menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1841  
Nieprzeczytane 08-05-2012, 17:27
Dela's Avatar
Dela Dela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: Warszawa-Polska
Posty: 2 315
Domyślnie

Cytat:
Napisał hala51
O Wieńcu też słyszałam złe opinie od znajomego, który zawoził tam na leczenie swoich rodziców. Byli zrozpaczeni, a on i sanatorium i okolice określił krótko: KATASTROFA. NIGDY DO WIEŃCA.
Mój znajomy wrócił z Wieńca zadowolony.
Był na turnusie z ZUS w sanatorium Zacisze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1842  
Nieprzeczytane 08-05-2012, 17:37
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dela
Mój znajomy wrócił z Wieńca zadowolony.
Był na turnusie z ZUS w sanatorium Zacisze.
Wieniec to taka większa wioska z jednym sklepem, do Włocławka chyba 5km, ale w okresie wiosny o ile ktoś lubi przyrodę, spacery po lesie.. niczego sobie, jednak w okresie zimy jednak dno, zabiegi ok, ale można się zanudzić, chyba, że się zmieniło... za mojego pobytu (5 lat temu) jedyną atrakcją to piwo i pokazy wełny, światła... spokoju było nadmiar.. no i był brud....pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1843  
Nieprzeczytane 08-05-2012, 18:02
Dela's Avatar
Dela Dela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: Warszawa-Polska
Posty: 2 315
Domyślnie

Jip..... jedziemy do sanatorium aby podreperować zdrowie... (dla mnie ważne jest jakość zabiegów) .
Sklepów,hałasu,atrakcji, rozrywek nie szukam bo tego mam pod dostatkiem na miejscu.
A co do Wieńca....ponoć sanatoria sprywatyzowano i warunki bytowe są lepsze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1844  
Nieprzeczytane 08-05-2012, 18:46
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dela
Jip..... jedziemy do sanatorium aby podreperować zdrowie... (dla mnie ważne jest jakość zabiegów) .
Sklepów,hałasu,atrakcji, rozrywek nie szukam bo tego mam pod dostatkiem na miejscu.
A co do Wieńca....ponoć sanatoria sprywatyzowano i warunki bytowe są lepsze.
Nie masz racji, uważam, że nuda może zabić efekty zdrowotne,... po zabiegach jest jeszcze wiele czasu, coś z tym należy zrobić, no chyba, że ktoś woli seriale i ....nudę, no bo tak też można.....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1845  
Nieprzeczytane 08-05-2012, 19:47
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Całkowicie zgadzam sie z jip.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1846  
Nieprzeczytane 08-05-2012, 20:27
niuta niuta jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 101
Domyślnie Skierowania

Witam,
Dziewiątko,,to znaczy,że każde województwo kieruje się własnymi zasadami.Już wspominałam wcześniej-ja też byłam w sanatorium na przełomie stycznia i lutego 2011r i od listopada mam nadany numerek i sprawdzam kolejkę.Jedyne co się zmienia to profil leczenia-pierwsze sanatorium-narządy ruchu,następne choroby reumatologiczne/reumatologia/a teraz choroby układu nerwowego/neurologia/.A wszystko dotyczy mojego biednego kręgosłupa.Czyli ten mój kuj.pomorski NFZ jest ok.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1847  
Nieprzeczytane 08-05-2012, 20:48
niuta niuta jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 101
Uśmiech Wieniec

Spacery to dodatkowa forma rehabilitacji ,latem może ładnie,ale jesień i zima w Wieńcu????Nie jestem znawczynią sanatoriów,ale będąc w styczniu 2011r w Polańczyku nawet po kolacji chodziliśmy na spacery,nie ważne,że jest jedna długa ulica,ale oświetlona i miło było w mrozie wieczorową porą włóczyć się po Polańczyku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1848  
Nieprzeczytane 08-05-2012, 20:58
sellenhel's Avatar
sellenhel sellenhel jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Lubsko,Lubuskie,Polska
Posty: 24 806
Domyślnie

Cytat:
Napisał niuta
i miło było w mrozie wieczorową porą włóczyć się po Polańczyku

