może sobie poczytać opinie: http://www.forum.nasze-sanatorium.pl...php?f=3&t=3479
Myślę, że to, co opisywane tu było z okazji Sopotu w lesie, to mały pikuś, w porównaniu z tym lasem!
W poniedziałek rano pędzę do NFZ prosić o zmianę miejsca. Jeżeli nie zmienią - trzeba będzie chorować.
A - swoją drogą - uważam, że to zwykłe chamstwo. Kontraktować taki ośrodek i udostępniać go starszym ludziom zimą, to trzeba mieć tupet!
Ja na Twoim miejscu bym te opinie wydrukowała i zawiozła je do NFZ i na ich podstawie zażądała zmiany ośrodka. Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2949  
Nieprzeczytane 09-09-2013, 07:34
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie do olena

Cytat:
Napisał olena
Z ciekawości zajrzałam i mamy prawie równo, u mnie na liczniku 28885.
Rzeczywiście mamy prawie równo. Ciekawa jestem ,czy w mniej więcej równym czasie otrzymamy skierowania. Ja mam drogi oddechowe i zaznaczone góry(?). Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2950  
Nieprzeczytane 09-09-2013, 07:48
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Dziewczyny pod tym hasłem w google (Sanatorium ORW Podczele Kołobrzeg, w Kołobrzegu - opinie ...) to sanatorium jest chwalone. Jest tam kilka opinii ale bardzo dobrych. Poczytajcie. Może wcale nie jest tak źle. Może "nie taki diabeł straszny, jak go malują". Po powrocie napiszcie dla nas swoja opinie o tym ośrodku. Pozdrawiam i życzę doskonałych zabiegów i ogólnie wspaniałego pobytu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2951  
Nieprzeczytane 09-09-2013, 07:56
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie Do MARYLCI54

Cytat:
Napisał MARYLCIA 54
Dzwoniłam i prosiłam o pokój 1 lub 2 osobowy. Mowy nie ma !!!
3 - 4 osobowe dla przeciętnego Kowalskiego
Ale mają i tak w ofercie podają:
Rodzaj pokoi:1, 2, 3, 4 - osobowe. Cena noclegu:58 zł - 132 zł za osobę. Liczba miejsc: 400. Dostępność obiektu: całoroczny.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2952  
Nieprzeczytane 09-09-2013, 10:16
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Pogrzebałam trochę w tym Poczdalu i informacje się nieco kłócą, zwłaszcza dot. pokoi, bo w informacjach dla kuracjuszy NFZ jest:
Wcześniejszy przyjazd w dniu rozpoczęcia turnusu lub późniejszy wyjazd w dniu zakończenia turnusu jest związany z wniesieniem opłaty w wysokości 30 zł (wydłużenie pobytu do 6 godzin).
Wcześniejsze przyjazdy (dzień wcześniej) są możliwe tylko w ramach posiadanych miejsc w sanatorium i wiążą się z wniesieniem opłaty w wysokości od 50,00 do 70,00 złotych.
Do dyspozycji kuracjuszy sanatorium oddaje pokoje dwu i trzyosobowe z pełnym węzłem sanitarnym, lub z umywalką i węzłem sanitarnym na korytarzu.
Małżeństwa są kwaterowane w tym samym pokoju.
Sanatorium nie prowadzi rezerwacji pokoi, nie posiada także pokoi jednoosobowych z pełnym węzłem higieniczno-sanitarnym (poziom I, standard A).W pokojach jest dostępne radio i płatna telewizja.
Na każdym piętrze dostępny jest czajnik, w recepcji można wypożyczyć odpłatnie żelazko, suszarkę do włosów, czajnik do pokoju.
W pokojach są do dyspozycji gości szklanki, koce, i ręcznik.
Kuracjusze mogą odpłatnie korzystać z wejścia na basen pływacki, i stołu bilardowego, bezpłatnie z boisk do tenisa ziemnego, piłki siatkowej i koszykowej oraz stołów do tenisa stołowego.
Sanatorium nie prowadzi rezerwacji pokoi, nie posiada także pokoi jednoosobowych z pełnym węzłem higieniczno-sanitarnym (poziom I, standard A),ale w tabeli częściowej odpłatności kosztów wyżywienia i zakwaterowania przez kuracjusza jednak podają cenę za taki pokój. Więc nic nie rozumiem. Mają, czy nie mają? - oto jest pytanie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2953  
Nieprzeczytane 09-09-2013, 13:42
rena55's Avatar
rena55 rena55 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Szczecin
Posty: 55
Domyślnie

