menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Praca > Emerytura, renta, ZUS
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #121  
Nieprzeczytane 22-08-2008, 23:34
boleslaw_p's Avatar
boleslaw_p boleslaw_p jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Zielona Góra
Posty: 190
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alsko
Jest przepis, wg którego wyrównanie i odsetki są liczone od 3 zaległych lat. Reszta przepada.
Tak było w moim przypadku, kiedy z winy ZUSu miałam zaniżoną emeryturę przez wiele lat.
To chyba jest trochę inaczej. ZUS wypłacał Ci zaniżone świadczenie przez okres ponad 3 lata i w tym przypadku wyrównanie mogło przysługiwać tylko za 3 lata. Chociaż, moim zdaniem, mógł byś im wytoczyć powództwo cywilne, jeżeli narazili Cie na straty.
W moim przypadku jest trochę inaczej. Złożyłem odwołanie bezpośrednio po wydaniu przez nich decyzji odmownej i do tej pory sprawa wisi w sądzie okręgowym.
Czy masz może podstawę prawną dotyczącą Twojej informacji?
Znalazłem coś takiego → http://biznes.interia.pl/news/zus-wy...dsetki,1015004 i wydaje mi się, że jeżeli wygram, to odsetki będą mi się należały do czasu uprawomocnienia się wyroku.
__________________
http://klubfoto.pl.tl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #122  
Nieprzeczytane 13-03-2009, 11:54
boleslaw_p's Avatar
boleslaw_p boleslaw_p jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Zielona Góra
Posty: 190
Gaduła

Dzisiaj dowiedziałem się, że wyrok jaki zapadł 16 lutego jest już prawomocny. ZUS wystąpił o uzasadnienie ale się nie odwołał. Od października 2006 do maja 2008 będę miał wyrównanie. Nie dostałem jeszcze wyroku, ale myślę, że powinienem dostać też odsetki. Bardzo się cieszę, ale zdania o ZUSie nie zmieniam.
__________________
http://klubfoto.pl.tl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #123  
Nieprzeczytane 29-05-2009, 22:13
werbena520 werbena520 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: gniezno
Posty: 4
Domyślnie

Witam wszystkich serdecznie.Proszę,może już ktoś spotkał się z podobnym problemem.Mam 55 lat,32 lata pracy...w tym 15 lat i 2 dni/stażowo/ pracy w trudnuch warunkach kwalifikujących mnie do emerytury pomostowej.Niestety ZUS odmawia tych uprawnień do pomostówki wyliczając mi,że w owych 15-latach były dni również mojej choroby,które skwapliwie odliczono co d/facto nie daje 15 pełnych lat pracy w trudnych warunkach.Czy spotkał się może ktoś z tą sytuacją???Mówiąc szczerze...jestem zaskoczona taką interpretacją uwarunkowań do pomostówki.Myślałam,że dni choroby odlicza się ogólnie-jako dni tylko nieskładkowe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #124  
Nieprzeczytane 29-05-2009, 22:35
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie ZUSOWE Zarłoki

Nas emerytów i rencisistów ci zusowi bandyci chca ogołocić z naszych płaconych pieniedzy.Maja pałace jako miejsca pracy,urlopy na wyspach i zera za nasze cieżko wypracowane pieniądze.Nami się tutaj nikt nie zajmie.My starzy musimy isć z szabelkami sami na barykady,czy zdążymy,a najlepiej to szybko umrzemy.I do ciemnej dziury tam nam bedzie najlepiej.Ja do tej ciemnej dziury sie nie wybiore za szybko,tam jest zimno,ale ja sie dam spalić,i razem z diabełkami będę tańcować i spiewać.I będę czekać na nowe życie- ale gdzie w jakim czasie.Spotkamy się wszyscy potem razem i my w naszy klubie ha ha ha .
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #125  
Nieprzeczytane 29-05-2009, 23:10
boleslaw_p's Avatar
boleslaw_p boleslaw_p jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Zielona Góra
Posty: 190
Domyślnie