Oj tak, niuto, takie spacery są wspaniałe
Uwielbiam a Polańczyk moje marzenie
choć tak daleki dojazd ode mnie .
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1849  
Nieprzeczytane 08-05-2012, 21:23
Dela's Avatar
Dela Dela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: Warszawa-Polska
Posty: 2 315
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Nie masz racji, uważam, że nuda może zabić efekty zdrowotne,... po zabiegach jest jeszcze wiele czasu, coś z tym należy zrobić, no chyba, że ktoś woli seriale i ....nudę, no bo tak też można.....
Widać jestem niedzisiejsza ....bo mnie wystarczy miłe towarzystwo,spacery i książka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1850  
Nieprzeczytane 08-05-2012, 21:52
MARYLCIA 54's Avatar
MARYLCIA 54 MARYLCIA 54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2011
Posty: 6 384
Domyślnie

Cytat:
Napisał dziewiątka
pozwolicie, że odniosę się do tego czasu oczekiwania
i terminu składania następnego wniosku po ostatnim pobycie ;
Otóż byłam na leczeniu sanatoryjnym w miesiącu styczniu 2011 r.
W lipcu 2011 r. złożyłam w NFZ w Kielcach nowy wniosek
( czyli po 6-u mies. od ostatniego pobytu na leczeniu)
Po dwóch tygodniach odesłano mój wniosek wraz z całą dokumentacją
do mnie i do mojego lekrza, który mnie kierował,
motywując, że jest to za krótki czas od mojego ostatniego pobytu na leczeniu
by lekarz mógł stwierdzić, że wymagam ponownego leczenia
Dowiedziałam się, ze możemy w naszym świętokrzyskim funduszu składać po roku od ostatniego pobytu
i czas oczekiwania jest 18 miesięcy od zakwalifikowania pacjenta na leczenie
( czyli od daty rozpatrzenia przez komisję lekarską lub lekarza w NFZ)
Suma-sumarum = ze co 2,5 lub 3 lata można korzystać z takiego leczenia;
...i lekarz kierujący w rejonie nie ma tu nic do powiedzenia - to NFZ o wszystkim decyduje...jak o całej służbie zdrowia w Polsce;
Nie chcę podawać kolejnych przykładów z leczeniem i badaniami...szkoda nerwów ;
...na czymś trzeba zaoszczędzić by móc sie leczyć prywatnie - czasem nie ma wyjścia
zdrowia wszystkim życzę...

To ja już mam tzw. mętlik w głowie wygląda na to, że w każdym województwie jest inaczej.

Byłam w sanatorium w 2011 r. od maja do połowy czerwca.
Poprosiłam lekarza rodzinnego o złożenie wniosku w marcu 2012 r. Z NFZ otrzymałam odpowiedż w kwietniu, że zostałam zakwalifikowana na leczenie sanatoryjne i okres oczekiwania trwa do 18 miesięcy. Otrzymany numer w kolejce 9945.
Po miesiącu kolejka się zmiejszyła do nr. 9239 . Wygląda na to, że nie trzeba będzie czekać 18 miesięcy.
Z woj. opolskiego prawie wszyscy, którzy nie mają znajomości otrzymują sanatorium w Kotlinie Kłodzkiej kilka lub kilkanaście km. od swojego miejsca zamieszkania.
Może dlatego jest u nas inaczej

Ostatnio edytowane przez MARYLCIA 54 : 08-05-2012 o 22:11.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1851  
Nieprzeczytane 08-05-2012, 22:17
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dela
Widać jestem niedzisiejsza ....bo mnie wystarczy miłe towarzystwo,spacery i książka.
Może jestem nie dzisiejszy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1852  
Nieprzeczytane 09-05-2012, 10:25
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie do kajanka407

Cytat:
Napisał kajanka407@interia.pl
hala51 jak coś wywalczysz z tych zwrotów to daj znać, napisz co ci odpowiedzieli,pozdrawiam

Witam kajanko 407. Dziś otrzymałam ze zwrotów skierowanie do sanat.ZNP "Nauczyciel" w Szczawnicy Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1853  
Nieprzeczytane 09-05-2012, 11:45
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie do markos46

