menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #150141  
Nieprzeczytane 10-04-2021, 12:57
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 561
Domyślnie

Nowacka mimo własnych rodzinnych emocji ma rację....

Cytat:
W dalszej części rozmowy Nowacka stwierdziła, że Kaczyński przybrał pozę "nadżałobnika".

Im bardziej to cierpienie jest tylko jego, niedzielone z nikim, tym lepiej.

Proszę zauważyć, że dzisiaj nie ma już nawet pamięci o zmarłych związanych z PiS, nie ma wspomnienia Gosiewskiego, Wassermanna czy Natalli-Świat. W imaginarium stworzonym przez PiS zginął tak naprawdę Lech Kaczyński, wypada powiedzieć, że z małżonką, a

największą ofiarą po Smoleńsku został Jarosław.


Cała reszta została z tej historii wypisana – stwierdziła.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #150142  
Nieprzeczytane 10-04-2021, 13:48
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Polu, tę ''szczepionkę'' trzeba wziąć bez stresu.
A skoro go mam, to nie wezmę. Dla mnie, powtarzam dla mnie ze względu na przebyty udar, jest to rosyjska ruletka.
Rozumiem Twoje obawy, ale...
Leki, szczepionki jedni przyjmują bez dodatkowych sensacji, u innych trzeba wycofać lub zmienić, jeśli jest na co.
Niekiedy najprostszy zabieg niesie nieprzewidywalne konsekwencje. Nigdy nie ma stuprocentowej gwarancji, że będzie OK.
Chroń się przed niepotrzebnymi kontaktami
Odpowiedź z Cytowaniem
  #150143  
Nieprzeczytane 10-04-2021, 13:54
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Ach! Ten Żulczyk....
A co napisał Duda, bo nie wiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #150144  
Nieprzeczytane 10-04-2021, 14:22
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Jacek Sasin zapowiada rewolucyjny projekt. "W przyszłym tygodniu trafi do prac rządowych"
Do prac rządowych zostanie skierowany rewolucyjny projekt dot. restrukturyzacji energetyki - zapowiada min. Jacek Sasin.

Jeden projekt już miał, wizytę prezydenta w Smoleńsku, była skuteczna.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #150145  
Nieprzeczytane 10-04-2021, 14:25
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Koronawirus w Polsce. Raport Ministerstwa Zdrowia. Najnowsze dane o zakażeniach

Mamy 24 tys. 856 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarły 193 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 556 osób - informuje Ministerstwo Zdrowia.

Prezydent mówi, że jest O.K., zgodne z planem, czyżby mieli płacone od łebka??
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #150146  
Nieprzeczytane 10-04-2021, 16:50
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Nowacka mimo własnych rodzinnych emocji ma rację....
Jasne, jego ból był większy niż kogokolwiek innego.
A tu inna jej trafna wypowiedź na inny temat.
Cytat:
Myślę szczególnie o rządach SLD, kiedy Kwaśniewski był prezydentem. No, ale do tego jeszcze trzeba mieć progresywne myślenie, a polska polityka przez lata, bez względu na szyld partyjny, była zdominowana przez konserwatywnych mężczyzn czujących strach przed Kościołem. Aż przyszli wariaci i zrobili, co chcieli.
Czy coś się zmieniło?
Nic.
I dalej:
Cytat:
Nasza prawica chce, żeby było, jak było. Żyją w wyobrażeniu świata sprzed 200 lat, gdy to mężczyźni o wszystkim decydowali, a kobiety im usługiwały, rodziły dzieci, zajmowały się domem. Świat był tylko dla nich, dzielili tort między siebie.
Takich znajdziemy także w PO, PSL i NL także dzisiaj, a utrwalaczem jest między innymi KK.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #150147  
Nieprzeczytane 10-04-2021, 19:12
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 561
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
A co napisał Duda, bo nie wiem.

Głupio ....jako ma we zwyczaju.
Ale mnie to co Żulczyk puścił w eter bardziej zainteresowało

psst
A co sądzisz o "kanonizacji" Krawczyka co właśnie zmarł.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #150148  
Nieprzeczytane 10-04-2021, 19:31
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 561
Domyślnie

[quote=POLA]Jasne, jego ból był większy niż kogokolwiek innego.
Cytat:
A tu inna jej trafna wypowiedź na inny temat.