Cytat:
Napisał werbena520
Witam wszystkich serdecznie.Proszę,może już ktoś spotkał się z podobnym problemem.Mam 55 lat,32 lata pracy...w tym 15 lat i 2 dni/stażowo/ pracy w trudnuch warunkach kwalifikujących mnie do emerytury pomostowej.Niestety ZUS odmawia tych uprawnień do pomostówki wyliczając mi,że w owych 15-latach były dni również mojej choroby,które skwapliwie odliczono co d/facto nie daje 15 pełnych lat pracy w trudnych warunkach.Czy spotkał się może ktoś z tą sytuacją???Mówiąc szczerze...jestem zaskoczona taką interpretacją uwarunkowań do pomostówki.Myślałam,że dni choroby odlicza się ogólnie-jako dni tylko nieskładkowe.
Pewnie chętnie by odliczyli też przerwy śniadaniowe i inne.
Po prostu odwołaj się do sądu. W moim przypadku czepiali się tego, że wykonywałem prace administracyjne, ale nie podali jakie. Im zależy na przeciąganiu spraw, bo nawet jak wypłacą Ci odsetki to i tak conajmniej o połowę mniejsze niż bankierowi, a nie wszyscy się o nie upomną.
__________________
http://klubfoto.pl.tl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #126  
Nieprzeczytane 30-05-2009, 07:58
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał werbena520
Witam wszystkich serdecznie.Proszę,może już ktoś spotkał się z podobnym problemem.Mam 55 lat,32 lata pracy...w tym 15 lat i 2 dni/stażowo/ pracy w trudnuch warunkach kwalifikujących mnie do emerytury pomostowej.Niestety ZUS odmawia tych uprawnień do pomostówki wyliczając mi,że w owych 15-latach były dni również mojej choroby,które skwapliwie odliczono co d/facto nie daje 15 pełnych lat pracy w trudnych warunkach.Czy spotkał się może ktoś z tą sytuacją???Mówiąc szczerze...jestem zaskoczona taką interpretacją uwarunkowań do pomostówki.Myślałam,że dni choroby odlicza się ogólnie-jako dni tylko nieskładkowe.
ZUS trzyma się ściśle przepisów, czasem wymyślonych przez nadgorliwych urzędasów. Zapraszam do takiego absurdu prawnego.
http://www.klub.senior.pl/polityka/t...age4-3883.html
#58. Za to, że górnik oddał krew teraz jest karany! Brak dnia pracuj teraz miesiąc.
Osobiście też spotkałem się z absurdem. Chcąc przejść z reny na emeryturę okazało się, że brakuje mi 6 dni pracy na dole do 25 lat pracy.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #127  
Nieprzeczytane 30-05-2009, 08:34
czarnulka's Avatar
czarnulka czarnulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: wielkopolska
Posty: 4 199
Domyślnie werbena 520

Mojego meza znajomy mial ten sam przypadek ,nic nie wskoral .Wpracy pozegnanie ,odebral odprawe a tu trach zabraklo do tych 15 lat cos tam .Odprawe oddaje w ratach bo zdazyl w cos tam zainwestowac no i pracuje dalej.Lata szkodliwe tak licza tylko przepracowane fizycznie -urlopy,chorobowe,odliczaja.
__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #128  
Nieprzeczytane 30-05-2009, 19:05
werbena520 werbena520 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: gniezno
Posty: 4
Domyślnie

