menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1781  
Nieprzeczytane 09-04-2012, 17:55
grażka55 grażka55 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2012
Miasto: radom polska
Posty: 2
Smutny grażka55 29 maj 2012

Witam wszystkich klubowiczów.Chciałam zapytać czy może był ktoś w senatorium Jelenia Góra Dom Zdrojowy1 .Proszę o jakieś informacje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1782  
Nieprzeczytane 09-04-2012, 19:33
Dela's Avatar
Dela Dela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: Warszawa-Polska
Posty: 2 315
Domyślnie

Do Ewy 1960
Jest to sanatorium przystosowane dla osób niepełnosprawnych, byłam we Wrzosie w2010 roku.Bardzo miło wspominam pobyt.
Napisz co chcesz wiedzieć......chętnie odpowiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1783  
Nieprzeczytane 09-04-2012, 20:14
grażka55 grażka55 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2012
Miasto: radom polska
Posty: 2
Domyślnie

witam,chciałam wiedzieś jakie są pokoje są z łazienkami, mają telewizor ,czajnik i ręczniki, czy zabiegi są na miejscu.Dziękuję za każdą infornacie,bo bardzo mało jest informacji na internecie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1784  
Nieprzeczytane 10-04-2012, 00:32
Ewell Ewell jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Posty: 11
Uśmiech

Wtam mam pytanie czy ktos z Was lub z odwiedzających jedzie do sanatorium w terminie 18.04 -9 .05 do Iwonicza Zdrój ,chetnie poznam . Jade juz 3 raz ale znajomych nigdy za mało ... pozdrawiam Ewa
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1785  
Nieprzeczytane 10-04-2012, 13:00
Ewa1960 Ewa1960 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2012
Posty: 28
Domyślnie do Deli

Cytat:
Napisał Dela
Do Ewy 1960
Jest to sanatorium przystosowane dla osób niepełnosprawnych, byłam we Wrzosie w2010 roku.Bardzo miło wspominam pobyt.
Napisz co chcesz wiedzieć......chętnie odpowiem.
Witaj Dela !
Chciałabym trafić na Ciechocinek, ponieważ mam w okolicy rodzinę, byłaby więc okazja do spotkania się, szczególnie w sobotnie popołudnia i niedziele - tj. w wolne od zabiegów. A akurat o Wrzos pytam ponieważ moja pani doktor sugerowała, że dobrze gdybym się tam dostała. Czy tam trafię... nie wiem. Chciałabym wiedzieć ogólnie jak tam jest, jakie pokoje, jakie warunki, opieka, lekarze, rehabilitanci, i..... czy jest dostęp wi-fi ? Tak się przymierzam a nie wiem jeszcze gdzie pojadę .
Pozdrawiam, ewa
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1786  
Nieprzeczytane 10-04-2012, 14:50
Dela's Avatar
Dela Dela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: Warszawa-Polska
Posty: 2 315
Domyślnie

Polecam sanatorium Wrzos....
-Pokoje z 1,2,3 osobowe z łazienką, telewizorem,czajnikiem,
jedna strona budynku ma balkony.
-Na 1 piętrze kawiarnia(trzy razy w tygodniu wieczorek taneczny)
-Wszystkie zabiegi na miejscu,rehabilitanci solidni,wszystko przystosowane dla osób niepełnosprawnych ruchowo.
-Darmowe wycieczki tramwajem konnym po Ciechocinku.
Dla mnie do tężni było zbyt daleko,ale można zamówić riksze .

Miłego wypoczynku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1787  
Nieprzeczytane 10-04-2012, 18:25
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 718
Domyślnie

Kilkadziesiąt postów wstecz pytałam o warunki panujące w sanatorium "Książę Józef" w Nałęczowie.....
Do tej pory nikt się nie odezwał...... czyżby nikt z forumowiczów nie był tam????
Nie chciałabym jechać tak całkiem w ciemno, a informacja telefoniczna z recepcji sanatorium niczego mi nie wyjaśniła......
Recepcjonistka była bardzo niemiła i już na wstępie odniosłam złe wrażenie......
Wiem tylko tyle, że na wszystkie zabiegi będę musiała dochodzić do innych obiektów ale jakie są warunki w sanatorium "Książę Józef" tego się nie dowiedziałam.......
Może ktoś z Państwa był w tym sanatorium i napisze coś na temat warunków tam panujących....... (standard i wielkość pomieszczeń, kuchnia, dostęp do internetu, itp)......
Czekam na jakąś wiadomość....... pozdrawiam........

