menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności ... czyli tematy, które "nie pasują" gdzie indziej

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #107001  
Nieprzeczytane 05-03-2021, 16:40
dajdziuba's Avatar
dajdziuba dajdziuba jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 2 764
Domyślnie

Dzień dobry

U mnie na przemian chmury, słońce, śnieg, a nawet grad padał, oczywiście wszystko znika bo jest plus.

My z małż-em jesteśmy zapisani na szczepienie. Nie wiem kiedy i gdzie, wybraliśmy całe województwo. Na razie cisza i zaczynają szczepić inne grupy wiekowe. Małż się wścieka, ja biorę na spokój.

W piekarniku siedzi mój chlebek zawsze piekłam taki na zakwasie, teraz graham na drożdżach, widzę że będzie trochę niski. A może taki ma być...zobaczymy jak w smaku.

Małż. zbudował sobie nową wędzarnię, będzie próbne wędzenie, mięsko się już marynuje. Dzieciaki się ucieszą, jeszcze przed świętami pojedzą Na święta nowe...

Idę do mojego chlebka. Miłego popołudnia wszystkim życzę
__________________

POZDRAWIAM Z UŚMIECHEM, DANKA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107002  
Nieprzeczytane 05-03-2021, 19:20
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 225
Domyślnie

Witam serdecznie różnościanki Danusię, Marysię,Ninę..dziękuję ,jesteśmy też już po obiedzie, niewolnik zapakowany czeka by włączyć .Dzisiaj do południa też byli pracownicy, przy nowej budowie domu zawsze jest coś do zrobienia... na zewnątrz. Czekamy teraz na pracownika od ogrodzenia ma zadzwonić.
Coraz więcej prac jest robione na naszej posesji, a to bardzo cieszy nas,że roboty postępują.
Do południa siłowałam się dodzwonić do punktu szczepień nie udało się zarejestrować.(mamy w mieście 3 punkty słyszało się w słuchawce, proszę próbować w przyszłym tygodniu..
Do następnego
__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107003  
Nieprzeczytane 05-03-2021, 19:37
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 608
Domyślnie

Witam jeszcze raz Majeczkę, Danusię i Zosię.
Majeczko, masz szczęście z masowaniem... moja p. Krysia jeździ do masażysty... oczywiście prywatnie.. na szczęście, to najlepszy w Olkuszu! Oby Ciebie postawił na nogi, Majeczko!
Zosiu, cieszy oko taki widok jak coś dobrego się dzieje... dzieci są też zadowoleni..pozdrawiam....
Danusiu, jadłam Twoje przysmaki!!! Wyobrażam sobie teraz, w nowej wędzarni! Dopiero to smakołyki będą...
Jutro nastawiam się na przesadzanie kwiatków... sąsiad przywiózł ziemie..trochę mały worek ale, w razie czego to i opiekunka kupi, jeździ samochodem.
Pozdrawiam kochani!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107004  
Nieprzeczytane 05-03-2021, 19:51
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Witam wieczorkiem dzień chyli się ku końcowi...wiele spraw dzisiaj załatwiłam...Ninko też przesadzalam kwiatka i przenosiłam w inne miejsce mam nadzieję ze będzie mu tam dobrze. Milego wieczoru dla wszystkich.
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107005  
Nieprzeczytane 05-03-2021, 20:50
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 608
Domyślnie

Helenko, mam kilka do przesadzania.. miałam je jutro robić ale, p. Krysia obiecała, że mi pomoże na schodach, przy balkonie to zrobimy! Zaczekam ...
Ciebie mocno przytulam kochanie!
Nie pamiętam czy pisałam o zimie? Gruba warstwa śniegu mnie obudziła... a sunia wróciła zmachana ze spaceru! Pod wieczór niebo było czarne, przerażające...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107006  
Nieprzeczytane 05-03-2021, 21:27
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Ninko a u mnie cały dzień świeciło słoneczko...dobranoc Ninko dobranoc dla wszystkich
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107007  
Nieprzeczytane 05-03-2021, 21:50
dajdziuba's Avatar
dajdziuba dajdziuba jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 2 764
Domyślnie

Dobry wieczór

Ninko,
pomoc przy przesadzaniu kwiatków na pewno się przyda, wbrew pozorom to też praca, szczególnie dla Ciebie kochana...

Zosiu,
zastanawiam się o jakim niewolniku w dodatku załadowanym, piszesz, chociaż jakiś nagłe olśnienie mnie naszło, że to chyba zmywarka ?

Marysiu
"zazdraszczam" tego masażu, też pewnie by mi się przydał, a małż-owi to już na pewno. Musimy pomyśleć. A jak często stosujesz?

