menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności ... czyli tematy, które "nie pasują" gdzie indziej

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #106141  
Nieprzeczytane 11-01-2021, 20:58
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Cytat:
Jaka cena prywatnej wizyty u okulisty ? Też muszę iść a nie mam pojęcia o Przychodni...
________________
Ninko wizyta 160 zl ale czeka mnie następna u neurologa...
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #106142  
Nieprzeczytane 11-01-2021, 21:11
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie

__________________

Ostatnio edytowane przez Jolina : 11-01-2021 o 21:17.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #106143  
Nieprzeczytane 11-01-2021, 21:55
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 608
Domyślnie

Miło tak widzieć BRATNIE duszyczki!
Fajny taki spacer, Iabel... jak wychodzę z małą to też jest trochę rozrywki bo mała do każdego biegnie i wita się....U Ciebie dodatkowo Wnuki! Super kochanie!
Helenko, bardzo mają dziwaczne ceny... u nas słyszałam, że 127 zł... cholera, można dać 130! Już nie wiedzą ile i jak brać..
Hala z fotką osobiście pisaną, podpisaną! Pięknie Halu...
Będę zmykać... miałam okropną noc... ledwo zasnęłam około północy, mała wygramoliła mi się na głowę i poszła się napić... wybiłam się ze snu... miałam wstać i posiedzieć nad pracą... ale mała zaraz za mną idzie i na KOLANKA! Zrezygnowałam i jakoś się uśpiłam...
DOBREJ NOCY, RODZINKO!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #106144  
Nieprzeczytane 12-01-2021, 09:28
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 718
Domyślnie

Dzień dobry....
Ninka i Jolinka położyły nas do łóżeczek na dobranoc, ja witam WSZYSTKICH na dzień dobry. Mam nadzieję, że faktycznie będzie to dobry dzień, a w naszych sercach zagości radość i zadowolenie.
Planów na dziś nie mam żadnych...będzie dzień na żywioł, coś tam podziałam, bo w domu zawsze jest sporo pracy, może też odwiedzę niepełnosprawną koleżankę i dzień zleci. Pewnie też zakoleguję się z jakąś książką. Mam też do wykonania parę telefonów, więc czas zapełnię. No i zaliczę spacer, bo trzeba się poruszać, aby kości nie zardzewiały.
Wam życzę miłego dnia....P o z d r a w i a m.....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #106145  
Nieprzeczytane 12-01-2021, 13:04
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 791
Domyślnie Dobry

Wiatr syberyjski wieje - 3 było . Zimno jak pieron na dworze.
Siedza w domu ,oraz zapaliłem w piecu, i w piecyku kotowi, i pies co by się wygrzali. Tylko kurki chodzą po tym wietrze. Wiatr nimi rzuca.Surówka na obiad z ziemniakami (kapusta). Był niż z rana u nas.Musiałem zażyć tabletkę na podwyższenie ciśnienia. Kawę teraz piję.
Pozdrawiam wszystkich tutaj..
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #106146  
Nieprzeczytane 12-01-2021, 13:41
Wandula's Avatar
Wandula Wandula jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Miasto: Ostrowiec-sw Świętokrzyskie
Posty: 952
Domyślnie

Witam Cię Ninko i Wszystkich z naszego zakątka.

u
Genka wiatr syberyjski a u mnie piękna słoneczna pogoda.
Dzisiaj miałam dużo spraw do załatwienia i dopiero co przyszłam.
musiałam też załatwić skierowanie mężowi do dermatologa a inna sprawa kiedy się dostanie.

słuchajcie pazerność ludzi nie ma granic .

byłam prywatnie u lekarza i dostałam rachunek 150 zl porada + 10 zł KOVI.

jedni chorują i umierają a inni się dorabiają na pandemii jak na wojnie....

bardzo mnie to oburzyło ale co miałam zrobić wizyta była umówiona 3- m-c temu.

taka jest rzeczywistość Polska.

będę sprawdzać teraz rachunki bo może to jest

już normalne...

Ninko czytałam ,że jadasz imbir,ja też każdego ranka po zbadaniu cukru piję 2- łyżki nalewki
imbir miód,cytryna kurkuma -pycha .

