menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Uzależnienia
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Uzależnienia Alkoholizm, palenie papierosów, narkomania ale też zakupoholizm, uzależnienie od hazardu czy nawet od telewizora - problemy seniorów z nałogami.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #141  
Nieprzeczytane 08-08-2010, 22:45
czarna12.3 czarna12.3 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: zachodniopomorskie
Posty: 30
Domyślnie

Bardzo trudno przyznaje się również rodzina do tego,że ktoś bliski jest alkoholikiem. Parę dni temu opowiedziała mi koleżanka ( studia wyższe, emerytka, czyli doświadczona) o swojej rozmowie z bratanicą, która przyznała się,że z powodu ojca jest DDA, chodzi na terapię. Moja koleżanka oburzona powiedziała jej,że to nie jest prawdą, ojciec bratanicy nie jest alkoholikiem, przecież nic z domu nie wynosi. Tak bardzo wyparła fakt,że brat jest chory.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #142  
Nieprzeczytane 10-08-2010, 17:47
xyz58 xyz58 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 339
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Głowa jest w górze, bo przyznałem się (przyznaliśmy się) do swojej ułomności. Ta głowa byłaby na dole gdybym to przemilczał. Kto by wiedział, o naszej przeszłości? NIKT. Goląc sie patrzę śmiało w swoje odbicie w lustrze.
Janusz z pewnością odezwie się.

Tadeusz nie moglem rowniez ja mileczec i nie robic nic z soba. Czy mialem milczec kiedy juz dochodzio do sytuacjii ze gdy bylem w ciagu natychmiast wiara sie zwolala i zaraz pelno w domu , a niektorzy z planami jak by tu mnie upic i cos wyniesc, To przykre ale prawdziwe.Ilez to razy bylo daj jeszcze na flaszke i tyle go widzialem, ilez to razy bylo ze najbardziej uczciwy czlowiek po wodce wzial cos z domu liczac ze sprzeda za wino?Zdarzalo sie i tak ,ze czlowiek chodzacy ze mna na terapie , na mityngi wzbudzal moje zaufanie, zapraszalem go do domu a on tez okazywal sie zwyklym zlodziejem mimo ze na spotkaniach np: AA oplakiwal swoj los. W tej chorobie wsparcie drugiego alkoholika jest niezbedne tylko trzeba bardzo uwazac kto tego wsaprcia udziela, kto jest tzw sponsorem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #143  
Nieprzeczytane 10-08-2010, 18:00
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Moja koleżanka z młodych lat, przez alkohol właśnie straciła pracę i nie pomogły jej szpitale i odwyk.
Ma 52 lata i o mały włos nie zwolniliby jej dyscyplinarnie, a wówczas kuroniówka się by jej nie należała.
Brat zabrał ją do Szwecji i tam zupełnie nie będzie miała za co pić, ale co miesiąc musi się stawić w Urzędzie Pracy, a czy wróci do Szwecji i mu nie zwieje, tego nikt nie jest w stanie przewidzieć.
Piszę o tym, aby pokazać, co alkohol potrafi zrobić z człowieka.
Dlatego temu, który wymknął mu się i żyje teraz w trzeźwości muszę szczerze pogratulować.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #144  
Nieprzeczytane 10-08-2010, 19:37
xyz58 xyz58 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 339
Domyślnie

Cytat:
Napisał saguela
Moja koleżanka z młodych lat, przez alkohol właśnie straciła pracę i nie pomogły jej szpitale i odwyk.
Ma 52 lata i o mały włos nie zwolniliby jej dyscyplinarnie, a wówczas kuroniówka się by jej nie należała.
Brat zabrał ją do Szwecji i tam zupełnie nie będzie miała za co pić, ale co miesiąc musi się stawić w Urzędzie Pracy, a czy wróci do Szwecji i mu nie zwieje, tego nikt nie jest w stanie przewidzieć.
Piszę o tym, aby pokazać, co alkohol potrafi zrobić z człowieka.
Dlatego temu, który wymknął mu się i żyje teraz w trzeźwości muszę szczerze pogratulować.