Czy coś się zmieniło?
Nic.
:
I tu bym polemizował ... zmieniło się... Jako męski szowinista jakos nie przychodzi mi do głowy poniewierać tymi co wylegają ostatnio na ulice... A kiedy trza było na zew /także pań/ to razem z nimi posłankami wspierałem co trza...
Cytat:
Takich znajdziemy także w PO, PSL i NL także dzisiaj, a utrwalaczem jest między innymi KK.
Oczywiście, że znajdziemy, bo dlaczego mielibysmy nie znaleźć?
Z tym, że POLU!!! W tym szukaniu nie zapominaj, że wśród tych coś ich partyjnie nie wymieniła są i PAWŁOWICZ i KEMPA i MAZUREK i WITEK i PRZYŁĘBSKA i MANOWSKA i sporo młodszych kobit co progresywne nie są.
A z drugiej strony kilka progresywnych gwiazd typu Spurek...od Biedronia.

I wspomnę com już kiedyś mówił.... gdyby przy okazji ostatnich wyborów te wszystkie progresywne i uciśnione damy głosowały na nie prawicowe kandydatki i kandydatów to pewnie kobietom wszystkim byłoby lżej, nie musiałyby KACZYŃSKIEMU krzyczeć ***********!!! I znosić wybryków Krychy Pawłowicz. Danin dla Rydzyka i KK...itp.

To drobny wysiłek ..... i tylko kilka głosów by wystarczyło w sejmie.
W czasie ostatnich wyborów już nikt nie powinien mieć złudzeń co, kto będzie ciągnął w kolejnym rozdaniu....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #150149  
Nieprzeczytane 10-04-2021, 20:40
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 561
Domyślnie

i takie pssst Polu do Żulczyka

Cytat:
Wpadka Andrzeja Dudy. Prezydenta musiał poprawić rządowy portal

- Do końca czerwca w Polsce będzie zaszczepionych 20 milionów osób – oświadczył w piątek po spotkaniu Rady Gabinetowej prezydent Andrzej Duda.

Internauci szybko zauważyli, że coś się nie zgadza. Wypowiedź prezydenta kilka godzin później sprostować musiał rządowy portal #SzczepimySię.

POLU!
Trzeba być dygnitarzem specjalnej troski, żeby co chwilę ktoś musiał czuwać nad nim i prostować co "miał na myśli"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #150150  
Nieprzeczytane 11-04-2021, 09:53
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Rozumiem Twoje obawy, ale...
Leki, szczepionki jedni przyjmują bez dodatkowych sensacji, u innych trzeba wycofać lub zmienić, jeśli jest na co.
Niekiedy najprostszy zabieg niesie nieprzewidywalne konsekwencje. Nigdy nie ma stuprocentowej gwarancji, że będzie OK.
Chroń się przed niepotrzebnymi kontaktami
Sam covid powoduje zakrzepy, jeśli się go złapie, dlatego szczepionki polecam absolutnie wszystkim mającym kontakt z ludźmi czy to przez pracę, czy chociażby . mieszkanie w bloku.
Nawet w najcudowniejszym apartamencie.

Ja mam nadzieję, chociaż ona matką głupich, ominąć zarazę.
Już nie pracuję, kontakty towarzyskie ograniczyłam do zera, mieszkam na dużej działce leśnej gdzie do samej furtki trzeba zrobić niezły spacer. Na dodatek jest to teren wytyczony przed wojną na żydowskie sanatorium, a nasi starsi bracia w wierze wiedzieli co robią.
Niestety mnie nosi do miasta i to muszę opanować, choć zawsze dzień bez samochodu był dniem straconym.
Wczoraj się wybrałam na wędrówkę po lesie z aplikacją i oczywiście zabłądziłam.
Szum koron sosen i cisza. W środku genetyczny mieszczuch wpadający w panikę na widok śladów dzików.
Na szczęście pojawili się ludzie z psami.
Dobra nasza. Dzik jak ma do wyboru atak na człowieka czy psa ,wybiera psa . Jakoś wyszłam z pomocą córki. Z Krakowa mną pokierowała, bo ona zna te lasy lepiej ode mnie i męża.

To będzie trwało i trwało. Są już powtórne zachorowania ozdrowieńców.
Dla brytyjczyka - wirusa, nie ma zapory przeciwciał.
W ciągu tego tygodnia odeszły dwie osoby moich znajomych z Twittera. Z jedną się ciągle spierałam.

I WARTO MI BYŁO?

Boże, jak mi smutno.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #150151  
Nieprzeczytane 11-04-2021, 11:13
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Onet

Macierewicz żegna się ze Smoleńskiem

Raport Antoniego Macierewicza, który w filmowej formie pokazała TVP, ma być ostatnim smoleńskim dokumentem jego autorstwa — wynika z informacji Onetu. Zdecydowały o tym kontrowersje wokół Macierewicza zarówno w obozie władzy, jak i wśród rodzin smoleńskich.

