menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 22-06-2006, 19:30
Eliza Eliza jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Łódź
Posty: 9
Domyślnie Czy senior ma marzenia?


Może o dojrzałej miłości, może o przyjaźni albo o kimś z kim można zwyczajnie pogadać? Najgorsze, to nie mieć już marzeń. Marzenia dodają uroku, z nimi wydajemy się młodsi, z nimi też łatwiej żyć. Pamietajcie nie zapominajcie marzyć. Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 23-06-2006, 23:01
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Czy senior ma marzenia

Zgadzam się, bez marzeń nie ma życia, bez potrzeb nie ma życia, bez własnego /osobistego/ życia nie ma życia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 22-07-2006, 00:30
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie Marzenia

..a ja jestem niepoprawnym marzycielem.

ON
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 06-08-2006, 16:14
isia isia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2006
Miasto: Gdańsk
Posty: 6
Uśmiech marzenia trzeciego wieku...

Myślę,że marzyć trzeba, choćby dla samego sensu życia,bo przytłaczająca większość ludzi trzeciego wieku, żyje w biedzie, nieposzanowaniu i często na łasce rodziny.Marzenia dodają skrzydeł - jeśli umie się w nie wierzyć - czasem pozwalają uniknąć załamania, pomagają przetrwać złe okresy życia rodzinnego (zwłaszcza gdy się mieszka "na kupie" z młodymi) a czasem też się spełniają...wtedy się
odżywa i jest super: - znam to z autopsji !!Przeszłam te wszystkie etapy, marzę nadal cierpliwie i czekam na spełnienie..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 12-10-2006, 18:54
ryszarda ryszarda jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: zachodniopomorskie
Posty: 21
Domyślnie

Z całego serca życzę spełnienia marzeń!
Cieplutko pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 12-10-2006, 21:33
isia isia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2006
Miasto: Gdańsk
Posty: 6
OK Wzajemnie...

Cytat:
Napisał ryszarda
Z całego serca życzę spełnienia marzeń!
Cieplutko pozdrawiam.

Wyczuwam zrozumienie i akceptację, dla mojej wypowiedzi..bardzo dziękuje...czekam nadal.
Pozdrawiam również i wierzę,że Ty już nie czekasz...bo się spełnilo.:

- Joanna -
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 13-10-2006, 12:19
eurydyka eurydyka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Posty: 10
Domyślnie

Witajcie! Jestem tu na forum zaledwie od dwóch dni a czuję sie coraz bardziej poirytowana. Kto aministruje "Senoiora"? Czy może 30latkowie bo pytanie "czy senoir ma marzenia?" jest rownie dobre jak: "czy senior jest człowiekiem?" I ten "senior" jawi się jak jakieś dziwo! A może zapytać czy oddycha mimo,że senior...
Człowiek niezależnie od wieku ma emocje, uczucia ,ciało i umysł i w tym wszystkim funkcjonuje. Kiedy przybywa mu lat nie staje się mniej człowiekiem. Miewa jak każdy ,dobre i złe chwile ale dopóty oddycha, marzenia ma również i taką sama zdolnośc do ich realizacji jak wszyscy wokół. I tak jak innym udaje się albo nie. Jestem poirytowana bo takie pytania j.w. sugerują moją gorszość. A namawianie mnie do marzeń przez Elizę bo będę wydawała sie młodsza , bardzej urokliwa... nie, nie już kończę żyby nie było złośliwie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 13-10-2006, 12:36
admin's Avatar
admin admin jest offline
Administrator
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Miasto: ..
Posty: 1 882
Domyślnie

Witam,

Myślę, że pytanie jest źle adresowane - należałoby zadać je osobie, która rozpoczęła wątek, a nie administracji serwisu

Pozdrawiam serdecznie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 13-10-2006, 12:46
Marylka's Avatar
Marylka Marylka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: mazowsze
Posty: 1 151
Domyślnie

A ja mam marzenia,żeby synowa nie zabraniała przychodzić do mnie moim wnusiom(mieszkamy w jednym domu) i bym mogła jak kiedyś czytać im i opowiadać dziesiątki bajek,piec razem ciasteczka,rozmawiać...Teraz to moje największe marzenie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 13-10-2006, 15:07
isia isia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2006
Miasto: Gdańsk
Posty: 6
Uśmiech Czy marzą ?