Odpowiedź z Cytowaniem
  #1788  
Nieprzeczytane 10-04-2012, 19:06
Ewa1960 Ewa1960 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2012
Posty: 28
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dela
Polecam sanatorium Wrzos....
-Pokoje z 1,2,3 osobowe z łazienką, telewizorem,czajnikiem,
jedna strona budynku ma balkony.
-Na 1 piętrze kawiarnia(trzy razy w tygodniu wieczorek taneczny)
-Wszystkie zabiegi na miejscu,rehabilitanci solidni,wszystko przystosowane dla osób niepełnosprawnych ruchowo.
-Darmowe wycieczki tramwajem konnym po Ciechocinku.
Dla mnie do tężni było zbyt daleko,ale można zamówić riksze .

Miłego wypoczynku.
Dziękuję za szybka odpowiedź. Zobaczymy gdzie trafię. Jak tylko zostanę "przypisana"odezwę się. Na razie mój wniosek jest w weryfikacji - dzisiaj dostałam pismo ale wiedziałam juz wczesniej bo sprawdzam kolejkę w internecie na przeglądarce. Pozdrawiam serdecznie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1789  
Nieprzeczytane 10-04-2012, 22:18
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie Iza-bella

Cytat:
Napisał Iza_bella
Kilkadziesiąt postów wstecz pytałam o warunki panujące w sanatorium "Książę Józef" w Nałęczowie.....
Do tej pory nikt się nie odezwał...... czyżby nikt z forumowiczów nie był tam????.............

Może ktoś z Państwa był w tym sanatorium i napisze coś na temat warunków tam panujących....... (standard i wielkość pomieszczeń, kuchnia, dostęp do internetu, itp)......
Czekam na jakąś wiadomość....... pozdrawiam........

Dwa razy byłem w Nałęczowie: Wcześniej w sanatorium "Energetyk" i teraz w lutym w "Związku Nauczycielstwa Polskiego". Sanatorium "Książę Józef" jest głównym sanatorium Nałęczowa umiejscowionym w centrum parku w wyjściem na staw. Zajrzałem do "Książę Józefa". Holl recepcji i korytarze robiły dobre wrażenie. Pokoi nie widziałem. Dowiesz się o tym więcej gdy wejdziesz na : www.uzdrowisko-naleczow.com.pl Tam jest opis tego sanatorium, pokoi z łazienkami, bazą zabiegowa, telewizorami itp. Są również zdjęcia pokoi. Niestety, to wszystko co wiem na ten temat.
Życzę miłego pobytu.
(Warto skorzystać z basenów w "Atrium" - tuż obok "Książę Józefa". Ja dostałem tam zajęcia w ramach zabiegów. Coś wspaniałego! )
__________________
Ryszard
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1790  
Nieprzeczytane 11-04-2012, 13:46
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 718
Domyślnie

