menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Praca > Seniorzy i praca
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Seniorzy i praca Dyskusje na temat sytuacji seniorów na rynku pracy, bezrobocia, możliwości zarabiania na emeryturze, poszukiwania pracy.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 25-05-2008, 09:45
hary hary jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 93
Domyślnie

Nie zaznaczyłam ze nie podołam samodzielnie...tym bardziej po tych 6ciu latach. Zmieniły sie przepisy, a i wtedy nie byłam samodzielna w tym co robiłam. Księgowość finansową znam ledwie po łebkach-jako pomoc tylko. Płace? prowadziłam 10 lat temu, ledwie płatnik wchodził..kadry?- byłam tylko do pomocy kadrowej, jak się tamten zakład rozpadał. Zrobiłam potem kurs, ale to było 7 lat temu!! Prawie nic nie pamiętam , a pracodawcy chcą kogoś samodzielnego od zaraz.. Teraz w tej firmie prowadziłam materiałówke w Symfoniii . Nikt mi niczego nie instruował, dochodziłam do wszystkiego sama, a :asortyment towarów- kształtki, rury, zawory- w sam raz dla baby...
Ale dałam sobie rade wierzcie mi! Nauczyłam sie wszystkiego sama. Postawiłam na tę kartę. Szef zmieniał decyzje i wizje co miesiąc, aż przyszła pora na mnie. Nawet nie podał powodów. Ponoć nie musiał, bo miałam umowę na 5 lat, wiec dał wypowiedzenie dwutygodniowe i wio. Wyprowadzili na dodatek zszokowaną za bramę jak przestępcę. To niepolska firma, ale z polską -tu- załogą. Oczywiście nie muszę dodawać, ze niczego nie ukradłam ani nie naraziłam szefa na straty...W pracę włożyłam całe serce i zaangażowanie.
Nie poprowadzę niczego samodzielnie. Mogę otworzyć najwyżej kwiaciarnie, tez nie mam o tym pojęcia.
Nie chciałam się żalić, wiem że nikt nie pomoże,tak jak 6 lat temu.Choć teraz niby jest lepiej, ale ja jestem starsza.
Nie chce sie żalić. Ale mnie wkurza, jak sie niektórym wydaje, ze to takie proste teraz, ze tylko trzeba chcieć i sie nie załamywać i blabla. Ze 50tki to jeszcze pełnowartościowi pracownicy... Dla kogo? Jak popatrzą w CV ze mam 1957 to odpadam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 30-05-2008, 21:32
grzesiek1949 grzesiek1949 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 2
Domyślnie

Witam,mimo iż jestem tu pierwszy raz też chciałabym zabrać głos.Jestem emerytką już 4 lata i chcąc podreperować budżet domowy chciałam pracować.Mimo najszczerszych chęci nie mogę znaleźć pracy.Szukałam w agencjach pracy czasowej, szukałam w necie i nic. Wszędzie szukają młodych i zdolnych!Czy my, weterani pracy, odstawieni jesteśmy na boczny tor?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 30-05-2008, 21:53
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Tiko nie umiesz to się naucz!!!!! Do odwaznych świat należy .Nie ma sensu rozpatrywać co bylo i co się stalo i nie zamienajmy tego watku w scianę placzu -zastanowmy się lepiej co zrobić zeby się udalo tę pracę znaleźć .Nie pracujesz więc nie masz nic.Jak spróbujesz cos robic na wlasny rachunek możesz polec czyli stan bedzie ten sam ,ale może się okazac ,że pomalu zaczniesz zyskiwać .Może na początek opieka nad dziećmi lub strszymi ,wyjazd za granice ,nie wiem chociażby ta kwiaciarnia -ale to wymaga nakładów.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 30-05-2008, 22:13
martunia's Avatar
martunia martunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Posty: 11 322
Domyślnie

Szukam już dwa miesiące pani+50,do pracy w charakterze kasjerki,bez skutku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 30-05-2008, 23:17
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

No bo po co lepiej ponarzekac na dolę swą...a poza tym w pracy niestety ,trzeba pracować....
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 31-05-2008, 06:40
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie

