menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Praca > Emerytura, renta, ZUS
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 12-09-2007, 13:30
boleslaw_p's Avatar
boleslaw_p boleslaw_p jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Zielona Góra
Posty: 190
Domyślnie

Mam umiarkowany stopień niepełnosprawności i rentę trójkę.
Niestety dotacji nie otrzymują pracodawcy zatrudniający emerytów, nawet tych potencjalnych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 12-09-2007, 15:01
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Haniu,

moja znajoma mieszka w Bułgarii i tam wypracowała większą część emerytury. Za lata przepracowane w Polsce dostaje jakieś grosze, bardzo narzeka na przelicznik. Tyle wiem, a kontakt mailowy będę z nią miała dopiero po 20 bm. i to nie bezpośredni, więc trochę wolno wiadomości biegną, niestety.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 12-09-2007, 21:16
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Boleslaw do PIP czy to jest zgodne z przepisami.Ja mam pavjentow rencistow i emerytow z okreslonym stopniem niepelnosprawnosci i pracodawca za stworzenie dla miejsca pracy dla osoby niepelnosprawnej otrzymuje wlasnie te kwote.Chyba ze zmieniono przepisy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 12-09-2007, 21:20
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Jeszcze raz-Boleslaw sprawdz w Panstwowej Inspekcji Pracy czy to jest zgodne z przepisami.Ja mam pacjentow rencistow i emerytow z okrteslonym stopniem niepelnosprawnosci i pracodawca za stworzenie miejsca pracy dla osoby niepelnosprawnej otrzymuje wlasnie te kwote.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 12-09-2007, 22:07
boleslaw_p's Avatar
boleslaw_p boleslaw_p jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Zielona Góra
Posty: 190
Super

Jutro zadzwonię do PIP.
Natomiast pytałem Głównego Inspektora Pracy o moje prawo do wcześniejszej emerytury i przyznał mi rację. Przesłałem pismo do sądu.
Ciekaw jestem jakie będzie zdanie w tym temacie sędziny prowadzącej sprawę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 01-12-2007, 15:29
Jozef 125's Avatar
Jozef 125 Jozef 125 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Kraków
Posty: 32
Domyślnie

No więc jestem po rozprawie sądowej (21.11.07) - sprawę wygrałem. Teraz czekam czy ZUS bedzie się odwoływał.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 01-12-2007, 15:30
Jozef 125's Avatar
Jozef 125 Jozef 125 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Kraków
Posty: 32
Domyślnie

Jeszcze raz dziękuję Wszystkim którzy odpowiedzieli na moje pytania.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 01-12-2007, 17:34
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Witam Józefie i cieszę sie ,że sieę nie poddałeś.Mam nadzieje,ze to już koniec i ZUS sie nie odwoła.Powodzenia .
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 12-12-2007, 20:44
Ibir Ibir jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: łódzkie, Polska
Posty: 112
Domyślnie

Przytoczę fragment komunikatu ze strony internetowej Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, który powinien zadowolić mężczyzn po 60-tce. " Mając na względzie treść orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przygotowało w trybie pilnym projekt ustawy o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, w którym znalazła się także propozycja zmiany treści art. 29 ust. 1 ustawy o emeryturach i rentach z FUS, której celem jest zrealizowanie wyroku Trybunału Konstytucyjnego z dnia 23 października 2007 r.
Projekt ustawy jest już po etapie uzgodnień wewnętrznych i niebawem zostanie skierowany do uzgodnień międzyresortowych i konsultacji z partnerami społecznymi.
Zgodnie z propozycją zawartą w projekcie mężczyźni urodzeni przed 1949 r., którzy ukończyli wiek 60 lat i posiadają co najmniej 35-letni okres składkowy i nie składkowy uzyskają prawo do wcześniejszej emerytury (po uchwaleniu ustawy w zaproponowanym kształcie i wejściu jej w życie) odpowiednie do tego, które posiadają obecnie kobiety.
".
Pozdrawiam Ibir
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 12-12-2007, 21:55
boleslaw_p's Avatar
boleslaw_p boleslaw_p jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Zielona Góra
Posty: 190
Domyślnie