Cytat:
Napisał czarnulka
Mojego meza znajomy mial ten sam przypadek ,nic nie wskoral .Wpracy pozegnanie ,odebral odprawe a tu trach zabraklo do tych 15 lat cos tam .Odprawe oddaje w ratach bo zdazyl w cos tam zainwestowac no i pracuje dalej.Lata szkodliwe tak licza tylko przepracowane fizycznie -urlopy,chorobowe,odliczaja.
Jestem zdruzgotana...W 2002 r przeszłam na rentę chorobową/udar mózgu/ i wtedy zakwalifikowano mnie do uprawnień kolejowych/deputat węglowy/.Z tego co piszesz wnioskuję,że mogą się do mnie zwrócić o zwrot?Przecież w moim przypadku/PKP/ praca była służbą....i nie pracowało się 8 godz dziennie/178 godz mies/a faktycznie 240 godz mies a nawet ponad..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129  
Nieprzeczytane 30-05-2009, 19:16
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał werbena520
Jestem zdruzgotana...W 2002 r przeszłam na rentę chorobową/udar mózgu/ i wtedy zakwalifikowano mnie do uprawnień kolejowych/deputat węglowy/.Z tego co piszesz wnioskuję,że mogą się do mnie zwrócić o zwrot?Przecież w moim przypadku/PKP/ praca była służbą....i nie pracowało się 8 godz dziennie/178 godz mies/a faktycznie 240 godz mies a nawet ponad..
Byłaś na rencie i z tego tytułu otrzymywałaś dodatki. Jak rozumiem chcesz przejść na emeryturę i tu zaczynają się "schody". Opisałem powyżej własną podobna sytuację (brak 6 dni) do 25 lat. Możesz pewnie zostać na rencie, czy chcą ją zabrać. Znam doskonale koszmar komisji.
ps.Do jakiej szkoły chodziłaś? Czy jeśli do Technikum kolejowego masz doliczoną praktykę miesięczną bodaj z dwóch lat. Sprawdż czy w stażu pracy to jest.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #130  
Nieprzeczytane 31-05-2009, 08:52
werbena520 werbena520 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: gniezno
Posty: 4
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Byłaś na rencie i z tego tytułu otrzymywałaś dodatki. Jak rozumiem chcesz przejść na emeryturę i tu zaczynają się "schody". Opisałem powyżej własną podobna sytuację (brak 6 dni) do 25 lat. Możesz pewnie zostać na rencie, czy chcą ją zabrać. Znam doskonale koszmar komisji.
ps.Do jakiej szkoły chodziłaś? Czy jeśli do Technikum kolejowego masz doliczoną praktykę miesięczną bodaj z dwóch lat. Sprawdż czy w stażu pracy to jest.
Chodziłam tylko do okólniaka.Na PkP kończyłam tylko kursy kwalifikujące do pracy na stanowisku nastawnicza,póżniej dyżurny ruchu.W takim układzie muszę pozostać nadal na rencie chorobowej.Myślę,że mi jej nie zabiorą w końcu tętnice z biegiem czasu się zwężają a nie poszerzają Wnioskując o emeryturę miałam nadzieję na wyższy dochód/90%/ pełnej emerytury.Już tak mocno nie zaciskała bym pasa podczas szaleństw w aptece
Odpowiedź z Cytowaniem
  #131  
Nieprzeczytane 31-05-2009, 09:11
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

werbena520
Cytat:
Wnioskując o emeryturę miałam nadzieję na wyższy dochód/90%/ pełnej emerytury.
E tam renta i emerytura są liczone podobnie. Czasem finansowo lepiej być na rencie. Ja emerytury dostałem mniej niż renty. Niewiele lecz mniej
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #132  
Nieprzeczytane 31-05-2009, 11:17
czarnulka's Avatar
czarnulka czarnulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: wielkopolska
Posty: 4 199
Domyślnie

Masz racje Tadziu ,moja mama rente ma wyzsza niz emeryture
__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #133  
Nieprzeczytane 04-01-2010, 12:49
zbigi49 zbigi49 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 1
Domyślnie

Witam
Czy ktoś może podać jakiegoś krakowskiego adwokata który z dobrymi efektami zakończył potyczki z ZUS o wcześniejszą emeryturę?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #134  
Nieprzeczytane 26-02-2010, 10:51
Asia-56 Asia-56 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Lublin, Polska
Posty: 2
Smutny problem z emeryturą