Ryszardzie - bardzo dziękuję za informację..... Zależało mi bardziej na wiadomości od kogoś, kto tam był i doświadczył na własnej skórze jakie tam panują warunki.....
Informacja z netu jest bardzo skromna i nie pokrywa się z warunkami jakie tam panują...... W necie reklamują pokoje jedno i dwuosobowe, a dowiedziałam się w recepcji, że jedynek jest tylko dwie, a dwójek - sześć i przeznaczone są wyłącznie dla pacjentów komercyjnych......
Nałęczów znam, wiem, gdzie jest usytuowane sanatorium "Książę Józef"....... Dwa lata temu byłam w "Rolniku" i teraz też tam zamierzam spędzić parę dni (miałam zarezerwowany na maj turnus pełnopłatny ale dostałam skierowanie z NFZ też na maj, więc jestem zmuszona skrócić pobyt w "Rolniku").....
Pojadę wcześniej, więc rozglądnę się i zasięgnę języka już na miejscu........
Z basenów w "Atrium" zamierzam skorzystać - dziękuję za podpowiedź.......może też uda mi się uzyskać je w ramach skierowania na zabiegi.....
Pozdrawiam Cię .............
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1791  
Nieprzeczytane 11-04-2012, 15:19
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Iza_bella, oto informacja z 09.2010r.o sanatorium Książe Józef w Nałęczowie, które znalazłam w internecie.
Są pokoje 1 i 2- osobowe z łazienkami, ale w zasadzie dotyczą one komercji. Natomiast dla kuracjuszy z NFZ mogą być 2 lub 3 - osobowe z pełnym węzłem lub wcale. Pomimo tych " uniedogodnień" są oczywiste plusy. Sanatorium położone w centrum Parku Zdrojowego. Baza zabiegowa częściowo na miejscu. Na zajęcia na basenie trzeba dochodzić, ale jest to raptem kwestia 20- 30 metrów. Basen wynagradza wszystko. Sauny, jacuzii, rwąca rzeka, masujące leżanki w basenie.
Jeżeli chodzi o wyżywienie - to jest go pod dostatkiem i smaczne. Także problem dożywiania na mieście odpada, jak to bywa w innych sanatoriach. No chyba, że mała czarna i ciacho Generalnie nie można powiedzieć złego słowa.

Sądzę, że opinia ta nie będzie znacząco odbiegała od obecnej rzeczywistości. Przez 1,5 roku mogło się raczej poprawić, a nie pogorszyć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1792  
Nieprzeczytane 11-04-2012, 15:41
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 718
Domyślnie

Hala51 - dziękuję........
Jakoś nie natknęłam się na tę opinię, mimo, iż przeglądnęłam kilka stron w necie......
Jestem nastawiona pozytywnie, chociaż słyszałam też kilka negatywnych opinii o tym sanatorium.........
Na miejscu zobaczę jak jest naprawdę....... Pozdrawiam........

Odpowiedź z Cytowaniem
  #1793  
Nieprzeczytane 13-04-2012, 16:16
krysza krysza jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: WROCŁAW
Posty: 7
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ewa1960
Uaktualnić czyli co? Znów TK i inne badania czy tylko te ogólne? Jeśli TK to niestety ale czas oczekiwania się wydłuży i to znacznie...
Nigdy nie starałam się o sanatorium, to mój pierwszy raz więc nie znam tych wszystkich "kroczków" by dojść do celu
Dziekuję za odpowiedź. Również pozdrawiam , ewa
Witam troszke to wygląda inaczej 18 miesięcy mineło mi w grudniu a jadę 19 kwietnia to znaczy że trzeba poczekac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1794  
Nieprzeczytane 13-04-2012, 20:51
Tatiana's Avatar
Tatiana Tatiana jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Posty: 64
Domyślnie

Witam wszystkich Wydawało sie ze termin tak odległy a w koncu sie doczekałam -19 kwietnia jade do Ciechocinka Napewno opisze Wam moje wrazenia i pozdrowie czarne łabedzie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1795  
Nieprzeczytane 13-04-2012, 21:04
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie do krysza