Kurski nie byłby jednak sobą, gdyby dodatkowo nie upokorzył Macierewicza. Zgodził się na emisję filmu pod dodatkowym warunkiem — napisania proszalnego listu przez Macierewicza. Chodziło o upokorzenie Macierewicza, bo list z miejsca wylądował w „Wiadomościach”. Sobotni film, w którym Macierewicz powtarza swe teorie o wybuchu na pokładzie tupolewa i sugeruje zamach ze strony Rosjan, jest jego osobistym raportem smoleńskim. Nie stoi za nim szef PiS, nie stoją rodziny smoleńskie, a podkomisji praktycznie już nie ma. Władze PiS po raz ostatni pozwoliły Macierewiczowi obsadzić się w roli smoleńskiego bohatera.

Co to będzie, co to będzie, głucho wszędzie. A gdzie rower na którym uciekał? Teraz wart majątek.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw

Ostatnio edytowane przez Jarosław II : 11-04-2021 o 11:24.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #150152  
Nieprzeczytane 11-04-2021, 11:29
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 561
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Macierewicz żegna się ze Smoleńskiem

Raport Antoniego Macierewicza, który w filmowej formie pokazała TVP, ma być ostatnim smoleńskim dokumentem jego autorstwa — wynika z informacji Onetu. Zdecydowały o tym kontrowersje wokół Macierewicza zarówno w obozie władzy, jak i wśród rodzin smoleńskich.

Co to będzie, co to będzie, głucho wszędzie. A gdzie rower na którym uciekał? Teraz wart majątek.

Z niczym się nie pożegna aż do najbliższych przegranych przez PiS wyborów.

Nie zapominaj, że Antek jest wiceprezesem PiSu i to KACZYŃSKI zdecyduje co z Antkiem zrobić we finale...
A ten ma chody u Rydzyka co jest dla elementu tego sortu plusem dodatnim...
A KACZYŃSKI te Antkowe pierdoły nie dość że toleruje, to jeszcze łyka jak gęś czy kaczka na francuski pasztet tuczona...

Pytanie brzmi.....czy tera KACZYŃSKI wyśle BŁASZCZAKA pod dowództwem Antka M. na wojnę z Putinem czy nie.
Bo skoro ruskie z Putinem przy pomocy parówek wybuchli ten samolot i wypuścili bomby z helem z beczek po piwie i jeszcze doprawili z procy elektromagnetycznej z krzaków pod brzozą w wyniku czego zabito PREZYDENTA POLSKI to trza cuś zrobić.... z tym fantem.
Jedyne co HONOR OJCZYZNY wymaga, to NA KREML i NA PUTINA...!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #150153  
Nieprzeczytane 11-04-2021, 14:09
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 561
Domyślnie

O Antku bojowniku juz było, to czas wrócić do realiów .... i PiSbiznesów.
Czyli cuś o innym wcieleniu Obajtka..

Cytat:
Jak informuje "Superwizjer", w 2013 r., gdy Kazimierz Jaworski był jeszcze senatorem, powstała spółka Sieć Parków Energii Słonecznej (SPES). Została założona przez dziesięciu księży proboszczów z Podkarpacia, jednym z nich był brat senatora, a pierwszym prezesem - bratanek.

Od 2015 r. prezesem SPES-u (już po zakończeniu kadencji w Senacie) został Jaworski. Kiedy w woj. podkarpackim ruszył unijny program na budowę odnawialnych źródeł energii, wystąpił o dotacje. Jako że pieniądze powinny były trafić do przedsiębiorców i samorządów, a nie parafii, wymyślono sposób na obejście przepisów.

Spółka kierowana przez byłego senatora pomogła powołać blisko 300 spółek parafialnych. Następnie owe spółki, już jako przedsiębiorcy, złożyły wnioski o dotacje. Dofinansowania otrzymało około 60 z nich, co stanowiło prawie 40 proc. wszystkich beneficjentów programu.

..... Spółka w Iskrzyni jest na liście wytwórców energii prowadzonej przez prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Powinna więc od dwóch lat produkować prąd i w całości sprzedawać go do sieci. "Superwizjer" ujawnia, że sam proboszcz Iskrzyni nic o tym nie wie, a instalacja na razie nie działa. Jaworski z kolei w rozmowie z dziennikarzami "Superwizjera" przyznał, że parafie z programu nie mają jeszcze środków.


https://wiadomosci.onet.pl/rzeszow/g...torych/vx120y1
Odpowiedź z Cytowaniem
  #150154  
Nieprzeczytane 11-04-2021, 18:08
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 561
Domyślnie

Kolejny uczciwy ....oczywiście z PiSu.

