menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności > Różności - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności - wątki archiwalne Różności - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 05-01-2008, 17:49
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie Chodzenie po kolędzie


Czy przyjmujemy chętnie te wizyty?
__________________
  #2  
Nieprzeczytane 05-01-2008, 17:59
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Gaduła Nie przyjmuję

Cytat:
Napisał inka-ni
Czy przyjmujemy chętnie te wizyty?
i nie będę przyjmowała. Chyba 4 lata temu chodził po kolędzie proboszcz z naszej parafii, zadzwonił do drzwi mojej sąsiadki i kiedy ona zakłopotana oświadczyła że nie ma w domu pieniędzy powiedział: "nic nie szkodzi pójdę dalej". Nie dał jej obrazka, nie poświęcił mieszkania potraktował jak śmiecia. Kiedy zadzwonił do moich drzwi z uroczym uśmiechem je otworzyłam i powiedziałam, że nie życzę sobie wizyt księdza w moim domu. Od tamtej pory mam spokój, jestem na czarnej liście.
  #3  
Nieprzeczytane 05-01-2008, 18:05
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Ja z radością witam księdza ,szczególnie naszego proboszcza,który jest niesłychanie dobrym człowiekiem i bardzo skromnym..

A ponieważ jak rok długi,nie zahaczę nogą o kościół,to datek traktuję jakbym dawała za rok na tacę..
Zresztą nijak nie widzę bogactwa w mojej parafii, ani na plebanii.A za samochodem proboszcza biegają wszystkie psy,jak za moim.Jest to dla mnie najlepsza rekomendacja CZŁOWIEKA.
  #4  
Nieprzeczytane 05-01-2008, 18:05
Stanley's Avatar
Stanley Stanley jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Morze
Posty: 1 522
Domyślnie

Basiu ja przyjmuję i cieszę się u swojego proboszcza ogromnym szacunkiem od czasu jak kiedyś chciał mnie pouczać a ja mu powiedziałem ze jestem ewangielikiem /co nie jest prawdą jestem katolikiem/ teraz to swój chłop pogadamy wypijemy kawkę i czasem jak ma czas coś innego jest bardzo przyjemnie obrazek też dostaję.Nie roszczę sobie praw autorskich możesz z pomysłu skorzystać.
  #5  
Nieprzeczytane 05-01-2008, 18:11
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 075
Domyślnie

Ja też przyjmuję, najbardziej lubię jak przychodzi proboszcz, jest to stosunkowo młody człowiek, ale wszystko ma dobrze poukładane, nie narzuca swojego zdania, ofiarę przyjmuje jak mu się da, a jak nie to i tak wykona wszystkie cznności posiedzi, pogada... Kiedyś tak żeśmy się zgadali, że zapomniałam dać ofiary a ksiądz sam nie wziął, chociaż leżała na stole, dopiero pobiegłam za nim do sąsiada i jak wychodził to mu dałam. Pamiętam jak miałam małe dzieci, chciałam dać księdzu ofiarę....to odmówił przyjęcia, powiedział że w domu mam komu dać i tyle, i nie wziął....
  #6  
Nieprzeczytane 05-01-2008, 18:15
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Wiesz Stanley'u

tak się wtedy wkurzyłam jak nie wiem co. Moja sąsiadka jest osobą 80-letnią i dla niej zachowanie księdza było bardzo bolesnym policzkiem, płakała biedna. Gdybym wiedziała wcześniej, że ona nie ma pieniędzy to bym jej dała. Zachowanie księdza zaskoczyło mnie bardzo, moim zdaniem nie powinien tak postąpić. Nie ocenia się człowieka na podstawie zawartości portfela.
  #7  
Nieprzeczytane 05-01-2008, 18:16
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Basiu

Cytat:
Napisał Basia
i nie będę przyjmowała. Chyba 4 lata temu chodził po kolędzie proboszcz z naszej parafii, zadzwonił do drzwi mojej sąsiadki i kiedy ona zakłopotana oświadczyła że nie ma w domu pieniędzy powiedział: "nic nie szkodzi pójdę dalej". Nie dał jej obrazka, nie poświęcił mieszkania potraktował jak śmiecia. Kiedy zadzwonił do moich drzwi z uroczym uśmiechem je otworzyłam i powiedziałam, że nie życzę sobie wizyt księdza w moim domu. Od tamtej pory mam spokój, jestem na czarnej liście.

Ten ksiadz moze po prostu nie byl hipokryta i nie udawal ze to chodzenie po koledzie jest blogoslawieniem domostw ale zrobil tak jak powinien.. czyli poszedl sobie.. jedyna rzecz jaka moglabys mu zarzucic to ..brak dyplomacji..