Sagelo! piszesz o tym by pokazac co alkohol potrafi zrobic z czlowieka. Odpowadam Twoj przyklad tez jest pouczajacy i dajacy do myslenia ,ale ma sie on tak do szkod wyrzadzonych przez alkohol jak kretowisko do Mount Ewerestu o czym moga powiedziec sami alkoholicy.Osobiscie otarlem sie o smierc nieraz i jakos cudem zyje ,a ilu bylo takich co przez alkohol a nawet przez jeden kieliszek za duzo juz nie zyje?A ilu jest takich co przez alkohol spowodowali smierc niewinnych ludzi?
Tak Sagelo ale ten kieliszek za duzo trzeba bylo wypic nie bylo mocy by tej rzadzy oprzec sie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #145  
Nieprzeczytane 10-08-2010, 19:37
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

saguela
Cytat:
Brat zabrał ją do Szwecji i tam zupełnie nie będzie miała za co pić, ale co miesiąc musi się stawić w Urzędzie Pracy, a czy wróci do Szwecji i mu nie zwieje, tego nikt nie jest w stanie przewidzieć.

Powtórzę po raz kolejny, dokąd sama nie zechce przestać pić nic nie pomoże. W Szwecji też są alkoholicy (tak myślę) a poza tym może żebrać a po zameldowani sie w urzędzie pracy -o ile do niego dotrze-hulaj dusza piekła nie ma będzie chlać.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #146  
Nieprzeczytane 11-08-2010, 11:54
szunaj szunaj jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: kielce
Posty: 155
Domyślnie

Cytat:
Napisał czarna12.3
Bardzo trudno przyznaje się również rodzina do tego,że ktoś bliski jest alkoholikiem. Parę dni temu opowiedziała mi koleżanka ( studia wyższe, emerytka, czyli doświadczona) o swojej rozmowie z bratanicą, która przyznała się,że z powodu ojca jest DDA, chodzi na terapię. Moja koleżanka oburzona powiedziała jej,że to nie jest prawdą, ojciec bratanicy nie jest alkoholikiem, przecież nic z domu nie wynosi. Tak bardzo wyparła fakt,że brat jest chory.
Jestem na urlopie i to w takim miejscu że mam problemy z zasięgiem,ale dziś się udało.Słyszałem kilkakrotnie wypowiedzi osób DDA i było mi wstyd i ogromnie przykro co alkoholik może zrobić z psychiką swego dziecka.Mam dwóch synów,kiedy skończyłem pić mieli 14 i 10 lat.Czasami wspominają tamte czasy jak bardzo wstydzili się swego ojca.Choć dziś nasze relacje są bardzo dobre to zawsze pamiętał będę krzywdy które Im wyrządziłem
Odpowiedź z Cytowaniem
  #147  
Nieprzeczytane 11-08-2010, 18:37
Alina25 Alina25 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 46
Domyślnie

Alkoholizm bardzo często dotyka ludzi bardzo wrażliwych, którzy nie potrafią poradzić sobie w życiu. Oczywiście nikogo tutaj nie usprawiedliwiam, tym niemniej zauważyłam to na kilku przykładach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #148  
Nieprzeczytane 22-08-2010, 13:32
Baśka13's Avatar
Baśka13 Baśka13 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 4 417
Domyślnie

Oj,jakże ja wielu rzeczy nie rozumiałam-dopóki nie odkryłam,że sama w tym siedzę!Współuzależnienie!
Czytałam i śledziłam ten wątek bez konkretnej przyczyny i powodu.Ale dzisiaj zrozumiałam o co tu chodzi,co to alkoholik.
__________________
"Osiąga się triumf przez zwalczanie trudności"(W.Hugo)


Odpowiedź z Cytowaniem
  #149  
Nieprzeczytane 09-12-2010, 12:11
Baśka13's Avatar
Baśka13 Baśka13 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 4 417
Domyślnie

Temat choroby alkoholowej był mi absolutnie nie znany.Do czasu.Nie jestem alkoholiczką.Alkohol spożywam okazjonalnie i sporadycznie.Równie dobrze może go w ogóle nie być. Ale problem dotknął mnie pośrednio.Bliska mi osoba w bardzo młodym wieku zwróciła się do mnie o pomoc,bo nie radzi już sobie z alkoholem.Pomagam jak umiem-Twardą miłością!Małymi kroczkami wychodzi z uzależnienia.Maleńkimi-ale każdy mały kroczek tak bardzo cieszy.Jak u dziecka,które podtrzymujemy gdy uczy się chodzić.Osoba ta ,również jak dziecko,poznaje świat,poznaje emocje,poznaje uczucia i odczucia.Wiele musi się uczyć na nowo wyzwalając się z machiny uzależnienia od alkoholu.
I,ludzie kochani,alkoholizm nie jest problemem w rodzinie.Alkoholizm jest problemem społecznym.Coraz więcej i coraz młodszych alkoholików nam przybywa!!!To jest zgroza.
Alkoholik to nie tylko menel,żul. To również pan dyrektor,pan/pani poseł czy senator.Jak ludzie,którzy są wciąż zamroczeni alkoholem mogą podejmować mądre i rozsądne decyzje?
Oni alkoholikami pozostaną już do końca swoich dni. Ale,na Boga,ratujmy młodzież i dzieci.Nasze dzieci i nasze wnuki.Naszą młodzież.
Obruszą się na to osoby nie znające mechanizmów sterujących uzależnieniami.Mają prawo.Ale przynajmniej niech nie przeszkadzają działać innym na tej niwie.
__________________
"Osiąga się triumf przez zwalczanie trudności"(W.Hugo)