Cytat:
Napisał krysza
Witam troszke to wygląda inaczej 18 miesięcy mineło mi w grudniu a jadę 19 kwietnia to znaczy że trzeba poczekac
Rozporządzenie Min.Zdr. "...Jeżeli złożone do oddziału Funduszu skierowanie w okresie 18 miesięcy, licząc od dnia jego wystawienia nie zostanie zrealizowane NFZ odsyła skierowanie do lekarza, który je wystawił celem weryfikacji (aktualizacji). Lekarz w ciągu 30 dni dokonuje weryfikacji skierowania i w przypadku pozytywnej weryfikacji odsyła je do NFZ. Pacjenci ze skierowaniami po weryfikacji wyjeżdżają w pierwszym posiadanym terminie, o ile ich skierowania zostaną pozytywnie zaopiniowane przez lekarza NFZ".
Twój wcześniejszy wpis:
"witam ja miałam weryfikacje w grudniu sanatorium dostała teraz jadę do Świnoujścia od 19 kwietnia do 10 maja"
Weryfikację miałaś po 18 m-cach, więc nic tu nie wygląda inaczej. Wszystko tak jak w przepisach. Źle nas zrozumiałaś. Nikt z nas nie twierdził, że po weryfikacji wypada się z kolejki i czeka się od nowa lecz, że oczekiwanie przedłuża się od 2 do 4 miesiecy.
Miłego pobytu. Pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez hala51 : 14-04-2012 o 08:51.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1796  
Nieprzeczytane 13-04-2012, 21:42
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

do Tatiany
cyt: ..."Ojjj od razu czuje jak tam bedzie fajnie ,skoro wizytowką sanatorium jest taka ,,miła " kobieta"
Będzie dobrze. Zabierz ze sobą pozytywne wibracje. Miłego pobytu. Pisz jak wrócisz. Każda opinia o sanatoriach się nam przyda. Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1797  
Nieprzeczytane 14-04-2012, 18:46
ewiko ewiko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 619
Domyślnie

dostałam potwierdzenie mojego skierowania, otrzymałam numerek...........88500.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1798  
Nieprzeczytane 14-04-2012, 21:04
Hanna Monika H. Hanna Monika H. jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Bydgoszcz,Kujawy, Polska
Posty: 72
Domyślnie

Mam nr 7070.
W NFZ dowiedziałam się, że mam szansę pojechać do sanatorium w pierwszym kwartale 2013 roku!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1799  
Nieprzeczytane 14-04-2012, 22:00
karramba karramba jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 5 385
Domyślnie Krynica

Cytat:
Napisał niuta
Moja koleżanka z Krakowa wczoraj dostała informację mając numer tysiąc czterysta z kawałkiem wyjeździe do Krynicy-sanatorium Lwigród.Trochę poczytała opinii,ale czy można otrzymać jedynkę???
Pozdrawiam.
Niuta

Sanatorium Lwigróg - rewelacja!
W Krynicy najlepsza kawa w Małopolance w kawiarni, doskonała obsługa i klimat.
Ciasta i ciasteczka tylko: Liliana - Krynica-Zdrój, marsz. Piłsudskiego 9
(niebo w gębie)
Dobra muzyka (na żywo) - u Łysego
Polecam wody w Pijalni i spacery na Górę Parkową.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1800  
Nieprzeczytane 15-04-2012, 00:23
niuta niuta jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 101
Domyślnie Krynica

Witam
Dzięki Meluniu za informacje,moja znajoma bardzo się ucieszy,osobiście przeczyta ten wpis,bo 27 kwietnia przyjeżdża do mnie do Włocławka z Krakowa.Poznałyśmy się w sanatorium w Polańczyku pod koniec stycznia 2011 roku i wydzwaniamy do siebie codziennie.Ja już byłam u Grażki,a teraz czekam na jej przyjazd.Sanatoria "naprawiają" nasze zużyte części i można poznać sympatycznych,nadających na tych samych falach znajomych.Nasi mężowie nie mogą zrozumieć,że możemy tak wisieć na telefonach.Pewnie przegadamy tę pierwszą noc.
Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
sanatorium stokrotka Profilaktyka i zdrowy styl życia 121 20-06-2019 07:40
Upadek – traktuj go poważnie - komentarze Jagoda Ogólny 7 20-08-2012 10:47
Sanatorium - nie tylko na poważnie cz.2 destiny Opieka 518 15-02-2010 11:33
Jak wytłumaczyc mamie, że powinna leczyc się na poważnie? Proszę o pomoc. Pani Becia Choroby, badania, terapie 16 15-06-2009 20:19
Sanatorium - nie tylko na poważnie destiny Opieka 508 19-10-2008 16:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:59.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.