menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 22-09-2008, 01:33
Żanin Żanin jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 4
Uśmiech problem z komputerem


Witam. Jestem nowa. Co prawda przeglądam forum od jakiegoś czasu, ale do tej pory nie brałam czynnego udziału w dyskusji na forum.Dziś niejako zmusiła mnie sytuacja, aby się uaktywnić. A mianowicie otwierając komputer otrzymałam taki komunikat w j. angielskim "Your Computer Case has been Opening". Dowolne tłumaczenie z angielskiego jest niedokładne i nie całkiem jasne. Po wciśnięciu klawisza F1 komputer zaczął się normalnie ładować. i niby wszystko jest w porządku. Czy ktoś może mi powiedzieć co znaczy ten komunikat i co jest powodem jego powstania? Będę wdzięczna z podpowiedź.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 23-09-2008, 16:20
anja anja jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 1
Domyślnie

Myślę, że chodzi o prawidłowe załadowanie systemu, ponieważ poprzednia sesja była niewłaściwie zakończona (komputer mógł zostać np. gwałtownie wyłączony, spadek napięcia ?)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 23-09-2008, 16:48
Żanin Żanin jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 4
Domyślnie

Cytat:
Napisał anja
Myślę, że chodzi o prawidłowe załadowanie systemu, ponieważ poprzednia sesja była niewłaściwie zakończona (komputer mógł zostać np. gwałtownie wyłączony, spadek napięcia ?)
Anja, nic takiego nie miało miejsca. Wylogowałam się jak zwykle.Przy następnym logowaniu problem już nie wystąpił. Za to mam inny problem. Co prawda nie utrudnia mi on w zasadniczy sposób pracy na komputerze,ale mnie denerwuje. Używam przeglądarki Firefox. Do tej pory po jej włączeniu wyświetlała się strona Starowa z napisem Firefox start i wyszukiwarką google. W tym tygodniu chyba trzykrotnie po włączeniu przeglądarki zamiast tej strony startowej wyskakiwała informacja "Google" i w pasku napis "błąd" oraz informacja,że zapytanie wygląda na takie jakby je wysyłał wirus lub trojan( oczywiście to tak w skrócie ten komunikat) i linki do skanera on line i coś tam jeszcze. Oczywiście cała reszta przeglądarki wygląda normalnie i nie ma problemu z wyszukiwaniem poprzez pasek główny i okienko z lupką po prawej. Oczywiście komputer przeskanowałam i antywirem i spyware i nic "szkodliwego" nie zostało wykryte. Obecnie ten komunikat już się nie pojawia, natomiast, pomimo ustawień w przeglądarce,że stroną startową ma być strona google z firefoxem i zapisanie takiej opcji. Za każdym razem otwiera się pusta strona.
Jeszcze jedna ciekawostka. Taki sam problem ( ten komunikat) wystąpił u mojego syna. natomiast nie wystąpił u mojej córki. Korzystamy z tej samej sieci,(lokalnej) ale mieszkamy w rożnych dzielnicach miasta.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 26-09-2008, 11:06
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 771
Domyślnie Zmień stronę startową.

Cytat:
Napisał Żanin
Anja, nic takiego nie miało miejsca. Wylogowałam się jak zwykle.Przy następnym logowaniu problem już nie wystąpił. Za to mam inny problem. Co prawda nie utrudnia mi on w zasadniczy sposób pracy na komputerze,ale mnie denerwuje. Używam przeglądarki Firefox. Do tej pory po jej włączeniu wyświetlała się strona Starowa z napisem Firefox start i wyszukiwarką google. W tym tygodniu chyba trzykrotnie po włączeniu przeglądarki zamiast tej strony startowej wyskakiwała informacja "Google" i w pasku napis "błąd" oraz informacja,że zapytanie wygląda na takie jakby je wysyłał wirus lub trojan( oczywiście to tak w skrócie ten komunikat) i linki do skanera on line i coś tam jeszcze. Oczywiście cała reszta przeglądarki wygląda normalnie i nie ma problemu z wyszukiwaniem poprzez pasek główny i okienko z lupką po prawej. Oczywiście komputer przeskanowałam i antywirem i spyware i nic "szkodliwego" nie zostało wykryte. Obecnie ten komunikat już się nie pojawia, natomiast, pomimo ustawień w przeglądarce,że stroną startową ma być strona google z firefoxem i zapisanie takiej opcji. Za każdym razem otwiera się pusta strona.
Jeszcze jedna ciekawostka. Taki sam problem ( ten komunikat) wystąpił u mojego syna. natomiast nie wystąpił u mojej córki. Korzystamy z tej samej sieci,(lokalnej) ale mieszkamy w rożnych dzielnicach miasta.


Dla próby. Zrób tak: Otwórz jakąś stronę, np. Klub Senior Cafe. Przez Narzędzia - Opcje - Główne - Uruchamianie, kliknij Użyj bieżącej strony. Kliknij Zastosuj, OK i włącz Moz. Firefox od nowa. Może pomoże. Pozdrawiam. Stefan.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 26-09-2008, 21:09
Żanin Żanin jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 4
Domyślnie

Stefanie, dziękuję, robiłam tego typu operacje na różnych stronach od strony WP, przez Onet i inne i nie było problemu. Problem występował jedynie z Googlami jako strona główna. Pomimo,że była w opcjach zapisana, to otwierała się jako strona pusta. Ale w tej chwili nie ma już problemu, rozwiązał się sam bez mojego udziału. Być może,że problem tkwił u dostawcy internetu? W tej chwili po otwarciu Firefoxa wchodzi normalnie strona startowa z kulą ziemską i liskiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Mam problem FeliksG eSenior 124 27-02-2009 13:55
Mam problem z przeglądarką Firefox 3.0.1. Stefan eSenior 2 27-08-2008 21:01
Problem z paznokciami Ewita500 Profilaktyka i zdrowy styl życia 1 21-04-2008 23:30
wątrobowy problem... Marekkk Choroby, badania, terapie 19 22-01-2008 06:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:35.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.