Rodzinko droga dla wszystkich przesyłam uściski i oby ten tydzień był dla nas zdrowy i udany.
__________________
_______________________________


Zycie ma się tylko jedno,patrz......
gdy się obudzisz,aby zakwitnąć a nie wiednąć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #106147  
Nieprzeczytane 12-01-2021, 16:52
dajdziuba's Avatar
dajdziuba dajdziuba jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 2 764
Domyślnie

Dzień dobry

U mnie śnieży od rana, już gruba warstwa śniegu leży, a ciąż pada. Jest pięknie, ale małż nie wymienił opon na zimowe i teraz się denerwuje. Wczoraj byliśmy z Kicią u weterynarza.
Nie wypatrzyłam, a miała pchły, nas nie gryzły tylko ona się wciąż drapała. Do tego ma potężny katar. Antybiotyk, inne preparaty i badanie 160 zł Wczoraj też miałam teleporadę, na dzisiaj byłam zaproszona do gabinetu i zalecono badanie krwi. Już zrobiłam, a wyniki obejrzałam już sobie przez komputer. Mam takie konto w laboratorium. Trochę mi się nie podobają...W środę znowu do przychodni...

Wandziu
chyba sobie teraz doliczają, bo muszą kupować preparaty do dezynfekcji, wymieniać dozowniki bo się psują od częstego używania, dezynfekować całe pomieszczenia.
No a podarować komuś nie chcą lub nie mogą

Gieniu
dziwię się , że Ty tak sobie sam dozujesz tabletki na na ciśnienie. Ja wiem , że żeby było dobre to trzeba brać zapisany lek regularnie.

Iza
to dobry uczynek dzisiaj czynisz odwiedzając niepełnosprawną koleżankę

Halinko
cieszę się że masz już dostęp do świata no i do nas

Helenko
wciąż leczysz się prywatnie? ja na ile się daje to korzystam z funduszu, ale gdybym musiała coś pilnego, to pewnie też bym poszła, na razie jakoś po ludzku mnie leczą na NFZ.

Omi
pytasz jak funkcjonujemy w tej zarazie? My w sumie nic szczególnego nie robimy, jemy jak zwykle, zakupy robimy szybciutko w godz. dla seniorów, nie odwiedzamy nikogo, nie przyjmujemy gości. Myjemy i dezynfekujemy ręce i zakupy. Wieczorami gdy niewiele osób się kręci wychodzimy na spacer. To tyle . Oczywiście jak piszę wyżej, musieliśmy ze względu na stan zdrowia udać się do lekarza i weterynarza.

Moja książka zawisła w próżni , w wydawnictwie mają covida i nie pracują...

Tyle na razie...pozdrawiam WSZYSTKICH
__________________

POZDRAWIAM Z UŚMIECHEM, DANKA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #106148  
Nieprzeczytane 12-01-2021, 17:58
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie



Witam Was milutko.

U Wandzi piękna pogoda - czy nadal trwa?
U mnie tak jak u Gienia. A to źle.
Bo nasza ulica jest wreszcie w "remoncie".
A do takich prac, sypiący śnieg z wiatrem bardzo opóźnia pracę.
Do tego dużo wolnych dni.... .
Trudno wyjść z domu, nie mówiąc już o wyjeździe z posesji samochodem.
Wykopy jak pod metro. Samochody stawiamy na sąsiednich uliczkach.
No ale dość tego narzekania. W sumie to cieszymy się,
że wreszcie po przeszło dwudziestu latach doczekaliśmy się
porządnej nawierzchni.
Lepiej późno niż wcale....
Na razie kończę, bo przyszła Bożenka.
Przedłużyło mi się pisanie bo w tym czasie była dwa razy córcia. Pa.

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #106149  
Nieprzeczytane 12-01-2021, 18:15
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Witam wszystkich z Ninka na czele.Mija wtorek znowu ponury z padającym śniegiem z deszczem...bylam na spacerze Mialam tel od okulisty by zabrać na wizytę wynik a to było 3 lata temu szukałam aż znalażlam Danusiu nie chodzę nagminnie prywatnie ale jeśli konieczne idę tu chodzi o wzrok więc ważne. Tez mnie to denerwuje aleMilo że jest Halinka pozdrawiam wszystkich i życzę milego wieczoru.
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #106150  
Nieprzeczytane 12-01-2021, 18:44
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Cytat:
Musiałem zażyć tabletkę na podwyższenie ciśnienia.
Gienku
nie wiem ale wydaje mi się że bierzesz tabletki nie regularnie a to błąd wiem bo miałam przed laty taką sąsiadkę zażywała tabletki wtedy jak coś się działo uważała że nie będzie się truć no i stało się ...udar nie żyje.Lekarze zalecają ...nie chcę Cię uczyć...tak zrozumialam zresztą i wydaje mi się że zwrócila uwagę Danusia/ Dana...pozdrawiam.
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #106151  
Nieprzeczytane 12-01-2021, 20:23
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 608
Domyślnie

