menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zycie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 16-01-2008, 21:18
Zastawny's Avatar
Zastawny Zastawny jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Kraków
Posty: 104
Post Korupcja – przestępstwo czy konieczność? - komentarze


Komentarz do artykułu: Korupcja – przestępstwo czy konieczność?
--------------------
Walka z korupcją jest stara jak świat. Jest dużo takich zjawisk społecznych z którymi walka jest bardzo ciężka. Ale dlaczego to nazywamy walką. Gdzieś tam w przeszłości miałem szefa, którego wieczorem najmniej dwa razy w tygodniu pijanego wrzucano jak worek do samochodu i odwożono go domu. W pracy tak nienawidził pijaków, że jak tylko się dowiedział że ktoś powąchał korek od butelki to dawał go do zwolnienia. Podejrzewam tych walczących z korupcja o to samo. Zresztą mówić o morałach i czystości moralnej może każdy twierdząc że on jest "aniołkiem". Trzeba prawdzie patrzyć w oczy. Zjawiska korupcji nie wyleczymy najlepszą ustawą. Przede wszystkim im będziemy więcej z jakimś zjawiskiem społecznym walczyć, to na pewno się ono spotęguje. Nastąpi większa konspiracja. Niejednokrotnie dyskusja na jakiś temat powoduje inny cel, jest nim reklama. Ustawami nic nie naprawimy, więzieniem nie wychowamy. Lepiej by było dać temu tematowi trochę spokoju i wydaje mi się że w wielu wypadkach zjawisko bardzo się zmniejszy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 17-01-2008, 14:33
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie Wybaczcie meandrowanie!

Wiatam,Panie Zastawny! Sama Cię prowokowałam, byś się odezwał i się doczekałam. Wczoraj mignęło mi tylko, że założyłeś wątek, potem zajęłam się czymś innym, dziś sobie przypomniałam i piszę. Często widzę, że jesteś w Klubie obecny, najczęściej milczący.Wybacz, że mnie to zaintrygowało. Chociaż temat wybrałeś niezbyt fortunny. Korupcja jest tematem dyżurnym we wszystkich mediach i dlatego wszystkim juz wychodzi bokiem. Dlatego prawdopodobnie nikt, go nie podchwycił.Za poważny by się rozżartować, za uciążliwy, by wykpić. W Twoim spostrzeżeniu dotyczącym szefa jest coś typowego. Gdy przed laty przyjmowałam do zatrudnienia nianię do syna, wydawało mi się dziwnym, ze ciągle zbaczała z tematu, mówiąc o alkoholikach i alkoholiźmie. Pomyślałam sobie:" Dziwne, może sama pije i dlatego tak ciągnie ją temat". Potem długo, długo nabierałam przekonania, ze chyba niesłusznie podejrzewałam kobietę. Aż do momentu, gdy musiałam razem z policją szukać syna, bo jak powiedziała mi jej przyjaciółka, wpadła w ciąg i gdzieś baluje. Na szczęście niezbyt długo, bo znaleźliśmy ją pod budką z piwem, w stanie wskazującym na spore spożycie. Morał z tej opowiastki jest taki, że trzeba ufać swoim pierwszym odczuciom.Dobrze, że dziecku nic złego się nie stało, a mnie przybyło jedno doświadczenie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 17-01-2008, 14:51
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Szef - pijak ,zwalczający pijaków w pracy jest dla mnie istotą godną podziwu i uznania..
Jakiż ból musiał odczuwać w całym swym -nasączonym jak gąbka gorzałą - jestestwie..
Ileż go to kosztowało.Niczym dowódca wysyłający na śmierć swych żołnierzy,tak i on musiał cierpieć ,odcinając swych pijących pracowników od źródła uciechy,czyli od pensji..
I jak prawdziwy patriota,myślący wyłącznie o Ojczyźnie,tak i ów szef,myślał o zakładzie pracy..

A czy dowódca idzie na pierwszy ogień ? Nie..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 17-01-2008, 20:37
lucyna's Avatar
lucyna lucyna jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 309
Domyślnie

korupcja w naszym kraju jest koniecznością.
Wszyscy o tym wiemy.
Na całym świecie ona jak królowa ma się dobrze i bedzie się mieć,chyba że przestaniemy używać pieniądze.
__________________
Nie ma granicy wieku aby marzyc
www.zaiprzeciw.eu:)
www.dessol.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 17-01-2008, 21:39
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Korupcja w naszym kraju nie jest koniecznością ,tylko degeneracją społeczeństwa.
Ciekawe,że w krajach skandynawskich prawie jej nie ma .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 17-01-2008, 21:45
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Przepraszam, ale ja wolę o szefie pijaku, niż o korupcji. Dla mnie jego postawa jest zupełnie jasna, to wyrafinowany sadysta! Wie gdzie uderzać!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 17-01-2008, 21:46
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Racja

Cytat:
Napisał Lila
Korupcja w naszym kraju nie jest koniecznością ,tylko degeneracją społeczeństwa.
Ciekawe,że w krajach skandynawskich prawie jej nie ma .
korupcja świadczy o degeneracji społeczeństwa, w Polsce nastąpiła lekka poprawa zobaczymy jak się dalej sprawy potoczą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 19-01-2008, 13:53
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Temat godny uwagi w tym zaklamanym czasie w jakim przyszlo nam zyc. W USA korupcji na "dolach egzystencji" raczej sie nie zauwaza ale na szczytach wladzy w porownaniu z tym co sie dzieje w Polsce skala porownawcza peka.
Warto zastanowic sie nad tym skad sie bierze korupcja,kogo sie korumpuje i jak tego sie dokonuje.
Pokladanie "swini" powinno byc karalne ,czy tak jest ocencie panstwo sami.
Korupcje uwazam za przestepstwo obustronne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 19-01-2008, 16:00
ammi1952's Avatar
ammi1952 ammi1952 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Grodzisk Maz
Posty: 5 177
Domyślnie

Senior A.P. często sie z toba niezgadzałam ,rzadko polemizowałam ale w tym konkretnym przypadku zgadzam się .Odnosi sie to do skali kopupcji w USA jak również do tzw. podkładania świni - karać za to równo i to bezwarunkowo
__________________


Kto wie czy za rogiem nie stoją Anioł z Bogiem, nie obserwuja zdarzeń i nie spełniaja marzeń

Ostatnio edytowane przez ammi1952 : 19-01-2008 o 16:03.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Modelki po 50 –tce - komentarze Jagoda Ogólny 17 28-08-2013 06:57
Ruch - bezcenny dla zdrowia - komentarze dziadek Ogólny 43 17-04-2011 13:00
Emeryt – ważny konsument - komentarze senior A.P. Ogólny 4 15-05-2008 21:34
Nadciśnienie – postęp w leczeniu? - komentarze krystynacz46 Ogólny 0 08-04-2008 10:49
Felietony – wspomnienia – komentarze Karol Książka, literatura, poezja 20 02-01-2008 21:16

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:50.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.