Dzięki. Na wszelki wypadek link do komunikatu: http://www.mpips.gov.pl/index.php?gid=339&news_id=946
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 01-02-2008, 22:38
Jozef 125's Avatar
Jozef 125 Jozef 125 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Kraków
Posty: 32
Domyślnie

Witam! Wczoraj odebrałem uprawomocniony wyrok sądowy. Teraz czekam na przesłanie moich papierów z Sądu do ZUS-Wydział Obsługi Prawnej a potem do mojego dzielnicowego oddzialu ZUS. Ten dopiero będzie załatwiał dalej sprawę. Kiedy zotanie to załatwione i kiedy dostanę emeryturę i wyrównanie od marca 2007 tego nie wie nikt. Tak więc moja sprawa, trwała prawie 1 rok mimo, że została załatwiona na jednym posiedzeniku Sadu. Pozdrawiam!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 10-02-2008, 18:11
Jozef 125's Avatar
Jozef 125 Jozef 125 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Kraków
Posty: 32
Domyślnie

Kochani! Oczy trzeba mieć dookoła głowy!! Odpis prawomocnego wyroku jaki Sąd przesłał mi za pomocą Poczty Polskiej nie miał... stosownej pieczęci sadu (okrągłej) i pieczątki osoby sporządzającej odpis. Dobrze, że sąd mam kilka ulic od miejsca zamieszkania. Poszedłem, uzupełniono i ...myslicie, że usłyszałem choć słowo "przepraszam" - ależ skąd. Co do mej emerytury - papiery dotarły w piątek (8.02.08) do "mojego" Oddziału i są u Pani Kierowniczki która przegląda i ma skierować do wykonania. Młyny...mielą...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 10-02-2008, 19:58
boleslaw_p's Avatar
boleslaw_p boleslaw_p jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Zielona Góra
Posty: 190
Domyślnie

A ja jeszcze czekam na drugą rozprawę. Teraz ZUS chce zakresu obowiązków jakby to był dokument potrzebny do wydania decyzji. Pewnie niedługo poproszą o umowe o pracę, zaświadczenia lekarskie, zaświadczenia o przebytych kursach, a potem to już nie będzie miał kto upomnieć się o emeryturę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 12-02-2008, 17:39
Jozef 125's Avatar
Jozef 125 Jozef 125 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Kraków
Posty: 32
Domyślnie

Witaj! Nie rozumię - ZUS żąda zakresu obowiązków czy Sąd?
Z moich doświadczeń wynika, że chodzi o to czy wykonywałeś czynności administracyjno - biurowe. Musisz udowodnić Sądowi, że nie wykonywałeś czynności biurowych i to też winni potwierdzić świadkowie. Pozdrawiam, trzymam kciuki.
Józef
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 12-02-2008, 19:14
boleslaw_p's Avatar
boleslaw_p boleslaw_p jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Zielona Góra
Posty: 190
Smutny

Cytat:
Napisał Jozef 125
Witaj! Nie rozumię - ZUS żąda zakresu obowiązków czy Sąd?
Z moich doświadczeń wynika, że chodzi o to czy wykonywałeś czynności administracyjno - biurowe. Musisz udowodnić Sądowi, że nie wykonywałeś czynności biurowych i to też winni potwierdzić świadkowie. Pozdrawiam, trzymam kciuki.
Józef
ZUS zwrócił się do sądu aby ten wystąpił do zakładu o przysłanie zakresów obowiązków. Też tego nie rozumiem skoro ustawa wymaga przedstawienia świadectwa pracy w szczególnych warunkach. Moim zdaniem przesłuchanie świadka potrzebne by było gdybym nie dostarczył takiego świadectwa i nie mógł jego dostarczyć. Ale na wszelki wypadek podałem nazwisko świadka, którego przesłuchano.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 12-02-2008, 19:38
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie Wygląda na to,