Witam serdecznie! Bardzo proszę o pomoc ( moralne wsparcie ) kogoś kto ma za sobą wygrany spór z ZUS o wcześniejszą emeryturę. Właśnie dostałam odmowną decyzję, nie uznano mi 15 lat pracy w war.szczególnych na stan. kierownika pomimo,że stanowisko jest ujęte w rozporządzeniu RM w wykazie A, Dział XIV poz.24. Będę się odwoływać ale jakoś bez przekonania, że mogę wygrać. Może ktoś już to przerabiał i może się pochwalić i opowiedzieć co po kolei mnie czeka? Proszę o pozytywne bodźce, chociaż -jeśli niekoniecznie problem jest do załatwienia - również o gorzką prawdę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #135  
Nieprzeczytane 10-10-2010, 22:26
kciuki kciuki jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: podkarpacie
Posty: 25
Domyślnie Moralnie wspieram...ale to walka z WIATRAKAMI...

a nie wszyscy mogą być DON KICHOTAMI....pozostał więc tylko czarci chichot...pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #136  
Nieprzeczytane 11-10-2010, 09:12
boleslaw_p's Avatar
boleslaw_p boleslaw_p jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Zielona Góra
Posty: 190
Domyślnie

Cytat:
Napisał Asia-56
Witam serdecznie! Bardzo proszę o pomoc ( moralne wsparcie ) kogoś kto ma za sobą wygrany spór z ZUS o wcześniejszą emeryturę. Właśnie dostałam odmowną decyzję, nie uznano mi 15 lat pracy w war.szczególnych na stan. kierownika pomimo,że stanowisko jest ujęte w rozporządzeniu RM w wykazie A, Dział XIV poz.24. Będę się odwoływać ale jakoś bez przekonania, że mogę wygrać. Może ktoś już to przerabiał i może się pochwalić i opowiedzieć co po kolei mnie czeka? Proszę o pozytywne bodźce, chociaż -jeśli niekoniecznie problem jest do załatwienia - również o gorzką prawdę.

Srawa moja jest w toku. Wygrałem wyrównanie emerytury od 2006 roku, ale założyłem nową sprawę o odsetki. Niestety - tą drugą przegrałem. Odwołałem się do sądu apelacyjnego i wygrałem. Myślę, że pierwszą nie wygrał bym bez adwokata. Teraz czekam na przysłanie wyyroku z Poznania i wypłatę z ZUSu. Ale to jeszcze nie koniec. Mam zamiar pozwać ZUS o odszkodowanie za okradanie mnie i powolne wykańczanie. Już wstępnie mam sprawę obgadaną z prawnikiem.
Życzę Ci powodzenia, pogody ducha i dużej cierpliwości, której mi niekiedy brakowało
__________________
http://klubfoto.pl.tl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #137  
Nieprzeczytane 11-10-2010, 21:57
kciuki kciuki jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: podkarpacie
Posty: 25
Domyślnie

Witam p Bolesławie...przeczytałam Pana wpisy szukając porady...podziwiam Pana za nieugiętą postawę i tak efektywną walkę.... ja niestety przegrałam apelację i szukam w Warszawie prawnika do skargi kasacyjnej...mija miesiąc a nawet w stolicy nikt nie chce mi pomóc...myśle już o kapitulacji...i ewentualnym wniosku do Departamentu Emerytalno-Rentowego o zbadanie prawidłowości ustalenia wysokości mej emerytury w trybie nadzoru...ale też nie wiem czy pisze się go (i jak?)wprost do Warszawy czy poprzez posrednictwo Dyrektora miejscowego ZUS?Pozdrawiam szczerze życząc całkowitej wygranej!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
emerytura a kredyt Anonymous Senior w banku 17 06-06-2022 00:35
Dla kogo wcześniejsza emerytura? - komentarze boleslaw_p Ogólny 5 16-04-2012 21:04
WczeŚniejsza Emerytura Nauczycieli Miecia Emerytura, renta, ZUS 11 14-07-2010 00:29
emerytura ela Emerytura, renta, ZUS 6 23-02-2008 22:31
Wcześniejsza emerytura dla kobiet urodzonych po 1948 roku - komentarze jawornr1 Ogólny 0 29-11-2007 13:51

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:46.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.