menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1781  
Nieprzeczytane 17-09-2010, 16:38
krystynacz46's Avatar
krystynacz46 krystynacz46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: wielkopolska.
Posty: 2 439
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Widzisz Amelio, były prezydent może i był kurduplem,
co podkreślaliście wielokrotnie z wielkim -sprawa oczywista- szacunkiem dla Głowy Państwa.
Był małym człowiekiem według was, ale ten nowy jest jeszcze mniejszy,
bo na kolanach przed Putinem, na wysokości jego rozporka, co pokazała dzisiaj sprawa Zakajewa.

W związku z tym, mam satysfakcjonującą wiadomość dla ciebie i nie tylko dla ciebie.
Zabieram lary i penaty i znikam.
Bo sytuacja jest na tyle zmieniona, że Admini mogą mieć nieprzyjemności, za szczere wyrażanie opinii o Najjaśniejszym.
Błotem to tylko w Lecha K.
Nadal zresztą można.

A ja, jak wiadomo. Piszę co myślę. Nawet prędzej piszę niż myślę.
A i czas na renowację ...zdrówka.

Więc bywajcie. Wrócę być może, jak się co zmieni.
A nie chowajcie tam za dużo urazy za moje pyskowanie.

Pa.

Lilu ,zdrowia dużo życzę i wracaj .Pozdrawiam.
__________________
WITAM
  #1782  
Nieprzeczytane 17-09-2010, 17:33
mieczyslaw's Avatar
mieczyslaw mieczyslaw jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: Lublin Polska
Posty: 2 329
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
To rozlicz Jarka z mieszkań bo o ile pamiętam miało ich być coś około 300 000 i z km autostrad, też cuda i obiecanki.

Po co mam ja rozliczać, przecież przegrał wybory dzięki Lepperowi.
  #1783  
Nieprzeczytane 17-09-2010, 17:42
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał mieczyslaw
Po co mam ja rozliczać, przecież przegrał wybory dzięki Lepperowi.
Kto mu -Jarkowi- kazał wchodzić w chorą koalicję, nawet tuman wiedział, że gó..o wyjdzie z tego.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #1784  
Nieprzeczytane 17-09-2010, 18:06
Kolczuga's Avatar
Kolczuga Kolczuga jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Wisconsin
Posty: 1 321
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Kto mu -Jarkowi- kazał wchodzić w chorą koalicję, nawet tuman wiedział, że gó..o wyjdzie z tego.


Wszedl ,bo najasniejsza PO,nie chciala wspolpracowac,a dobra wola ze strony PiS byla jak pamietam.Jakos ten rzad trzeba bylo sklecic i to wina PO.
Dwie najwieksze partie,ktore poslaly w niebyt polityczny komuchow,mogly naprawde duzo dobrego zrobic dla kraju,
  #1785  
Nieprzeczytane 17-09-2010, 20:20
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

[quote=mieczyslaw]
Cytat:
Jeszcze raz powtarzam Tak, mierziło by mnie.
Przypominam Ci, że nie tylko prezydenta wieszano ale premiera również, I Sekretarza itp.

Kazdy wybiera w koncu do go mierzi.
Faktycnie facjata demokratycznie wybranego prezydenta moze byc odrazajaca dla zacnego i praworzadnego obywatela. Obywatela -patrioty specjalnego rytu. A dodac trzeba, ze klientami ambasad sa najczesciej obcokrajowcy.

Cytat:
Nie wszystkich premierów rozliczam z tego co powiedzieli w expose ale tylko tych co obiecywali cuda.
Jakie to cuda Tusk obiecywal? Ze sprawi rozwoj a'la Irlandia?
I zaczal sprawiac. Irlandia spadla z cudownego miejsca w rozwoju, a RP jakos nie spadla ponizej kreski w rozwoju. I wrocila do wspanialych lat imperialisty Gierka.
Dla jednym moze to byc cud, dla innych nie musi.
To zalezy kto jakich cudow oczekiwal.
  #1786  
Nieprzeczytane 17-09-2010, 20:31
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Cytat:
Napisał mieczyslaw
Po co mam ja rozliczać, przecież przegrał wybory dzięki Lepperowi.
Nie oszukuj! Dzieki Lepperowi? Dzieki obywatelom, ktorzy poznali sie na jego klamstwach i szalbierstwach. Obywatele poznali w dzialaniu prawo i sprawiedliwosc serwowane przez maniaka. Poznali jak pod jego rzadami mozna doprowadzic obywatela do samobojstwa, mozna wlec go o bladym swicie w blasku kamer na przesluchanie o duperele mimo, ze byl chwile wczesniej ministrem, poznali jak organ panstwa moze falszowac dokumenty innego organu wladzy po to tylko, zeby spuscic w kanal wicepremiera tegoz panstwa tylko dlatego, ze sie z premierem nie lubic zaczal.
Obywatele przejrzeli na oczy i TO BYL CUD sprawiony przez obecnego premiera.
  #1787  
Nieprzeczytane 18-09-2010, 12:34
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Kluzik-Rostkowska: jeśli się w formule PiS nie zmieszczę, to odejdę

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos...mieszcze_.html


Zbuntowana duszyczka ma dość? Ile jeszcze tych zbuntowanych będzie?
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #1788  
Nieprzeczytane 18-09-2010, 15:18
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Tu ciekawy tekst, cytat:

"Znany publicysta o Kaczyńskim: To d***wata odmiana Hitlera!