Cytat:
Napisał martunia
Szukam już dwa miesiące pani+50,do pracy w charakterze kasjerki,bez skutku.
No,szkoda,że nie mieszkam w Łodzi.
Do Grzesiek 1949 Ja znalazłam pracę w agencji pracy tymczasowej Leader Serwis,tam zatrudniają też starsze osoby.Praca jest w Tesco,albo układanie towaru na półkach,albo obsługa klienta za ladą na stoiskach.Wymagana jest książeczka sanepidu.
A teraz na sezon można też znaleźć pracę w ośrodkach wypoczynkowych,czy kampingach.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 31-05-2008, 08:30
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Nie jest prwdą ,ze dostepne sa tylko prace fizyczne .Jestem tego najlepszym przykładem .Niestety brak wykształcenia w poszukiwanych dziedzinach nieco utrudnia sprawę .
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 31-05-2008, 08:42
renet's Avatar
renet renet jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 87
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Nie jest prwdą ,ze dostepne sa tylko prace fizyczne ..
Masz racje ja rownież pracuje mimo swego wieku jako przedstawiciel finansowy i jest to praca lekka, łatwa i przyjemna,ale zapewne sa rejony w naszym kraju że jest ciężko z pracą tym wieku.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 31-05-2008, 10:21
hary hary jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 93
Domyślnie

"Tiko nie umiesz to się naucz!!!!! ....Może na początek opieka nad dziećmi lub starszymi ,wyjazd za granice ,nie wiem chociażby ta kwiaciarnia -ale to wymaga nakładów."

Małgorzato , moja imienniczko....nie rozumiesz...jeździłam 4 lata do N jako opiekunka...ciężki to chleb, w poniżeniu i tęsknocie. Rekami i nogami będę się bronic, by tam nie wracać. Nauczyłam sie tylko trochę niemieckiego i napatrzyłam, że starość, ta niedołężna, jest okropieństwem, przekleństwem...dlatego tak walczę teraz z oznakami tego u siebie.
Zrobilam licencjat w wieku 43 lat...Edukacja informatyczna. W wieku 48- nauczylam sie niemieckiego od zera-całkowicie sama bez zadnego kursu..nie sądź, ze mi sie nie chce.. Ja naprawde nie mam juz motywacji, bo tak wiele razy próbowałam od nowa życie układać, Jestem zmęczona....Nie użalam sie , ale kto nie zna wszystkich okoliczności- nie zrozumie. Po prostu w tym wieku -nie chca nas. Nawet na kasjerkę na sezon! Woleli emerytkę, a ja za młoda? bo mi brakuje jeszcze 7 lat do 30-tu? A do biura? Po sześciu latach śmierci zawodowej trzeba było od nowa uczyć sie nawet trzymania długopisu. Może więc za wolna jestem? zbyt wiele przeoczeń?...nie pasuje do mlodego zespołu? ktory szybko, szybko, ale byle jak. Do kliki, która nie dopuści do swego grona nowego, bo może za głośno by sie "dziwił", że oni maja tyle korzyści poza płacowych z tej firmy, która nie jest przecież ich własnością, boją osoby, która coraz bardziej widzi jak to ich "zapracowanie" to czyste pozoranctwo. Typowe. No i w końcu zrobiłam to czego potrzebowali, to teraz won.!! Posprzątałam bałagan, który groził poważnymi kłopotami w razie kontroli, wyprowadziłam na prostą więc do czego im teraz? ...a sio, babo naiwna ze popracujesz spokojnie do emeryturki.

Myślę, ze jedyna szansą teraz moze byc sklepik, na początek netowy , dla zdobycia jakiegoś doświadczenia, potem malutki prawdziwy, mam ciut kasy , zaryzykuje. Nie znam sie na tym az tak wiele, ale jesli na wlasny r-k - to może wystarczy. Zmierze sie z tym. W necie jest kopalnia wiadomości na ten temat. A z kasa też miałam troche do czynienia.
Nie będzie sie nade mną już nikt wytrząsał, żaden młodociany szef który sam nie wie czego chce, nie potrafi tego przekazać, i nie szanuje pracownika. Boli mnie ta ostatnia porażka, a jestem pewna, ze w tym wszystkim nie było mojej winy. Nawiasem chętnie zapytałabym jakiejś księgowej, fachowca od księgowości finansowej. Może któraś z pan odpowie na moje pytania??? , ale na pryw, tu szkoda nudzić.
Pozdrawiam
pysia713@wp.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 31-05-2008, 13:37
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Tiko ja cię naprwdę nie pouczam ,glosno mysle .Bardzo dobrze cię rozumiem ,bo ja też spędzilam zagranica czas jakiś na pracach podobnych i też nigdy wiecęj.Moze mam szczescie ,że uczę tego angielskiego i jest popyt jeszcze ,ale rowniez przezylam "wyparcie" przez mlodych np.w szkolach jezykowych gdzie dla takich "babć' jak ja mimo kwalifikacji ,swietnej znajomosci jezyka itd nie ma pracy .Dzieki ci więc Boże za szkoly ....Masz rację ,ja tez nie znioslabym wytrząsania się .Zyczę ci z calego serca powodzenia w przedsięwzięciu .Musi się udać ,bo jesteś imponujaco pracowita i zaradna .Jesli cię urazilam to przepraszam ,widocznie nie do końca dobrze odebralam Twoje posty .Cala rzeczywistośc wylaniała się z nich stopniowo ,albo ja taka może tępa jestem
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie

Ostatnio edytowane przez Malgorzata 50 : 31-05-2008 o 15:03.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 31-05-2008, 14:45
hary hary jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 93
Domyślnie

Nie trzeba przepraszać, ja i tak ciesze sie ze mogłam wylać trochę goryczy...raczej dzięki za zainteresowanie i dobre słowo
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 15-06-2008, 09:35
z centrum z centrum jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1 140
Domyślnie uzupełniać - jak?

