menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 14-03-2008, 05:43
Ircia Ircia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 27
Post Depresja, a styl życia - komentarze


Komentarz do artykułu: Depresja, a styl życia
--------------------
Tak bierność, mieszkam z taką osobą i doprowadza mnie do szału ta apatia, bezczynność, unikanie ruchu, spacerów, nawet wyjścia do ogrodu to straszne. I nic nie można na to poradzić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 14-03-2008, 12:33
ciotunia4's Avatar
ciotunia4 ciotunia4 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: RUMIA
Posty: 36
Domyślnie

Jesli Sie Nie Bylo W Takim Stanie To Naprawde Jest Ciezko Zrozumiec Dróga Osobe Napewno Nie Jest Lekko Ale Trzeba Duzo Cierpliwości Ja Tez Mialam Depresje I Wiem Ze Musialam Liczyc Tylko Na Siebie No I Kupilam Psa A Z Nim Trzeba Wyjśc A Pies Sam Nie Wyjdzie I Trzeba Z Nim Na Spacery Powoli Czlowiek Wychodzi Bo Czyje Sie Odpowiedzialny Ale Wszystko Musi Miec Swoj Czas
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 14-03-2008, 15:03
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie To nie tak!

Cytat:
Napisał Ircia
... Tak bierność, mieszkam z taką osobą i doprowadza mnie do szału ta apatia, bezczynność, unikanie ruchu, spacerów, nawet wyjścia do ogrodu to straszne. I nic nie można na to poradzić.

Można poradzić i trzeba! To nie jest widzimisię tej osoby, o której piszesz.
Depresja jest chorobą, którą należy leczyć! Bardzo ważne jest wsparcie, ale czasami trzeba sięgnąć po farmaceutyki, a więc potrzebna jest pomoc lekarza.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 14-03-2008, 16:20
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ircia
Komentarz do artykułu: Depresja, a styl życia
--------------------
Tak bierność, mieszkam z taką osobą i doprowadza mnie do szału ta apatia, bezczynność, unikanie ruchu, spacerów, nawet wyjścia do ogrodu to straszne. I nic nie można na to poradzić.
Można a wręcz trzeba koniecznie. Należy udać się do poradni zdrowia psychicznego i tam szukać pomocy. To samo nie mija. Kaszel, katar, przeziębienie można leczyć sposobami domowymi ale nie depresję. Sam miałem w rodzinie bardzo bliską osobę która cierpiała na tą chorobę i dopiero dzięki tam udzielonej pomocy osoba ta wyszła z tego. To jest choroba i nie ma się czego wstydzić, bo bez pomocy może się tragicznie skończyć.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 25-09-2009, 14:10
zosinek's Avatar
zosinek zosinek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: powiśle
Posty: 1 188
Domyślnie

Mam znajomą z depresjąi widzę jak nawet w słoneczny dzień zasłania okna i kładzie się do łóżka.Po szpitalnym leczeniu jest nieco lepiej,wychodzi na spacer ale nigdy sama i nie daleko ale to już coś.depresję trzeba leczyć na odziałach psychiatrycznych i nie wolno się jej wstydzić ani udawać że jej nie ma.Niestety takie czasy i jak podają naukowcy coraz więcej ludzi choruje.
__________________
"Innego życia nie będzie".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 25-09-2009, 15:38
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

coraz więcej, bo ludzie sie wzajemnie izolują pozostawiając siebie samym sobie.....kult młodości, sukcesu, pieknosci,stres z powodu niedorównywania, braków, upływu czasu...a jak do tego sie opzryplącze choroba....bywa ciezko.Kochani interesujmy sie swoimi znajomymi, bliskimi a i "dziwnymi"nieznajomymi....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 25-09-2009, 22:51
basialwica's Avatar
basialwica basialwica jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 7 649
Domyślnie

Mnie samą często dopada takie lenistwo. Potrafię przez tydzień nie wychodzić z domu, śpię i chodzę w szlafroku. Całe moję szczęście, że nikt tego nie widzi. Dzisiaj wiem, że to depresja...ale wystarczy jeden telefon dobrej duszy i juz staje na nogi. Robię się na bóstwo i wychodzę z domu...dochodzi do mnie, że nie jestem sama, że ktoś mnie potrzebuję, córka, wnusia.... jak dobrze mieć sąsiada w takich chwilach....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 25-09-2009, 23:01
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

O to to, Basiu.
Sąsiad potrafi zdziałać cuda. Ponoć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 25-09-2009, 23:51
basialwica's Avatar
basialwica basialwica jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 7 649
Domyślnie

Masz rację Lila i życzę wszystkim życzliwych sąsiadów....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 26-09-2009, 20:41
zosinek's Avatar
zosinek zosinek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: powiśle
Posty: 1 188
Domyślnie