[Pomysłowa teoria, trzeba przyznać.

Ciekawą teorię na temat Jarosława Kaczyńskiego i polskich stosunków politycznych ma Cezary Michalski, niegdyś zastępca naczelnego w prawicowym "Dzienniku", obecnie felietonista "Krytyki Politycznej". Wysnuł nam w swoim ostatnim felietonie dość oryginalne porównanie III RP do... Republiki Weimarskiej.

Zgadnijcie, kto jest dupowatą odmianą Hitlera? Oczywiście Jarosław Kaczyński. Którego partia jest bladym cieniem NSDAP. Porównanie to, samo w sobie, nowe nie jest. Ale po raz pierwszy ktoś przeprowadził tak zgrabne dowodzenie.

Podobnie jak naziole wzorcowi jednocześnie startują w wyborach demokratycznych i jednocześnie twierdzą, że demokracji – której używają – tak naprawdę nie ma. Hitler chętnie nazywał Weimar kondominium brytyjsko-francuskim, powtarzał, że Niemcy są przez demokrację zniewoleni, a jednocześnie startował w każdych wyborach, do których tylko był. Po czym, o ile w tych wyborach akurat nie wygrywał, a nie wygrywał właściwie prawie nigdy, (…) ogłaszał polityków zwycięskich, tych, którzy go pokonali, tych, na których zagłosowała większość Niemców, politykami nieniemieckimi, (…) wybranymi przez nieporozumienie i na skutek manipulacji ze strony liberalnych mediów i obcych potęg, publicznie żądał, by "zniknęli z niemieckiego życia"… itp. itd.

Także polska, bardziej dupowata odmiana Adolfa Hitlera, podobne rzeczy mówi zawsze, kiedy tylko w wyborach przegrywa, a przegrywa także prawie zawsze.

Brzmi to dokładnie jak opis Prawa i Sprawiedliwości. Wszyscy słyszeliśmy jak Jarosław Kaczyński mówił o niemiecko-rosyjskim kondominium. I bez problemu możemy znaleźć teksty polityków PiS, w których krytykują oni liberalne media i domagają się zniknięcia z politycznego życia polityków, którzy wygrali wybory.

Prawo i Sprawiedliwość celuje też w wybieraniu symbolicznych dat na początki swoich kampanii wyborczych, oraz tworzeniu symboliki na użytek wyborów. Podobnie jak NSDAP lubuje się też w masowych spędach i przemowach wodza, przerywanych frenetycznymi oklaskami.

Na szczęście, jak każda analogia, ta również ma swoje granice. Mitem założycielskim dla Hitlera był Traktat Wersalski i przegrana wojna. Dla Jarosława Kaczyńskiego takim mitem stała się dopiero katastrofa w Smoleńsku. Która takiej siły oddziaływania jak klęska w wojnie mieć nie może.

Jak z tego wynika, prawdziwy Hitler miał w antywersalskiej polityce historycznej groźne polityczne narzędzie, podczas gdy nasz dupowaty Hitler już o Henrykę Krzywonos może się potknąć w swoim nieudolnym marszu do władzy.

Ciekawe, czy nasz dupowaty Hitler obrazi się za to porównanie? "Krytyce Politycznej" na pewno przydałaby się jakaś promocja, a i Cezary Michalski zapewne marzy o powrocie do dużych gazet.]"

Bez komentarza.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
  #1789  
Nieprzeczytane 18-09-2010, 20:28
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

Mnie do tej pory słabo się robi, jak pomyślę ze gdyby Jarko nie wpychał na siłę brata na Wawel to spoko by te wybory wygrał, serio...
__________________
  #1790  
Nieprzeczytane 18-09-2010, 20:42
Mariannam's Avatar
Mariannam Mariannam jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: śląsk
Posty: 191
Domyślnie

Potrzebuje wyjaśnienia a nie wiem gdzie to wkleić Kim właściwie jest podsekretarz stanu ile niżej od ministra???
Bardzo proszę mi wyjaśnić szukałam wszędzie chodzi mi o Zbigniewa Borawskiego lata1988 1991 potem szefa Bili
  #1791  
Nieprzeczytane 18-09-2010, 21:18
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

W przeciwieństwie do ministrów podsekretarzom stanu zdarza się być fachowcami...
__________________
  #1792  
Nieprzeczytane 19-09-2010, 08:02
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie


"Wujek dobra rada" Migalski kpi z kampanii wyborczej PiS. 'Katastrofa'


http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos...wyborczej.html

Niech tak trzymają Kaczyński z pozostałymi wiernymi PiS-owi a "sukces" murowany. Sami idę z zawiązanymi oczami w przepaść. Później zostanie ździwienie czemu tak się stało?
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #1793  
Nieprzeczytane 19-09-2010, 12:46
Zdzisia's Avatar
Zdzisia Zdzisia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 567
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stalin
Mnie do tej pory słabo się robi, jak pomyślę ze gdyby Jarko nie wpychał na siłę brata na Wawel to spoko by te wybory wygrał, serio...
Też tak myślę.Całe szczęście sprawdziło się przysłowie "nie ma tego złego co na dobre wyszło" Chociaż Wawel to nie miejsce dla śp.L.Kaczyńskiego i jego małżonki.
  #1794  
Nieprzeczytane 19-09-2010, 12:49
Zdzisia's Avatar
Zdzisia Zdzisia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 567
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Kluzik-Rostkowska: jeśli się w formule PiS nie zmieszczę, to odejdę

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos...mieszcze_.html


Zbuntowana duszyczka ma dość? Ile jeszcze tych zbuntowanych będzie?
Panią Kluzik-Rostkowską to ja lubię.Chciałabym "aby przejrzała na oczy" i przeszła do PO.
  #1795  
Nieprzeczytane 20-09-2010, 20:36
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

Zdzisia - trochę inaczej, ja chciałbym żeby ona stworzyła partię która by patrzyła na ręce PO a nie zajmowała się krzyżami, tablicami, kaplicami i innymi pierdułami...
__________________
  #1796  
Nieprzeczytane 20-09-2010, 21:37
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stalin
Zdzisia - trochę inaczej, ja chciałbym żeby ona stworzyła partię która by patrzyła na ręce PO a nie zajmowała się krzyżami, tablicami, kaplicami i innymi pierdułami...

No wlasnie.
Potrzebujemy zdrowej opozycji, zdrowej, bo jak slucham posla Wenderlicha to noz mi sie otwiera...jakbym onegdaj Milera Leszka slyszala
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
  #1797  
Nieprzeczytane 20-09-2010, 21:44
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

No dobra, zilustruje to muzycznie....
http://www.youtube.com/watch?v=aH9RP-NpDUQ
__________________
  #1798  
Nieprzeczytane 21-09-2010, 01:52
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Cytat:
Napisał amelia
No wlasnie.
Potrzebujemy zdrowej opozycji, zdrowej, bo jak slucham posla Wenderlicha to noz mi sie otwiera...jakbym onegdaj Milera Leszka slyszala
Dobrze, zes napisala onegdaj.
Bo od czasow kiedy splynal z politycznych pagorkow i przerobil sie na komentatora jakos bardziej strawny sie zrobil dla ucha.
Jakos wywietrzaly mu ideologiczne dyrdymaly, a bardziej po ziemi chadza. Niektorym bylym komunistom sluzy emerytura, wietrzeje z czachy ideolo i otwiera sie szuflada z napisem:wladza w praktycznym dzialaniu, czyli ...mierz zamiary na sily. Zamiast bawic sie w wizjonera i fantaste.
  #1799  
Nieprzeczytane 21-09-2010, 02:06
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stalin
No dobra, zilustruje to muzycznie....
http://www.youtube.com/watch?v=aH9RP-NpDUQ
Stalinie!
ten kawalek jest rownie denny co prawdziwy http://www.youtube.com/watch?v=u69XIT-p7gw&NR=1

Ale tak mi sie przypomnialo niechcacy, ze po kolegach Leszka Millera nadeszla
pora kumpli kaczora
by zrobic KWA razy dwa.

A te dwa cieniarze polecialy jeszcze takim kawalkiem o prawicy z lewica razem. One - te dwa- cwiczyly to ladne kilka lat temu, ale mimo tego, ze zestaw nut traktuja po barbarzynsku chyba przewidzialy niechcacy koalicje Kaczynskiego z Lepperem i jego usciski z Napieralskim i Oleksym pod patronatem Gierka
  #1800  
Nieprzeczytane 21-09-2010, 02:26
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

pluto - zostań moim konsultantem, proszę...
Już nie ma ruskich wojsk w Polsce, Polska jest w Unii i w NATO, co za głupole pieprzą o kondominium (przepraszam za wyrażenie) rosyjsko - niemieckim????
Możesz mi przypomnieć kiedy Polska wygrała jakąkolwiek wojnę politycznie? Przecież nawet Grunwald spieprzyliśmy koncertowo, dobra, ruskie też to uwalili...

BTW - tęsknię za Lilą, wnosiła ożywczy powiew.
__________________
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Bogusław Kaczyński w szpitalu - komentarze BUNIA Ogólny 28 10-12-2009 13:47
Sympatycznie zaspokajany niezdrowy apetyt na apanaże władzy z centrum Polityka - wątki archiwalne 10 28-06-2008 11:13
Krok do zdrowia - ogólnopolski marsz Nordic Walking - komentarze Aleksander Ogólny 0 26-04-2008 10:09
Marsz w obronie życia poczętego. Basia. Polityka - wątki archiwalne 100 03-04-2008 13:35
Bogusław Kaczyński obchodzi 65- te urodziny - komentarze Basia. Ogólny 3 03-05-2007 07:29

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:57.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.