menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Kultura > Film, teatr
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #201  
Nieprzeczytane 29-03-2008, 17:30
en_vogue's Avatar
en_vogue en_vogue jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 5 670
Domyślnie

Dziękuję za linki do stron filmowych.Chyba warto tam od czasu do czasu zajrzeć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #202  
Nieprzeczytane 30-03-2008, 18:15
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Pragnę podzielić się z Wami informacją, że wczoraj byliśmy z lepszą połową na premierze „Pana Tadeusza” w naszym miejskim teatrze. Warto tu dodać, że teatr ma wieloletnie tradycje, jeszcze jako teatr objazdowy. To jednak już historia.
Wczoraj pokazano nam zupełnie nową aranżację tego eposu. W reżyserii miejscowego reżysera. Wyglądało to tak, jakby ktoś poszatkował, ale nie pomieszał sceny z dramatu, całości przewodził głos poety, mówiący o tym co pisze i jak mu się pisze. Na scenie poszczególne sceny były zmieniane takimi ruchomymi zastawkami, co powodowało szybkie i sprawiające wrażenie przewracania stron, zmiany sceny. Część postaci była trochę przerysowana, część bardzo ładnie pokazana. Postać sędziego, grana przez znanego skąd inąd Wojciecha Siedleckiego, była świetnie ukazana, Gerwazy był o całe niebo lepszy od filmowego (Olbrychski, który zdecydowanie przejaskrawił i przerysował i nadmiernie udramatyzował swą postać). Zosię grała młoda, ładna i dziewczęca aktora, co przydało tej roli dużo uroku. Tytułowy Tadeusz był trochę bez wyrazu. Podobała mi się Telimena, zagrana dowcipnie i z werwą.
O całości należy powiedzieć tak: były elementy zbędne, były elementy przerysowane, ale pokazano utwór w sposób syntetyczny i dowcipny. Znam „Pana Tadeusza” dość dobrze z racji zawodu i myślę, że taka aranżacja może zachęcić widzów do zapoznania się z całością, tym bardziej, że w spektaklu zaprezentowano i opis burzy, i spowiedź Jacka Soplicy i „Koncert Jankiela”, a sama inwokacja pojawiła się na samym końcu, co też było świetnym rozwiązaniem. Trochę zwiedli nas realizatorzy pokazując scenę zbierania grzybów, która zakończyła się niczym, nie było słynnego opisu. Może taki niedosyt był wskazany.
To oczywiście moje zdanie, zdanie humanisty, ale obawiam się również, że znajdą się tacy, którzy po obejrzeniu proponowanego spektaklu uznają, że już dzieło A. Mickiewicza poznali w wystarczającym stopniu i to by było błędem.
Mówiąc krótko, było super i człowiek się znowu nieco uduchowił, żeby nie powiedzieć odchamił.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #203  
Nieprzeczytane 16-07-2008, 13:03
Alladynka's Avatar
Alladynka Alladynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 554
Domyślnie

ymca napisała
Cytat:
--------------------------------------------------------------------------------

A moim idolem zawsze będzie Zdzisiek Maklakiewicz
Maklakiewicz z Janem Himilsbachem,tworzył znakomity duet.
Moją jedną z ulubionych aktorek jestPatricia Routledge . Widziałam Ją tylko w jednym sitcomie
a i tak uważam że to świetna aktorka
__________________
To jest największe nieszczęście - nie wyżyć życia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #204  
Nieprzeczytane 04-01-2009, 13:20
granny's Avatar
granny granny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: śląsk
Posty: 1 832
Domyślnie idole filmowi

Wątek zamarł już jakiś czas temu, a szkoda. Bo o idolach i aktorach można by bez końca.

Wzruszyły mnie Wasze opowieści o zeszytach w których zbierało się fotosy ulubieńców, dawne dzieje.

Dobrze, że przypomnieliście swoich ulubionych, byli i moimi ulubieńcami. Sean Connery im starszy tym bardziej pociągający, jak wino.