Odpowiedź z Cytowaniem
  #150  
Nieprzeczytane 05-01-2011, 11:19
szunaj szunaj jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: kielce
Posty: 155
Domyślnie

Baśka13 napisała "Coraz więcej i coraz młodszych alkoholików nam przybywa !!! To jest zgroza."
To prawda bo spotykam na mitingach AA młode dziewczynki, rzadziej chłopców już uzależnionych od alkoholu.Na ulicach też ich widać choć pewnie nie mają świadomości że już są uzależnieni.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #151  
Nieprzeczytane 06-01-2011, 11:40
Stasienko's Avatar
Stasienko Stasienko jest offline
Moderator Forum
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Płock, mazowieckie.
Posty: 12 487
Domyślnie

Cytat:
Napisał szunaj
Baśka13 napisała "Coraz więcej i coraz młodszych alkoholików nam przybywa !!! To jest zgroza."
To prawda bo spotykam na mitingach AA młode dziewczynki, rzadziej chłopców już uzależnionych od alkoholu.Na ulicach też ich widać choć pewnie nie mają świadomości że już są uzależnieni.
gdzie są ich rodzice? Tak tylko, grzecznie pytam.
__________________
Dzieli nas tylko czas......
Odpowiedź z Cytowaniem
  #152  
Nieprzeczytane 06-01-2011, 12:00
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

Cytat:
Napisał stasienko
gdzie są ich rodzice? Tak tylko, grzecznie pytam.
Rodzice pracują od rana do nocy, aby móc utrzymać dom, przy dzisiejszych zarobkach i cenach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #153  
Nieprzeczytane 06-01-2011, 12:14
Stasienko's Avatar
Stasienko Stasienko jest offline
Moderator Forum
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Płock, mazowieckie.
Posty: 12 487
Domyślnie

Cytat:
Napisał wiesia51
Rodzice pracują od rana do nocy, aby móc utrzymać dom, przy dzisiejszych zarobkach i cenach.
Najprostsza wymówka rodziców. To nie jest argument. Zwróć uwage na sedno problemu. Wiekszość tych dzieciaków pochodzi z tzw, dobrych domów. Tam nie brakuje pieniędzy. Tam brakuje normalności, kontaktu z dzieckiem rozmów, bliskości.
W domach, w których rodzice pracuja od skowronka do rzaby, gdzie nie zawsze jest masło czy bułka, dzieci znaja wartośc zarobionych pieniędzy przez rodziców, bardzo rzadko "gubią" się w otchłani nałogu.
__________________
Dzieli nas tylko czas......
Odpowiedź z Cytowaniem
  #154  
Nieprzeczytane 06-01-2011, 12:47
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Alkoholizm jest chorobą która może dopaść każdego bez względu na wiek, stan majątkowy, wykształcenie, pochodzenie społeczne, zawód wykonywany
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #155  
Nieprzeczytane 06-01-2011, 12:51
Baśka13's Avatar
Baśka13 Baśka13 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 4 417
Domyślnie

Cytat:
Napisał stasienko
gdzie są ich rodzice? Tak tylko, grzecznie pytam.
Przy nich,a jakże!Często sami częstują alkoholem swoje pociechy,a potem to już z górki leci.Dzieci zaczynają się kryć z piciem,a rodzice albo nie widzę,albo nie chcą widzieć problemu! A dalej to już kółeczko i bal z demonami!
__________________
"Osiąga się triumf przez zwalczanie trudności"(W.Hugo)


