menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1001  
Nieprzeczytane 11-02-2011, 20:53
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał jolakos
moje pytania dotyczą poczty Windows Live nie mam Outlook Express
Z tego, co wyczytałam w Google - to coś w rodzaju gmail, chyba że się mylę bo nie używam. Poza tym nie znam W7.
Wiem tyle, że nie ma programu pocztowego, więc wymaga zanstalowania. Ci, którzy przywykli do Outlook Express - instalują właśnie jego.

Może te linki Ci pomogą? Trochę na chybił-trafił wybrane.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Windows_Live_Hotmail

http://www.egospodarka.pl/53092,Wind...ji,1,14,1.html

http://explore.live.com/windows-live-hotmail
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1002  
Nieprzeczytane 12-02-2011, 05:53
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał jolakos
Witaj Eledand !!! no niestety kiedy otworzę okno poczty windows live nie mam narzędzi po zadnej stronie i to to mi chodzi, żeby ten pasek otworzyć mam tylko pasek:
Strona głowna Foldery Widok Konta
a potrzebuje żeby był jeszcze pasek:
Plik Edycja Widok Ulubione Narzędzia Pomoc
jak to trzeba ustawić....
To jest to?

Jak nie wyjaśniłem [ nie zrozumiem] To pisz na priv.

Mało wiedzy dajesz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1003  
Nieprzeczytane 12-02-2011, 09:20
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik
Mało wiedzy dajesz.
Jolakos napisała, że ma tak
Zrzut 11.JPG
i zapytała
Cytat:
a potrzebuje żeby był jeszcze pasek:
Plik Edycja Widok Ulubione Narzędzia Pomoc
jak to trzeba ustawić....
czyli pytała, czy możliwe jest zainstalowanie tego paska 33 A.JPG
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1004  
Nieprzeczytane 12-02-2011, 11:37
wifi's Avatar
wifi wifi jest offline
....
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Kraków
Posty: 1 522
Domyślnie

Cytat:
Napisał jolakos
Witam!!! Mam pytanie: jak dodać pasek z widokiem menu: Plik Edycja Widok Ulubione Narzędzia Pomoc
nie mam tego paska w poczcie Windows Live ...jak mam go dodać ....za pomoc z gory dziekuję i pozdrawiam

Wszystko na obrazku

Odpowiedź z Cytowaniem
  #1005  
Nieprzeczytane 12-02-2011, 20:02
jolakos's Avatar
jolakos jolakos jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 139
Domyślnie

Alasko !!!!... serdecznie dziękuję za pomoc w moim problemie własnie o ten pasek mi chodziło ...Pozdrawiam i dziękuję wszystkim, ktorzy mi pomagają
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1006  
Nieprzeczytane 12-02-2011, 20:15
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał jolakos
własnie o ten pasek mi chodziło .
Wyraźnie to napisałaś.
Teraz Ci pozostaje kliknąć gdzieś na pustym miejscu paska prawym przyciskiem myszy, a pokaże Ci się lista, na której postawisz ptaszka przy - o ile dobrze pamiętam nazwę - pasku menu.
Tak jak podpowiada Wifi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1007  
Nieprzeczytane 16-02-2011, 04:11
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Speed-X
http://peb.pl/system/87742-ff-speed-x.html -- opis informatyka. Czasem reklama przesłania opis i jest uporczywa, trzeba się z nią uporać. Może użyć link powtórnie. Logować się na tej stronie nie trzeba--sprawdzone.



Obrazek pokazuje ile jednego dnia potrafi odzyskać [aż 6,13 GB] To u mnie kilka dni temu. Otwieram różne strony. PC-pracuje od rana do nocy. Na dłuższe przerwy daję tylko oszczędny „stan wstrzymania". Dałem link „opis”. Tam dokładnie informatyk wyjaśnia, więc opisu własnego nie daję. Używam tego już długo.
No i zniknęły „zablokowania” gdzie powtórne załączenie PC-ta było konieczne. Bo brakło pamięci i przestał odpowiadać.


http://www.przeklej.pl/plik/speedx-pl-rar-00275fcok48f adres pliku w przeklej.pl [tam umieściłem—jest kompresowany RAR, ma 57.KB.] Zamiast podać stronę skąd się ściąga, to łatwiej pobrać co tam umieściłem.

Ten mały programik się instaluje. To dobra wersja. Działa " na zawsze". Inne przestawały po 7 dniach. Aby ułatwić, to zamiast strony dałem link do pobrania. To przydatne, bo mam tu całość 512 MB RAM. Kto ma więcej, to też się to przyda.