Nikt z Was nie wspomniał jednak Laurence' a Oliviera, jego młode wcielenie w filmie Lady Hamilton, jego pózniejsze kreacje w filmach nawiązujacych do Shakespeare' a. Bardzo lubię Ala Pacino, za jego grę, a przede wszystkim za jego piękny, głęboki głos. A co powiecie o Richardzie Burtonie, Hugh Grant. Można by wymieniać bez końca.

Dzięki za linki do plejady aktorów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #205  
Nieprzeczytane 02-02-2009, 03:07
Nuneh's Avatar
Nuneh Nuneh jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 32
Domyślnie

a Brad PiTT
Załączone Grafiki
File Type: jpg Brad Pitt to jest CIACHO.jpg (3.3 KB, 6 wyświetleń)
File Type: jpg Brad Pitt.jpg (37.1 KB, 5 wyświetleń)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #206  
Nieprzeczytane 21-02-2009, 19:47
mimoza's Avatar
mimoza mimoza jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Wałbrzych 58-300
Posty: 47 118
Domyślnie

Moim idolem, od długiego czasu jest Richard Gere.
Dzisiaj na TVP1 o 20,15 wyświetlany będzie film, w którym gra główną rolę
obok Jennifer Lopez "Zatańcz ze mną".
Z przyjemnością obejrzę go kolejny raz. - Cz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #207  
Nieprzeczytane 21-02-2009, 19:55
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Mimozko, też oglądałam, świetny, romantyczny film a aktor także jest moim ulubieńcem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #208  
Nieprzeczytane 21-02-2009, 21:58
mimoza's Avatar
mimoza mimoza jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Wałbrzych 58-300
Posty: 47 118
Domyślnie

Ponownie obejrzałam i ponownie się wzruszyłam. RG jest niezawodny na kobiece rozsterki. Cz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #209  
Nieprzeczytane 24-02-2009, 20:33
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

A ja zwariowałam na stare lata i sobie powiesiłam w pokoju plakat Wenwortha Millera z Prison Break. Nawet chciałam kanarka nazwać Wentworth, ale rodzina się nie zgodziła. Ponoć za długie imię dla takiego małego ptaszka. Pomysłów ze zdrobnieniami też nie chcieli brać pod uwagę. Łencik, Łordzik.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #210  
Nieprzeczytane 24-02-2009, 21:47
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Oooooch, Brad Pit -moim idolem on ci jest.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #211  
Nieprzeczytane 02-03-2009, 23:15
zynagra's Avatar
zynagra zynagra jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: warszawskie
Posty: 866
Mruga oczkiem (żart)

a ja kocham się w przenośni w eryku robertsie bracie julii .on nie jest typem amanta wręcz przeciwnie .ale mnie pociągali w młodości teraz zresztą też ,niegrzeczni chłopcy .nie ulizani ,układni ,ale źli ,nie piękni ale męscy .mąż też taki był 189 wzrostu przystojny ale nie piękny .ale emanowała z niego męskość i tylko to się liczyło.może to się liczy dla mnie najbardziej.

Ostatnio edytowane przez zynagra : 03-03-2009 o 10:39.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #212  
Nieprzeczytane 02-04-2009, 18:26
zosia446's Avatar
zosia446 zosia446 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Polnocna Floryda
Posty: 627
Domyślnie

Symbol naszego buntu,naszego tzn mojej generacji,ale tu mlodziez ,to nie pamieta.

http://studio.wp.pl/foto.html?mid=516477
Odpowiedź z Cytowaniem
  #213  
Nieprzeczytane 02-04-2009, 21:29
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

A ja lubie męska urode Warren>a Beauty( dobrze napisałam?- brat Shirley Mc Laine)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #214  
Nieprzeczytane 18-05-2009, 04:12
Małgosia B.'s Avatar
Małgosia B. Małgosia B. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Posty: 511
Domyślnie

Bardzo sympatyczny - a i interesujący - wątek. Czy idol to ktoś, kogo uroda się podoba, czy ktoś, kogo się uważa za wspaniałego aktora ?
W obu przypadkach wybiorę Vivien Leigh niezapomnianą Scarlett - ale daleko nie tylko za rolę w tym filmie. Bo jest jeszcze niezapomniana Lady Hamilton, i Bianka w "Tramwaju nazwanym pożądanie", i Lucy w "Moście Waterloo", i tyle innych. I stale tak samo piękna.