Nie tak dawno pisałam Ci jak to jest cudownie w Szczawnicy i...ku mojej radości też jadę do Szczawnicy, tyle, że do Nauczyciela i od 26.V Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez hala51 : 10-05-2012 o 19:50.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1854  
Nieprzeczytane 09-05-2012, 15:31
Krystyna51 Krystyna51 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Tychy
Posty: 24
Domyślnie

Cytat:
Napisał hala51
Witam kajanko 407. Dziś otrzymałam ze zwrotów skierowanie do sanat.ZNP "Nauczyciel" w Szczawnicy Pozdrawiam
Witaj hala51: no to jesteś szczęściarą pogoda na pewno dopisze czego życzę ci z całego serca. ja dzwoniłam i u nas to nie ma szans by wyjechać ze zwrotów, nawet nie chciała ze mną rozmawiać,ale zadzwonię jeszcze raz może ktoś milszy odbierze choć dodzwonić się do nich to też sztuka,albo nie odbierają lub ciągle zajęte.Więc życzę ci miłego pobytu,dobrej kuracji pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1855  
Nieprzeczytane 09-05-2012, 23:51
niuta niuta jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 101
Domyślnie Witam Wszystkich

Hala 51 -miłego pobytu w Szczawnicy,super zabiegów i fajnego towarzystwa,bo i to jest ważne.Może przeoczyłam ,ale mam zapytanie-jaki jest profil Twojego leczenia,bo ja teraz mam "choroby układu nerwowego/neurologia,a tyczy to się mojego potrzebującego zabiegów kręgosłupa.Polańczyk to miejsce,gdzie chciała bym ponownie wyjechać,ale Szczawnica to też chyba fajna miejscowość.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1856  
Nieprzeczytane 10-05-2012, 08:29
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie do niuta

Cytat:
Napisał niuta
Hala 51 -miłego pobytu w Szczawnicy,super zabiegów i fajnego towarzystwa,bo i to jest ważne.Może przeoczyłam ,ale mam zapytanie-jaki jest profil Twojego leczenia,bo ja teraz mam "choroby układu nerwowego/neurologia,a tyczy to się mojego potrzebującego zabiegów kręgosłupa.Polańczyk to miejsce,gdzie chciała bym ponownie wyjechać,ale Szczawnica to też chyba fajna miejscowość.
Mój profil leczenia to laryngologia (odwieczny problem z gardłem i drogami oddechowymi). Szczawnica jest piękna, byłam już tam w 2007r. prywatnie w "Hutniku" i chętnie wracam, choć do innego ośrodka, który zresztą znajduje się obok "Hutnika" tylko nieco wyżej. Dziękuję za życzenia. Szczawnica to piękna miejscowość. W Szczawnicy nie można się nudzić w żadne popołudnia, bo jest gdzie chodzić na spacery, jest co oglądać i podziwiać. Tak więc polecam Szczawnicę Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1857  
Nieprzeczytane 10-05-2012, 08:44
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
OK do kajanka407