Cytat:
Napisał hala51
Ja na Twoim miejscu bym te opinie wydrukowała i zawiozła je do NFZ i na ich podstawie zażądała zmiany ośrodka. Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Tak też zrobiłam. Sześć bitych stron samych negatywnych opinii (najświeższe z lipca tego roku). Pani była bardzo miła i pocieszyła mnie, że nic nie jest przesądzone. Jak tylko dostanę skierowania na piśmie (poleconym), to mam przyjechać do NFZ ze skierowaniami i z podaniem, uzasadniającym zmianę miejsca skierowania (także na podstawie tych opinii z netu). Tak więc czekam na pismo.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2954  
Nieprzeczytane 09-09-2013, 14:18
BognaM BognaM jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Posty: 25
Domyślnie

Czy ktoś mógłby polecić sanatorium w Małopolsce, które ma umowę z PFRON? Na razie waham się pomiędzy "Damis" w Krynicy Zdroju a "Limba" w Piwnicznej ale to z opisów w internecie. Był ktoś z Was w tych ośrodkach i może polecić?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2955  
Nieprzeczytane 09-09-2013, 16:22
MARYLCIA 54's Avatar
MARYLCIA 54 MARYLCIA 54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2011
Posty: 6 384
Domyślnie

Cytat:
Ja na Twoim miejscu bym te opinie wydrukowała i zawiozła je do NFZ i na ich podstawie zażądała zmiany ośrodka. Pozdrawiam i życzę powodzenia


Moja droga kol. robiłam co tylko można było w tej sprawie.
Dzwoniłam do NFZ i wiesz co mi odpowiedziała :

" Jeśli powiem pani, że jestem księżniczka Diana ... uwierzy mi pani ???? " proszę nie czytać opinii.

W Sopocie - miła pani słowiczym głosikiem odp. pokoje 1 i 2 osobowe są przeznaczane przez lekarza takich podań i próśb , które otrzymaliśmy od pani ....mamy na dzień dzisiejszy około 30.

Pokój 1 osobowy jest płatny - 34,50 doba - czy to mało ??? dla emeryta, który żyje od 1 do 1 - szego i liczy drobne każdego mc ??? Ale komercyjnie ... owszem !!! parę groszy więcej i masz to co chcesz
Eeeeeeeeeeee tam - już nie chce mi się nawet denerwować !!!
Pokazałam wcześniej na fotkach jakie warunki miałam 2 latemu w Dusznikach - no i co ??? pytano mnie ... DLACZEGO TO POKAZUJESZ ? ITD...

Pozdrawiam wszystkich oczekujących na skierowania i z całego serca życzę SUPER SANATORIUM !!!
__________________
____________________________________