Odpowiedź z Cytowaniem
  #215  
Nieprzeczytane 23-05-2009, 09:43
B.B. B.B. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 638
Domyślnie

Nawet Vivien przebije Janusz Gajos, ktory moze nie ma jej urody ,ale za to wspaniały talent !!!!
Do urody zaś wracając , to talent ów sprawia ,ze raz jest J.G. wysoki, raz niski, raz gruby , raz chudy , a w bliskich planach ( TV, film) twarz zmienia sie nie naduzywajac mimiki : proszę chocby obejrzec " Opowiesci Hollywood "!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #216  
Nieprzeczytane 23-05-2009, 14:33
Małgosia B.'s Avatar
Małgosia B. Małgosia B. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Posty: 511
Domyślnie

Cytat:
Napisał B.B.
Nawet Vivien przebije Janusz Gajos, ...proszę chocby obejrzec " Opowiesci Hollywood "!
Wklejam zdjęcie :
Odpowiedź z Cytowaniem
  #217  
Nieprzeczytane 23-05-2009, 17:26
B.B. B.B. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 638
Domyślnie

ON CI JEST , moj idol , dzięki !
Po roli w kabareciku Olgi Lipinskiej był tak zaszufladkowany ,ze nie mogł sie wybic na inne role , a jednak , a jednak ! A " Kolacja na cztery ręce " - rola J.S. Bacha , a rola Bigdy w " Bigda idzie " ? Cuda!
Rzecz w tej niezgłębionej sprawie , ktora zwie sie TALENT! W gruncie rzeczy J.G, jest to niski , krępawy chłopina w okularach i tyle. A Łomnicki ? Widziałam go jak biegł gdzies warszawska ulicą - nikt : mały , stary , łysy. I GENIALNY!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #218  
Nieprzeczytane 23-05-2009, 17:29
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Domyślnie

Muszę Wam powiedzieć że J GAJOS to mój krajan (Zagłębiak) pochodzi a sąsiedniego miasta z Będzina jesteśmy z niego dumni.
__________________
Jadzia G
Odpowiedź z Cytowaniem
  #219  
Nieprzeczytane 23-05-2009, 19:31
Małgosia B.'s Avatar
Małgosia B. Małgosia B. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Posty: 511
Domyślnie

Cytat:
Napisał B.B.
(...)Rzecz w tej niezgłębionej sprawie , ktora zwie sie TALENT! W gruncie rzeczy J.G, jest to niski , krępawy chłopina w okularach i tyle. A Łomnicki ? Widziałam go jak biegł gdzies warszawska ulicą - nikt : mały , stary , łysy. I GENIALNY!
Dokładnie tak.
Gajosa pamiętam jako niskiego grubawego chopaka dopiero co po dwudziestce. Był bardzo sympatyczny,taki swój chłop.
Jeszcze się wiele o nim nie mówiło.
A Łomnicki - a...............to co innego. On chyba nigdy nie miał roli granej przeciętnie, albo tylko "dobrze". Genialny, to fakt.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #220  
Nieprzeczytane 23-05-2009, 20:21
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Domyślnie

A co powiecie o W.Glińskim, albo Andrzej Lapicki ten jego głos (zniewalający). Dziś to już starszy Pan ale głos się nie zmienia tylko rzadko go się słyszy.
__________________
Jadzia G
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
AFGANISTAN - czy nasi żołnierze powinni być ukarani ??? Lila Polityka - wątki archiwalne 152 19-02-2009 14:29
Nasi wspaniali mezczyzni Pani Slowikowa Miłość, przyjaźń, związki, samotność 186 21-07-2008 13:09
Para prezydencka patronuje filmowi o Katyniu - komentarze czort Ogólny 1 21-04-2007 22:40

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:28.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.