Cytat:
Napisał eurydyka
Witajcie! Jestem tu na forum zaledwie od dwóch dni a czuję sie coraz bardziej poirytowana. Kto aministruje "Senoiora"? Czy może 30latkowie bo pytanie "czy senoir ma marzenia?" jest rownie dobre jak: "czy senior jest człowiekiem?" I ten "senior" jawi się jak jakieś dziwo! A może zapytać czy oddycha mimo,że senior...
Człowiek niezależnie od wieku ma emocje, uczucia ,ciało i umysł i w tym wszystkim funkcjonuje. Kiedy przybywa mu lat nie staje się mniej człowiekiem. Miewa jak każdy ,dobre i złe chwile ale dopóty oddycha, marzenia ma również i taką sama zdolnośc do ich realizacji jak wszyscy wokół. I tak jak innym udaje się albo nie. Jestem poirytowana bo takie pytania j.w. sugerują moją gorszość. A namawianie mnie do marzeń przez Elizę bo będę wydawała simłodsza , bardzej urokliwa... nie, nie już kończę żyby nie było złośliwie.

Witam Cie Serdecznie Eurydyko...
Odpowiadam natychmiast po przeczytaniu i to w bardzo radosnym nastroju.. Masz cudowne poczucie humoru , rozbawiło mnie przekorne pytanie, : cyt," czy senior jest człowiekiem" > zadane osobie, która była autorem pytania , o marzenia seniorów...
Eurydyko, niepotrzebnie się denerwujesz, bo przecież wiadomo,ze to było pytanie retoryczne, zadane tylko po to,żeby nas - czytajacych -
wywołac do odpowiedzi i zainicjować ogólnoseniorowską ( ładne, co? ) dyskusję.Ja np. namiętnie gram w LITERAKI na KURNIKU i (nawet ranking mam imponujący) tam często spotykam się z pytaniem ...- a ile masz lat? -
Zawsze odpowiadam zgodnie z prawda - 63.
Zapada długie milczenie a potem najczęściej : ojej ! niemożliwe !,
eeee, nie żartuj..., coś podobnego !!! a raz było - O Boże !!!...itp.
Początkowo czułam sie fatalnie, jak bym popełnia nietakt, grajac z duzo młodszymi...ale.....potem zaczęłam z tymi młodymi rozmawiać...Najpierw pytałam naiwnie...A co? powinnam juz leżeć w trumnie? -chwila konsternacji i odp,:>. noooo nie...ale , to dziwne, w tym wieku??/Wtedy nawiązywałam do swoich studiów.. itd.
Wiesz co?Po dyskusji..., w 90% spotykałam sie z wielkim uznaniem i sympatią a większość z nich, pytała czy mogą mnie dopisać do swoich znajomych w grze , bo chcą jeszcze pogadać....Któryś wręcz powiedział...O kurcze!, fajnie mieć taką nowoczesną babcię..bo moja to nawet nie siądzie do komputera.
Ja myślę, że do takiej złej oceny, takiego widzenia nas, seniorow...często doprowadzamy sami...Młodzi chcą korzystać z naszych doświadczeń, tylko to powinny być życzliwe, sympatyczne rozmowy a nie - jak to najczęściej bywa - krytyka ich postepowania i nie dawanie nic w zamian.Wim, że sa też inne przyczyny takiego podejścia do ludzi starszych, ot choćby i to, że w rozmowach medialnych, o ludziach tzw. trzeciego wieku ,mówi się tylko pod kątem ich chorób,potrzeb , pomocy socjalnej,niesprawności, zaniku pamięci, złym wzroku i różańcu w ręku - (sama zresztą też odmawiam)..Zupełnie nie emituje się filmów o bardzo ciekawym i bogatym wnętrzu ludzi starszych, o ich potrzebie miłości, o dojrzałej twórczości literackiej, hafcie, malarstwie o wieloletnich przyjazniach i ogromnym, wieloletnimo poświęceniu na rzecz najbliższych...to wszystko jest za zasłoną milczenia...nie uczy się -już od przedszkola - szacunku dla wieku...Nie wszyscy rodzice dbają o wychowanie pociech w szacunku dla osób starszych,( nie tylko swoich dziadkow) , dlatego już od przedszkola powinno sie na to zwracać uwagę ... nie byłoby takiej sytuacji jak jest obecnie, że np. w środkach komunikacji
miejskiej, siedzą głównie młodzi i to panowie, - młode kaleki obyczajowe.
Myślę,że za mało jest filmów fabularnych mówiących o bardzo pięknej i wartościowej przyjaźni starszych z młodymi...a przeciez to
się dzieje...Jak pięknie, gdy Prezydent Polski, z szacunkiem całuje dłoń swojej Matki wobec wielu zgromadzonych osobistości i na oczach całego Narodu.
Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę wielu mlodym, takiego poczucia humoru , jaki podziwiam u Ciebie.
- Joanna -
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 13-10-2006, 20:27
eurydyka eurydyka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Posty: 10
Domyślnie

