menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 26-02-2009, 14:38
Niebieskooka56 Niebieskooka56 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 45
Post Poczuj się lepiej – wiele zależy od ciebie - komentarze


Komentarz do artykułu: Poczuj się lepiej – wiele zależy od ciebie
--------------------
Zgadzam się z autorką artykułu-nawet mały krok we właściwym kierunku daje poczucie,że zrobiliśmy coś dla siebie.Każdy z nas ma na pewno kogoś,komu pomógł w podobnej sytuacji.
Okazuje się,że można pomóc sobie,a po jakimś czasie jeszcze komuś innemu ;daje to ogromną satysfakcję.Nie ma chyba ludzi,którzy nie przeszli w życiu jakichś tragicznych czy stresujących wydarzeń. Powrót do dobrej formy psychicznej ,choć wymaga czasu i wysiłku,to dziś konieczność.
Jeśli nie udaje nam się samym sobie pomóc,można skorzystać z pomocy psychologa albo psychiatry,czasem terapeuty.Nie wszyscy,co prawda,mają odpowiednie podejście do pacjentów,ale mamy możliwość wyboru.W gorszej sytuacji są ludzie z małych miejscowości,z dala od rodziny i przyjaciół.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 26-02-2009, 15:01
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Post

Tak to stara niedoceniana prawda, jeśli mam wiedzę o zagadnieniu-mam siłę...ja wiem jeszcze coś...miec możliwość powiedzieć wszystko co Cię uwiera komuś bliskiemu, nie musi to być bliski ten ,który powinien być bliski, moze byc ktoś bliski -daleki, ale umiejący i chcący słuchać...to bardzo ważne...
Nie doceniamy też roli terapeutów, psychologów, psychiatrów...inna sprawa, ze trudno trafic na dobrego w sensie umiejetnosci słuchania oraz takiego który by nas wybił z codziennych kolein myślenia i pokazał nowy kierunek....ale warto próbować...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 27-02-2009, 14:49
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Uwazam że każdy problem, każdej natury musi być ''przetrawiony'' napewno dobrze jest przed kimś się wygadać, ja odnalazłam sposób, już dośc dawno, wygadania się przed sobą, jeżeli mam taką, ważną sprawę, która mnie dławi, a nie mogę z różnych względow komuś o tym powiedziec, poprostu, zamykam się w pokoju, rozmyślam i sama do siebie mówię, staram się rozważyć to z różnej perspektywy, sama sobie odpowiadam, ,,i to pomaga, nauczylam się tego, po przykrych doświadczeniach, kiedy moje powierzone tajemnice zostaly brutalnie ujawnione.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 27-02-2009, 19:28
Frezja's Avatar
Frezja Frezja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 232
Domyślnie

Droga JAKEMPO czytając niektóre Twoje wypowiedzi odnoszę wrażenie, że ktoś Ciebie bardzo zawiódł w życiu i trudno się Tobie z tym pogodzić.Ja również mocno się zawiodłam i też długo się zastanawiam czy mogę się przed kimś otworzyć czy lepiej "zamknąć się ze sobą w pokoju i samej wszystko przetrawić".Myślę że dobrze mieć kogoś bliskiego komu można przekazać co nas gryzie, tylko że problem tkwi w tym.że nie wiemy w końcu komu można ufać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 27-02-2009, 19:41
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Wlaśnie Frezjo w tym tkwi sęk, że teraz jest coraz mniej ludzi, którym można powierzyć swoje najintymniejsze sprawy, niestety poznałam takich ludzi, którzy z racji swojej profesji winni utrzymac coś w tajemnicy, a okazuje się że w swoim gronie zwierzenia innych wykorzystano jako humoreskę i kpiny, stad moje podejscie do tych spraw, ponieważ z natury jestem bardzo łatwowierna i ufna, więc od pewnego czasu niektore sprawy rezerwuję tylko dla siebie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 27-02-2009, 19:52
Frezja's Avatar
Frezja Frezja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 232
Domyślnie

Myślę,że "paplanie" jest cechą ludzką. Jeśli ktoś zaczyna słowami " coś ci powiem w sekrecie ale przyrzeknij że nikomu nie powiesz" to Ty czujesz się wyróżniona ale pewnym jest że te same słowa trafiły już do innych osób. Najgorzej jest wtedy kiedy powierzamy komuś naszą tajemnicę a ktoś potrafi na forum czynić znaczące aluzje i niby nic nie przekazuje a jednak chce nas skrzywdzić, Ja tego już też doświadczyłam, dlatego długo pomyślę zanim się czymś podzielę. Mąż mi zawsze powtarza, że jestem naiwna bo zanim kogoś dobrze poznam.już go bardzo lubię a potem płaczę. Ale taka już jestem,bo ja poprosu kocham ludzi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 27-02-2009, 21:35
mimoza's Avatar
mimoza mimoza jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Wałbrzych 58-300
Posty: 47 118
Domyślnie

MYŚLAŁAM, W SWEJ NAIWNOŚCI, ŻE TYLKO JA MAM TAKIE ROZTERKI, DOŚWIADCZENIA I ROZCZAROWANIA.
POZDRAWIAM - Cz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 28-02-2009, 00:04
basia73's Avatar
basia73 basia73 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Płock
Posty: 2 625
Domyślnie

Czytając wasze posty zaczęłam zastanawiać się co jest ze mną nie tak, dlaczego nigdy nie odczuwałam potrzeby mieć przyjaciółki, owszem mam koleżanki, znajome ale nie miałam nigdy przyjaciółki takiej od serca. Tak właśnie myślałam i nagle olśniło mnie; jak to nie masz, masz i to dwie przyjaciółki - to moje siostry. Mieszkamy na tej samej ulicy, widzimy się codziennie, możemy na siebie liczyć w każdej sytuacji. O tak, jestem szczęśliwą osobą.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 28-02-2009, 10:14
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

no widzisz , czasem trzeba dostac jakiegoś pstryczka, zeby zobaczyć,że z nami nie jest tak źle, a wręcz bardzo dobrze...i jest sie na kim oprzeć....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 16-03-2009, 18:29
Niebieskooka56 Niebieskooka56 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 45
Domyślnie

Mogę się zaliczyć do tych szczęściar,którym w życiu nigdy nie brakowało przyjaciółek.Obecnie mam trzy-a każda jest inna,bo z każdą można porozmawiać na innym poziomie i o czym innym.Szkoda,że to się nie przekłada na szczęście do partnerów życiowych.Domyślam się,że to "nieprzepracowane"psychicznie traumy z dzieciństwa.Zawsze jednak będę chylić czoła przed przyjaźnią-to prawdziwy balsam na duszę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 18-10-2009, 14:07
jn47 jn47 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Posty: 4
Post

jn 47 od pewnego czasu przglądam moi drodzy wasze wypowiedzi ; jak też porady . Jestem bardzo zadowolona ż e zdecydowałam się zalogować ponieważ , można wiele rad przyswoić sobie , cieszę się że jestem z wami
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:42.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.