Acha i jeszcze jedno..Gdybym byla tym ksiedzem to. ..ja obrazilabym sie.. No bo wyobrazcie sobie ze idziesz do kogos z wizyta.. pukasz.. a tu otwiera ci ktos i..mowi ze nie ma pieniedzy.. Ja bylabym tez zazenowana taka sytuacja..

Ostatnio edytowane przez Pani Slowikowa : 05-01-2008 o 18:19.
  #8  
Nieprzeczytane 05-01-2008, 18:16
Sgerr's Avatar
Sgerr Sgerr jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 511
Domyślnie

Ja jako człowiek postępowy i baptysta wpuszczam księdza ale kasy ode mnie nie chce. Pogadamy, dom pokropi ale obrazka nie daje ^^
  #9  
Nieprzeczytane 05-01-2008, 18:22
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Asiu

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Ten ksiadz moze po prostu nie byl hipokryta i nie udawal ze to chodzenie po koledzie jest blogoslawieniem domostw ale zrobil tak jak powinien.. czyli poszedl sobie.. jedyna rzecz jaka moglabys mu zarzucic to ..brak dyplomacji..
gdybym była księdzem to dałabym tej kobiecie obrazek i pokropiłabym ją oraz jej mieszkanie. Nie będę kręciła podpadł mi bardzo, wiem że w każdym srodowisku są ludzie i ludziska.
  #10  
Nieprzeczytane 05-01-2008, 18:35
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Dla mnie to przeżytek

z minionej i odległej epoki, ale przyjmuję w moje progi... dla poszanowania tradycji.
Dużo też zależy od "wizytującego", którego podejmuję. Są różni księża, dla niektórych zegar zatrzymał się w dobie średniowiecza, inni idą z duchem czasu.
  #11  
Nieprzeczytane 05-01-2008, 18:36
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Basiu

czy ksiezy bedzie trzeba uczyc w seminarium takze dyplomacji?? I zimnej krwi.. na wszelkiego rodzaju wypadki.. .. Trzeba sie ustosunkowac do nich na albo tak..albo nic zupelnie i nie otwierac drzwi.. Mnie jest ich zal ze tak musza chodzic na zebry.. wiec im daje i juz..Lubie ksiezy zreszta. sa to przewaznie inteligentni ludzie i mozna z nimi pogadac o duchowych sprawach.. Sa oni tez raczej przygotowani na wszystko.. Mlodzi ksieza troche mniej.. Do historii rodzinnej wejdzie jak na pewnym proszonym obiedzie dla polskiego ksiedza ja ...powiedzialam mu ze mysle ze Jezus byl UFO.. Ale facet zachowal zimna krew..
  #12  
Nieprzeczytane 05-01-2008, 18:39
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie

Bsiu poperam Twoje zachowanie,bo czasami powinniśmy reagować na ich zachowanie,dalaś mu do zrozumienia.Ja na razie przyjmuję bylam wychowana, iż nie zamyka się przed goscmi drzwi.Tak mówila moja mama.Tylko czy goscie oczekują od nas pieniędzy?Też nie chodzę do kosciola,odkąd nie ma kazań- lecz czytanie apeli,w chodzenie w poliutykę.Czemu nie odwiedzają tak po ludzku czasami, jak żyją ich parafianie.To normalnie szukanie zysku.Przyznam,że rok temu byl mlody ksiądz i pytal czy chodzę do kościola,powiedzailam,ze nie i podalam powód jak wyżej.Nic nie powiedzial.Również powiedzialam,że mam odmienny stosunek do autanazji jak kosciól.Bo uważam,że sądzic nas będzie ktoś nie ziemski za nasze postępowanie.I autanazja na wlasne życzenie nie powinna być przez nikogo kwestionowana.Uważam ,że nagminna jest z uwagi na slużbę zdrowia,która nie martwi się tym ile jeszcze nas przeżyje.On powiedzial,że wiara nie wyraza na to zgody.Jednak byl kulturalny wysluchal i tak jakiś czas posiedzial.
__________________
  #13  
Nieprzeczytane 05-01-2008, 18:49
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