WITAM WIECZOREM... WPADŁAM NA CHWILKĘ BO PAN POJECHAŁ COŚ TAM PRZYCIĄĆ...
OD POŁUDNIA BUDUJE, RACZEJ ZABUDUJE MI BIURKO I WSZYSTKIE KABLE!
O, nie spojrzałam i piszę dużymi literami... już nie będę kasować aby drugi raz pisać....
Wandeczko, miód i imbir lub miód i pigwa... to rano dawka do leków. Twoich naleweczek nic nie zastąpi! Pamiętam paczki od Ciebie...ALE RARYTASY!
Helenko, ja teraz wydaję na sunię... na sobie oszczędzam...w marcu muszę mieć 600 stów, będzie miała operację, czy zabieg... ale narkoza jest droga... trudno, z bólem serca muszę ją tam dać..nie wiem jak ja to przeżyję...
Danusiu, gdzie ta Twoja kotka naniosła tych - skarbów? - pchły to upierdliwa sprawa..
Gienio, ja ostatnio biorę tak jak Ty, zapominam o lekach, wieczorem pamiętam... rano gorzej... wychodzę z sunią, nie mogę brać bo muszę mieć łazienkę w zasięgu ręki...potem zapominam... a, jestem w takim wieku....
Jolinko, śmiga Ci laptoś aż miło czytać... Napisz o sobie - jak się czujesz ? -
Izabel ma luz... zazdroszczę kochanie!
Muszę kończyć, zaraz wróci pan MAJSTER - Andrzej...
Pewnie wyłączę kompa...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #106152  
Nieprzeczytane 12-01-2021, 22:09
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 608
Domyślnie

Nie musiałam wyłączyć kompa ale, nie ma Rodzinki to i ja biorę się za posprzątanie bałaganu przy biurku...
Dobrej nocy, Rodzinko...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #106153  
Nieprzeczytane 12-01-2021, 23:27
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 791
Domyślnie hej!

Tam, z tamtej strony lądu kobitki. Już noc , fajnie się pisze nie ma zakłóceń .Tabletki to biorę wtedy jak, ja się źle czuję, jak jest niż. Ale nie w każdym dniu. Tak mi zalecił lekarz rodzinny. Czasami i kawa pomaga.
Pozdrawiam was miło , wyśpijcie się seniorki dobrze. Co wstaniecie zdrowe wypoczęte.
Miłych snów..
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #106154  
Nieprzeczytane 13-01-2021, 09:28
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 718
Domyślnie

Dzień dobry koleżanki Różnościanki....Dzień dobry Gienku...
Gienek życzył nam dobrej nocy i dla mnie taka była...wyspana i zregenerowała siły do działania na nowo. Mam chęci do pracy...zaraz zabieram się za obiad...będzie dziś leczo...bardzo mi smakuje i od jakiegoś czasu często robię...aż mi się przeje. Zjadłabym też żurek....taki na boczku, z kiełbasą i jajkiem....muszę sobie kiedyś tam ugotować.
Wczorajsze spotkanie z koleżanką było bardzo miłe...były pogaduszki i wspominki i był kieliszeczek nalewki "słony karmel" - coś pysznego.
Pozdrawiam....Dobrego dnia WSZYSTKIM życzę....Jeszcze wpadnę...

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #106155  
Nieprzeczytane 13-01-2021, 09:47
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Witam wszystkich z Ninka na czele, witaj Izuniu! Dziś już środa nie mam w planie
nic szczególnego na dworze pewnie będzie padać śnieg a ja to lubie byleby nie było błota...dobrego dzionka dla wszystkich a przede wszystkim zdrowka
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #106156  
Nieprzeczytane 13-01-2021, 12:21
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 791
Domyślnie Witamy ,, Rodzinkę''