Cytat:
Jak poinformował TVN24, Parlament Europejski nakazał Ryszardowi Czarneckiemu zwrot bezprawnie pobranych pieniędzy za podróże służbowe. Według unijnych śledczych do nieprawidłowości miało dochodzić w latach 2009-2018.
"Po zwróceniu się do posła o wyjaśnienia, PE podjął decyzję o odzyskaniu nienależnie wydanych pieniędzy (wydatki na zwrot kosztów podróży nie są zgodne z wewnętrznymi przepisami dotyczącymi wykorzystania dodatków)" - przekazał Parlament Europejski w komunikacie cytowanym przez TVN24.

Rychu Cz. pokazał że POTRAFI sztandar UCZCIWEGO POLAKA ponieść w świat.
No trza docenić innowacyjną wartość działań Rycha Francisa Cz. Albowiem NIKT w całej UE nie wpadł na taki genialny pomysł, że do Brukseli jeździć pojazdem zezłomowanym na na jakimś szrocie.

A Rychu Francis ...... dał radę
Jednym słowem WYBITNY PiSman.

Wszystkie moje rozliczenia były przyjęte przez Parlament Europejski. Jeszcze raz podkreślam, że czekam ze spokojem na wyjaśnienie tej sprawy. Chciałbym, żeby to nastąpiło jak najszybciej. Zależy mi na moim dobrym imieniu, na które pracowałem latami w polskiej polityce - powiedział wtedy Wirtualnej Polsce.

Ostatnio edytowane przez pluto37 : 11-04-2021 o 18:14.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #150155  
Nieprzeczytane 11-04-2021, 18:30
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 561
Domyślnie

Nasypiemy górkę piasku, a jak nam się znudzi, to ten piasek rozsypiemy.
I robota jest .... cały czas/
Dla was i nas
A jak się nam znudzi
to .......jeszcze raz

Cytat:
W przyszłym tygodniu skierujemy do prac rządowych projekt restrukturyzacji energetyki, który zakłada przede wszystkim wydzielenie aktywów węglowych z koncernów energetycznych – zapowiedział w radiu RM FM Jacek Sasin, minister aktywów państwowych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #150156  
Nieprzeczytane 11-04-2021, 20:52
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Nasypiemy górkę piasku, a jak nam się znudzi, to ten piasek rozsypiemy.
I robota jest .... cały czas/
Dla was i nas
A jak się nam znudzi
to .......jeszcze raz

Jacek ma doświadczenie i same sukcesy,
zaczynał od organizacji lotu do Smoleńska
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #150157  
Nieprzeczytane 11-04-2021, 23:08
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

i trochę kultury, światowej

"Smoleńsk" najgorszym filmem na świecie według IMDb. Dostał ocenę 1,2 gwiazdki na 10


https://www.gazeta.pl/0,0.html?mtpro...mtpc_FB_Gazeta
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #150158  
Nieprzeczytane 12-04-2021, 11:05
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 561
Domyślnie

Cytat:
Napisał amelia
i trochę kultury, światowej

"Smoleńsk" najgorszym filmem na świecie według IMDb. Dostał ocenę 1,2 gwiazdki na 10


Cuś musiało być na rzeczy bo jak pamietam to jacyś twórcy dzieła kasowali swoje nazwiska z zestawu autorów....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #150159  
Nieprzeczytane 12-04-2021, 11:58
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Naprawdę nie warto pośmiertnie kopać reżysera takiego formatu jak Krauze,
bo '' 50 twarzy Greya'' też na taką opinię zarobiło.
A jednak były kontynuacje, pewnie dzięki tej opinii.
Ludzie są przewrotni.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #150160  
Nieprzeczytane 12-04-2021, 12:02
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał amelia
Jacek ma doświadczenie i same sukcesy,
zaczynał od organizacji lotu do Smoleńska


Zauważyłaś droga Amelio, jak niepostrzeżenie Polska podzieliła się wzdłuż innej osi niż dotychczas,
mianowicie na tych co wierzą Putinowi
i na tych co go uważają za bandziora, eliminującego mściwie swych przeciwników?

Dziwne, prawda?
Bo tzw pisbolszewia jest w tej drugiej grupie.

Ja Sowietom nie uwierzę nawet jakby w czasie ulewy mówiły, że pada deszcz.

3- majta się zdrowo.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 11:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 22:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 15:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 08:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 16:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:01.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.