Helenko
mądre słowa przytaczasz.

Omi
Ewuniu, u mnie złoty wąs to tylko u małż-a pod nosem, no może nie złoty, ale lekko zrudziały no i kuzyn o nazwisku Wąs roślinki nie znam, ale chyba nie chcę mieć. Nie żebym coś miała przeciwko wąsikom, ale już mam jakieś tam roślinki, a co za dużo to nie zdrowo.

Izka
ja też jestem obciążona wieloma chorobami, i też bym chciała już być zaszczepiona.Przeciwwskazań nie ma do szczepienia, ale przy covidzie to by było nieciekawie
Dzwoniłam dzisiaj znowu na info, pytałam o dwa województwa, nic nie ma wolnego...

Halinko
dobrze,że taką decyzję podjęli, żeby Was szczepić w domu, tylko żeby zrobili to jak najszybciej.

Liliano
kupiłam kiedyś granata (raczej przez pomyłkę ) wydrążyłam te nasiona, ale to kwaśne jakieś i w zęby wchodzi, dla mnie okazało się niejadalne Natomiast kiełki kiedyś zjadałam z apetytem, ostatnio jakoś o nich zapomniałam...

Muszę Kitkę nakarmić...

Dobrego wieczoru życzę i spokojnego snu, a także pięknego poranka, takiego ze słonkiem

A, ...chlebek wyszedł pyszny
__________________

POZDRAWIAM Z UŚMIECHEM, DANKA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107008  
Nieprzeczytane 05-03-2021, 22:31
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 608
Domyślnie

Danusiu, czułam zapach chlebka!
Masz rację, sama się zabiję na schodach znosząc i wnosząc doniczki...jakoś to będzie.
Ja mam dużo dużych kwiatów... małych to chyba 3 szt. reszta do kolosy! Jak zakwitną, to padam z radości... kocham kwiaty...( czego ja nie kocham ? )
Tak, Helenka piękne powiedzonko wkleiła..
Też pomyślałam, że Zosia zmywarkę nabyła... może nam podpowie?
Też kończę siedzenie... karmiłam w międzyczasie sunię... małpa mała, tylko chrząstki by jadła...mięsko roznosi po podłodze... trochę do budy schowała, kawałeczek pod kołderkę... w nocy zje....
Dobrej nocy Rodzinko... spokojnej nocy Wam życzę!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107009  
Nieprzeczytane 05-03-2021, 22:54
Omi's Avatar
Omi Omi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Polska
Posty: 1 941
Domyślnie


__________________
Świat, który znaliśmy, skończył się w ciągu kwartału?
Krócej - bo ciągu miesiąca ...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107010  
Nieprzeczytane 05-03-2021, 23:04
Magdalila Magdalila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2018
Miasto: Sosnowiec
Posty: 574
Domyślnie Cześć wieczorem

Kurczę blade, dopiero 21.30 a tutaj już wszyscy powiedzieli dobranoc. A ja mówię dobry wieczór.
Dzisiaj mieliśmy konferencję językową poświęconą nauczaniu online - wyzwanie czasu. Fajnie tak było siedzieć i słuchać jak inni się męczą. Były sesje równoległe i jak było nudno to można było myk myk przejść do innego pokoju.
Co chciałam Wam przekazać seniorki: otóż były tam 2 panie profesor, z których jedna mnie uczyła na studiach i wciąż jest aktywna, druga napisała mnóstwo książek metodycznych, z których musiałam się uczyć. A ja studiowałam około 40 lat temu. Jedna pani ma 74 lata a druga 80. W naszym zawodzie, szczególnie osoby idące ścieżką naukową pracują praktycznie do śmierci. Ja jestem dydaktykiem. Oczywiście od wielu lat pobierają emeryturę, ale dalej pracują.
A propos szczepień. Tak jak pisałam zaszczepiłam się i nic mi nie dolegało, wiele osób u nas miało gorączkę, dreszcze, osłabienie, ale to mija po 2 dniach. Sama jestem zdziwiona, że szczepią nawet osoby poważnie chore. U nas to poszło błyskawicznie - rejestracja na uniwersytecie, dzwonili z punktu szczepień do każdego bardzo szybko, ja miałam punkt 1500 m od domu. Takie udogodnienia - żal było nie skorzystać. Obawa była i strach nawet, a teraz poczucie ulgi.
Danusiu,
Ja granat uwielbiam, musi być jednak dojrzały, dobrze jest z czymś go zmieszać np. serem, ja dodaję też do surówek. Na youtube jest fajny filmik jak go obrać i wydobyć pestki, potem trzymam zawartość w lodówce i posypuję prawie wszystko.
Dobranoc
__________________
Magdalila
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107011  
Nieprzeczytane 05-03-2021, 23:20
Magdalila Magdalila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2018
Miasto: Sosnowiec
Posty: 574
Domyślnie C.d