Cytat:
Napisał kajanka407@interia.pl
Witaj hala51: no to jesteś szczęściarą pogoda na pewno dopisze czego życzę ci z całego serca. ja dzwoniłam i u nas to nie ma szans by wyjechać ze zwrotów, nawet nie chciała ze mną rozmawiać,ale zadzwonię jeszcze raz może ktoś milszy odbierze choć dodzwonić się do nich to też sztuka,albo nie odbierają lub ciągle zajęte.Więc życzę ci miłego pobytu,dobrej kuracji pozdrawiam.
Ja dzwoniłam 2x i za każdym razem miałam propozycje, tylko terminy bardzo bliskie, choć miejscowości fajne (Iwonicz, Krynica, Muszyna)a teraz Szczawnica i to za 2 tygodnie - super. Jest czas na przygotowanie się i rodziny. Owszem też telefon był zajęty lub nikt nie odbierał, ale udało się. Panie były bardzo miłe. Dzwoniłam zaraz po 8.00. Może i Ty tak próbuj i to z determinacją. Uda się! Pozdrawiam. Dzięki za życzenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1858  
Nieprzeczytane 10-05-2012, 19:17
Ewa1960 Ewa1960 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2012
Posty: 28
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hanna Monika H.
Do Ewa 1960
W każdym sanatorium wcale nie jest podobnie, tylko różnie. Nawet za telewizor w niektorych sanatoriach płacisz 20 a nawet 30 zł. Każde z nich rządzi się swoimi prawami. Tak samo jest
z rezerwacją pokoi. Pracownice sanatorium odpowiadają często,że nie rezerwuje się pokoi, jak przyjedziesz, to na pewno dostaniesz dwójkę a potem po przyjeździe wielkie rozczarowanie. Mówią Ci, że jedynki i dwójki są tylko dla kuracjuszy prywatnych, a Ty możesz dostać najwyżej trójkę.
To już jest trochę gorzej, chociaż płacisz znacznie mniej.
Są również sanatoria, które mają tylko pokoje jedno i dwuosobowe. Wszystko zależy gdzie trafisz. Nastawiaj się, że będzie dobrze, to na pewno będzie. Wspaniałego pobytu!
Dziękuję ! No nic zobaczymy jak się ułoży. Na razie jednak czekam jeszcze - a status w przeglądarce [i]SKIEROWANIE ZWRÓCONE DO LEKARZA KIERUJĄCEGO W CELU WERYFIKACJI/AKTUALIZACJI DANYCH MEDYCZNYCH PO 18 MIESIĄCACH OD DATY JEGO WYSTAWIENIA się nie zmienił, choć skierowanie zostało już odesłane do nfz.
Pozdrawiam, ewa
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1859  
Nieprzeczytane 10-05-2012, 19:48
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie rezerwacja jedynki

Cytat:
Napisał Hanna Monika H.
Do Ewa 1960
W każdym sanatorium wcale nie jest podobnie, tylko różnie. Nawet za telewizor w niektorych sanatoriach płacisz 20 a nawet 30 zł. Każde z nich rządzi się swoimi prawami. Tak samo jest
z rezerwacją pokoi. Pracownice sanatorium odpowiadają często,że nie rezerwuje się pokoi, jak przyjedziesz, to na pewno dostaniesz dwójkę a potem po przyjeździe wielkie rozczarowanie. Mówią Ci, że jedynki i dwójki są tylko dla kuracjuszy prywatnych, a Ty możesz dostać najwyżej trójkę.
To już jest trochę gorzej, chociaż płacisz znacznie mniej.
Są również sanatoria, które mają tylko pokoje jedno i dwuosobowe. Wszystko zależy gdzie trafisz. Nastawiaj się, że będzie dobrze, to na pewno będzie. Wspaniałego pobytu!
Może ja miałam farta, bo zadzwoniłam i poprosiłam o rezerwację jedynki. Pani prośbę bez problemu przyjęła, zapisała nazwisko i sądzę, że pokój 1-osobowy na mnie czeka, że na miejscu się nie rozczaruję i nie zostanę z przysłowiową "ręką w nocniku"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1860  
Nieprzeczytane 11-05-2012, 23:11
niuta niuta jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 101
Domyślnie Cześć

Hala zadowolona bo Szczawnica i zarezerwowana jedyna,Ewo Ty lada chwila pewnie dostaniesz skierowanie i trzymam kciuki,aby do fajnego sanatorium i miejsca.A nam pozostałym "seniorom" zostało cierpliwie czekać.I kto następny????:
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
sanatorium stokrotka Profilaktyka i zdrowy styl życia 121 20-06-2019 07:40
Upadek – traktuj go poważnie - komentarze Jagoda Ogólny 7 20-08-2012 10:47
Sanatorium - nie tylko na poważnie cz.2 destiny Opieka 518 15-02-2010 11:33
Jak wytłumaczyc mamie, że powinna leczyc się na poważnie? Proszę o pomoc. Pani Becia Choroby, badania, terapie 16 15-06-2009 20:19
Sanatorium - nie tylko na poważnie destiny Opieka 508 19-10-2008 16:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:19.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.