FAJNIE. Bo biały puch sypnął na 10 centr. Z rana odgarniałem chodniczek do drogi. Chodnika głównego nie odgarniam, to gminne jest. Ja mam swój wiek i kicham na to.Jest minus 3 , fajne powietrze czyste jest,.
Można spacerować. Dzisiaj towar nam przywieźli spożywczy . Zapłaciła 400 złotych, to już na dwa tygodnie starczy zakupów. Mleko do kawy zdrożało 10 groszy. Właściwie wszystko podrożało. Żurek też mamy 2 sztuki . Jutro na obiad będzie. Czosnek mam swój.
Dzisiaj na obiad maślanka mrągowska najlepsza jest, ziemniak cebulka i jajko sadzone.
Na sobotę będzie bigos, już mi warga wisi na niego.
Tylko kurki z kurnika nie wyszły wystraszyły się śniegu chyba.
Wy kobitki jesteście nie zawodne tutaj, Iza, Helenka Ninka fajnie piszecie, i inne też. Jo wom sam pszaja lipsty.(Seniorki}.
Trzymajcie się zdrowo przy takiej aurze zimowej.
Pozdrawiam was miło

Według nas Bóg istnieje.
Lecz jeśli ktoś w niego
nie wierzy, On mimo
to nie przestaje
istnieć.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #106157  
Nieprzeczytane 13-01-2021, 13:50
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 225
Domyślnie

Witam milutko i cieplutko Was Ninko, Helenko,Izabel,Genku..
Każdemu z nas coś dolega w tym wieku, mamy przepisane leki, ja np. muszę brać codziennie,staram się nie zapominać, jedną tabletkę mam przed śniadaniem, a następne 3 po śniadaniu, już się przyzwyczaiłam po wielu latach brania,(leki mam od kardiologa.
Dzisiaj załatwiłam sobie wizytę u fryzjerki.. farbowanie włosów, bo już sreberka wygladają,skrócenie ich,ale tym razem zakręci mi na grube wałeczki. Dzisiaj wnuczek ma (urodziny 20 lat),ale goście zaproszenia są na sobotę , kawa i ciacho i może dinka się wypije.
Ja na 23 mam wizytę u mojej fryzjerki.. pofarbowanie włosów, skrócenie ich, zakręcenie na grube wałki
Pozdrawiam wszystkich co nas jeszcze odwiedzą.
__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #106158  
Nieprzeczytane 13-01-2021, 16:16
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 608
Domyślnie

Witam Rodzinkę, witam Izabel, Helenkę, Gienia i Zosię...
Dzisiaj p. Krysia sprzątała kuchnię odsuwała meble, nawet piec gazowy... w każdym kątku lśni.
Obiad.... żurek na boczku i kiełbasie, do tego placki ziemniaczane...Już poszła, będzie w sobotę i niedzielę...
Jutro p. z opieki zrobi zakupy... obiad będzie dzisiejszy...
Sunia wróciła ze spaceru jak maleńki bałwanek! Wsadziłam ją do umywalki, do ciepłej wody... odmokła!
Do potem Rodzinko....
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #106159  
Nieprzeczytane 13-01-2021, 16:50
Magdalila Magdalila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2018
Miasto: Sosnowiec
Posty: 574
Domyślnie Witam Was

Nie pisałam bo mam zmartwienie - mó piesek. Leczę go ile się da. Na razie nie cierpi, nie chcę się z nim rozstać. Koszty nieważne. Na dodatek muszę wyrwać zęba, jest tam ropa i na razie biorę antybiotyk.
Fatalnie z tą zimą. Dzisiaj 2 razy musiałam wykopywać auto spod śniegu. Poza tym fatalnie się jeździ, słaba widocznośč. A codziennie muszę gdzieś jechać - weterynarz, dentysta, apteka, mama itd. Auto mam bezpieczne - ABS, RSS i takie tam inne, tzw. pakiet bezpieczeństwa: nie wpadanie w poślizg, wychodzenie z poślizgu itd. Dzisiaj to wszystko działało bo drogi nie przygotowane. Wolę jak jest plucha bo dobrze się jeździ. I tyle.

,
__________________
Magdalila
Odpowiedź z Cytowaniem
  #106160  
Nieprzeczytane 13-01-2021, 18:09
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 608
Domyślnie

Lilu, bardzo Ci współczuję z Pupilem... wiem co czujesz po tylu latach bycia razem...
Z całą resztą dasz radę... ząb boli, fakt, może antybiotyk pomoże? Czy nie uda się go uratować ? Znaczy zęba! Wyrwać to nie problem...a dalej...
Przytulam Lilu...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Różności felicyta Różności - wątki archiwalne 29 28-08-2010 15:03
skoro można pisać tu różności ymca Różności - wątki archiwalne 27 21-02-2008 21:46
"MISZ MASZ" czyli różności w różnościach jolita Różności - wątki archiwalne 162 31-10-2007 21:36

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:56.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.