Przepraszam. Rzeczywiście to znakomite pytanie jest autorstwa Elizy. Kłaniam się i pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 14-10-2006, 10:03
eurydyka eurydyka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Posty: 10
Domyślnie

Witaj Joanno
Cieszę się b. z Twojej odpowiedzi i generalnie się z Tobą zgadzam że dominujący jest brak szacunku dla wieku , ale to skala mikro gdzie winą możemy równo się obdzelić i starzy i młodzi. Natomiast , mam wrazenie,że żyjemy w czasach , nie chcialabym użyc określenia "kryzysu" a raczej przewartościowywania wartości.Totalna komercjalizacja w totalnej wiosce - obalono już wszystkie drogowskazy z napisami : honor, uczciwość, godność, wierność itd... I myślę, że nie wiedząc w którą stronę łatwo można zgubić i siebie i drogę. Osatnio słowo "godność" usłyszłam od menela ,ktory chciał ode mnie 2 zl. Kwota wydała mi sie nieco zawyżona więc rozpoczęłam negocjacje wychodząc z propozycją 50 gr. Zdumiał się bardzo, wyprostował, splunął siarczyście i w odpowiedzi wydał oświadczenie zaczynające sie od słów: mam swoją godność....
Cieszę się b. że należysz do tych co noszą swój wiek lekko i elegancko, bez kompleksów i bez heroizmu - normalnie,z poczuciem wlasnej wartości.
Gorąco pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 14-10-2006, 17:38
isia isia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2006
Miasto: Gdańsk
Posty: 6
Uśmiech

Cytat:
Napisał eurydyka
Witaj Joanno
Cieszę się b. z Twojej odpowiedzi i generalnie się z Tobą zgadzam że dominujący jest brak szacunku dla wieku , ale to skala mikro gdzie winą możemy równo się obdzelić i starzy i młodzi. Natomiast , mam wrazenie,że żyjemy w czasach , nie chcialabym użyc określenia "kryzysu" a raczej przewartościowywania wartości.Totalna komercjalizacja w totalnej wiosce - obalono już wszystkie drogowskazy z napisami : honor, uczciwość, godność, wierność itd... I myślę, że nie wiedząc w którą stronę łatwo można zgubić i siebie i drogę. Osatnio słowo "godność" usłyszłam od menela ,ktory chciał ode mnie 2 zl. Kwota wydała mi sie nieco zawyżona więc rozpoczęłam negocjacje wychodząc z propozycją 50 gr. Zdumiał się bardzo, wyprostował, splunął siarczyście i w odpowiedzi wydał oświadczenie zaczynające sie od słów: mam swoją godność....
Cieszę się b. że należysz do tych co noszą swój wiek lekko i elegancko, bez kompleksów i bez heroizmu - normalnie,z poczuciem wlasnej wartości.
Gorąco pozdrawiam
Ha, ha...jak miło!
Chyba Eurydyko, należymy do tego samego klubu..."Młode Inaczej",
bo to co piszesz, to prawie lustrzane odbicie moich myśli...Może jeszcze jesteś spod znaku bliźniąt?
Ale napewno mamy jedną wspólna cechę...nie czekamy z oddaniem ukłonu.Jestem może nieco staroświecka ( chociaż ja tę cechę uważam za zaletę a nie powód do obśmiewania) i dlatego zawsze reaguję wzajemnością, na czas mi poświecony.Jersteś radosnym potwierdzeniem,że kobieta podobnie jak wino...im starsza tym cenniejsza być może.Po tym naszym"spotkaniu", jeszcze bardziej lubię internet. Pozdrawiam sobotnio i życzę miłej niedzieli....Joanna.