W ubiegłym roku, u jednej z koleżanek zrobiłyśmy sobie (pod nieobecność jej męża) babskie party.Oczywiście sączyłyśmy sobie, co która lubi. One koniaczek ja swój gin z tonikiem.Gdy przyszedł ksiądz po kolędzie, humory miałyśmy bardzo towarzyskie. Zaprosiłyśmy go do stołu. Popatrzył, popodziwaiał eleganckie dania, elegancką zastawę i powiedział, ze musi obejść jeszcze jedną klatkę schodową.I rzeczywiście, wrócił po 45 minutach. I o dziwo bawił się z nami zupełnie dobrze. Chyba potrzebne mu było takie oderwanie od misji, którą sprawował. Aby nikomu do głowy nie przyszły kosmate myśli to na koniec zaznaczę, ze my, to starsze panie a on, chłopina odrobinę po 30.
  #14  
Nieprzeczytane 05-01-2008, 18:54
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Myślę, że na normalne odwiedziny, bez materialnego podłoża, oni nie mają czasu. Dwie msze w ciągu dnia, lekcje religii w szkołach, wizyty u chorych i umierających - napięty dzień, a przecież odpocząć trzeba, coś zjeść, poczytać i dokształcić się też, to kiedy?
Lekko nie mają, ale to ich wybór.
A dobrowolną daninę można by przekazywać np. na konto albo do koszyczka, żeby fiskus się nie czepiał
  #15  
Nieprzeczytane 05-01-2008, 18:54
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie moim zdaniem...

jakkolwiek między kulturą wrodzoną a nabytą istnieje wielka przepaść to pretensją za wszystkie nietakty i braki umiejętności (kazania) obarczam seminaria duchowne. Każdy zawód ma swoje obowiązki i jeśli ktoś czuje tylko powołanie niech uda się do zakonu, a nie na darmo mówi się: ksiądz świecki - to jest zawód i należy go rzetelnie wykonywać.
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #16  
Nieprzeczytane 05-01-2008, 18:57
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Asiu, uważam że tak

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
czy ksiezy bedzie trzeba uczyc w seminarium takze dyplomacji?? I zimnej krwi.. na wszelkiego rodzaju wypadki.. .. Trzeba sie ustosunkowac do nich na albo tak..albo nic zupelnie i nie otwierac drzwi.. Mnie jest ich zal ze tak musza chodzic na zebry.. wiec im daje i juz..Lubie ksiezy zreszta. sa to przewaznie inteligentni ludzie i mozna z nimi pogadac o duchowych sprawach.. Sa oni tez raczej przygotowani na wszystko.. Mlodzi ksieza troche mniej.. Do historii rodzinnej wejdzie jak na pewnym proszonym obiedzie dla polskiego ksiedza ja ...powiedzialam mu ze mysle ze Jezus byl UFO.. Ale facet zachowal zimna krew..
jeżeli nie potrafi się zachować godnie tak jak przystało na duchownego to niech nie chodzi po kolędzie. Od księży, lekarzy, nauczycieli wymaga się więcej niż od przeciętnego Kowalskiego.
  #17  
Nieprzeczytane 05-01-2008, 19:10
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Masz rację,

Cytat:
Napisał Basia
jeżeli nie potrafi się zachować godnie tak jak przystało na duchownego to niech nie chodzi po kolędzie. Od księży, lekarzy, nauczycieli wymaga się więcej niż od przeciętnego Kowalskiego.
ale jeśli on nie wie, że nie potrafi się zachować? W seminarium uczą rozmowy, spowiedzi, kolędowania, ale jak to bywa - różni są studenci i różny potem "produkt finalny".
A - i nauczyciele w seminarium też różni bywają, więc jest, jak jest
  #18  
Nieprzeczytane 05-01-2008, 19:41
sosna's Avatar
sosna sosna jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 387
Domyślnie Ja przyjmuję

U mnie jest ogólnie ciekawa sytuacja
ja wierząca ,mąż agnostyk
wizyta odbywa się grzecznie i miło
tematy polityczne tabu.Rozmawia się na inne ciekawe tematy
i jest sympatycznie.
Moją parafię prowadzą zakonnicy ,zmieniaja sie często więc raczej co roku przychodzi ktoś inny.
Przeważnie młodzi kulturalni ludzie.
A ofiara ?jak dam do ręki to biorą ,sami nigdy nie dali nawet poznać że takiej oczekują
  #19  
Nieprzeczytane 05-01-2008, 19:47
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Polu

Cytat:
Napisał POLA
ale jeśli on nie wie, że nie potrafi się zachować? W seminarium uczą rozmowy, spowiedzi, kolędowania, ale jak to bywa - różni są studenci i różny potem "produkt finalny".
A - i nauczyciele w seminarium też różni bywają, więc jest, jak jest
też prawda, samo życie. Widocznie niepokorny i nietolerancyjny babsztyl ze mnie, kurcze blade.
  #20  
Nieprzeczytane 05-01-2008, 19:52
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie To nie tak,

Cytat:
Napisał Basia
też prawda, samo życie. Widocznie niepokorny i nietolerancyjny babsztyl ze mnie, kurcze blade.
gdybym tu napisała, co ja zrobiłam podczas jednej z wizyt nieobytego z kulturą wikarego, to by dopiero się działo aż sama się zdziwiłam
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Chodzenie boso ulży chorym na artretyzm - komentarze ami Ogólny 0 15-11-2006 20:28

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:07.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.