że ktoś szuka dziury w całym
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 16-02-2008, 22:17
Jozef 125's Avatar
Jozef 125 Jozef 125 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Kraków
Posty: 32
Domyślnie

Witaj Bolesławie! Ten "Twój" ZUS to faktycznie chyba zagiął parol na Ciebie. Chyba się naraziłeś. W tej sytuacji, zakres czynności może być dość ważnym dowodem. Z uzasadnienia wyroku Śądu w mojej sprawie- Sąd uznał, że ZUS ma prawo do weryfikacji świadectwa pracy w warunkach szczególnych i żądać do niego dodatkowych wyjaśnień. Piszesz, że Świadka już przesłuchano?- rozumię, że znasz te zeznania.
Pozdrawiam Józef.
W mojej sprawie: 12.02.08 złożyłem stosowne oświadczenia i zaświadczenia o zarobkach w roku 2007 i czekam na wyliczenie emerytury i.... wyrównanie. Co się wydarzy - poinformuję.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 17-02-2008, 09:59
boleslaw_p's Avatar
boleslaw_p boleslaw_p jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Zielona Góra
Posty: 190
Smutny

Jestem już psychicznie załamany. Wydaje mi się, że doszedłem już do stanu krytycznego. Uważam, że ZUS działa wbrew prawu i być może złoże do Prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Ale wcześniej jeszcze to skonsultuję. Może ktoś z Was mi coś poradzi.
Co do wątpliwości jakie ZUS może mieć, to zgadzam się z Tobą Józefie, ale na wyjaśnienie tych wątpliwości był czas przed skierowaniem sprawy do sądu. Mógł się zwrócić bezpośrednio do firmy lub do mnie o dodatkowe wyjaśnienia lub dokumenty. Tak też zrobił zwracając się do firmy żeby określiła w jakim okresie pełniłem obowiązki majstra, a w jakim kierownika obiektu. Czyli miał takie tylko wątpliwości.
Kierując sprawę naraził mnie i moją rodzinę na niekorzystne dysponowanie naszymi środkami(lichwiarskie kredyty), jak też ograniczył mnie w innych moich prawach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 17-02-2008, 21:04
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 293
Domyślnie

Boleslaiwe_p z całego serca życzę byś jak najprędzej otrzymał decyzje ZUS-u w sprawie emerytury, ja sprawy sądowe z ZUS-em mam już za sobą ...a wojowałam ,wojowałam i wygrałam.. Powodzenia więc życzę.
Pozdrawiam
__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Nieprzeczytane 27-02-2008, 19:57
Jozef 125's Avatar
Jozef 125 Jozef 125 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Kraków
Posty: 32
Domyślnie

Witam ! Mogę powiedzieć, że moja potyczka z ZUS o emeryturę z tytułu warunków szczególnych zakończyła się szczęśliwie dla mnie. Dzisiaj ZUS przesłał mi zaległe pieniądze.
Nie rozumie tylko jednego - dlaczego nie dostałem decyzji o przyznaniu świadczenia ani legitymacji emeryckiej. Te dokumenty mam otrzymać do 2 tygodni (tak poinformowała mnie urzędniczka z "mojego" Inspektoratu - jednocześnie pokazując mi obliczenia). Tak więc z ZUS można wygrać, choć potyczka jest bardzo trudna, a przede wszystkim kosztująca ogromnie dużo zdrowia i nerwów. Pozdrawiam Wszystkich krakowskim pozdrowieniem Józef.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
emerytura a kredyt Anonymous Senior w banku 17 06-06-2022 00:35
Dla kogo wcześniejsza emerytura? - komentarze boleslaw_p Ogólny 5 16-04-2012 21:04
WczeŚniejsza Emerytura Nauczycieli Miecia Emerytura, renta, ZUS 11 14-07-2010 00:29
emerytura ela Emerytura, renta, ZUS 6 23-02-2008 22:31
Wcześniejsza emerytura dla kobiet urodzonych po 1948 roku - komentarze jawornr1 Ogólny 0 29-11-2007 13:51

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:28.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.