Acha...miałam podobna sytuację z prośbą o pieniądze, bo "ciężka sytuacja domowa"ale ja bardzo grzecznie powiedziałam panu, że też bym wolała poprosić i dostać ,zamiast dawać...tylko mi honor nie pozwala.
Wracając do przewróconych drogowskazów(bardzo trafnie okresliłas ),to tak się właśnie dzieje, kiedy niekontrolowana rozumem wolnść, przeradza się w samowolę a miejsce pojecia :>być, zajmuje opcja mieć...i nie ważne co , tylko ile.Proszę Boga o względy i wsparcie, dla obecnego Rządu.
Niezmiennie i uparcir pozdrawiam....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 17-10-2006, 18:51
eurydyka eurydyka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Posty: 10
Domyślnie

Joanno dziękuję za miły liścik. Jeżeli uważasz,że nam po drodze, napisz proszę emaila : awokador@op.pl. Będzie mi b. miło. Nie jestem bliżniakiem, w ogóle nie jestem żadnym znakiem zodiaku.
Sciskam. eurydyka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 23-10-2006, 14:00
katarzyna's Avatar
katarzyna katarzyna jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Warszawa
Posty: 74
OK Marzenia

Zgadzam się z ostatnią wypowiedzią. Ja też mam marzenia o przyjaźni, wymianie myśli, zdań o książkach, filmach (których tak mało pogodnych).
Ostatnia moja przyjaciólka wyprowadziła się daleko i brakuje mnie kogoś na spacery.
Nie wyobrażam sobie życia bez marzeń.
Tylko nie należy życzyć sobie zbyt wiele aby się nie rozczarować.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 23-10-2006, 19:02
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Uważam,że każdy człowiek ma swoje marzenia,tylko w starszym wieku są one bardziej przyziemne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 26-10-2006, 21:03
ryszarda ryszarda jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: zachodniopomorskie
Posty: 21
Domyślnie Marzenia

Cytat:
Napisał Marylka
A ja mam marzenia,żeby synowa nie zabraniała przychodzić do mnie moim wnusiom(mieszkamy w jednym domu) i bym mogła jak kiedyś czytać im i opowiadać dziesiątki bajek,piec razem ciasteczka,rozmawiać...Teraz to moje największe marzenie.
Okropna kobieta ta Twoja synowa.
życzę Ci jaknajszybszego spełnienia marzenia.
Serdecznie pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 02-11-2006, 22:46
Nella's Avatar
Nella Nella jest offline
Zagląda prawie codziennie
Moderator
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Poznań
Posty: 252
Domyślnie

Cytat:
Napisał wuere'le
..a ja jestem niepoprawnym marzycielem.

ON
A zdradzisz o czym marzysz?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 03-11-2006, 11:35
araukaria's Avatar
araukaria araukaria jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 435
Strzałka ach te marzenia

"Marzenia miej takie, jakbyś miała żyć wiecznie.
Żyj tak, jakbyś miała umrzeć jeszcze dziś."
-
to nie moje słowa, ale podpisuję się pod nimi...... i staram się tak marzyć ....i tak żyć.
__________________
*Jedno życzliwe zdanie może zmienić czyjeś życie na lepsze, ale wystarczy parę złych słów, by komuś życie zrujnować* (Florence Littauer)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 03-11-2006, 22:31
ryszarda ryszarda jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: zachodniopomorskie
Posty: 21
Uśmiech Czy senior ma marzenia?

Na pewno ma.
Trzeba marzyć i wierzyć
w ich spełnienie.
Wtedy życie nabiera kolorów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Senior - co to znaczy? vega Społeczeństwo - wątki archiwalne 38 25-07-2009 15:25
Opinie.senior.pl admin Informacje 6 06-05-2008 15:14
Senior pracuje zagranicą Bianka Seniorzy i praca 60 21-01-2008 22:33

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:54.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.