Jeszcze chciałam coś dodać. Otóż robię post 40 dni bez mięsa, wędlin itd. Nie wegański, tylko wegetariański, czyli jaka, sery, ryby jem. Ale głównie jem warzywa. Boję się świąt, bo będę musiała coś z mięchem ugotować dla moich dzieci - fe, mnie teraz odrzuca od tego.
Danusiu, nie gniewaj się, ale jak pisałaś o tej wędzarni - ja wędzonego ani grama.
Czuję się naprawdę dobrze, lekko, nic mnie nie gniecie, mięso mi ewidentnie nie służy.
Ale trwało długo zanim zmieniłam dietę. Nie da się tak z dnia na dzień.
Dzisiaj miałam drugi dzień lenistwa - nic nie robiłam, a co! Jutro raczej nie będę pisać bo wreszcie trzeba coś podziałać - w domu i zawodowo.
Dobranoc. Pewnie już większość śpi.
__________________
Magdalila
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107012  
Nieprzeczytane 06-03-2021, 08:14
Mariag2's Avatar
Mariag2 Mariag2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Luzino Pomorze Polska
Posty: 6 711
Domyślnie Witam!

Dzień dobry!
Witam o poranku Ninkę i całą Rodzinkę.
Muszę sie z Wami podzielić miłą wiadomoscia.Dzisiaj spałam dlugo( nie pamiętam ,kiedy też tak było) od 23,00 do 6,15.
Ninko u Ciebie tak dużo wiadomosci.
Danusiu zazdroszczę Tobie tego pachnacego chlebka.Niestety u mnie taki fajny nie wychodzi . Jeśli chodzi o masaz to musze taki miec. Dzięki p. Eli jakos trzymam się w pionie.Mam taki co 2 tygodnie,trwa on ok 1,5 goziny. Pani bierze 120 złotych.Oczywiscie jest prywatnie.Muszę bo w osrodku zdrowia daja masaz ,który trwa 15 min. To jest bez sensu.
U mnie tez zima. Za oknem -5.Mam nadzieje ,ze w ciągu dnia zaswieci slonko. Czego Wam i sobie życzę!


__________________
Jan Twardowski

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107013  
Nieprzeczytane 06-03-2021, 09:34
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Witam i ja u mnie świeci słoneczko i będzie piekny dzionek. Marylko cieszę się że tak spałaś życzę Ci wszystkich takich nocy Co do masażu to zrobilam wczoraj rentgen i na pewno na mój kręgosłup przydałby się...rozglądnę się.Magdalilu ja od pewnie 2 lat nie jem mięsa ani żadnych jego przetworów i czuję się z tym dobrze. Jem dużo warzyw i owoców powinnam iść do dietetyka ale na razie ...poczekam .Nie jem mięsa nie jem żadnych słodyczy...bo miałam dolegliwości jelitowe gdy ograniczyłam i przestałam jest ok.W ub tygodniu robilam wyniki i są super.Nie słodzę kawy ani herbaty wyniki mam dobre....Halinko, Danusiu,Ewciu wszyscy na czele z Ninką życzę radosnego dnia.
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107014  
Nieprzeczytane 06-03-2021, 11:07
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 716
Domyślnie

Dzień dobry w sobotnie przedpołudnie.
Marysia z Helenką już były z dobrymi wiadomościami...ja wkraczam na wątek jako trzecia i....nie mam nic praktycznie do dodania. Spałam też w miarę dobrze, chociaż samopoczucie mam do kitu...jestem jakaś oklapnięta. Z trudem zrobiłam porządki - zeszło mi jak nigdy długo... a jaka jestem zmęczona...już mnie ciągnie do wyrka i z chęcią położyłabym obolałe kosteczki.
WSZYSTKICH pozdrawiam i życzę dobrego dnia... Mam nadzieję, że przyniesie Wam radość.