Cytat:
Napisał basialwica
Mnie samą często dopada takie lenistwo. Potrafię przez tydzień nie wychodzić z domu, śpię i chodzę w szlafroku. Całe moję szczęście, że nikt tego nie widzi. Dzisiaj wiem, że to depresja...ale wystarczy jeden telefon dobrej duszy i juz staje na nogi. Robię się na bóstwo i wychodzę z domu...dochodzi do mnie, że nie jestem sama, że ktoś mnie potrzebuję, córka, wnusia.... jak dobrze mieć sąsiada w takich chwilach....
Jeśli potrafisz i możesz wyjść po telefonie to jeszcze na szczęście nie depresja.Chorzy nie mogą wyjść nic ich nie interesuje.bez pomocy lekarskiej sami nie dadzą sobie zazwyczaj rady.Trudno im sie ubrać a cóż dopiero zrobić na bóstwo...
__________________
"Innego życia nie będzie".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 26-09-2009, 20:46
Mag Mag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 523
Domyślnie

Basiu, to zwykła apatia, znużenie, może zmęczenie materiału, a może po prostu spadek formy psycho-fizycznej, ale w żadnym razie nie jest to depresja. Niemniej....mogą to być pierwsze symptomy czegoś niepokojącego.Dlatego zalecam wysiłek fizyczny, zwykłe zmęczenie aż do spocenia się.
__________________
Nolens volens....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 26-09-2009, 20:49
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał zosinek
Jeśli potrafisz i możesz wyjść po telefonie to jeszcze na szczęście nie depresja.Chorzy nie mogą wyjść nic ich nie interesuje.bez pomocy lekarskiej sami nie dadzą sobie zazwyczaj rady.Trudno im sie ubrać a cóż dopiero zrobić na bóstwo...
Też tak myślę, a na "depresję" czyt. lenistwo dla basialwica proponuję psa w domu. Bz względu na pogodę trzeba wyjść. Pozdrawiam. Też miewam depresyjne lenistwo ale wyjście z domu wymusza Atos.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 26-09-2009, 21:46
basialwica's Avatar
basialwica basialwica jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 7 649
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mag
Basiu, to zwykła apatia, znużenie, może zmęczenie materiału, a może po prostu spadek formy psycho-fizycznej, ale w żadnym razie nie jest to depresja. Niemniej....mogą to być pierwsze symptomy czegoś niepokojącego.Dlatego zalecam wysiłek fizyczny, zwykłe zmęczenie aż do spocenia się.


Chętnie bym poćwiczyła, jak na razie jestem na etapie poszukiwań kandydata do ćwiczeń. heheh We dwójkę razniej.
Miłego weekendu, pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 26-09-2009, 21:49
basialwica's Avatar
basialwica basialwica jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 7 649
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Też tak myślę, a na "depresję" czyt. lenistwo dla basialwica proponuję psa w domu. Bz względu na pogodę trzeba wyjść. Pozdrawiam. Też miewam depresyjne lenistwo ale wyjście z domu wymusza Atos.
Tadziu, kocham zwierzaki i miałam ich troche w domu. Niestety, one żyją krócej od nas a po stracie bardzo cierpię. Powiedziałąm sobie koniec ze zwierzetami w moim domu...nadal podleczam serducho. Pozdrawiam i życze miłego weekendu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 26-09-2009, 21:52
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Basiu-basialwica.
Mam nadzieję, że nie poczułaś się urażona. Miłego wieczoru i niedzieli.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 27-09-2009, 10:41
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

Zwierzaki sa jakims sposobem na depresje , wymagaja naszej uwagi, zmuszają aby sie nimi zająć, wyjść z domu, nakarmic, popieścić. Czasami daja tez poczucie, iż ma sie dla kogo żyć, jest sie potrzebnym, bo co się z nimi stanie gdy nas zabraknie? Mobilizuja nas do tego by wziąć się w garść. Oczywiście w zaawansowanej depresji to nie działa, ale w jej początkach?Życzę wam dobrego nastroju.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 27-09-2009, 18:04
basialwica's Avatar
basialwica basialwica jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 7 649
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Basiu-basialwica.
Mam nadzieję, że nie poczułaś się urażona. Miłego wieczoru i niedzieli.
Dziękuję Tadziu, życzę miłej niedzieli. Nie czuję się urażona, wiem, że zwierzęta są lekiem na samotne dni, wymagają opieki i zmuszają nas do ruszenia przysłowiowego tyłka z miejsca...Ja mam teraz rybkę i musi mi ona wystarczyć....slę pozdrowienia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 11-08-2010, 17:26
Alina25 Alina25 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 46
Domyślnie

Ja też mam czasami takie dni, że nic mi się nie che, choć na dłuższą metę rzeczywiście mogłoby być to męczące. Tylko gdzie jest granica pomiędzy depresją a zmęczeniem lub wypaleniem?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Depresja - komentarze siekierka Ogólny 99 16-08-2012 20:12
Depresja często towarzyszy chorobom reumatycznym - komentarze LOTOS Ogólny 5 14-12-2010 11:35
Depresja w jesieni życia - skomplikowana, ale uleczalna - komentarze rybka Ogólny 19 22-02-2008 20:19
Styl życia a choroby nowotworowe - komentarze Basia. Ogólny 0 02-11-2007 00:22
Zwyrodnienie plamki żółtej a genetyka i styl życia - komentarze monika23 Ogólny 0 26-08-2007 15:32

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:34.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.