Odpowiedź z Cytowaniem
  #156  
Nieprzeczytane 06-01-2011, 12:52
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Alkoholizm jest chorobą która może dopaść każdego bez względu na wiek, stan majątkowy, wykształcenie, pochodzenie społeczne, zawód wykonywany
Witam Tadziu. Brakowało mi Twoich wpisów. Zgadzam się z Tobą. Jeden będzie pił i nigdy nie wpadnie w nałog, a drugi tak. Czytałam kiedyś na ten temat, ale to jest medyczne uzasadnienie , a ponieważ się nie znam na medycynie nie będę się wymądrzać. Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #157  
Nieprzeczytane 06-01-2011, 18:39
czarna12.3 czarna12.3 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: zachodniopomorskie
Posty: 30
Domyślnie

Cytat:
Napisał Baśka13
Przy nich,a jakże!Często sami częstują alkoholem swoje pociechy,a potem to już z górki leci.Dzieci zaczynają się kryć z piciem,a rodzice albo nie widzę,albo nie chcą widzieć problemu! A dalej to już kółeczko i bal z demonami!
Zgadzam się, niektórzy rodzice nie chcą widzieć problemu.
W moim otoczeniu młoda dziewczyna, co tydzień, wieczór piątkowy i sobotni spędzała w lokalach, na piwie, drinkach.Zamieszkiwała z rodzicami.
To trwało przeszło rok, głośno było w środowisku,że pije,że traci kontrolę.A,że znam dobrze matkę tej dziewczyny, jesteśmy w bardzo bliskich kontaktach, i ta matka mi nie raz opowiadała z uśmiechem, jak to córka się bawi,postanowiłam porozmawiać z nią.Powiedziałam o nadużywaniu alkoholu przez córkę.Wtedy matka rozpłakała się, zaprzeczała, krzyczała,mówiła,że to nieprawda,że ludzie się uwzięli na córkę dlatego zmyślają.
Szczęście, że dziewczynie przeszło, że znalazła cel w swoim życiu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #158  
Nieprzeczytane 06-01-2011, 21:17
Stasienko's Avatar
Stasienko Stasienko jest offline
Moderator Forum
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Płock, mazowieckie.
Posty: 12 487
Domyślnie

Cytat:
Napisał czarna12.3
Zgadzam się, niektórzy rodzice nie chcą widzieć problemu.
W moim otoczeniu młoda dziewczyna, co tydzień, wieczór piątkowy i sobotni spędzała w lokalach, na piwie, drinkach.Zamieszkiwała z rodzicami.
To trwało przeszło rok, głośno było w środowisku,że pije,że traci kontrolę.A,że znam dobrze matkę tej dziewczyny, jesteśmy w bardzo bliskich kontaktach, i ta matka mi nie raz opowiadała z uśmiechem, jak to córka się bawi,postanowiłam porozmawiać z nią.Powiedziałam o nadużywaniu alkoholu przez córkę.Wtedy matka rozpłakała się, zaprzeczała, krzyczała,mówiła,że to nieprawda,że ludzie się uwzięli na córkę dlatego zmyślają.
Szczęście, że dziewczynie przeszło, że znalazła cel w swoim życiu.
I niech ktoś powie, że życie to nie je bajka
__________________
Dzieli nas tylko czas......
Odpowiedź z Cytowaniem
  #159  
Nieprzeczytane 06-01-2011, 21:19
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

Cytat:
Napisał stasienko
I niech ktoś powie, że życie to nie je bajka
Stasienko, a Ty widzę z wątku na wątek. Szybki jestes
Odpowiedź z Cytowaniem
  #160  
Nieprzeczytane 06-01-2011, 21:28
Stasienko's Avatar
Stasienko Stasienko jest offline
Moderator Forum
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Płock, mazowieckie.
Posty: 12 487
Domyślnie

Cytat:
Napisał wiesia51
Stasienko, a Ty widzę z wątku na wątek. Szybki jestes
Dobrze widzisz
__________________
Dzieli nas tylko czas......
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
alkoholizm kobiet jaras Uzależnienia 90 11-01-2019 12:25
Alkoholizm - komentarze green Ogólny 514 29-10-2018 19:15
Choroba lokomocyjna siwy włos Choroby, badania, terapie 27 19-12-2011 20:55
alkoholizm, czy da się z tym żyć? jaras Uzależnienia 512 02-06-2009 08:09
Zakupoholizm - jak pokonać nałóg? - komentarze Zastawny Ogólny 0 22-01-2007 09:19

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:54.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.