To działa tak [czyści śmieci w RAM], że nawet o tym się nie wie. Żadnych przerw i zakłóceń. Uruchamia się ze startem--haczyki na obrazku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1008  
Nieprzeczytane 16-02-2011, 11:25
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Kazik!
Program tylko dla - Windows 2000/XP/2003, niestety.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1009  
Nieprzeczytane 16-02-2011, 15:41
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie

Avast nie przepuścił mi Speeda.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1010  
Nieprzeczytane 17-02-2011, 01:09
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał emka46
Avast nie przepuścił mi Speeda.
Dlatego spakowałem RAR-em. Spróbowałem teraz. Jako pierwszy ściągacz włączył się BitComet ściągnął do partycji "C" Downloads [ok. 1,5 sek.], czasem pierwszy włącza się FlashGet. Spakowany program instalacyjny oszukuje antywirusowy program.
Też ma Avasta. Nawet nie pokazał się żółty paseczek, aby dać zezwolenie na pobranie.

No a kto ma Vistę, to nie wiem jak to jest. Może to starszy program i nie przystosowali.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1011  
Nieprzeczytane 17-02-2011, 20:10
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie

Kazik, avast włączył się przy rozpakowaniu i Win32 Trojan-gen poszedł do kwarantanny. Mam XP Professional.

Obejdę się bez Speeda, trudno.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1012  
Nieprzeczytane 18-02-2011, 17:46
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Ja daję "książeczkę" RAR w folder i rozpakowuję. Ale to nie ma znaczenia. Mógłbym rozpakować na pulpicie i też by było. Mam to przecież w folderze "instalki" nie spakowane i Avast nie protestuje. Tam nie ma wirusa ani trojana. To swoje ściągnąłem i rozpakowałem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1013  
Nieprzeczytane 19-02-2011, 00:22
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie "krystynka" potrzebuje, ale dam to tutaj.

Gadwin Print Screen ---robienie zrzutów ekranu.
http://www.programs.pl/program,981,G...intScreen.html tu pobieranie [Gadwin 4,6]-ma dużo możliwości jak zmiana koloru zrzutu, nawet może zrobić negatyw, można na zrzucie pisać tak jak w Paint, „miękczyć obraz” itd. a potem zapisać. Wyrzuciłem bo dużo zbędnych dla mnie przycisków.

Używam Gadwin 4,4. Bo nie potrzebuję tych bajerów. Ten G-4,4 jest do pobrania tutaj: http://www.przeklej.pl/plik/printscr...r-0027af8o248f [to 2,74 MB]

http://www.gadwin.com/printscreen/ a tu opis--a raczej zachęta producenta. Poczytać warto, a opis dokładny zrobiłem. Wygodny i to używam do zrzutów. Miałem przedtem screeshotek ale ten lepszy i łatwiejszy. Na zakładce "obraz" trzeba zdjąć haczyk przy "zmień rozmiar". Łatwo się robi zrzut części ekranu którą wybiorę. Jest w rozmiarze normalnym, czyli czytelne i nie potrzeba zmniejszać lub "przycinać".Ustawia się sam na pasku obok zegara przy każdym uruchomieniu kompa.

Po pobraniu trzeba zainstalować. Na koniec instalacji będzie okienko z haczykiem zaznaczonym „uruchom”—nic nie zmieniam. Zamykam to i widzę ikonkę na pasku obok zegara. Klikam i mam teraz ustawianie.

1] Zakładka górna [z napisem „A” klawisz] Haczyki mają być na 4, 6 pozostałe puste. Klawisz skrótu nie zmieniam.

2] Zakładka „Źródło”. Kropka w 4 kółku. Gdybym zaznaczył „przechwyć kursor” to mogę na zrzucie ustawić strzałkę myszy, aby coś pokazała i wtedy zapisać. Nie używam tego, więc nie zaznaczam—wolę zrzut przepuścić przez Paint i tam zrobić solidną czerwoną strzałkę lub kilka.

3] Zakładka „Przeznaczenie”. Haczyk w kratkę [od góry] 1, 4, 5. Pozostałe mają być puste. Po zrobieniu zrzutu zanim zapiszę—to nadaję nazwę. Ułatwi to potem odszukanie obrazka w folderze „Zrzuty” do wysyłki mailem lub do hostingu.