Cytat:
Napisał Eliza
To może być prawdą. Jeszcze pracuję i wciąż dużo się uczę. Cały czas doganiam młodszych , nieraz o wiele lepszych ode mnie, ale brak im doświadczenia i poprzez swoją szybkość popełniają dużo błędów.
I jest to tylko potwierdzeniem reguły że młodość i starośc muszą się uzupełniać. Pozdrawiam.
Nie uzupełniać a zastępować - a to jest różnica.
W polskim obyczaju w ciagu minionych dwudziestu lat lat zniszczono naturalną relację mistrz-uczeń , co jest istotne szczególnie w zawodach wymagających wysokich kwalifikacji.
A zaczęło się to już w dobie przerwanej dekady "Gospodarza".
To normalna w gospodarkach relacja - u nas wciśnięto hybrydę socjalistyczną.

Czytałaś - co o tym myślisz ?
http://www.polskatimes.pl/dzienniklo...lato,id,t.html
Cytat:
Ja jeszcze sobie jakoś poradzę - przyznała dwudziestoletnia Ania z Pabianic. - Najbardziej żal mi było kobiet w wieku mojej mamy. Jak dowiedział y się, że stracą pracę, to prawie wszystkie się popłakały. Dla nich to prawdziwy dramat. Gdzie one teraz znajdą pracę w Pabianicach? W tym wieku i w tym mieście jest to prawie niemożliwe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 15-06-2008, 11:35
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Co tu myśleć -to dramat po prostu!!!!!
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 15-06-2008, 11:52
martunia's Avatar
martunia martunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Posty: 11 322
Domyślnie

A ja dalej szukam 50 do pracy.
Jak już znajduję,to albo kradnie albo pracować to jej się nie zabardzo chce.
Generalnie mało jest chętnych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 15-06-2008, 11:53
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Martunia bo są rożne strony medalu..
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 15-06-2008, 11:54
martunia's Avatar
martunia martunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Posty: 11 322
Domyślnie

Wiem Małgosiu ale to nie jest tak,że pracodawcy nie chcą zatrudniać +50.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 15-06-2008, 11:55
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Przeca caly czas walczę jak lew żeby to udowodnic nieudolnie .Ale chyba zależy, jak wszystko od zbiegu okolicznosci ,miejsca ,checi itd itd
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 14-09-2009, 16:42
pawlowska.a pawlowska.a jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Miasto: krakó
Posty: 2
Domyślnie ...

Zgadzam się z wami, nie docenia się potencjału, doświadczenia i odpowiedzialności wynikającej z osiągniętego wieku i ukształtowanej osobowości, a dyskryminacja wiekowa wynika z krótkowzroczności pracodawców. Bo rynek pracy to jest teraz rynek pracodawców: wybieraj, przebieraj ale jakoś bez rozumu
... a mówi to studentka przyglądająca się tematowi uważnie, kto ma lepiej ocenić sytuację jak nie sami zainteresowani...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 14-09-2009, 17:02
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał martunia
A ja dalej szukam 50 do pracy.
Jak już znajduję,to albo kradnie albo pracować to jej się nie zabardzo chce.
Generalnie mało jest chętnych.

Martuniu! Zatrudnij mnie Nie kradne i jestem pracowita.

Z checia zmienie sobie zawod i kraj!

A co ty za prace oferujesz?
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 15-04-2010, 00:05
ndm ndm jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Posty: 2
Domyślnie szukam pracy

rzeczywistość jest okropna, tylko w wyjątkowych przypadkach Senior znajdzie zatrudnienie. pozostali muszą pogodzić się z brakiem pracy. pracodawcy generalnie nie przepadają za starszymi ludźmi w swojej firmie. jesteśmy bez szans na rynku pracy - http/:bs50plus.bloog.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Szukam pracy... Ewita Seniorzy i praca 13 03-04-2023 14:56
Jak i gdzie szukać pracy? Nella Seniorzy i praca 7 29-03-2023 19:33
Propozycje pracy dla seniora Ewita Seniorzy i praca 0 19-07-2007 17:57
Dyskryminacja na rynku pracy - komentarze Basia. Ogólny 7 13-05-2007 15:48

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:36.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.