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107015  
Nieprzeczytane 06-03-2021, 12:54
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 608
Domyślnie

Witam jak zwykle w -samo południe - tak się jakoś składa.
Wszystko przeczytałam! Lilu, ja lubię mięso, Helenko, wędlinkę też - od czasu do czasu - bigos bardzo lubię!
Majeczko, ze spaniem jestem uzależniona od Lali... dzisiaj wstała przed 7 i siedziała mi na głowie... coś zaczynało mi się śnić, dostawałam drapaka po głowie... pewnie chrapałam. Wreszcie stanęła i patrzyła na moje nogi kiedy je wysunę spod kołdry...
Ewuniu, Helenko, Izabel, Danusiu, Lilu, Zosiu, Majeczko.. i cała Rodzinko... pozdrawiam . p. Krysia wychodzi, muszę zająć się kuchnią... zostaje mi pilnowanie garnka...
Do potem kochani..
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107016  
Nieprzeczytane 06-03-2021, 13:19
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 225
Domyślnie

Witaj
Rodzinko w sobotnie południe.. Hala, Nina,Marysia, Iza,Ewa,Magdalila.
Też budzę się w nocy 3-4 godzina i do rana czasami uda mi się zasnąć.
My "niewolnik" mówimy na zmywarkę, którą mamy już dwa lata i odpukać dobrze się sprawuje..nie trzeba stać pryz zlewie i ręcznie myć, nas są cztery osoby..więc zdaje nam egzamin, bardzo przydatna jest przy organizowaniu imprez rodzinnych.Wszystkich pozdrawiam i życzę słonecznej, radosnej soboty..


__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107017  
Nieprzeczytane 06-03-2021, 13:36
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 608
Domyślnie

Witaj Zosiu - miłego dnia życzę!
Tak, Danusia też pomyślała o zmywarce...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107018  
Nieprzeczytane 06-03-2021, 15:32
dajdziuba's Avatar
dajdziuba dajdziuba jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 2 764
Domyślnie

Dzień dobry



Ninko,
oj masz Ty zabawkę z tą Lalunią

Zosiu
mój "niewolnik" ma już 7 lat a wciąż się cieszę, gdy włączam.

Liliano
nie gniewam się, bo dlaczegóż bym miała? każdy je jak lubi i co lubi. Małż. zaczął wędzić, bo nie mógł już znieść smaku kupnych wędlin, a że jeść w ogóle lubi, to teraz wędzimy i robimy nawet kiełbasę, chociaż nie zawsze. Dzieci nasze też lubią "tatowe" wędlinki, więc od czasu do czasu dostają. Ale jemy oczywiście inne produkty również, np sery, serki, maślankę od gospodarza, warzywa i owoce z prywatnego sklepiku a oni też od gospodarza. Najgorzej u nas rybami, lubimy tylko śledzie i karpie

Iza
o 10 ciągnęło Cię do wyrka? a to nie jakaś grypa lub nie daj Boże cowid? zdrowia życzę, a może się przepracowałaś?

Helenko
życzę abyś znalazła, dobrego masażystę. A dlaczego do dietetyka?

Marysiu
a co z Twoim chlebkiem nie tak? ja piekłam taki pół graham, na drożdżach, musi mieć cieplutko do wyrośnięcia.

Omi, Halinko, Wandziu

...do potem, pa
__________________

POZDRAWIAM Z UŚMIECHEM, DANKA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107019  
Nieprzeczytane 06-03-2021, 15:50
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 716
Domyślnie

Hejka...
Cytat:
Napisał dajdziuba
Iza
o 10 ciągnęło Cię do wyrka? a to nie jakaś grypa lub nie daj Boże cowid? zdrowia życzę, a może się przepracowałaś?
Danusiu...to pewnie ciśnienie mi tak spadło, że byłam niemrawa i senna. Po obiedzie położyłam się na niecałą godzinkę, przysnęłam i wróciłam do formy. To pewnie nie grypa ani covid a przesilenie i zmęczenie wiosenne. Czasem tak mam jak są wahania pogodowe...jestem meteopatką...
Za życzenia zdrowia dziękuję....odwzajemniam i dokładam swoje dla wszystkich tu piszących. Buziaki....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107020  
Nieprzeczytane 06-03-2021, 20:05
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 608
Domyślnie

Izabel, nawet mi do głowy nie przyszło, że mogło Ciebie dosięgnąć choróbsko.... Danusia czujna...
Danusiu, nadal mam ochotę na Wasze wędzonki!
Rozmawiałam godzinę z kolegą z Klubu... fajnie mi to zrobiło!
Trzeba teraz zjeść kolację... mam budyń! Dodam sobie jabłuszko i super!
Do potem Rodzinko....
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Różności felicyta Różności - wątki archiwalne 29 28-08-2010 15:03
skoro można pisać tu różności ymca Różności - wątki archiwalne 27 21-02-2008 21:46
"MISZ MASZ" czyli różności w różnościach jolita Różności - wątki archiwalne 162 31-10-2007 21:36

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:30.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.