Odpowiedź z Cytowaniem
  #2956  
Nieprzeczytane 09-09-2013, 16:59
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Cytat:
Napisał BognaM
Czy ktoś mógłby polecić sanatorium w Małopolsce, które ma umowę z PFRON? Na razie waham się pomiędzy "Damis" w Krynicy Zdroju a "Limba" w Piwnicznej ale to z opisów w internecie. Był ktoś z Was w tych ośrodkach i może polecić?
Ja z całą odpowiedzialnością polecam "Limbę" w Piwnicznej. Byłam w 2011r. Super.Tego drugiego nie znam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2957  
Nieprzeczytane 09-09-2013, 17:15
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Cytat:
Napisał rena55
"...Pani była bardzo miła i pocieszyła mnie, że nic nie jest przesądzone. Jak tylko dostanę skierowania na piśmie (poleconym), to mam przyjechać do NFZ ze skierowaniami i z podaniem, uzasadniającym zmianę miejsca skierowania (także na podstawie tych opinii z netu). Tak więc czekam na pismo..."
Dopiero? Nie łatwiej im zmienić od razu zanim wyślą skierowanie na piśmie! Toż to szmat czasu do wyjazdu. Wg mnie to właśnie sprawę będącą jeszcze w powijakach najlepiej załatwić. No, dla mnie to jakieś nienormalne! A na miesiąc przed powiedzą, że nie ma możliwości i "jedzie pani, albo nie". Obym nie miała racji. Pozdrawiam i życzę Ci powodzenia w sprawie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2958  
Nieprzeczytane 11-09-2013, 16:50
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie do reny55

Cytat:
Napisał rena55
"...Właśnie zobaczyłam na stronie skierowań, że dostaliśmy z mężem "przydział" na 1 grudnia..."
Przepraszam Cię reno55, że zapytam. Masz przydział do sanatorium na 3 miesiące przed rozpoczęciem turnusu. Proszę napisz, jeśli możesz, jaki miałaś numer, gdy pojawiła się informacja w przeglądarce? Moja koleżanka ma na dzień dzisiejszy 3332. Monitorowałam na przestrzeni roku 2011/12 kilkanaście nr skierowań i w niektórych przypadkach informacja była już w styczniu na kwiecień przy numerku nieco ponad 9tys., inna w marcu na czerwiec przy około 11tys.(nie mogły być ze zwrotów, bo wtedy termin byłby krótki). U większości zaś informacja pojawiała się na miesiąc lub półtora przed rozpoczęciem się turnusu. Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2959  
Nieprzeczytane 11-09-2013, 18:15
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie

Moja żona w dniu dzisiejszym ma nr: 836 i jeszcze nie dostała skierowania na wyjazd do sanatorium. Trudno powiedzieć jakie są procedury przyznawania skierowań. Ja w 2011 roku dostałem skierowanie na 2 miesiące przed wyjazdem, mając numer 2500.
__________________
Ryszard
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2960  
Nieprzeczytane 12-09-2013, 08:55
rena55's Avatar
rena55 rena55 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Szczecin
Posty: 55
Domyślnie

Cytat:
Napisał hala51
Przepraszam Cię reno55, że zapytam. Masz przydział do sanatorium na 3 miesiące przed rozpoczęciem turnusu. Proszę napisz, jeśli możesz, jaki miałaś numer, gdy pojawiła się informacja w przeglądarce? Moja koleżanka ma na dzień dzisiejszy 3332. Monitorowałam na przestrzeni roku 2011/12 kilkanaście nr skierowań i w niektórych przypadkach informacja była już w styczniu na kwiecień przy numerku nieco ponad 9tys., inna w marcu na czerwiec przy około 11tys.(nie mogły być ze zwrotów, bo wtedy termin byłby krótki). U większości zaś informacja pojawiała się na miesiąc lub półtora przed rozpoczęciem się turnusu. Pozdrawiam.
Miałam nr 164 w przeglądarce. A startowałam od nr 9746 w czerwcu zeszłego roku.
Pozdrawiam także!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
sanatorium stokrotka Profilaktyka i zdrowy styl życia 121 20-06-2019 06:40
Upadek – traktuj go poważnie - komentarze Jagoda Ogólny 7 20-08-2012 09:47
Sanatorium - nie tylko na poważnie cz.2 destiny Opieka 518 15-02-2010 10:33
Jak wytłumaczyc mamie, że powinna leczyc się na poważnie? Proszę o pomoc. Pani Becia Choroby, badania, terapie 16 15-06-2009 19:19
Sanatorium - nie tylko na poważnie destiny Opieka 508 19-10-2008 15:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:58.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.