Ja sobie Zrobiłem folder na pulpicie. Bo samoczynnie jest w „dokumenty”--a wolę mieć bliżej. Na pulpicie ma adres taki: C:\Documents and Settings\Kazik\Pulpit\Zrzuty. Na prawo od linijki „katalog przechowywania przechwyconego obrazu” jest przycisk aby zmienić miejsce. Wcześniej na pulpicie zrobiłem folder „Zrzuty” i wtedy tam przekierowałem umieszczanie zrzutów [ "dokumenty" na pulpit] Dla mnie to wygodniej niż w dokumentach, chociaż wielkiej różnicy nie ma.

4] Zakładka „Obraz”. Wszystkie kratki mam puste. Wtedy zrzut będzie identyczny wielkością co zaznaczony oryginał. Zmienić należy na górnym pasku na „Mapa bitowa JPEG” to wtedy zrzuty „mniej ważą” w KB niż zwykła „ Mapa bitowa”.

Robienie zrzutu. Klikam „Print Screen”. Pojawi się krateczka na ekranie. To do zaznaczenia obszaru. Krateczka się rozciągnie tak jak zechcę. Gdy źle zaznaczę, to klik poza miejscem zaznaczonym i powtórka zaznaczania. Jak jest właściwie to klik w obrębie zaznaczenia. Myszką podwójny, lub raz nacisnąć „Enter”. Pokaże się okienko „Kontynuuj przetwarzanie”-potwierdzam. Lub „Anuluj” jak się rozmyślę. Jest „Zmień przeznaczenie” tu pojawi się Gadwin aby pozmieniać coś w zakładkach [jak potrzeba].

Obrazków nie dałem bo nie da się zrobić zrzutu z tego. Znika. Opis za dokładny dla wielu-to wiem, ale z myślą dla początkujących w komputerze to pisałem.

Ostatnio edytowane przez Kazik : 19-02-2011 o 00:49.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1014  
Nieprzeczytane 19-02-2011, 14:01
wifi's Avatar
wifi wifi jest offline
....
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Kraków
Posty: 1 522
Domyślnie licznik

Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć jak zamieścić w poście licznik. Widziałem na forum liczniki liczące dni niepalenia. Chodzi mi o techniczną stronę umieszczenia tego na forum. Kod licznika mam. Czy kod najpierw trzeba umieścić na jakimś hostingu a dopiero potem w poście link, czy inaczej?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1016  
Nieprzeczytane 19-02-2011, 15:27
krystynas53's Avatar
krystynas53 krystynas53 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: dolnośląskie
Posty: 842
Domyślnie Yewo

Hihi, ja też skorzystałam. Fajny ten suwaczek.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1017  
Nieprzeczytane 19-02-2011, 16:25
wifi's Avatar
wifi wifi jest offline
....
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Kraków
Posty: 1 522
Domyślnie

Cytat:
Napisał Yeva
Wifi u mnie jest wklejony taki kod

Bardzo dziękuję!
Zerknij gdzie pisałem ostatnio to się zorientujesz po co mi to
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1018  
Nieprzeczytane 19-02-2011, 16:28
Yeva's Avatar
Yeva Yeva jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 5 269
Domyślnie

Ciesze sie ,ze pomogłam.
Fajny pomysł wifi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1019  
Nieprzeczytane 19-02-2011, 17:00
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie

[b]Witam Wifi stracilam gg i chcialam zainstalowac takie zanalazlam malam kiedys taką wersję.Niestety nie wiem czemu nie mozna zainstalowac podaję link i podpowiedz czemu.
http://download.nf.pl/Download/3667/...-GG-gadu-gadu/

To jest tez prosty i fajny bez tych wszystkich dodatków .
http://download.nf.pl/Download/725/G...r-internetowy/
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1020  
Nieprzeczytane 19-02-2011, 17:10
wifi's Avatar
wifi wifi jest offline
....
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Kraków
Posty: 1 522
Domyślnie

Yeva, krystynas53 teraz trudniejsze pytanie
W jaki sposób usunąć, po prostu nie zamieszczać tego co oni nazywają "grafika". W przypadku Yeva jest to serce z "nie palę" a w przypadku krystynas53 jest to kominiarz.
Próbowałem, próbowałem i zawsze coś się wpycha
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Pomogę. Sewani Różne 1 03-04-2011 08:29
Pomogę każdemu - część IV emka46 eSenior 509 08-06-2010 09:06
Pomogę każdemu część 3-cia emka46 eSenior 509 01-01-2010 14:29
Niedożywienie – grozi każdemu NieDajSieZjescChorobie Choroby, badania, terapie 3 15-06-2009 16:33
Pomogę każdemu Kacper22 eSenior 548 31-12-2008 19:46

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:58.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.